Neumannová si užívala sjezdovek
PRAHA - Pro Kateřinu Neumannovou lyžařská kariéra skončila. Běžkyně na lyžích přesto zažívá podobný duben jako dříve, kdy po sezoně relaxovala a nabírala síly do tréninku.
PRAHA - Pro Kateřinu Neumannovou lyžařská kariéra skončila. Běžkyně na lyžích přesto zažívá podobný duben jako dříve, kdy po sezoně relaxovala a nabírala síly do tréninku.
NOVÝ RYCHNOV - Rekreanti budou mít kde složit hlavu. Představitelé Nového Rychnova na Pelhřimovsku si vytkli podporu cestovního ruchu jako jednu z priorit. Svoje představy nastínili na aktivu mikroregionu Pelhřimov.
JESENÍKY - Minimálně tři kusy rysa ostrovida se pohybují po teritoriu Chráněné krajinné oblasti Jeseníky (CHKO). Ochranáři jsou nadšení. Po jednom století se totiž tento kriticky ohrožený druh vrací zpět do původních lovišť.
KVILDA - Velkolepé plány, které by přilákaly ještě více turistů na Kvildu, má zastupitelstvo v čele se starostou Václavem Vostradovským.
RYCHNOVSKO - Zviditelnit rodný kraj i své řemeslné či potravinářské produkty chtějí výrobci na Rychnovsku. Své domácí výrobky mají v budoucnu označovat jako originální produkt z Orlických hor.
ŠUMAVA - Dvěma agresivním útokům museli jen za poslední dny čelit strážci Národního parku Šumava.
BRNO - Červený dres brněnských fotbalistů s číslem 1 převzala před utkáním s Olomoucí olympijská vítězka a dvojnásobná mistryně světa v běhu na lyžích Kateřina Neumannová, která je čestnou prezidentkou brněnského klubu. Na fotbalovém utkání "svého" týmu byla Neumannová poprvé.
OSTRAVA/BESKYDY - Dvě desítky regionálních výrobců mohou pro své výrobky používat značku Vyrobeno v Beskydech. S tímto označením se dnes prodávají například štramberské uši, bylinný likér Příborská freudovka, valašské plstěné výrobky z ovčí vlny či pivo Trubač a černý The Troobacz ze štramberského pivovaru.
BESKYDY - Dvě desítky regionálních výrobců mohou pro své výrobky používat značku Vyrobeno v Beskydech. Certifikační komise v minulých dnech udělila další čtyři certifikáty,atonaštramberské oplatky, keramiku Lenky Horecké, květový a medovicový med a cukrářské výrobky AlenyŽaludkové.
Pracovníci Správy Národního parku Šumava uspořádali kvůli luzenskému údolí operativní schůzku.
Češi jsou národem vášnivých chatařů a podle odborníků mají v poslední době rostoucí zájem o chaty a chalupy na horách. Zvyšuje se i zájem o luxusní apartmány. Nejoblíbenější lokality pro koupi chaty či chalupy jsou podle realitní kanceláře Home Sweet Home (HSH) hory, a to Krkonoše, Šumava, Krušné hory, Jizerské hory, ale také Český ráj.
PRAHA - Ještě několik posledních řek čeká o víkendu tradiční rituál, kterým se na nich zahajuje vodácká sezona. Vodáci odemknou například Otavu, Chrudimku či Tichou Orlici.
PRAHA - Velikonoční období, centrální část církevního roku a nejdůležitější křesťanské svátky, končí dnes v českém prostředí lidovými zvyky. Chodí se na koledu spojenou s pomlázkou či "mrskačkou". Koledování je na Velikonoční pondělí tradicí nejen v těch regionech, kde je folklor ještě obecně živější, ale dokonce i v Praze a v jejím okolí.
PRAHA - Lyžaři, cyklisté i pěší turisté využívají velikonoční prodloužený víkend k návštěvě hor. Zatímco milovníci dlouhé bílé stopy si v sobotu a v neděli přišli na své zejména v Jeseníkách, kde v nejvýše položeném areálu na Ovčárně zůstávají v provozu všechny vleky, cyklisté a turisté oblehli západní část Šumavy. Zajímavostí pro turisty se stal i středočeský Vojenský újezd Brdy, jehož okrajové části se v sobotu pro návštěvníky otevřely po 68 letech.
BOŽÍ DAR - Na západě Čech mohou lyžaři už pouze na nejvyšší vrchol Krušných hor. Na Klínovci, kde je až 40 centimetrů technického sněhu, se lyžuje na čtyřech sjezdovkách - Dámské, Pařezovce, U Zabitýho a na Přemostěné.
STRÁŽNÝ - „Šumava už nám dovolila vrátit se k pracem na silnici ze Strážného na Houžnou,“ uvedl včera ředitel Silnic a dálnic v Českých Budějovicích František Kollar.
PRAHA - Armáda bude pořádat společná cvičení s horskou záchrannou službou. Dohodu o spolupráci dnes podepsali náčelník generálního štábu Vlastimil Picek a šéf horské záchranné služby Jiří Brožek.
PRAHA - Kardinála Miloslava Vlka se světské pojetí Velikonoc jako svátků jara a volných dnů příliš nedotýká. Od Zeleného čtvrtku do Božího hodu velikonočního je ponořen do každoročně se opakujících liturgických obřadů a naprosto převažující duchovní rozměr těmto dnům ponechává i v soukromí.
ČESKOKRUMLOVSKO - V derby Zlatá Koruna - Chvalšiny sevše podstatné odehrálo už vposlední čtvrthodině prvního poločasu.
ČESKÉ BUDĚJOVICE – Duch šumavských vorařů, řezbářů, sklářů, sirkařů i hrnčířů vstoupí dnes spolu s vzácnými černobílými obrázky z 20. a 30. let minulého století do budovy Jihočeského muzea.
VIMPERK - Nečekaný pád stromu způsobil v roce 2004 vážná zranění jednomu z turistů na stezce kolem Boubínského pralesa na vrchol Boubína
POHOŘÍ NA ŠUMAVĚ - Na česko-rakouské hranici policisté otevřeli další přechod pro turisty. Udělali tak radost nejen lidem v sousedních obcích, ale zejména výletníkům. Turisté mu již také přišli na chuť.
OSTRAVA - Téměř deset let sbírá staré lahve a skleničky. V některých případech jde až o dvě stě let staré kusy.
VIMPERK - Několik let dohadů o přínosech a rušivých vlivech nové rozhledny na vrcholu Boubína je u konce.
HARTMANICE – Průvodci po Národním parku Šumava a budoucí strážci parku vyrůstají v Základní škole v Hartmanicích. Profilujícím předmětem se na této škole stala ekologická výchova, celé zařízení usiluje o získání titulu Ekoškola a navíc zde i funguje ekologický kroužek vedený Janem Schafhauserem.
KOUT NA ŠUMAVĚ - Pavel Faschingbauer, rodák z Domažlic a reprezentant AK Kroměříž, zvládl Běh Koutem nejlépe.
KOUT NA ŠUMAVĚ - Robert Olejník upletl v kolně u koutského nádraží bezmála tři metry dlouhou pomlázku. Kromě níupletl i šestnácticentimetrového "prcka".
ČESKÉ BUDĚJOVICE - „V těchto dnech provádějí pracovníci firmy A.S.A. kontrolu míst se zvýšeným výskytem potkanů. Jedná se především o sídlištní aglomerace,“ upozornila majitele psů na možné nebezpečí pro jejich zvířecí miláčky tisková mluvčí magistrátu Jitka Welzlová.
PLZEŇ - Většina hotelů v Plzeňském kraji je o Velikonocích téměř obsazena. Nejvíce volných hotelů je zatím v Plzni.
VÍCEMILY - Rys, který skonal pod koly linkového autobusu, byl podle prvního šetření přibližně dvouletý samec.
VIMPERK - Zákaz plošného vstupu do lesů nebude nadále prodlužován a končí příští týden ve čtvrtek. Zákaz zavinil lednová kalamita, kterou způsobil orkán Kyrill.
HARTMANICE – Společný týden na Šumavě stráví zástupci hned tří národů najednou.
ŠUMAVA – Milovníci Šumavy mohou jásat. Zákaz plošného vstupu do lesů Národního parku Šumava kvůli lednové kalamitě skončí 5. dubna. Nebude tedy prodlužován, jak se původně zamýšlelo.
ŠUMAVA – Především na přesčasech, službách a dalších variabilních nákladech ušetřila díky mírné zimě Horská služba. Na přelomu loňského a letošního roku se ale podmínky na horách dotkly platů záchranářů.
ČESKÉ BUDĚJOVICE - V těchto dnech provádějí pracovníci firmy A.S.A. kontrolu ploch zvýšeného výskytu potkanů.