Umea - Bývalá hvězda lyžařských svahů Anja Pärsonová se o víkendu provdala za dlouholetou přítelkyni Filippu Radinovou. Třiatřicetiletá Švédka měla svatbu s o osm let starší partnerkou u řeky Ume ve městě Umea, kde žijí a vychovávají dvouletého syna.
Praha /FOTOGALERIE/ - Na docenta Bernáta, kterého v primáckém seriálu Cesty domů hraje Alois Švehlík, se v předchozí sérii štěstí zrovna neusmívalo. Snad se teď jeho karta obrátí k lepšímu. Nejenže se vrací, ale hned v prvním dílu nové řady seriálu ho čeká šťastná událost. Bude se ženit s dávnou láskou Blankou Lipovou (Jana Janěková). A protože paní doktorka, toho času primářka kardiochirurgie, je stejně paličatá a svérázná osobnost jako pan docent, jejich manželství určitě nebude nuda. Svatba se natáčela na zahradě vily, kterou momentálně v seriálu docent obývá.
Pardubicko - Proměnlivé počasí letos příliš nepřeje v Pardubickém kraji návštěvnosti kempů, i tak je mírně lepší než loni. Zájem hostů o hotely se různí podle atraktivity regionu. Obecně je ale znát, že lidé na dovolené šetří. Naopak památky zaznamenaly meziroční nárůst počtu turistů.
Liběchov – Malý Šimon Groh žije v Liběchově. V jednom z tamních rodinných domů bydlí teprve pár týdnů, i za tak krátkou dobu si už ale dokázal podmanit celou domácnost. Není to ovšem tím, že se ve čtenářské anketě Miminko druhého čtvrtletí probojoval díky hlasům svých příbuzných a jejich kamarádů až na konečnou druhou příčku.
Břeclav – Na premiéru muzikálu Svatba (ne)bude se nyní chystá lanžhotský rodák Jiří Zonyga. Uvede ji pražské Divadlo Kalich. Zonyga se do své role zatím vžívá jako člen hereckého ansámblu zájezdového divadla. To si hru poprvé „vystřihlo" tento rok v Lounech.
Střední a východní Morava - Regionální Deník na letní měsíce připravil populární soutěž Svatební pár Deníku. Pochlubte se svými krásnými svatebními fotografiemi v našich Denících a vyhrajte atraktivní ceny.
Břeclav – Na premiéru muzikálu Svatba (ne)bude se nyní chystá lanžhotský rodák Jiří Zonyga. Uvede ji pražské Divadlo Kalich. Zonyga se do své role zatím vžívá jako člen hereckého ansámblu zájezdového divadla. To si hru poprvé „vystřihlo" tento rok v Lounech.
Hradec nad Moravicí /POZVÁNKA/ - Nádvoří Červeného zámku v Hradci nad Moravicí se o nadcházejícím víkendu stane dějištěm prvního ročníku mezinárodního kovářského sympozia s názvem Kovářské sonáty 2014. Chybět nebudou například ani zástupci z Kovárny Milostovice, kteří jsou svými uměleckými výrobky doslova proslulí.
Rychnovsko - V rámci letošního ročníku již tradičního projektu Hospůdka roku 2014 Deník čtenářům postupně představí všechny podniky z našeho regionu, které se soutěže účastní. Níže jsou bližší informace právě o jednom z těchto zařízení.
Bystřice nad Pernštejnem – Už v září budou bystřičtí snoubenci vstupovat do stavu manželského v nové obřadní síci ve foyeru bystřického kulturního domu. Jeho vstupní prostory, kde bude umístěna multifunkční obřadní síň, se právě rekonstruují, a to včetně salonku sousedící restaurace Club.
Královéhradecko - Tady je nám fajn aneb Dejte hlas místu, kde je vám dobře. Hledáme spolu nejoblíbenější lokalitu. Redakce vašeho regionálního Deníku opět po roce přichází s již tradičním projektem.
Hodonínsko - Už několik let spolu sdílejí radosti i strasti života a chtějí se vzít. Obřadní síň obecního úřadu jim ale moc nevyhovuje, tak si najdou místo, které je jejich povahám blízké. Starostové proto zamilované páry následují na rozhledny, ke kapličkám za obce nebo třeba do růžové zahrady.
Hodonínsko - Už několik let spolu sdílejí radosti i strasti života a chtějí se vzít. Obřadní síň obecního úřadu jim ale moc nevyhovuje, tak si najdou místo, které je jejich povahám blízké. Starostové proto zamilované páry následují na rozhledny, ke kapličkám za obce nebo třeba do růžové zahrady.
Vyškov – Hladký postup ze skupiny, žádné čtvrtfinálové překvapení a dramatický boj o pomyslné stupně vítězů vyšperkovaný penaltovým rozstřelem o titul. To vše přinesl sobotním Orel cup.
Hradec Králové /FOTOGALERIE/- Svatba je mezníkem, na který se nezapomíná. Své o tom vědí i manželé Tlukovi z Nového Hradce Králové. Ode dne, kdy si řekli své ano, totiž ve čtvrtek uplynulo rovných 65 let.
Havlíčkobrodsko – Žádné vítání nových občánků a žádné přání seniorům ke kulatým narozeninám. I tak by mohla skončit dlouholetá tradice mnoha obcí na Havlíčkobrodsku i jinde v republice. Podle zákona o matrikách platícího od začátku tohoto roku totiž nemají úředníci na městských úřadech ani nikdo jiný přístup k osobním údajům obyvatel bez jejich souhlasu. Týká se to i novorozených dětí a jubilantů.
Seč, Třemošnice - Sečského starostu Marcela Vojtěcha čeká svatební premiéra. Ne snad, že by se ženil on sám, ale sedm let poté, kdy Seč opět získala statut města, starosta povede svůj první svatební obřad v roli oddávajícího.
Paběnice - Přesně před sto lety si Josef Viktora z Paběnic zaznamenal do svého deníku pocity z mobilizace a vědomí, že brzy bude bojovat na forntě. Zápisky z deníku poskytla redakci jeho vnučka Jarmila Brožová z Újezdce.
Hradec Králové - Letní měsíce nelákají tradičně jen k dovoleným a výletům, ale také ke svatbám. Ani východočeská metropole není výjimkou, jen loni si své ano řeklo od června do konce srpna přes 150 snoubenců. Letos jich podle matrikářky Ľudmily Ducháčové bude ještě o dvacet víc.
Ludgeřovice, Opava /FOTOGALERIE, DOPLNĚNO/ – Jakub Šiřina se v sobotu oženil. Opora basketbalové Opavy a také reprezentační rozehrávač si řekl „ano" po šestileté známosti se snoubenkou Kristýnou Šrámkovou. Stalo se tak v ludgeřovickém kostele.
Seč, Třemošnice - Sečského starostu Marcela Vojtěcha čeká svatební premiéra. Ne snad, že by se ženil on sám, ale sedm let poté, kdy Seč opět získala statut města, starosta povede svůj první svatební obřad v roli oddávajícího.
Hradec Králové - Letní měsíce nelákají tradičně jen k dovoleným a výletům, ale také ke svatbám. Ani východočeská metropole není výjimkou, jen loni si své ano řeklo od června do konce srpna přes 150 snoubenců. Letos jich podle matrikářky Ľudmily Ducháčové bude ještě o dvacet víc.
Hradec Králové /FOTO/ - Svatba je mezníkem, na který se nezapomíná. Své o tom vědí i manželé Tlukovi z Nového Hradce Králové. Ode dne, kdy si řekli své ano, totiž ve čtvrtek uplynulo rovných 65 let.
Hradec Králové /FOTO/ - Svatba je mezníkem, na který se nezapomíná. Své o tom vědí i manželé Tlukovi z Nového Hradce Králové. Ode dne, kdy si řekli své ano, totiž ve čtvrtek uplynulo rovných 65 let.
Široki Brijeg - V přípravě byla hra rozháraná, v prvním utkání sezony to také ještě nebylo ono, ale čtvrteční odveta 2. předkola Evropské ligy a jasná výhra 4:0 nad Širokým Brijegem již naplňovala představy trenéra mladoboleslavských fotbalistů Karla Jarolíma.
Střední a východní Morava - Regionální Deník na letní měsíce připravil populární soutěž Svatební pár Deníku. Pochlubte se svými krásnými svatebními fotografiemi v našich Denících a vyhrajte atraktivní ceny.
Hradec Králové - Také během dnešního dne redaktoři a fotografové našich novin získávali další aktuální materiály, informace, snímky a témata, aby vše zařadili na stránky nadcházejícího vydání tohoto periodika. Pokud o to nechce být ochuzeni, pořiďte si další vydání Hradeckého deníku. Co vás uvnitř listu čeká?
Břeclavsko – Výlet do Německa, oáza klidu, ale i povinnosti. Břeclavský deník Rovnost oslovil několik osobnosti břeclavského regionu s otázkou, jak tráví své léto? Odpovídali malíř Antonín Vojtek, vinař Josef Valihrach, legenda českého motocrossu Petr Kuchař a lidový vypravěč František Uher.
Častolovice – Místní zámek žije. A to doslova. Kromě krásných interiérů a úžasného parku tu totiž na návštěvníky čeká i zámecký zvěřinec. V něm jsou k vidění nejrůznější zvířata. „Chceme, aby si je návštěvníci zámku mohli prohlédnout opravdu zblízka a pohladit si je. Mohou je i nakrmit," říká kastelánka Kateřina Kuthanová. Podle jejího názoru je to ideální hlavně pro rodiny s dětmi.
Stříbro, Mcely - Trojnásobný mistr světa v cyklokrosu a vynikající český silniční cyklista Zdeněk Štybar ze Stříbra dosáhl další životní mety. Stal se ženatým mužem, když si v pondělí řekl „Ano" se svojí dlouholetou belgickou přítelkyní Ine Vanden Bergh.
Vanovice - Tradiční trdelníky, svíčky nebo keramiku mohou lidé obdivovat a koupit na Pátém malohanáckém řemeslném jarmarku. Ten se uskuteční tuto sobotu ve Vanovicích. Kromě řemeslníků a prodejců je připravený také kulturní program zaměřený na vanovickou oblast.
Vysoká nad Labem - Rozhledna Milíř u Vysoké nad Labem nedaleko Hradce Králové hostila historiky prvni svatbu. Manželé se vzali na jednom z odpočívadel.
Železnice - Místní fotbalové hřiště zažilo svatbu. Do stavu manželského zde vstoupil domácí fotbalista Michal Beránek se svojí vyvolenou Terezou, kteří si tak nemohli vybrat příhodnější místo.
Valtice - Vrcholem akce Hranice 2014 valtického Muzea železné opony byla v sobotu svatba z roku 1938. Nadšenci historie sehráli drama s komediálními prvky. Ozývala se střelba, diváci sledovali, jak vzduchem prolétl Molotovův koktejl. Jak uvedl ředitel muzea Petr Pajpach, mimo historii tentokrát více vsadili na současnost.
Valtice – Převrácený stůl, zfackovaný kněz a konflikt svatebčanů se sudetskými Němci. Vrcholem akce Hranice 2014 valtického Muzea železné opony byla v sobotu svatba z osudného roku 1938. Nadšenci historie sehráli drama s komediálními prvky. Ozývala se střelba, diváci sledovali, jak vzduchem prolétl Molotovův koktejl.
Vaňov - Už několik let plní sny dětem, které mají rády přírodu a dobrodružství. Postavila jim na své zahradě ohromné indiánské týpí a mongolskou jurtu. Domácí zvířata zapojuje do společenských her, v nichž je každé přání předem splněné. Společně vyrážejí za zajímavými místy a lidmi na severu Čech.
Dolní Kounice – Ukázky kovářského řemesla, souboj antických gladiátorů nebo soutěž v lukostřelbě čekaly v sobotu na návštěvníky hradu a zámku v Dolních Kounicích na Brněnsku. A také první prohlídka po velké rekonstrukci.