Velikonoční tradice opět ožijí v Galerii M+M
Hranice – Jako každoročně si hranická Galerie M+M přichystala Výstavu velikonočních tradic. Takže pokud tyto tradice ctíte, hurá do galerie. A pokud ne, tak taky. Třeba vás chytnou za srdce.
Hranice – Jako každoročně si hranická Galerie M+M přichystala Výstavu velikonočních tradic. Takže pokud tyto tradice ctíte, hurá do galerie. A pokud ne, tak taky. Třeba vás chytnou za srdce.
Ústí nad Orlicí - Svátkem příznivců rocku se stal páteční koncert kapely Stromboli ve velkém sále ústeckoorlického kulturního domu. Kultovní hudební formace v Ústí vystoupila v rámci svého turné Fiat Lux Tour 2016 a její koncert posluchače, kterých se sešlo bezmála osm set, nadchl. Není bez zajímavosti, že ve stejném sále kapela Stromboli hrála poprvé v roce 1988 a měla tehdy velký úspěch. Její ústecký „comeback" pak byl bezesporu vydařený.
Ústí nad Orlicí - Svátkem příznivců rocku se stal páteční koncert kapely Stromboli ve velkém sále ústeckoorlického kulturního domu. Kultovní hudební formace v Ústí vystoupila v rámci svého turné Fiat Lux Tour 2016 a její koncert posluchače, kterých se sešlo bezmála osm set, nadchl. Není bez zajímavosti, že ve stejném sále kapela Stromboli hrála poprvé v roce 1988 a měla tehdy velký úspěch. Její ústecký „comeback" pak byl bezesporu vydařený.
Prostějov – Letošní rok je rokem přestupným, a tak máme v kalendáři po čtyřech letech opět 29. únor. Neobvyklé datum ovlivňuje především Horymíry a lidi, co se v tento den narodili, slaví totiž jen jednou za čas.
Nová Paka – Levicové strany vás srdečně zvou na slavnostní odpoledne při příležitosti Mezinárodního dne žen. Koná se v sobotu 5. března od 14 hodin v prostorách velkého sálu U Militkých v Nové Pace.
Boskovice/Blansko – Je to tady. Takové play-off si musel přát každý zapálený fanoušek hokeje. Boskovice vyzvou v prvním kole play-off krajské ligy Blansko. „Když se podíváte na tabulku, tak máme o 26 bodů víc než oni, takže bychom přes ně měli přejít. Ale je to derby, oni byli vloni na špici a pak vypadli v prvním kole. Musíme se připravit a být lepším týmem," říká před středečním úvodním zápasem čtvrtfinále sportovní manažer Minervy Petr Hrachovina.
Zlínsko – Už teď je jasné, že na největší rockový svátek Masters of Rock do Vizovic přijede v létě patnáct tisíc lidí. Tolik fanoušků už má v tuto chvíli koupený lístek.
Kouřim – Kouřimští se snaží zvelebit městský park svépomocí. V minulém roce na inovacích pracovali několik víkendů a letos tomu nebude jinak. Pracovním víkendům, na které mohou přijít všichni dobrovolníci, však předcházela schůzka takzvané pracovní skupiny.
Jablonec n. N. - Domov seniorů Anavita zavoněl zabíjačkou. Přišel se tam podívat i Dalibor Dědek.
Zlínsko – Už teď je jasné, že na největší rockový svátek Masters of Rock do Vizovic přijede v létě patnáct tisíc lidí. Tolik fanoušků už má v tuto chvíli koupený lístek.
Karlovy Vary – Veliký basketbalový svátek je tady. V hale míčových sportů se v neděli a v pondělí koná Hyundai Final 4 Českého poháru za účasti basketbalistek BA Karlovy Vary. Že se jedná o první vrchol letošní ženské basketbalové sezony v ČR, svědčí příprava všech týmů, které do tohoto finálového turnaje postoupily.
Novou halu ve Vítkovicích během nadcházejícího víkendu čeká nefalšovaný atletický svátek. V jejích prostorách se totiž uskuteční halový republikový šampionát dospělých. Poprvé v historii jej v neděli živě bude přenášet i Česká televize.
Ústí nad Labem - Novinku, která se u nás moc nehraje, poprvé představí publiku ústecké divadlo v pátek od 19.00.
Ústí nad Labem - Novinku, která se u nás moc nehraje, poprvé představí publiku ústecké divadlo v pátek od 19.00.
Zubrnice - Školáci se mohou ve skanzenu v březnu seznámit s jarními a velikonočními zvyky. Zubrnická železnice jedná o spolupráci s krajem.
Žatec - Nemocnice požádala o 380 tisíc korun, dotaci schválili zastupitelé.
Kolín - Pro stovky fanoušků oblíbené televizní stanice se stal svátkem den, kdy zaplnili téměř všechna připravená místa k sezení ve velkém sále Městského společenského domu v Kolíně, aby sledovali vyhlášení nejprodávanějších interpretů této televize za uplynulý měsíc.
Poděbrady - V poděbradském domově pro seniory oslavili masopust muzikou a zabíjačkovými dobrotami
Pro jedny je finále Českého poháru běžná rutina, pro druhé volejbalový svátek. Zatímco zkušené sedminásobné mistryně z Prostějova se ve středu od 17 hodin chystají v olomoucké hale trofej obhajovat, ostravské hráčky čeká v přímém televizním přenosu premiéra.
Praha - Svátek na tatami. Praha bude o víkendu hostit Evropský pohár judistů. Na tatami v Aréně Sparty na Podvinném mlýně se představí 327 sportovců z 57 zemí světa včetně 18 českých reprezentantů v čele s bývalým mistrem světa Lukášem Krpálkem.
Karlovy Vary – Už jen necelý měsíc zbývá do zahájení nové sezony triatlonu v našem kraji. Ta odstartuje prvním závodem nového ročníku Poháru Karlovarského kraje v triatlonu na svátek svatého Josefa v sobotu 19. března.
Příbram - Chtějí vyprodat stadion, doufají v senzaci. Příbram žije fotbalovým svátkem. Ve středu se u Litavky odehraje osmifinále juniorské Ligy mistrů, ve které úspěšný příbramský dorost přivítá slavnou Benficu Lisabon. A prvoligový klub věří, že by se mohlo podařit vyprodat stadion pro 9000 fanoušků. Vždyť půjde o zřejmě nejprestižnější zápas českého mládežnického fotbalu na klubové úrovni.
Turnov - Stovky návštěvníků se zajímaly o to, kde budou po prázdninách studovat jejich děti.
Barack Obama v bílé balerínce vykračuje jako při tanci proti Vladimiru Putinovi. Tyto "panáci", vybarvené satirické postavy vyráběné v době jedněch z nejpopulárnějších španělských svátků Las Fallas ve Valencii, zmizí 19. března v gigantických ohních, píše agentura AFP.
Mladá Boleslav - Svátku gastronomie se pod kupolí parkovacího domu zúčastnil tucet kuchařských týmů
Hranice – Speciální projekt si na letošní Velikonoce připravila Městská kulturní zařízení Hranice. Na náměstí má za spoluúčasti škol, školek a spoluobčanů vzniknou takzvaný Kraslicovník hranický, jehož prostřednictvím dostane město slavnostní velikonoční nádech.
Svitavy /KOOPERATIVA NBL/ – Do sportovní haly Na Střelnici zavítal český basketbalový suverén posledních let. Nymburk v této sezoně hraje v základní části NBL s každým soupeřem jen jednou na jeho palubovce, tudíž to pro svitavské fanoušky byl skutečný svátek.
Prostějov – Opravdový svátek jídla prožili nedělní návštěvníci Restaurant day v prostějovském Národním domě. Tradiční festival jídla nabídl nepřeberné množství dobrot a chutí. Lidé mohli vyzkoušet dorty, zákusky, koláče, guláše, paštiky, marmelády, sýry a dokonce i grilovanou chobotnici.
Nový atletický stánek by mohl být po oba dny plný. Letošní halové mistrovství České republiky v atletice, které se za týden uskuteční v Ostravě (27. a 28. února), poutá, zdá se, docela slušnou diváckou pozornost.
Praha - Na pražském holešovickém Výstavišti v sobotu 20. února začne tradiční Matějská Pouť. Nabídne 120 atrakcí z Česka, Nizozemska, Německa a dalších zemí. Třetina atrakcí má být podle pořadatelů adrenalinová, třetina pro nejmenší a poslední třetina pro rodiče s dětmi.
Přerov – Karty jsou rozdány. Okolnosti přisoudily přerovským hokejistům velice atraktivního čtvrtfinálového soupeře. Čeká nás divácký svátek, potkají se dva nejnavštěvovanější celky WSM ligy – Zubři a České Budějovice.
Pelhřimov – Nový parkovací systém na Masarykově náměstí a v přilehlých ulicích Růžové a Palackého v Pelhřimově, který začal fungovat začátkem tohoto roku, se místním ani návštěvníkům města nelíbí.
Českolipsko - Po znovuotevření zubní pohotovosti v Liberci, která slouží lidem od letošního podzimu, se má tato služba rozšířit do ostatních částí kraje.
Louny - Součástí závodů je Memoriál Lucie Náprstkové.
Praktické lékaře, kteří by sloužili na pohotovosti pro dospělé v Ostravě, se nedaří sehnat. Nemocnice zatím uzavřela smlouvu jen se třemi ze 190 oslovených. Naráží většinou na finanční požadavky zdravotníků ze soukromých ordinací.
Od soboty 20. února do neděle 17. dubna se na holešovickém Výstavišti v Praze otevřou brány tradiční Matějské pouti. Uskuteční se potřiapadesáté a zhruba jako loni nabídne 120 atrakcí z Česka, Nizozemska, Německa a dalších zemí. Z nich bude třetina adrenalinových, třetina pro ty nejmenší a zbývající pro všechny, na které mohou rodiče s dětmi.
Hradec Králové - Již 13. ročník Valentýnského volejbalového turnaje se hrál u příležitosti svátku všech zamilovaných v sobotu 13. února v tělocvičně TJ Sokol na královéhradeckém Pouchově. Pořádal ho místní oddíl volejbalistek.
Špindlerův Mlýn - Svátek svatého Valentýna mohly páry ve Skiareálu Špindlerův Mlýn oslavit netradičně.
Karlovy Vary - Svátek zamilovaných a světové knihovny inspirovaly vedení karlovarské krajské knihovny k zábavné akci pro čtenáře. „V tomto týdnu si u nás mohl každý, kdo dorazil, vybrat dárek. Ale co v balíčku najde, pro něj bylo překvapením," řekla mluvčí knihovny Michaela Němcová.
Ostrava, Opava - Věřící mají možnost využít ke svaté zpovědi také služby v katedrále v Ostravě a konkatedrále v Opavě.
Velké Hamry - Aby byl na obcích o víkendech klid, schvalují se vyhlášky o „klidu strojů". V části Velkých Hamrů se ale proti vyhlášce bouří.
Kroměříž – Škoda že u toho nebylo více fanoušků Kroměříže. Hokejoví Hanáci totiž o víkendovém 26. kole krajské ligy na ledě rezervy Břeclavi předvedli nejlepší výkon a výsledek sezony, když v předvečer svátku zamilovaných rozcupovali domácí symbolicky 14:2.
Ústí nad Labem - Mongolové, stejně jako jiní Asiaté, slaví Nový rok podle lunárního kalendáře. Tato oslava se nazývá Tsagaan Sar, což v překladu znamená Bílý měsíc.
Praha /FOTOGALERIE/ - Od soboty 20. února do neděle 17. dubna se na holešovickém Výstavišti v Praze otevřou brány tradiční Matějské pouti. Uskuteční se potřiapadesáté a zhruba jako loni nabídne 120 atrakcí z Česka, Nizozemska, Německa a dalších zemí. Z nich bude třetina adrenalinových, třetina pro ty nejmenší a zbývající pro všechny, na které mohou rodiče s dětmi.
Domažlice – Jen ve středu odpoledne a v sobotu dopoledne měla otevřeno sběrna nebezpečného odpadu v domažlické Chrastavické ulici (kousek za Sběrným dvorem DTS). Lidé, kteří chtěli odevzdat staré barvy nebo vysloužilou ledničku, museli s tímto omezením počítat a pro odvoz vybrat tu správnou chvíli. Nově si s dnem, kdy budou chtít provést úklid, nebudou muset dělat starosti.
Od poloviny března se měl v Ostravě konat dvanáctý ročník Irského kulturního festivalu. Kvůli nedostatku peněz je však zrušený.
Děčín – Sezonu rozjeli ve velkém stylu a dlouhé měsíce se drželi na nejvyšším stupínku, teď ale museli spolknout jednu pořádně hořkou pilulku.
Přerov – Lepší vyvrcholení základní části hokejové WSM ligy si přerovští fanoušci nemohli přát. Zubři už mají čtvrtfinále play-off jisté, ve středečním zápase proti pražské Slavii tak půjde už jen o to, s kým si to ve vyřazovacích bojích rozdají. Hlavně ale o to, si zápas s prestižním soupeřem před dost možná vyprodanou MEO Arénou co nejvíce užít.
Praha – Fotbalisté ASK Lovosice sice vstřelili v dalším duelu Brick Cupu v Praze na Vyšehradu tři branky, ale z výhry se neradovali. Podlehli juniorce Sparty 5:3.
Vítějeves – Sobota 13. února byla pro místní velkým svátkem. Do sokolovny totiž přijel osmadvacetiletý reprezentant České republiky v handbiku JAN TOMÁNEK. Na besedě lidem přiblížil zákulisí vrcholového sportu handicapovaných, svůj životní příběh i spolupráci s Danielem Landou. O jeho odpovědi nebudou ochuzení ani čtenáři Deníku.