Pasov – Lesní požár, který v úterý vypukl na Luzném v Národním parku Bavorský les u Finsterau, je podle pasovského deníku PNP pod kontrolou. List to uvedl s odvoláním na šéfa parku Franze Leibla a velitele hasičů z Finsterau Michaela Fastnera, kteří si ve čtvrtek dopoledne požářiště prohlédli. Otevřený oheň už nenašli, také kouře ubylo.
Kábul - Čtrnáct žen a dětí zabila dnes bomba nastražená na hřbitově ve východním Afghánistánu. Obětí se stala skupinka, která si u příležitosti muslimského svátku íd al-fitr uspořádala piknik u hrobu jedné z příbuzných.
Hořetice - Moc nechybělo a kostel svatého Vavřince v Hořeticích na Žatecku už nestál. Před třiceti lety se plánovala demolice celé vesnice, když z toho sešlo, kostel se měl přece jen zbourat kvůli špatnému stavu. Když sešlo i z toho, hrozilo, že spadne sám.
Damašek – Syrská opozice dnes zaútočila v Damašku na konvoj se syrským prezidentem Bašárem Asadem. Asad zřejmě vyvázl bez zranění, protože krátce nato odvysílala státní televize záběry z mešity, kam se Asad přišel pomodlit. V muslimském světě dnes začíná svátek íd al-fitr, který následuje po postním měsíci ramadánu.
Praha – V červenci se na mýtném od kamionů a autobusů vybralo téměř 742 milionů korun, meziročně o 4,12 procenta více. Vyplývá to ze statistik českého mýtného systému Myto.cz. Důvodem pro zvýšení výběrů v letošním jinak spíše slabém roce je skutečnost, že letos vyšly letní svátky na pátek a sobotu, kdy je provoz obecně slabší, zatímco vloni vyšly na čtvrtek a pátek. Za prvních šest měsíců se výběr mýtného snížil o 4,36 procenta.
Berlín – Německý průmysl v červnu rostl nejrychleji od července 2011 a tempo růstu bylo mnohem vyšší, než čekali analytici. Průmyslová výroba ve srovnání s předchozím měsícem vzrostla o 2,4 procenta po květnovém poklesu v rozsahu 0,8 procenta. Zpráva ministerstva hospodářství je dalším signálem, že průmysl největší evropské ekonomiky nabírá na síle.
Plzeň – Jednou z největších hvězd golfového svátku Honma Pilsen Golf Masters 2013, který začne v rámci Ladies European Tour 2013 na hřišti v Dýšině u Plzně tento pátek, bude Cheyenne Woodsová.
Dřevěnice – Krásný víkend zažili milovníci volejbalu na jubilejní 60. Volejbalové Dřevěnici a v ní téměř vše – od tropického vedra přes nedělní ranní bouřku se silným lijá-kem až po další důkladný déšť, navíc „zpestřený" pořádným vichrem na závěr nedělního programu, který přišel pouhých pět minut po vyhlášení výsledků…
Praha – Svátek všech vyznavačů extrémní metalové hudby je opět tady. Málokterý domácí festival se může těšit evropskému věhlasu, chlapíkům z pražské agentury Obscure se to ale povedlo. Festival Brutal Assault otevírá ve středu svůj osmnáctý ročník a opět do josefovské pevnosti v Jaroměři láká tisícovky hudebních šílenců z celé Evropy.
Rijád – Zhruba 1,5 milionu vyznavačů islámu ve světě dnes končí postní měsíc ramadán, během nějž nesmějí muslimové od východu do západu slunce jíst a pít a jsou podrobeni dalšímu odříkání. Po konci ramadánu následuje třídenní svátek íd al-fitr.
Domažlice – Letní kino v Domažlicích začali v úterý brzy ráno pracovníci Domažlických městských lesů a brigádníci zbavovat následků nedělního řádění počasí.
Dřevěnice – Krásný víkend zažili milovníci volejbalu na jubilejní 60. Volejbalové Dřevěnici a v ní téměř vše – od tropického vedra přes nedělní ranní bouřku se silným lijá-kem až po další důkladný déšť, navíc „zpestřený" pořádným vichrem na závěr nedělního programu, který přišel pouhých pět minut po vyhlášení výsledků…
Mostecko - Možná právě teď je ta nejvhodnější chvíle vrátit se ke kořenům. K místním lidovým tradicím, které po staletí utvářely nelehký život obyvatel v pohraničí.
Východní Čechy /NÁZOR/ - Jedním z nejvíce populárních svátků v roce v USA je Den nezávislosti. Američané si připomínají vytvoření samostatného celku nezávislého na anglické koruně.
Mostecko - Možná právě teď je ta nejvhodnější chvíle vrátit se ke kořenům. K místním lidovým tradicím, které po staletí utvářely nelehký život obyvatel v pohraničí.
Region - Zemřela vám kočka, z jejíž přítomnosti jste se těšili celá léta, a rádi si ji jako svého miláčka ještě dnes připomínáte? Zanechte věčnou vzpomínku na internetu.
Brno /ANKETA/ - Třicetistupňové teplo, rozjetá Zbrojovka a jako soupeř nenáviděný sparťanský rival, který na jaře v Brně prohrál 2:3. Lepší pozvánka na nedělní prvoligový fotbalový duel snad neexistuje.
Plzeň – Tenhle zápas může být svátkem fotbalu. Minimálně vidět v akci rozjetý nejlepší současný český tým, který střílí góly jako na běžícím pásu, stojí za to.
Pardubický kraj/Nasavrky – Na zámku v Nasavrkách a jeho zámeckých zahradách včera odstartoval sedmý ročník festivalu keltské kultury Lughnasad s podnázvem Zkrocení kovu.
Horní Počaply - Tak ani posedmé nenašli fotbalisté SK Roudnice v přípravě přemožitele. Tentokrát si v Horních Počaplech poradili s divizním Novým Borem.
Rychnov nad Kněžnou – Již na jaře se k podobnému kroku odhodlávaly Častolovice. Nakonec, ale vyhláška o omezení hlučných činností o víkendu a ve svátek přes zastupitelstvo městysu neprošla. Nyní se stejným směrem chce vydat okresní město. „Omezit hluk regulací hlučných činností není nic jiného, než nastolit obecně platná pravidla v den pracovního volna – konkrétně v neděli a státních svátcích. Požadavek to není nijak neobvyklý a řada měst ho má ve svých vyhláškách zaveden. V loňském roce toto nařízení přijali například v Novém Městě nad Metují," říká místostarostka Michaela Zimová.
Královéhradecko – Listovní zásilky jsou ode dneška dražší. Cena se v průměru zvýšila o tři koruny. Česká pošta tak reaguje na úbytek listovních zásilek. Každým rokem jejich počet v České republice klesne o půl miliardy. Běžné dopisy nahradily SMS zprávy nebo e-maily.
Královéhradecko – Listovní zásilky jsou ode dneška dražší. Cena se v průměru zvýšila o tři koruny. Česká pošta tak reaguje na úbytek listovních zásilek. Každým rokem jejich počet v České republice klesne o půl miliardy. Běžné dopisy nahradily SMS zprávy nebo e-maily.
Nasavrky - V době na přelomu července a srpna slavili naši předkové Keltové svátek Lughnasad, který byl oslavou zrna a sklizně, předchůdcem dnešních dožínek.
Luhačovice /ROZHOVOR/ – Talent a píle. Ty nechybí nadějným houslistům, kteří se na deset dnů stali studenty světově uznávaného houslového virtuóza Václava Hudečka. Součástí právě probíhající Akademie Václava Hudečka je i mezinárodní hudební festival Svátky hudby, na kterém vystupují uznávané hudební osobnosti a vítězové předešlých ročníků. O své cestě na vrchol, zážitcích a výuce talentovaných studentů se rozhovořil Václav Hudeček.
Královéhradecko – Listovní zásilky jsou ode dneška dražší. Cena se v průměru zvýšila o tři koruny. Česká pošta tak reaguje na úbytek listovních zásilek. Každým rokem jejich počet v České republice klesne o půl miliardy. Běžné dopisy nahradily SMS zprávy nebo e-maily.
Ostrava - Kovové brány, červenobílá páska kolem celého areálu a velké cedule odkazující na parkoviště a garáže u Černé louky. Takové nepříjemné překvapení čeká návštěvníky Slezskoostravského hradu, kteří u něj chtějí zaparkovat.
Nová Sídla - Šestadvacátého července se opět po roce sešli občané Nových Sídel a okolí u své obnovené kapličky. Bylo to v den svátku svaté Anny, které je kaplička z roku 1876 zasvěcena.
Liberec - Městské informační centrum Liberec připravuje pro návštěvníky města celou řadu on-line novinek. Nejdůležitější z nich je spuštění nových webových stránek, které nabídnou ověřené a praktické informace o městě, kultuře, sportu, ubytování, stravování a chystaných akcích ve zcela nové formě.
Lesná - Na Lesné v Krušných horách u Litvínova se opět otevřely brány místního areálu. Již třetím rokem se na Krušnohorských viktoriánských slavnostech potkaly soubory z Čech, Moravy a Německa.
Region – Pouť, to jsou pro někoho kolotoče, střelnice, stánky a atrakce. Ale pro věřící to je významná událost, je to cesta na místo, které má velký náboženský význam. Důležitá poutní místa jsou i v našem regionu.
Velehrad - Čtyřiapadesátiletý Václav Řezáč, zdravotně hendikepovaný klient Domova pro osoby se zdravotním postižením Velehrad-Vincentinum, a jeho spolubydlící Jan Horváth jsou podle slov ředitele Obchodní akademie Uherské Hradiště Jiřího Durďáka prvními absolventy univerzity třetího věku ze sociálních ústavů na Slovácku.
Pardubický kraj – Nevíte, co ještě o prázdninových víkendech s vašimi dětmi podniknout? Máme hned několik skvělých tipů, jak strávit volný víkend či svátek.
Kopřivnice - O dvě hodiny kratší je noční klid během víkendů a svátků v Kopřivnici. Změna vstoupila v platnost v polovině července a vyžádala si ji novela zákona o přestupcích.
Litice n. O. – Kdo o horkém víkendu vystoupal strmou a kamenitou cestu na litický hrad, odměnou mu byl stín a chládek, který skýtají mohutné zdi gotického hradu.
Litice n. O. – Kdo o horkém víkendu vystoupal strmou a kamenitou cestu na litický hrad, odměnou mu byl stín a chládek, který skýtají mohutné zdi gotického hradu.