
Honí nás pořád, ale snad nedožene
„Ten vlak jede stejně rychle, jako se tenkrát žilo," napadlo mne, když jsem společně s ostatními česáči nasedla ho historického motoráčku s dřevěnými lavicemi a stěnami.
„Ten vlak jede stejně rychle, jako se tenkrát žilo," napadlo mne, když jsem společně s ostatními česáči nasedla ho historického motoráčku s dřevěnými lavicemi a stěnami.
Konice – Hotaři v modrých zástěrách, vozíkem plným občerstvení, Hroznovou kozou a několika desítkami dalších účastníků slavnosti v průvodu vyšli v sobotu kolem druhé hodiny odpoledne k k tradičnímu zarážení konických a popických viničných hor. „Akci pořádáme letos už po osmé. První zarážením hory vlastně před lety veřejná činnost našeho spolku začala," uvedl prezident spolku Tomáš Bílek.
Hodonín – Bílý i růžový burčák, velká nabídka zralých vín a bohatý folklorní program okořeněný vystoupením pražského seskupení Ponožky pana Semtamťuka. To byly hlavní taháky Svátku vína, které přilákaly na hodonínské Masarykovo náměstí stovky lidí z Hodonína a okolí.
Zlín – Když se loni touto dobou střetli ševci s Opavou, byl to přímý střet o první místo v tabulce. Fotbalový svátek orámovala i nádherná kulisa čítající více než tři tisícovky diváků, kteří si tenkrát na Letné opravdu pošmákli. Dnešní střet dvou tradičních moravských rivalů ovšem bude mít úplně jiné parametry.
Slovácko - Masarykovo náměstí v Hodoníně bude v sobotu 8. září dějištěm Svátku vína 2012. „Jde o tradiční kulturní akci připomínající vrchol vinařské sezony. Ta patří oslavě vinného moku s ochutnávkou vín a prodejem burčáku," informoval hodonínský místostarosta Ladislav Ambrozek.
Dvůr Králové - Hradečtí „votroci" se nenechali zaskočit nádhernou brankou Podolníka a ještě do poločasové přestávky na ni odpověděli třemi trefami.
Přerov – Kapely jako Mňága a Žďorp či Support Lesbiens, ale také špičkoví kuchaři s rozmanitými recepty na netradiční guláše obsadí dnes přerovské výstaviště. Osmý ročník Zubrfestu – svátku guláše a piva – promění areál v největší hospodu na Moravě.
Uherské Hradiště - Dnes, v pátek 7. září najdete ve Slováckém deníku a ve Slováckých novinách podrobný program Slováckých slavností vína a otevřených památek v Uherském Hradišti a celou řadu dalších zajímavostí.
Mrákov – Zemědělci z chodské obce budou hostit další ročník přehlídky vynikajících dojnic.
Trutnovsko - Žádné drama nepřinesly středeční semifinálové souboje okresního Poháru FAČR. V Poříčí vyřadili domácí obhájce trofeje z Kocbeří jasně 3:0, trutnovské béčko zase v Kuksu potvrdilo roli favorita díky vydařenému vstupu do zápasu.
Ostrava /FOTOGALERIE/ - Vzhledem k příznivému počasí zůstává prozatím Zoo Ostrava otevřena jako o prázdninových měsících. Využijte této příležitosti a seznamte se osobně s novými přírůstky - některé z nich vám nyní představujeme.
Vzhledem k příznivému počasí zůstává prozatím Zoo Ostrava otevřena jako o prázdninových měsících. Využijte této příležitosti a seznamte se osobně s novými přírůstky - některé z nich vám nyní představujeme.
Znojmo – Finálový závod evropského poháru a zároveň mistrovství České republiky bude za dva týdny hostit Znojmo. Zatímco závod republikového šampionátu se ve Znojmě konal již vloni, evropský pohár se zde pojede vůbec poprvé. O pořádání biketrialových závodů se stará ÚAMK SK Biketrial Znojmo společně s Domem dětí a mládeže (DDM) ve Znojmě.
Ostrava /FOTOGALERIE/ - Vzhledem k příznivému počasí zůstává prozatím Zoo Ostrava otevřena jako o prázdninových měsících. Využijte této příležitosti a seznamte se osobně s novými přírůstky - některé z nich vám nyní představujeme.
Hodonín – Velký stolnětenisový svátek se blíží. Už v úterý 18. září se v hodonínské sportovní hale TEZA uskuteční mezistátní kvalifikační utkání žen. České reprezentantky vyzvou v zápase o postup na mistrovství Evropy 2013 Německo. Atraktivní duel, ve kterém se představí i dvojice odchovankyň slováckého klubu Iveta Vacenovská a Dana Hadačová, začne v 17.30.
Velký turistický svátek je za dveřmi. Na město, které má v erbu zlatou královskou korunu, se opět upírá pozornost příznivců pěší turistiky, cykloturistiky a in-line bruslení.
Lanškroun – Velký turistický svátek je za dveřmi. Na město, které má v erbu zlatou královskou korunu, se opět upírá pozornost příznivců pěší turistiky, cykloturistiky a in-line bruslení.
Brno – Když Jakub Filip mluvil o domácí Grand Prix Prostějov jako o tom pravém bodu zlomu sezony, nikdo ještě netušil, jak se jeho slova naplní.
Brno – Nejlepší Poláci, Češi, Rakušan, Fin i Běloruska. Obsazení letošního Mezinárodního mistrovství České republiky zkvalitní i badmintonisté, kteří v srpnu soutěžili na sportovním svátku v Londýně.
Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ – Slovácké slavnosti vína a otevřených památek v Uherském Hradišti se uskuteční letos již podesáté. Na jejich přípravě pracují organizátoři z tamního Klubu kultury už několik měsíců. O tom, jaké letošní slavnosti folkloru a vína budou, jsme hovořili s ředitelem Klubu kultury Antonínem Machem.
Lanškroun – Velký turistický svátek je za dveřmi. Na město, které má v erbu zlatou královskou korunu, se opět upírá pozornost příznivců pěší turistiky, cykloturistiky a in-line bruslení.
Unhošť – Byl to další fotbalový svátek. Unhošť se v I. B třídě poprvé představila doma vlastním divákům a těch přišlo požehnaně. Zpět domů ovšem odcházeli malinko zklamaní, jejich tým derby s Doksy prohrál 0:2.
Dvůr Králové - Pouhý jeden den zbývá do zahájení zápasu, na který se těší nejen fanoušci jediného divizního účastníka z Podkrkonoší.
Brno – Bolesti zad, které člověka nenechají spát, podvrtnutý kotník či odolné klíště. S takovými problémy vyhledávají Brňané často nejbližší nemocnici. V noci, o víkendech a o svátcích má ale jejich cesta vést jedině do Úrazové nemocnice. Jinde v Brně totiž takzvaná lékařská pohotovostní služba není. Přesto lidé vyhledávají pomoc všude.
Trutnovsko, Semilsko – Turistů v regionu s příchodem září ubývá a na to reagují i návštěvnické cíle změnou otvírací doby.
Frenštát pod Radhoštěm – Němci musí čekat do října, avšak na Liščím mlýně čekat nechtěli a naplánovali si Septemberfest. Chystá se tam již další ročník Valašského Septemberfestu. Ten kromě dobrého zlatavého moku nabídne i spoustu kulturního vyžití.
Přerov – Kapely jako Mňága a Žďorp či Support Lesbiens, ale také špičkoví kuchaři s rozmanitými recepty na netradiční guláše obsadí v sobotu 8. září přerovské výstaviště. Osmý ročník Zubrfestu – svátku guláše a piva – promění areál v největší hospodu na Moravě.
Brno /ANKETA/ – Bolesti zad, které člověka nenechají spát, podvrtnutý kotník či odolné klíště. S takovými problémy vyhledávají Brňané často nejbližší nemocnici. V noci, o víkendech a o svátcích má ale jejich cesta vést jedině do Úrazové nemocnice. Jinde v Brně totiž takzvaná lékařská pohotovostní služba není. Přesto lidé vyhledávají pomoc všude.
Rosice, Brno – Jaký je v současnosti nejlepší fotbalový tým na jižní Moravě? Patrně každý odpoví, že jediný zástupce regionu v první lize – Zbrojovka Brno. Aby svěřenci trenéra Petra Čuhela své postavení potvrdili, musejí v středu od pěti hodin odpoledne zdolat v Rosicích ve druhém kole Poháru České pošty domácí Slovan, který hraje Moravskoslezskou fotbalovou ligu.
Příbram – Už v sobotu vypukne XXI. mezinárodní prodejní výstava nožů a chladných zbraní spolu s doprovodnými programy pod širým nebem. Výstava Nože 2012 se koná v kulturním domě v Příbrami a potrvá do neděle. V současné době je přihlášeno téměř 130 účastníků z tuzemska i ze zahraničí. Z toho 86 řemeslných výrobců nožů.
Česká Lípa - Mezinárodní hudební festival Lípa Musica v loňském roce důstojně oslavil své desáté výročí. Z původně lokálního, z České Lípy pocházejícího festivalu orientovaného na duchovní hudbu, se stal po letech významný hudební a společenský svátek, jehož příchod je s každým začínajícím podzimem netrpělivě očekáván.
Turistů na Trutnovsku a Semilsku s příchodem září ubývá a na to reagují i návštěvnické cíle změnou otvírací doby.
Mladá Boleslav - Ve dnech 17. – 20. srpna se uskutečnil na tenisových dvorcích ve Štěpánce osmý ročník turnaje dospělých kategorie A Optim tour BPBP.
Chrudim - V úterý ve středu a v pátek bude na zimním stadionu špičkový futsal
Plzeň - Evropský festival „Šumava-Bayericher Wald", který se orientuje převážně na sborovou tvorbu, oslavil v letošním roce již 16 let svého trvání.
Břestek – Čáru přes rozpočet udělalo v sobotu Spolku pro udržení tradic (SUT) v Břestku při akci s názvem Chvála trnce! pošmourné počasí s občasnými dešťovými přeháňkami.
Kaňovice – Jezdecká sezóna se již pomalu chýlí ke konci. A s ní bývají spojené i Hubertovy jízdy. A jednu z těch prvních mají za sebou už Kaňovice na Zlínsku. Ty se rozhodly svatého Huberta, patrona všech jezdců, myslivců a lovců, oslavit v sobotu 1. září.
Děčín - Šest stovek lidí se přišlo v sobotu 1. září rozloučit s prázdninami do děčínské zoo. Stylový závěr léta protentokrát patřil pirátům!
Domažlice /ROZHOVOR/ – Jedním ze šťastlivců, kteří měli možnost osobně navštívit povedené Letní olympijské hry v Londýně, byl i Jiří Pivoňka z Domažlic, se kterým jsme si povídali o tomto sportovním svátku.
Praha - Takový start můžou seriálu Obchoďák další televizní ságy jenom závidět. Seriálovou písničku Když to nečekáš, která bude provázet každý díl, totiž pokřtila Ivana Gottová a křest svou přítomností ozdobil i samotný Karel Gott, jenž doprovodil svou manželku.
Rakovník - „Spíš odhazoval," zkonstatoval jeden z oslovených chmelařů.Říká se, že Vavřinec, patron chmelařů, který má svátek 10. srpna, hází chmel do chmelnic lopatou. Proto v ten den nesmí chmelaři do chmelnic chodit, aby ho nerušili.
Meclov – Do sv. Michala, na jehož svátek připadá meclovská pouť, by z obce měla zmizet uzavírka průjezdu Meclovem.
Praha - Letošní prázdniny přinesly řadu rekordně horkých dní, bylo překonáno i absolutní teplotní maximum. Statistiky za srpen ještě nejsou uzavřené, mluvčí Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) Petr Dvořák ale řekl, že zatím to vypadá, že uplynulé dva měsíce byly nadprůměrně teplé. Přesto poslední zbytky sněhu roztály v Krkonoších až koncem července. Červenec a srpen se také obešly bez větších povodní obvyklých v minulých letech.
Králův Dvůr – Fotbalový svátek se vydařil se vším všudy. Královodvorští Cábelíci v nových dresech se vykašlali na všechny problémy, které je sužují v úvodu sezony a ve 2. kole Poháru České pošty senzačně vyřadili na domácím hřišti prvoligovou Příbram, která následně odvolala kouče Vavrušku. O výsledku rozhodli už v prvním poločase, kdy si vytvořili dvougólový náskok, soupeř snížil až v závěru. Ve 3. kole se Královák utká se Znojmem či Třebíčí.
Česká Třebová – Hokejový svátek Českou Třebovou chytil. Souboj Pardubic s Libercem sledoval našvihaný zimní stadion. Jenom ne a ne si zakřičet gól. Půst prolomil až liberecký Kica. Pardubice padly podruhé v European Trophy.
Karlovy Vary – Dílčí úspěch magistrátu. Prvnímu vedení města se podařilo to, co předchozí jen slibovali.
Hodonín - Masarykovo náměstí v Hodoníně bude v sobotu 8. září dějištěm Svátku vína 2012. „Jde o tradiční kulturní akci připomínající vrchol vinařské sezony. Ta patří oslavě vinného moku s ochutnávkou vín a prodejem burčáku," informoval hodonínský místostarosta Ladislav Ambrozek.
Ústecký kraj – Zpráva, na kterou čekali všichni, které někdy náhle začal bolet zub, je tady! V Lounech už tuto sobotu otevře své dveře zubní pohotovost.
Frýdek-Místek – Od 1. září dojde ke změně v poskytování lékařské pohotovostní služby pro děti. Služba zůstává zachována ve dnech pátek až neděle beze změny, ve dnech pondělí až čtvrtek bude zrušena.
Pasov – Bavorská CSU odmítá návrh ministryně spravedlnosti Sabine Leutheusser-Schnarrenbergerové (Svobodní) na přiznání statutu islámským církevním svátkům. Podle ministryně je to otázka tolerance.