Trutnovsko - Žádné drama nepřinesly středeční semifinálové souboje okresního Poháru FAČR. V Poříčí vyřadili domácí obhájce trofeje z Kocbeří jasně 3:0, trutnovské béčko zase v Kuksu potvrdilo roli favorita díky vydařenému vstupu do zápasu.
Ostrava /FOTOGALERIE/ - Vzhledem k příznivému počasí zůstává prozatím Zoo Ostrava otevřena jako o prázdninových měsících. Využijte této příležitosti a seznamte se osobně s novými přírůstky - některé z nich vám nyní představujeme.
Vzhledem k příznivému počasí zůstává prozatím Zoo Ostrava otevřena jako o prázdninových měsících. Využijte této příležitosti a seznamte se osobně s novými přírůstky - některé z nich vám nyní představujeme.
Znojmo – Finálový závod evropského poháru a zároveň mistrovství České republiky bude za dva týdny hostit Znojmo. Zatímco závod republikového šampionátu se ve Znojmě konal již vloni, evropský pohár se zde pojede vůbec poprvé. O pořádání biketrialových závodů se stará ÚAMK SK Biketrial Znojmo společně s Domem dětí a mládeže (DDM) ve Znojmě.
Ostrava /FOTOGALERIE/ - Vzhledem k příznivému počasí zůstává prozatím Zoo Ostrava otevřena jako o prázdninových měsících. Využijte této příležitosti a seznamte se osobně s novými přírůstky - některé z nich vám nyní představujeme.
Hodonín – Velký stolnětenisový svátek se blíží. Už v úterý 18. září se v hodonínské sportovní hale TEZA uskuteční mezistátní kvalifikační utkání žen. České reprezentantky vyzvou v zápase o postup na mistrovství Evropy 2013 Německo. Atraktivní duel, ve kterém se představí i dvojice odchovankyň slováckého klubu Iveta Vacenovská a Dana Hadačová, začne v 17.30.
Lanškroun – Velký turistický svátek je za dveřmi. Na město, které má v erbu zlatou královskou korunu, se opět upírá pozornost příznivců pěší turistiky, cykloturistiky a in-line bruslení.
Velký turistický svátek je za dveřmi. Na město, které má v erbu zlatou královskou korunu, se opět upírá pozornost příznivců pěší turistiky, cykloturistiky a in-line bruslení.
Brno – Nejlepší Poláci, Češi, Rakušan, Fin i Běloruska. Obsazení letošního Mezinárodního mistrovství České republiky zkvalitní i badmintonisté, kteří v srpnu soutěžili na sportovním svátku v Londýně.
Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ – Slovácké slavnosti vína a otevřených památek v Uherském Hradišti se uskuteční letos již podesáté. Na jejich přípravě pracují organizátoři z tamního Klubu kultury už několik měsíců. O tom, jaké letošní slavnosti folkloru a vína budou, jsme hovořili s ředitelem Klubu kultury Antonínem Machem.
Lanškroun – Velký turistický svátek je za dveřmi. Na město, které má v erbu zlatou královskou korunu, se opět upírá pozornost příznivců pěší turistiky, cykloturistiky a in-line bruslení.
Unhošť – Byl to další fotbalový svátek. Unhošť se v I. B třídě poprvé představila doma vlastním divákům a těch přišlo požehnaně. Zpět domů ovšem odcházeli malinko zklamaní, jejich tým derby s Doksy prohrál 0:2.
Brno – Bolesti zad, které člověka nenechají spát, podvrtnutý kotník či odolné klíště. S takovými problémy vyhledávají Brňané často nejbližší nemocnici. V noci, o víkendech a o svátcích má ale jejich cesta vést jedině do Úrazové nemocnice. Jinde v Brně totiž takzvaná lékařská pohotovostní služba není. Přesto lidé vyhledávají pomoc všude.
Frenštát pod Radhoštěm – Němci musí čekat do října, avšak na Liščím mlýně čekat nechtěli a naplánovali si Septemberfest. Chystá se tam již další ročník Valašského Septemberfestu. Ten kromě dobrého zlatavého moku nabídne i spoustu kulturního vyžití.
Přerov – Kapely jako Mňága a Žďorp či Support Lesbiens, ale také špičkoví kuchaři s rozmanitými recepty na netradiční guláše obsadí v sobotu 8. září přerovské výstaviště. Osmý ročník Zubrfestu – svátku guláše a piva – promění areál v největší hospodu na Moravě.
Brno /ANKETA/ – Bolesti zad, které člověka nenechají spát, podvrtnutý kotník či odolné klíště. S takovými problémy vyhledávají Brňané často nejbližší nemocnici. V noci, o víkendech a o svátcích má ale jejich cesta vést jedině do Úrazové nemocnice. Jinde v Brně totiž takzvaná lékařská pohotovostní služba není. Přesto lidé vyhledávají pomoc všude.
Rosice, Brno – Jaký je v současnosti nejlepší fotbalový tým na jižní Moravě? Patrně každý odpoví, že jediný zástupce regionu v první lize – Zbrojovka Brno. Aby svěřenci trenéra Petra Čuhela své postavení potvrdili, musejí v středu od pěti hodin odpoledne zdolat v Rosicích ve druhém kole Poháru České pošty domácí Slovan, který hraje Moravskoslezskou fotbalovou ligu.
Příbram – Už v sobotu vypukne XXI. mezinárodní prodejní výstava nožů a chladných zbraní spolu s doprovodnými programy pod širým nebem. Výstava Nože 2012 se koná v kulturním domě v Příbrami a potrvá do neděle. V současné době je přihlášeno téměř 130 účastníků z tuzemska i ze zahraničí. Z toho 86 řemeslných výrobců nožů.
Česká Lípa - Mezinárodní hudební festival Lípa Musica v loňském roce důstojně oslavil své desáté výročí. Z původně lokálního, z České Lípy pocházejícího festivalu orientovaného na duchovní hudbu, se stal po letech významný hudební a společenský svátek, jehož příchod je s každým začínajícím podzimem netrpělivě očekáván.
Břestek – Čáru přes rozpočet udělalo v sobotu Spolku pro udržení tradic (SUT) v Břestku při akci s názvem Chvála trnce! pošmourné počasí s občasnými dešťovými přeháňkami.
Kaňovice – Jezdecká sezóna se již pomalu chýlí ke konci. A s ní bývají spojené i Hubertovy jízdy. A jednu z těch prvních mají za sebou už Kaňovice na Zlínsku. Ty se rozhodly svatého Huberta, patrona všech jezdců, myslivců a lovců, oslavit v sobotu 1. září.
Domažlice /ROZHOVOR/ – Jedním ze šťastlivců, kteří měli možnost osobně navštívit povedené Letní olympijské hry v Londýně, byl i Jiří Pivoňka z Domažlic, se kterým jsme si povídali o tomto sportovním svátku.
Praha - Takový start můžou seriálu Obchoďák další televizní ságy jenom závidět. Seriálovou písničku Když to nečekáš, která bude provázet každý díl, totiž pokřtila Ivana Gottová a křest svou přítomností ozdobil i samotný Karel Gott, jenž doprovodil svou manželku.
Rakovník - „Spíš odhazoval," zkonstatoval jeden z oslovených chmelařů.Říká se, že Vavřinec, patron chmelařů, který má svátek 10. srpna, hází chmel do chmelnic lopatou. Proto v ten den nesmí chmelaři do chmelnic chodit, aby ho nerušili.
Praha - Letošní prázdniny přinesly řadu rekordně horkých dní, bylo překonáno i absolutní teplotní maximum. Statistiky za srpen ještě nejsou uzavřené, mluvčí Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) Petr Dvořák ale řekl, že zatím to vypadá, že uplynulé dva měsíce byly nadprůměrně teplé. Přesto poslední zbytky sněhu roztály v Krkonoších až koncem července. Červenec a srpen se také obešly bez větších povodní obvyklých v minulých letech.
Králův Dvůr – Fotbalový svátek se vydařil se vším všudy. Královodvorští Cábelíci v nových dresech se vykašlali na všechny problémy, které je sužují v úvodu sezony a ve 2. kole Poháru České pošty senzačně vyřadili na domácím hřišti prvoligovou Příbram, která následně odvolala kouče Vavrušku. O výsledku rozhodli už v prvním poločase, kdy si vytvořili dvougólový náskok, soupeř snížil až v závěru. Ve 3. kole se Královák utká se Znojmem či Třebíčí.
Česká Třebová – Hokejový svátek Českou Třebovou chytil. Souboj Pardubic s Libercem sledoval našvihaný zimní stadion. Jenom ne a ne si zakřičet gól. Půst prolomil až liberecký Kica. Pardubice padly podruhé v European Trophy.
Hodonín - Masarykovo náměstí v Hodoníně bude v sobotu 8. září dějištěm Svátku vína 2012. „Jde o tradiční kulturní akci připomínající vrchol vinařské sezony. Ta patří oslavě vinného moku s ochutnávkou vín a prodejem burčáku," informoval hodonínský místostarosta Ladislav Ambrozek.
Ústecký kraj – Zpráva, na kterou čekali všichni, které někdy náhle začal bolet zub, je tady! V Lounech už tuto sobotu otevře své dveře zubní pohotovost.
Frýdek-Místek – Od 1. září dojde ke změně v poskytování lékařské pohotovostní služby pro děti. Služba zůstává zachována ve dnech pátek až neděle beze změny, ve dnech pondělí až čtvrtek bude zrušena.
Pasov – Bavorská CSU odmítá návrh ministryně spravedlnosti Sabine Leutheusser-Schnarrenbergerové (Svobodní) na přiznání statutu islámským církevním svátkům. Podle ministryně je to otázka tolerance.
Plzeň - Běžela 37. minuta a jeho přesná hlavička k tyči posunula fotbalisty Viktorie do trháku. Slovenský kanonýr Marek Bakoš rozhodl o nejtěsnější možné výhře Viktorie Plzeň a postupu Vrbova celku do základní skupiny Evropské ligy.
Plzeň - Běžela 37. minuta a jeho přesná hlavička k tyči posunula fotbalisty Viktorie do trháku. Slovenský kanonýr Marek Bakoš rozhodl o nejtěsnější možné výhře Viktorie Plzeň a postupu Vrbova celku do základní skupiny Evropské ligy.
Jablonec nad Jizerou – Že jsou místní hráči v Poháru České pošty outsideři? Na to zapomeňte! Ačkoliv se tým dostal do národního poháru až díky finálového účasti v loňském ročníku krajského poháru, může se nyní těšit na prvoligové Brno! Tedy v tom případě, že Zbrojovka zvládne příští týden svůj duel v obci Rosice.
Litomyšl – Když turista přijede do Litomyšle a přemýšlí kam zajít, má k dispozici novou službu. Rytíř Toulovec ho povede po historickém městě a ukáže mu staré památky i novou architekturu. Navštíví s ním stylové hospody, věže nebo sklepení.
Orlickoústecko – Hlavní turistická sezona pomalu končí a my přinášíme poslední díl prázdninového seriálu věnovaného zajímavým místům našeho regionu, jež můžete navštívit. Dnešní pokračování patří nejstarší českotřebovské stavbě a zároveň jediné svého druhu ve východních Čechách, vystavěné v románském slohu.