Erik Lorenc zve na závod
Prachatice – Zítřejší závod seriálu Xterra Českého poháru v terénním triatlonu je velkým svátkem. K účasti na něm zve nejen aktivní závodníky, ale i fanoušky lídr prachatického týmu ŠuTri Erik Lorenc.
Prachatice – Zítřejší závod seriálu Xterra Českého poháru v terénním triatlonu je velkým svátkem. K účasti na něm zve nejen aktivní závodníky, ale i fanoušky lídr prachatického týmu ŠuTri Erik Lorenc.
Český Těšín - Svátek tří bratří v Českém Těšíně a Cieszyně začal v pátek odpoledne průvodem, po které se starostové obou měst setkali na mostě Družby. Tentokrát šli pěšky, bez koní. Svátek pokračoval bohatým programem až do neděle.
Hradec Králové - /DOPLNĚNA FOTOGALERIE/ Svátek vody. Běh po téměř padesát metrů dlouhé lávce přes Labe v oblečení a večer i bez něho, souboj Hradce s Pardubicemi na osmiveslicích, atrakce pro děti, různé ukázky i hudební vystoupení.
Trutnov – Motoristický svátek v podhůří Krkonoš je tady. Do Trutnova a jeho okolí míří účastníci Rally Krkonoše už počtvrté. Harmonogram automobilového závodu, který se slavnostního úvodu dočká dnes večer na Krakonošově náměstí a ostrého startu zítra ráno od Autostylu, obsahuje osm rychlostních zkoušek na čtyřech úsecích. Posádky najedou 75 rychlostních kilometrů a 86 kilometrů přejezdů.
Český Těšín – Město bude nejbližší tři dny v zajetí oslav. Už v pátek odpoledne začíná tradičním setkáním delegace Českého Těšína a Cieszyna na hraničním mostě Družby 20. ročník Svátku tří bratří.
Benešovsko - Uvádíme fotbalové statistiky okresních týmů ve II. lize, divizi, krajském přeboru, I. A, I. B třídě a okresního přeboru v ročníku 2009/2010.
Český Těšín – Město bude nejbližší tři dny v zajetí oslav. Už dnes odpoledne začíná tradičním setkáním delegace Českého Těšína a Cieszyna na hraničním mostě Družby 20. ročník Svátku tří bratří.
Strakonicko - Zdravotnická pohotovost od pátku 18. do neděle 20. června.
Opravdový svátek zažijí florbalové naděje z prvních až šestých tříd, které se v sobotu zúčastní už třetího ročníku turnaje JIP Cup v českokrumlovské městské sportovní hale.
Olomouc – Historickými vagóny taženými parní lokomotivou zvanou „Kremák“ vybavenou jedním z největších topenišť, které kdy bylo u českých lokomotiv použito, se zájemci v sobotu mohou povozit v Olomouci.
Český Krumlov - Ti, kteří dbají na to, aby oslavy probíhaly podle plánu, se do centra dění vůbec nedostanou.
Hradec Králové – Příznivci vodních radovánek, adrenalinu, piva, ale i všechny děti budou mít svátek. Od čtvrtka do soboty ožije náplavka u Tyršova mostu Dnem Labe.
Prachatice – Rychle se blíží sobotní závod Českého poháru v xterra triatlonu v okolí Prachatic. Jedná se o velice náročný závod v terénním triatlonu, kdy se bude plavání odvíjet v Křišťanovickém rybníku, pak je na pořadu náročných čtyřicet kilometrů na horském kole a vše završí běžecká desítka v okolí Prachatic.
Orlickoústecko – Svátek matek se v Česku slaví zcela běžně, jen málokdo však ví, že svět už sto let slaví i Den otců (20. června).
Český Krumlov - Slavnostmi pětilisté růže ožije Český Krumlov již za dva dny.
Lázně Bělohrad – Slavnosti písní a tanců „Pod Zvičinou“ letos vstupují do svého 36. ročníku.
Trutnov - V hale ZŠ Komenského se dnes a zítra předvedou v akci dva účastníci letošního mistrovství světa: od 18 hodin Česko – Čína.
Cheznovice – Sluníčko vylákalo ven nejen děti. Drobotina se sešla v 9 hodin, aby v areálu ZŠ a MŠ oslavila svůj svátek – Den dětí. Na pořadu byly různé soutěže a o odměny se postarali organizátoři – tedy škola a školka spolu s některými rodiči. Přispěl i obecní úřad.
Svatý Antonínek /FOTOGALERIE/ – Tisíce lidí si v neděli 13. června našly cestu na vyhlášený poutní Svatý Antonínek, kde se v den svátku jeho patrona konala hlavní pouť. Ta však byla zkomplikována následky noční bouře.
Chodov - Samotný festival odstartuje již ve 13 hodin vystoupením žáků z chodovské základní umělecké školy
Olešná - Malí rybáři chytali úhoře, kapry, cejny i plotice. „Kdo neměl prut tomu byl zapůjčen. Chytat si zkusily i docela malé děti. Nejmenší rybář byl tříletý!“ uvedl Jaromír Matoušek.
Velké Opatovice – Desetidílný seriál Jazzového dýchánku ve Velkých Opatovicích zřejmě skončí. Závěrečný a přitom jubilejní ročník zpestří Top Dream Company či uznávaný jazzový trumpetista Laco Deczi. Muzikant zahraje v Česku tři koncerty, jeden z nich se odehraje v sobotu ve Velkých Opatovicích.
Znojmo – První letní měsíc bude ve Znojmě patřit hudbě. Pořadatelé připravili tři různorodé festivaly. Dominovat budou sedmnáctidenní variace na anglické baroko.
Linec - Obraty rakouských obchodů kolem Dne otců stále stoupají a přibližují se k tržbám kolem Dne matek.
Žamberk – Svátky dřeva jsou významnou kulturní událostí tohoto města.
Kamenický Šenov - Noc skla a světla. Takto pojali muzejní noc v Kamenickém Šenově. Noc věnovali oslavám stého výročí vzniku brusičského oddělení kamenickošenovské sklářské školy.
Kdyně - Dětský den v country stylu proběhl v sobotu na kdyňském fotbalovém hřišti.
Svatý Antonínek – Tisíce lidí si v neděli našly cestu na vyhlášený poutní Svatý Antonínek, kde se v den svátku jeho patrona konala hlavní pouť. Ta však byla zkomplikována následky noční bouře. Celé dopoledne tam nešel elektrický proud, neboť u Blatnice bylo vážně poškozeno elektrické vedení.
Kunštát /FOTOGALERIE/ – Poctivou ruční práci řemeslníků obdivovali v sobotu a v neděli návštěvníci Svátků řemesel v Kunštátě. Ukázky zapomenutých řemesel v zámeckém parku po oba dny doplňoval bohatý kulturní program a jarmark různých výrobků.
Praha - Tenisový šampion lituje, že se fotbalového svátku nemůže zúčastnit osobně.
Chomutov - Sobota byla svátkem pro obdivovatele skateboardingu.
Znojmo - K tradiční pouti se na v neděli, na svátek sv. Antonína, sešli znojemští věřící na Hradišti před kaplí zasvěcenou právě sv. Atonínovi.
Liberecký kraj /FOTO, REPORTÁŽ/ – V pondělí 14. června slaví svátek všichni dobrovolní dárci krve.
Litoměřice /5x FOTOGALERIE, REPORTÁŽ/ - Prohlédněte si fotografie z Hasičských slavností, které o víkendu proběhly v Litoměřicích.
Praha - Na Domažlicku dobře známá spisovatelka Marie Rivai dovolila exkluzivně Domažlickému deníku nahlédnout do průběhu uzavřené česko–čínské oslavy dne dětí v Kounicově paláci.
Hořice – První červnová sobota patřila v Hořicích, jako již tradičně, nejmenším šachistům.
Hradec Králové – Mistrovství světa ve fotbale si v regionu najde své fanoušky i přesto, že česká reprezentace se do Jihoafrické republiky neprobojovala
Hořesedly - Děti oslavily svůj svátek nejdříve na rybářských závodech a pak na hřišti soutěžemi a hrami.
Břidličná - Město Bridličná ožije velkým fotbalovým svátkem. Na hřišti TJ Břidličná se sejdou bývalí i nynější fotbaloví reprezentanti pod vedením samotného Tomáše Ujfalušiho.
Liberecký kraj /FOTOGALERIE, REPORTÁŽ/ – V pondělí 14. června slaví svátek všichni dobrovolní dárci krve.
Chrudim – V pátekbylo v Jihoafrické republice zahájeno fotbalové mistrovství světa a až do 11. července bude tento sportovní svátek v centru pozornosti fanoušků i médií také v Česku, přestože se na něj neprobojovali naši reprezentanti.
Koloveč - Společné přestřižení pásky otevřelo dveře vysněného dětského hřiště.
Tak je to tady! Po dlouhých čtyřech letech dnes opět startuje největší a nejsledovanější sportovní událost na planetě – mistrovství světa ve fotbale.
Chomutovsko – Ve světě slaví Den otců už sto let, zatímco čeští tátové se o to marně snaží. Oficiálně u nás tento svátek neexistuje. Zavedly si ho ale obce na Chomutovsku: Nezabylice a nově i Údlice.
Benešovsko - Uvádíme fotbalové statistiky okresních týmů ve II. lize, divizi, krajském přeboru, I. A, I. B třídě a okresního přeboru v ročníku 2009/2010.
Strakonice - Pohotovost od pátku 11. do neděle 13. června.
Začíná fotbalové mistrovství světa. Vše se teď na této kulaté planetě bude točit kolem „kulatého nesmyslu“, jak se také říká fotbalovému míči.
Prostějov – V Národním domě, kde většina z nich docházela na praxi, složilo ve čtvrtek závěrečnou zkoušku dvaadvacet žáků třetího ročníku oboru Číšník – servírka. V její praktické části předvedli například flambování palačinek, přípravu míchaných nápojů nebo neoblíbené vykosťování pstruha.
Ostrava - Devátý ročník pestrobarevného svátku hudby, který je znám široko daleko, vypukne už za měsíc a pár dnů. Předevšímo zákulisífestivalu Colours of Ostrava diskutovalave středu dopoledne se čtenáři Deníku ředitelka akce Zlata Holušová.
Hradec Králové - V těchto dnech (7. – 12. června) se v Praze konají již IX. České akademické hry (ČAH). Tento svátek všech akademických sportovců probíhá v roce 100. výročí vysokoškolského sportu.