Kroměříž - (FOTOGALERIE) Jak zabavit děti, něco se naučit a ještě si vyzdobit dům? Jako návod některým rodičům posloužila sobotní specializovaná dílna, kterou pořádali lektoři zMuzea Kroměřížska. Vdopoledních iodpoledních hodinách si tam mohly celé rodiny vyzkoušet, že vyrobit dárek nebo ozdobu zpřírodního materiálu není nic složitého.
Dolní Bojanovice (FOTOGALERIE + VIDEO) - Tóny klasické hudby v podání bývalých absolventů Základní umělecké školy v Dolních Bojanovicích, koncert Big Bandu z Dubňan nebo rozdováděné taneční soubory z celého Hodonínska. Takový byl letos již Šestnáctý ročník hudebních Slavností svaté Cecílie.
Břeclavsko - Svatomartinské víno versus Beaujolais? Jejich souboj o přízeň konzumentů je stejně mladý jako ona sama. Lahve moravské speciality, jež se podle tradice otevírají jedenáctého listopadu, soupeří s vyhlášenou francouzskou značkou teprve pár let.
Chomutov - Velký a mimořádný předvánoční hudební svátek se připravuje pro chomutovské milovníky hudby na neděli 23. listopadu 2008 od 19:00 v Městském divadle Chomutov. Na jevišti se divákům představí velký orchestr dirigenta Václava Hybše se svými letošními sólisty.
Jaroměřsko - Při svátku Svaté Anežky České Přemyslovny, jejíž svatořečení před 19 lety ve Vatikánu v roce 1989 předznamenalo události sametové revoluce, zavítal na pravidelnou visitaci do farnosti Josefov a Jasenná biskup královéhradecký Dominik Duka.
MILAVČE - Není tomu tak dávno, co si v Milavčích připomněli 160. výročí narození významného herce Národního divadla, spisovatele a překladatele Jiřího Bittnera, rodáka z Milavčí
Rychnovsko - Ryba je tradičním postním vánočním pokrmem již od středověku. V dnešní racionální době je kapr jednou z jistot, se kterou se na Vánoční tabuli setkáme každoročně. Pro některé z nás ryba patří do celoročního jídelníčku, jiní ochutnají kapří maso právě jen o svátcích. Vánoční prodej ryb bude zahájen dvacátého prosince.
Prostějovsko - Martinův bílý kůň až do pátku postával ve stáji. Po deseti dnech od jeho tradovaného výjezdu jej na vyjížďku vytáhl Albert. Právě on totiž oslavil v pátek 21. listopadu svůj svátek. První sníh, který padal na celém Prostějovsku, už stihl způsobit drobnější komplikace v okolí Protivanova.
České Budějovice -Opravdový svátek čeká v neděli příznivce boxu na jihu Čech. Samson Boxing Club České Budějovice se totiž po třech kolech usadil na čele nejvyšší soutěže a nyní přivítá obhájce titulu z Prostějova. Začátek utkání ve velkém sále Gerbery je tradiční v 10 hodin.
Vyškov - I když období svátků je ještě daleko, oni už nadělovali. Tým Slávie si od mladých vyškovských ragbistů odvezl pořádný příděl inkasovaných bodů.
Ostrava - Festival francouzského filmu letos proběhne od 20. do 26. listopadu v patnácti kinosálech osmi měst České republiky a zavítal také do Ostravy.
Kroměřížsko - Nakupování vánočních dárků? Kdepak, na to je ještě dost času. Alespoň takové jsou zkušenosti některých menších prodejců na Kroměřížsku. Zákazníci se k nim zatím příliš nehrnou. Problém v tom prozatím nevidí. Lidém prý přijdou nakupovat až těsně před svátky.
Jablonec nad Nisou - Hned několik zajímavostí nabídne posluchačům jubilejní pětadvacátý ročník přehlídky bluegrassové muziky Posvícení v Modrém, který proběhne v sobotu 22. listopadu od 15.00 hodin v Eurocentru v Jablonci nad Nisou.
LOUČIM - Při sobotním soumraku se sešli na loučimském koupališti odvážlivci, aby zkusili překonat strach ze tmy plné strašidel, a to na zhruba tříkilometrové trase okrajem lesa a humny vesnice
Jablonec n. N. - Hned několik zajímavostí nabídne posluchačům jubilejní 25. ročník přehlídky bluegrassové muziky Posvícení v Modrém, který proběhne v sobotu 22. listopadu od 15.00 hodin v Eurocentru v Jablonci.
Liberec - Velkou bubnovou show, nazvanou Percussion show, předvedl liberecký soubor bicích nástrojů Aries k uctění Dne boje za svobodu a demokracii. Koncert zaplnil historické Divadlo F. X. Šaldy.
Hradec Králové - Filharmonie Hradec Králové má v pátek na programu jednu z nejslavnějších oper italského bel canta – Marii Stuardu Gaetana Donizettiho v nastudování operního souboru Moravského divadla Olomouc.
Orlová/ Letošní svátky oslaví 121 rodin v nových bytech v bývalém hotelovém domě Doubravanu. Novou adresu tak získají lidé s vymezenými příjmy i handicapovaní.
Lázně Bělohrad - Společnost Anenské slatinné lázně a.s. dopřává komfort svým klientům. Pro zlepšení pohybu mezi jednotlivými lázeňskými komplexy nechala včera nainstalovat dřevěné propojující lávky. Ty nad zemí spojují hotel Anna Marie s hotelem Janeček a nad silnicí směřují do hotelu Grand.
Slatiňany - I když byl 17. listopadu svátek, přesto pardubická firma Miroslava Linka a Martina Topiče prováděla ve Slatiňanech v době vegetačního klidu zdravotní a udržovací řez kaštanů a jiných poničených dřevin po červnové vichřici. Zadavatelem prací je MÚ Slatiňany.
Lázně Bělohrad - Společnost Anenské slatinné lázně a.s. dopřává komfort svým klientům. Pro zlepšení pohybu mezi jednotlivými lázeňskými komplexy nechala včera nainstalovat dřevěné propojující lávky. Ty nad zemí spojují hotel Anna Marie s hotelem Janeček a nad silnicí směřují do hotelu Grand.
Praha - Češi si o letošní Vánocích sáhnou na dna svých pěněženek. Průměrná rodina totiž za Vánoce utratí přes 22 tisíc korun. Tři z deseti dospělých jsou pak ochotni se kvůli dárkům zadlužit. Vyplývá to alespoň z průzkumu společnosti GE Money Multiservis.
Napajedla - (FOTOGALERIE) Požehnáním nové insignie města vyvrcholily V neděli oslavy 110. výročí povýšení Napajedel na město.Na každého, kdo do města ovíkendu zavítal, čekal bohatý program.
Napajedla - Požehnáním nové insignie města vyvrcholily v neděli 16. listopadu oslavy 110. výročí povýšení Napajedel na město. Na každého, kdo do města o víkendu zavítal, čekal bohatý program.
Teplice - Podzimní splín přináší do tábora fotbalistů 1. FC Brno stále větší chmury. Tým, který měl před sezonou nejvyšší ambice, vyhrál naposledy 28. září.
Plzeň - Zatímco v pátek odpoledne stáli řidiči na plzeňských silnicích v dlouhých kolonách kvůli několika uzavírkám a dopravním omezením, během víkendu a ve sváteční pondělí se situace zklidnila.