Červený kříž znovu otevře své středisko
KARLOVARSKÝ KRAJ - Karlovarský Červený kříž už několik měsíců sídlí v Kollárově ulici 17
KARLOVARSKÝ KRAJ - Karlovarský Červený kříž už několik měsíců sídlí v Kollárově ulici 17
Praha - První významná sportovní akce tohoto roku vmetropoli? Tou je zápas hokejové extraligy mezi Slavií a Libercem, který je šlágrem středečního 36.kola extraligy. VSazka Areně změří síly první se třetím týmem tabulky.
Jihlavsko - Buď zavřená ordinace, nebo jenom pár lidí v čekárně. Přesně to viděl každý, kdo na Silvestra zamířil k lékaři. Nápor zákazníků s blížící se poslední nocí v roce 2007 a poplatky, které začaly ve zdravotnictví platit od prvního ledna, nezaznamenaly ani lékárny.
Hradec Králové - V občanském kalendáři se dnes nachází jméno Karina či Karin.
Východní Čechy - Nezapomeňte poblahopřát všem Karinám!
Hodonínsko - Po svátcích mají lidé zase důvod se bavit. Začíná totiž plesová sezona. První plesy se uskuteční už o tomto víkendu.
Frenštát pod Radhoštěm - Nejstarší obyvatelka Novojičínska, téměř stotříletá Vlasta Urbánková, se loučila se starým rokem ve frenštátském Domově Hortenzie. „Jsem trochu zesláblá, takže žádné velké oslavy nebudou,“ přiznala žena, která čekala na návštěvu osmdesátiletého syna.
KARLOVY VARY - Humanitární středisko Českého Červeného kříže v Karlových Varech po svátcích znovu zahájí provoz 9. ledna. Žádné velké změny se zde nechystají.
Kladno- O tom, že někteří Kladeňáci jsou skutečně náruživí sportovci, se v období svátků přesvědčili mnozí majitelé místních fitcenter.
Východní Čechy - Nezapomeňte poblahopřát všem Karinám!
Louny - Po několika letech přerušení od úterý 1. ledna 2008 opět funguje v Lounech ambulantní pohotovostní péče pro dospělé.
Prostějov - Plné ruce práce měli před i během svátků prostějovští pošťáci. Lidé podle tiskové mluvčí České pošty Dity Václavíkové opět začali posílat tištěná vánoční a novoroční přáníčka. Prostějovští pošťáci tak museli pracovat v mimořádných pracovních směnách, aby vše stihli včas doručit.
Prachaticko - V katolických kostelech se v neděli slavil svátek Svaté Rodiny, při kterém se již tradičně koná obřad obnovy manželských slibů.
Východní Čechy - Nezapomeňte poblahopřát všem Karinám!
Orlickoústecko - „Linka důvěry, dobrý den“, tak v tomto období začínalo deset až patnáct hovorů denně. Zatímco lidé ve svých domovech i v ulicích slavili příchod nového roku, na některé plnou vahou dopadla jejich samota a vyhledali pomoc na Lince důvěry v Ústí nad Orlicí. Od silvestrovského rána do Nového roku přijali pracovníci devět hovorů. Lidé řešili svou samotu i nemoci.
Kutná Hora / Kutnohořané si již zvykli, že ve čtvrtek před svátkem Tří králů se na Palackého náměstí pod vánočním stromem objeví živý betlém. Letos tomu bude již po osmé.
KARLOVY VARY - V Karlových Varech zvolili přímé platby proti dokladům, automaty mít nebudou.
Pelhřimovsko - S příchodem nového roku se opět začala hlásit o slovo zima. O uplynulém víkendu i na Silvestra měli silničáři na Pelhřimovsku pohotovost.
NYMBURK - Od začátku ledna čeká i pacienty v nymburské nemocnici povinnost poplatků za ambulantní ošetření a hospitalizaci, kterou uzákonila vláda. Nemocnice Nymburk bude peníze vybírat od pacientů v hotovosti.
Trutnov - Novoroční první leden se nám zachoval po starých Římanech, kteří jeho příchod oslavovali stejně vesele, jako je tomu dnes.
KLATOVY - Posledním miminkem, které se narodilo v klatovské porodnici v roce 2007, je Ladislav Král ze Zavlekova. Ten při svém příchodu na svět 31. prosince v 16.53 hodin vážil 3280 gramů a měřil 51 centimetrů.
Hradec Králové - Novoroční první leden se nám zachoval po starých Římanech, kteří jeho příchod oslavovali stejně vesele, jako je tomu dnes.
Východní Čechy - Nový český snímek režiséra Jiřího Vejdělka hrají i teď, mezi svátky, ve východočeských kinech. Nenechte si ujít Ivana Trojana
TACHOVSKO - Zvony zvoucí ke sváteční mši se na Nový rok rozezněly v ranních hodinách celým Tachovskem. Lidé se v kostelích scházeli nejen k rozjímání, ale také odpočinku. K bohoslužbám se tak sešli nejen věřící, ale i lidé, kteří zatoužili po chvilce oddychu
Východní Čechy - Novoroční první leden se nám zachoval po starých Římanech, kteří jeho příchod oslavovali stejně vesele, jako je tomu dnes. První leden je první den roku podle gregoriánského i juliánského kalendáře. Do konce roku zbývá 364 dní (365 v přestupném roce).
Rychnovsko - Novoroční první leden se nám zachoval po starých Římanech, kteří jeho příchod oslavovali stejně vesele, jako je tomu dnes.
Kladno - Otom, že někteří Kladeňáci jsou skutečně náruživí sportovci, se vobdobí svátků přesvědčili mnozí majitelé místních fitcenter. Některé posilovny totiž měli otevřeno bez ohledu na Vánoce či Silvestra. Největší nápor klientů ale očekávají vnejbližšíchdnech.
Hradec Králové - Novoroční první leden se nám zachoval po starých Římanech, kteří jeho příchod oslavovali stejně vesele, jako je tomu dnes. První leden je první den roku podle gregoriánského i juliánského kalendáře.
Hradec Králové - Novoroční první leden se nám zachoval po starých Římanech, kteří jeho příchod oslavovali stejně vesele, jako je tomu dnes.
Chrudim - Poslední 22. kolo druhé hokejové ligy hrané mezi svátky chrudimským hokejistům příliš radosti neudělalo.
Hradec Králové - Novoroční první leden se nám zachoval po starých Římanech, kteří jeho příchod oslavovali stejně vesele, jako je tomu dnes.
Klatovsko - Kdo nestihne pochovat zesnulého do silvestra, nedostane ani korunu. Tahle novinka nadělala před koncem roku starosti nejen pohřebním službám a krematoriím, ale i pozůstalým, kteří zařizují obřad.
Uherské Hradiště - Dnes se ptáme našich nejvěrnějších dopisovatelů rubriky Čtenář-reportér. Jak se s ní vypořádali, posuďte sami.
VINTÍŘOV - Vánoční tradice ve Vintířově pokračuje
Jihlavsko - Většina ordinací zavřených, prázdné čekárny, a žádné fronty v lékárnách. Takový byl poslední den v letošním roce v jihlavském Domě zdraví.
Orlickoústecko - Občanský a církevní kalendáři se shodují v tom, že dnes má svátek Silvestr (dříve se psalo Sylvestr). Jméno pochází z latinského slova silvestris, jež znamená „lesní“.
Novoroční první leden se nám zachoval po starých Římanech, kteří jeho příchod oslavovali stejně vesele, jako je tomu dnes. První leden je první den roku podle gregoriánského i juliánského kalendáře. Do konce roku zbývá 364 dní (365 v přestupném roce).
Strakonice - Lidé si na konec roku dopřávají. Luxusnější nápoje kupují hlavně mladší.
BUBLAVA - Pokud bude zima úspěšná, rozjede se v Bublavě obří projekt
Jižní Čechy - V úterý je Nový rok, ale to neznamená, že nový rok začínal vždy prvním lednem. Římani totiž počítali původně nový rok od 1. března, kdy přebírali úřad konzulové.
Příbor - Mladí horolezci se mezi svátky sjeli do Příbora, kde se konal již IV. ročník horolezecké soutěže Příborský pavúk. Akce uspořádaná především pro zábavu byla pro všechny příjemným zpestřením mrazivých dnů.
Přibyslavice/Jabloňov - První vánoční svátky se svými biologickými dětmi strávili rodiče Čermákovi z Přibyslavic na Třebíčsku a Libor Broža s Jaroslavou Trojanovou z Jabloňova na Žďársku.
Opava, Hlučín - V okrese Opava je od 1. ledna 2008 zajištěn provoz Lékařské služby první pomoci pro dospělé, pro děti i pro stomatologii. V případě nutnosti lze využít také Lékařskou službu první pomoci v Ostravě.
STRAKONICKO/ V kurzu je ruské šampaňské. Mladší lidé si kupují raději exkluzivní kořalku
Františkovy Lázně - Chcete zhubnout? Vyražte na brusle
SILVESTROVSKÉ Českolipsko - V roce 2016 bude v N. Boru olympijský stadion, v Dubici víceúčelová hala.
Stráž pod Ralskem - Novoroční svátky oslaví ve Stráži p. R. i 60 žadatelů o azyl a téměř 40 lidí, kteří již azyl v ČR dostali.
Ústí nad Orlicí - Bez peněženky k lékaři? Tak to už od prvního ledna nebude možné. Orlickoústecká nemocnice již zveřejnila, jakým způsobem budou vybírány vládou schválené poplatky. Požadovaných třicet nebo devadesát korun za návštěvu ordinace nebudou od pacientů přebírat sestry, ale zaplatí je při vchodu do nemocnice.
Kvasice - Desítky zájemců různých věkových kategorií vyrazily v sobotu odpoledne v Kvasicích vstříc sportu.
Hradec Králové - Občanský a církevní kalendáře se shodují v tom, že dnes má svátek Silvestr (dříve se psalo Sylvestr).