OBRAZEM: V Rennerových sadech oslavily děti svůj svátek
Strakonice - S mírným předstihem se ve čtvrtek 31. května v Rennerových sadech konaly oslavy Mezinárodního dne dětí.
Strakonice - S mírným předstihem se ve čtvrtek 31. května v Rennerových sadech konaly oslavy Mezinárodního dne dětí.
Našlapaný parádními akcemi je nadcházející víkend na Olomoucku. Podívejete se na naše tipy a vyražte.
Okres Louny - Na jaké kulturní či společenské akce se můžete vypravit v regionu v nejbližších dnech.
Karlovy Vary – Skalná u Chebu. Tady se Pavel Nedvěd učil fotbalové abecedě, než ho objevil legendární mládežnický trenér Josef Žaloudek. Společně se sekretářem a bývalým ligovým fotbalistou Václavem Kořínkem ho pak přivedli do Škody Plzeň.
FOTOGALERIE / Slavnost těla a krve Páně. Nebo také lidově Boží tělo. Křesťanský svátek ve čtvrtek slavila velkým procesím i Olomouc.
Střední Čechy – Den dětí je třeba oslavit – a báječně se k tomu může hodin celá řada akcí, které pořádají ve spoustě středočeských obcí. Nebo je možno vyrazit za zábavou na rodinný výlet. Středočeská centrála cestovního ruchu doporučuje jako obzvlášť vhodný cíl Mirakulum; pohádkovou zemi zábavy a dětské fantazie v Milovicích na Nymbursku.
Letošní Svátky města Olomouce, které v závěru tohoto týdne ovládnou centrum historické moravské metropole, zvou účastníky na atraktivní cestu časem.
Rokycansko – Dětem bude patřit víkend na řadě míst v regionu.
Linec - 59. Slavnost narcisek v Bad Aussee, největší květinový festival v Rakousku, s volbou královen, soutěží narciskami zdobených figurín (na snímku Mladý slon z loňska, dílo rodin Frellerových a Pucherových), lidovou muzikou apod. potrvá do neděle. Program na www.narzissenfest.at.
Žďársko – V pátek 1. června od půl deváté do jedenácti hodin se mohou malí i velcí pobavit při oslavě dne dětí, která se uskuteční v centru Srdíčko v prostorách žďárské polikliniky.
Ústí nad Labem/ Východní Čechy /FOTO/ - V úterý se byli podívat v ústecké zoo. Málokdo by čekal, že zrovna tam naberou velkou část motivace, již proměnío den později v triumf v 21. ročníku McDonald's Cupu, tradičního fotbalového turnaje základních škol pro žáky ročníku narození 2006 a mladší.
Písek - Palackého sady se 30. května zaplnily dětmi. Písecká pobočka Naděje ve spolupráci s Centrem kultury města Písek připravily program nazvaný Den dětí s Nadějí.
Pelhřimov – Zdarma budou moci děti u příležitosti letošního Mezinárodního dne dětí hned po tři dny na prahu června do pelhřimovského plaveckého bazénu.
Bezmála tisícovka účastníků a třicítka pěveckých sborů z osmi zemí světa. To je Mezinárodní festival pěveckých sborů Svátky písní Olomouc. Jeho už šestačtyřicátý ročník se na Hané uskuteční od středy 30. do neděle 3. června.
Ústí nad Labem - Největší mládežnický turnaj v Evropě začíná. V Ústí nad Labem se v rámci Svátku fotbalu představí budoucí fotbaloví prvoligisté a reprezentanti.
Dětský den uspořádali v sobotu dobrovolní hasiči z valašskomeziříčské části Podlesí. Pro nejmenší návštěvníky k jejich blížícímu se svátku připravili dovednostní soutěže, zábavné tvoření, dovádění na nafukovacích atrakcích i skákání na bungee trampolíně.
Tradici hodového průvodu při příležitosti slavnosti Nejsvětější Trojice obnovili o víkendu ve Zdounkách.
Jindřichohradecko - Přehled víkendových pohotovostí a služeb lékařů.
Vyškov - Třídenní série přátelských turnajů pod otevřeným nebem na vyškovské orlovně se letos těší velkému zájmu týmů. Zápasový maraton startuje už v pátek soubojem základních škol.
Fotbal na sopce, koňské dostihy na mongolských pláních či boj malých rockerů o výsluní. To jsou namátkou snímky, jež se utkají o Zlatý střevíček na Zlín Film Festivalu, jenž dnes startuje ve městě Bati.
Brno /FOTOGALERIE/ - Svátek fotbalu, jak se přezdívá republikovému finále mládežnického turnaje McDonald's Cupu, si zahraje Základní škola Měšťanská. V krajském finále na hřišti Základní školy Janouškova v Brně si v posledním utkání turnaje poradili hráči z Měšťanské s týmem ze školy Vančurova v Hodoníně jasně 10:1.
Pelhřimov – Už se na to setkání lidé z ulic Říčanského a Mikuláše z Pelhřimova a dost možná i z dalších přilehlých lokalit těší. V sobotu 26. května se na docela nenápadném místě v Pelhřimově uskuteční jubilejní pátý Svátek sousedů.
Pardubický kraj - Na co bude v těchto dnech poutána v regionu největší pozornost?
Zdíkov - Děti ze zdíkovské mateřské školy oslavily den matek. Připravily si pro své maminky pestrý program.
Jemnice – Ještě pár měsíců zpátky byla budoucnost železniční trati mezi Moravskými Budějovicemi a Jemnicí nejistá. Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) ji nabízela k prodeji a pravidelná osobní přeprava se na ni vracela po velkém úsilí města Jemnice a několik jeho partnerů pouze o prázdninových víkendech. Dnes tam o víkendech a svátcích objednává vlaky Kraj Vysočina, po trati jezdí jeden z klenotů železniční historie a komfort se zlepšuje i na jemnickém nádraží.
Ústí nad Labem - Největší evropský fotbalový turnaj pro žáky základních škol McDonald's Cup jde do velkého republikového finále. Brankář druholigového FK Ústí nad Labem Petr Vašek před polednem šestnáct týmů, které se v úterý a středu na severu Čech Svátku fotbalu zúčastní, rozlosoval do čtyř skupin.
Pardubice /FOTO/ - McDonald’s Cup: Na Svátek fotbalu jedou žáci ZŠ Dubina, kteří vyhráli finálový turnaj v Pardubickém kraji.
Chrudimsko – Děti začnou svůj svátek slavit už v sobotu.
Jako v historickém filmu si mohli v neděli dopoledne připadat návštěvníci Náměstí T. G. Masaryka v Prostějově. To totiž přivítalo již dvaadvacáté setkání veteránistů s historickými vozidly. K vidění bylo více než sto aut a motocyklů v rámci oficiální soutěže a také desítky dalších mimosoutěžních vozů.
Plzeňský kraj - Kamiony nesmějí v pondělí od půlnoci do 22 hodin pokračovat do Německa.
Kladno - Kladenský pivní festival 2018 - svátek zlatavého moku a kvalitní hudby ovládá po tři dny až do neděle největší středočeské město Kladno.
Hromady vajec, špek, cibule, máslo. K tomu kotlík, příjemné venkovní prostředí a lidé s dobrou náladou. Tak takhle nějak lze ve zkratce popsat tradiční smažení vajec.
Jindřichohradecko - Přehled víkendových pohotovostí a služeb lékařů.
Hořice – Burácení motorů, vřelé shledání a exkurze do historie hořických motocyklových závodů. To vše se odehrálo během pátečního odpoledne v areálu hořického zámku, kde byli přivítáni jezdci víkendového závodu 300 zatáček Gustava Havla. Příjemná předzávodní atmosféra byla všudypřítomná a fanoušci si užili oblíbenou autogramiádu. Zároveň zde byla zahájena výstava motorismu nazvaná Pocta hořickým závodům a lidem kolem nich.
Střední Čechy – Letnice jsou pro spoustu lidí jen slovem z čítanek. Býval to ovšem významný církevní svátek – pohyblivý stejně jako Velikonoce – spojený i s řadou lidových zvyků a obyčejů. K těm nejznámějším patří otvírání studánek a obchůzka královniček.
Rakovnicko - Včela medonosná je nenahraditelným opylovatele mnoha volně rostoucích a hospodářsky pěstovaných rostlin. V Evropě závisí na opylení včelami 84 procent druhů rostlin a 76 procent produkce potravin. Statistiky Evropské unie hovoří o tom, že ekonomická hodnota, kterou tím vytvoří, se rovná ročně 14,2 miliardy eur. Svůj svátek si tedy právem zaslouží.
Liberecký kraj - Hamburgery a kolu vyměnili za kopačky a míč. Mládež z 1. stupně základních škol dokázala, že sportovat ještě umí. Zejména pak ZŠ Sokolovská z Liberce, která postoupila na Svátek fotbalu.
Neratovice /FOTOGALERIE/ – Na krajské finále McDonald 's cupu v Neratovicích to měli úplně nejdál ze všech šesti týmů kategorie do jedenácti let, nakonec ale odvezli hlavní ceny. Fotbalisté reprezentující Základní školu Uhlířské Janovice prošli turnajem bez sebemenšího zaváhání a mohou se těšit na boj o republikový primát. V mladší kategorii si pro vítězný pohár z rukou tria fotbalistů Mladé Boleslavi přišli vyslanci tamní 9. ZŠ a MŠ.
Sokolov – Již posedmé hostil stadion sokolovského Baníku krajské finále McDonald's cupu.
Dukovany - V dukovanské jaderné elektrárně pracuje 125 žen, tvoří přibližně desetinu celkového počtu zaměstnanců. Vedení elektrárny si na ně vzpomnělo při Dni matek.
Žatec - Recesistický průvod, soutěže s pivní tématikou, například v rychlosti pití piva, v dovednostech se sudem nebo v chytání pivních tácků, a samozřejmě hodně a hodně zábavy nabídl žatecký Chmelfest.
V metropoli Slovácka se od pátku do neděle uskutečnil VII. mezinárodní festival moderní magie s názvem Magic festival, který nejenže měl opět svoji noblesu, ale také patřil k nejvěhlasnějším akcím svého druhu v České republice. Jeho pořadatelem byl opět hradišťský iluzionista Jiří Hadaš (44), který nejenže je třetím rokem prezidentem českých kouzelníků, ale bezesporu patří k české kouzelnické špičce.
Černošín - Sbor pro občanské záležitosti v Černošíně připravil pro seniory oslavu Dne matek v tamním klubu.
Čtrnáct stovek diváků dorazilo na utkání okresního přeboru! Zápas Přáslavice vs. Sigma Hodolany tak trhnul dosavadní rekord v rámci projektu Můj fotbal živě. Z výhry 2:0 se radoval domácí tým, který měl za patrona bývalého reprezentanta Davida Rozehnala.
Prvomájové zpravodajství přineslo zajímavou událost. Mezi komunisty, kteří se oddávali svátku práce na pražském Výstavišti, zavítali antikomunisté s transparenty.
Na netradiční oslavu Dne matek se mohou těšit v neděli 13. května ženy, které dorazí buď samy, nebo v doprovodu svých drahých poloviček a dětí, do přerovského parku Michalov.
Komiks, převratné dvacáté století i stát Izrael. Na pražském Výstavišti začíná největší svátek literatury na našem území. Více než čtyři stovky vystavovatelů, 29 národních literatur a tisíce knih. To a mnohem více ode dneška do neděle nabídne 24. ročník mezinárodního knižního veletrhu a literárního festivalu Svět knihy Praha.
Je neděle nebo mají sousedé v Polsku státní svátek? To budeme mít plno, mohou se těšit v poslední době stále častěji provozovatelé ostravských turistických lákadel, památek i hostinští.Chcete příklad? Když mají v Polsku státní svátek, případně je neděle, tak se podle mluvčí ostravské zoo Šárky Novákové podíl návštěvníků z Polska na celkové návštěvnosti zvyšuje na 60 až 70 procent.
Rychnovsko – Ani o svátku 8. května se záchranáři na Rychnovsku nenudili.
Nové Město na Moravě, Nedvědice – Úterní svátek výročí konce druhé světové války byl také ve znamení fotbalových dohrávek. Odložené zápasy 14. kola měly na programu nižší krajské soutěže na Vysočině. Ve východní skupině I. A třídy doma potvrdila roli favorita rezerva Vrchoviny, která si poradila s Jemnickem. O patro níže Nedvědice pouze remizovala s mužstvem Rantířova.