Vrchlabské náměstí přivítá v pondělí úspěšné olympioniky
Vrchlabí - Podkrkonošské město Vrchlabí v pondělí 26. února odpoledne opanuje velký olympijský svátek.
Vrchlabí - Podkrkonošské město Vrchlabí v pondělí 26. února odpoledne opanuje velký olympijský svátek.
Domažlice – Značná část populace včetně těch nejmladších trpí nedostatkem pohybu. Jednou z možností jak jej dětem zajistit, je účast na sokolských aktivitách.
V Rusku minulý týden vrcholily oslavy tradičního kulturně-folklórního svátku Maslenica. Umělci ve městě Kaluga ale pravoslavný svátek pojali po svém. V rámci oslav zapálili dřevěnou maketu kostela. Jejich akce nazvaná „hořící gotika“ v silně věřící zemi ale nepotěšila každého.
Příbram – V posledních dnech určitě všichni fanoušci bojových sportů žijí senzačním vítězstvím příbramské bojovnice Lucie Pudilové, která v Texaském Austinu. zvítězila v zápase nejprestižnější světové organizace UFC. Ovšem svátek MMA se bude konat i v našem městě a to už tento pátek, kdy se uskuteční akce s názvem Back in the Fight.
Začátek letošního roku potvrdil současný trend zdražování hypoték. Jejich průměrná úroková sazba se v lednu vyšplhala až na 2,28 procenta. Kvůli vzrůstajícím cenám hypoték si do bank pro nové úvěry přichází výrazně méně lidí než loni. Vyplývá to z lednové statistiky Hypoindex společnosti Fincentrum.
Podnikatel Pavel Brída z Krnova kdysi přišel s nápadem představit Číně české Velikonoce.
V sobotu prošel Svobodnými Heřmanicemi masopustní průvod s harmonikou. K nejoriginálnějším maškarám tentokrát patřil dres české hokejové reprezentace i s helmou a hokejkou.
Svitavy - Sny Turů o možné senzaci dostaly v sobotu tvrdou ránu, jejich semifinálový rival neměl konkurenci.
Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Svět žije Zimními olympijskými hrami v Pchjongčchangu a ani děti v MŠ 17. listopadu nezůstaly stranou. V uplynulých dnech si uspořádaly vlastní hry.
Plzeň - Stovky Vietnamců v Plzni slavily o víkendu příchod nového lunárního roku.
Domažlicko - Podívejte se na nejmenší občánky Domažlicka.
Svitavy – Očekávaný basketbalový svátek v hale Na Střelnici odstartoval sobotními semifinálovými zápasy. Po „předkrmu“ v podobě vítězství Pardubic nad Děčínem 75:62 přišlo na řadu hlavní menu pro svitavské fanoušky. Jejich Tuři vyzvali v boji o finále Nymburk.
Tábor - Přinášíme přehled, kam zajít o víkendu na lékařskou pohotovost.
Stříbro – Na té vaší škole to žije, slýchávají často studenti stříbrského gymnázia od rodičů i přátel.
Jindřichohradecko - Když vás o víkendu začnou bolet zuby, pomoc hledejte u lékařů, kteří slouží pohotovost. Tento týden jsou to lékaři v Třeboni a Chlumu u Třeboně. V případě jiných zdravotních potíží se obraťte na lékařskou pohotovost v Jindřichově Hradci, Třeboni či Dačicích.
Litvínov - Známého milovníka žen hraje herec Divadla v Pytli Petr Stolař už osm let. Provedl i svátkem všech zamilovaných v litvínovském zámku.
Strakonice - Zubní pohotovost ošetří pacienty v nezbytně nutném případě.
Prachaticko - Víkendová zubní pohotovost na Prachaticku.
Hradec Králové - Valentýnský turnaj. V sobotu se v Hradci Králové na Pouchově odehrál již tradiční Valentýnský turnaj v šestkovém volejbale starších žákyň.
Kolín /FOTOGALERIE/ – Čtyři baviči z celkem zhruba třicítky sdružených v partě nazvané Underground Comedy dorazili na valentýnský svátek do Komorního sálu kolínského Městského společenského domu. A pobavit se přišlo i několik mladých párů, z nichž ta půvabnější z dvojice držela v ruce květinu.
Začátkem března se uskuteční svátek českého squashe – mistrovství republiky. Stejně jako loni proběhne ve skleněném kurtu v pražské nákupní Galerii Harfa. Doposud však není jistá účast obhájců prvenství – Jana Koukala, osmnáctinásobného domácího krále, a Zuzany Kubáňové, která v roce 2017 vybojovala první titul. Oba totiž limituje zranění.
Jihlava – Na svátek svatého Valentýna skončil na protialkoholní stanici mladý muž z Havířovska, který si v odpoledních hodinách ustlal na zemi v jihlavské Okružní ulici.
Heřmanův Městec – Středa 14. února, to byl hlavně Valentýn, svátek všech zamilovaných. Těm byly vyhrazeny akce v mnoha restauracích po celém okrese. Ti nezadaní, nebo ti, kteří tento svátek neuznávají, rovněž nemuseli sedět doma. V Heřmanově Městci se konala přednáška, která určitě potěšila všechny milovníky architektury.
Svitavy /ROZHOVOR/ – Generální manažer svitavského basketbalového klubu Pavel Špaček má před Final Four odvážné plány. „Naším cílem je pokusit se pohár vyhrát,“ netají se tím, že podobná příležitost se v budoucnu už nemusí opakovat.
Kunštát – Vyjít vstříc místním i turistům chtějí zástupci radnice v Kunštátu na Blanensku. Plánují zavést elektřinu do areálu Panské zahrady pod tamním zámkem. „Každý rok se tam konají společenské akce jako například Svátek řemesel. Trvalý zdroj elektřiny v místě chybí,“ uvedl kunštátský starosta Zdeněk Wetter.
Brno /TIPY NA VÍKEND/ – Procházka po brněnských kostelech nebo zajímavých školách. Podobné trasy pro zájemce o víkendu připravili průvodci z brněnského turistického informačního centra. Oslaví tím Mezinárodní den průvodců, který připadá na jednadvacátého února.
/INFOGRAFIKA/ Velká část jihovýchodní Asie dnes slaví Nový rok. Přelom tamního kalendáře připomene v Praze řada akcí, ta největší začala včera v Obecním domě a potrvá do soboty.
Včera v poledne, na svátek svatého Valentýna, se před Národním divadlem v Praze tančilo na protest proti násilí na ženách. Akce byla součástí celosvětové kampaně One Billion Rising neboli povstání miliardy, při které lidé vyjadřují obětem násilí solidaritu a poukazují na to, že nelze násilí na ženách přehlížet. Každoročně se k ní připojuje Česká ženská lobby, která Tanec proti násilí pořádá druhým rokem.
„Když jsem okolo procházela, nejednou jsem se zastavila s některým ze seniorů, říkali mi, že se nudí nebo jsou dokonce sami,“ vzpomíná studentka druhého ročníku Střední školy – Centrum odborné přípravy technické (COPt) Uherský Brod Vanessa Wojnarová.
Romantické melodie za doprovodu piana, výklad karet nejen pro zamilované, exluzivní líčení rtů či vášnivé taneční vystoupení ve stylu apache. Tak to ve středu vypadalo ve zlínském obchodním a zábavním centru Zlaté jablko: při příležitosti svátku svatého Valentýna tam totiž připravili akci nazvanou Láska prochází Jablkem.
Hořovice - U příležitosti svátku sv. Valentýna se v úterý 14. února 2018 již pátým rokem konala na transfúzním oddělení Nemocnice Hořovice akce „Miluješ? Daruj krev!“ Téměř šedesát dobrovolných dárců, kteří naplnili čekárnu transfúzní stanice již časně ráno, dostali sladkou odměnu v podobě dortíků ve tvaru srdce.
ANKETA / FOTOGALERIE / Se znamením kříže z popela na čele odcházeli ve středu večer věřící i z katedrály sv. Václava v Olomouci.
Smiřice - Kvalitní hudba v barokních prostorách zámecké Kaple Zjevení Páně. To jsou Smiřické svátky hudby. Letos se mezinárodní festival koná již po patnácté.
Královéhradecko - Zámečků s iniciálami během středy na mostech zřejmě přibude.
Ústí nad Orlicí, Pardubice - Že svátek všech zamilovaných Valentýn a odběry krve jdou dohromady, dokazují už mnoho let náborové akce „Kdo miluje, daruje krev“ v nemocnicích Pardubického kraje, které vždy přitáhnou mnoho zájemců. I prvodárců, po kterých je největší poptávka.
K dnešnímu svátku zamilovaných vybídl Deník své čtenáře, aby vyjádřili své city přes naše noviny. Sešly se desítky přáníček a my vám je nyní nabízíme k přečtění, zamyšlení, pousmání nebo také k inspiraci.
Svátek všech zamilovaných se dnes chystá oslavit podle průzkumu asi třetina párů. Plánují utratit víc než loni. Deník přináší tipy na zajímavé valentýnské, ale i antivalentýnské akce.
Tradiční čínská kultura. Barevné taneční vystoupení i chutná kuchyně. I to čeká od čtvrtka do soboty návštěvníky Obecního domu v Praze. Konají se tu stejně jako v předchozích letech oslavy vítání nového čínského roku. Letos ve znamení zemského psa.
Plzeň – Svátek sv. Valentýna je v Plzni možné oslavit opravdu různorodě. Poslechem zpěvu Anny K. nebo účastí na netradičním svatebním veletrhu.
Na protest proti násilí na ženách se bude dnes v poledne, na svátek svatého Valentýna, tančit před Národním divadlem v Praze. Akce je součástí celosvětové kampaně One Billion Rising neboli povstání miliardy, při které lidé vyjadřují obětem násilí solidaritu a poukazují na to, že nelze násilí na ženách přehlížet. Každoročně se k ní připojuje Česká ženská lobby, která Tanec proti násilí pořádá druhým rokem.
Rokycansko – Svátek zamilovaných je tady. Většina restaurací připravuje pro své zákazníky romantické menu. Zámek Zbiroh dokonce přichystal rovnou celý víkend.
Majitelka květinářství v Ostravě: Až osmdesát procent mužů potřebuje s výběrem květiny poradit.
Vrchlabí - Pátý ročník obnovených masopustních tradic pořádalo v úterý ve Vrchlabí Krkonošské muzeum Správy KRNAP společně se spolkem Na Dvoře.
Tábor – Městská knihovna přichystala na středu od 14 hodin zábavné odpoledne určené dětem.
Severní Čechy - Polovina Čechů chystá pro své protějšky u příležitosti svátku zamilovaných dárek, nejčastěji za tři až pět stovek. Prodejci čokolád, květin, parfémů a šperků si mnou ruce.
Severní Čechy - Polovina Čechů chystá pro své protějšky u příležitosti svátku zamilovaných dárek, nejčastěji za tři až pět stovek. Prodejci čokolád, květin, parfémů a šperků si mnou ruce.
Letos v Krnově proběhne několik akcí, které mají připomenout staré lidové zvyky. Původní folklor vymizel kvůli odsunu německých obyvatel.
Olympiáda v korejském Pchjongčchangu byla odstartována a olympijské nadšení propukává i na Opavsku. Jak jsou na sportovní svátek roku připraveni na místních školách nebo v restauracích?
Brno /ANKETA/ - Vyhlídka na večerní Brno nebo výlet za ledními medvědy. Valentýn mohou Brňané slavit rozmanitě, někteří ale neslaví vůbec.
Litvínov - Pěkný program zítřejšího svátku všech zamilovaných zpestří herec Petr Stolař. K vidění budou i svatební šaty, kytice, zábavu nabídnou srdeční dílničky.