Žáci junioru odstartovali fotbalovou I.A třídu
Strakonice /OBRAZEM/ - Béčko fotbalových žáků Junioru Strakonice odstartovalo novou sezonu v krajské I.A třídě.
Strakonice /OBRAZEM/ - Béčko fotbalových žáků Junioru Strakonice odstartovalo novou sezonu v krajské I.A třídě.
Strakonicko – Potřetí v sezoně vyběhli na hřiště fotbalisté v I.A třídě. Vodňanští zvládli přestřelku s Větřním, strakonický Junior udolal českobudějovickou Slávii, když dal vítěznou branku v nastaveném čase.
Písek - Poslední den prázdnin patří tradičně k turnaji v pétanque, který opět uspořádal na hřišti v Semicích Diacel Písek za velké pomoci manželů Novákových a Měšťanových, kteří se, kromě přípravy, ujali i role rozhodčích.
Strakonicko - Čtvrtým kolem pokračoval fotbalový okresní přebor mužů a poprvé v sezoně vyrazili do mistrovských bojů i hráči ve III. třídě mužů.
Strakonicko - Přinášíme tipy na volné chvíle.
Strakonice - Hokejisté HC Strakonice zdolali na svém ledě v přípravném utkání HC Příbram 8:4 (0:2, 5:1, 3:1) a vrátilo soupeři porážku 3:6 ze srpnové přípravy.
Strakonice – Letos si připomínáme 100 let od vzniku republiky 28. října 1918.
Bechyně – Na postup do třetí ligy, který se před pěti lety podařil bechyňskému stolnětenisovému družstvu žen, letos konečně navázali jejich mužští kolegové. Poprvé v bohaté historii oddílu si tak zahrají čtvrtou nejvyšší celostátní soutěž.
Strakonice – První zářijové odpoledne bylo v prostoru pod Hvězdou ve znamení soutěže SDH okresu.
Katovice – Čtvrtý ročník setkání řezbářů a dřevosochařů proběhl o prvním zářijovém víkendu v Katovicích.
Strakonice - Od 7. do 9. září se ve městě uskuteční oslavy 100 let samostatného státu. To ovšem bude znamenat velké omezení provozu.
Strakonice – Naproti čistírně odpadní vod vyrostl ve Strakonicích parádní bike park určený jezdcům všech věkových kategorií.
Klatovsko - Výsledkový servis dohrávaného 1. kola.
Tři tisíce závodníků vyrazí dnes z atletického stadionu v Třinci vstříc 9. ročníku závodu Renault Continental Beskydská sedmička 2018.
Strakonice - Nemocnice je v 5. ročníku Kabelkového veletrhu Deníku největším přispěvatelem. Lékařsky, sestřičky a další ženy, které v tomto zařízení pracují, přinesly 133 kabelek!
Strakonice - Ve dnech 31. srpna až 1. září organizuje 25. protiletadlový raketový pluk Strakonice zcela premiérovou akci s názvem "25 hodin s 25. protiletadlovým raketovým plukem".
Vodňany - Do Kabelkového veletrhu Deníku (5.9. v OC IGY) přispělo také Centrum sociální pomoci Vodňany.
Strakonice – Oficiálně od 1. září bude římskokatolická farnost působit na nové adrese.
Hirschbach - Česko - rakouské setkávání s duší dřeva se uskutečnilo v neděli 26. srpna v Hirschbachu.
Strakonice - Naproti čistírně odpadní vod vyrostl parádní bike park určený jezdcům všech věkových kategorií.
Větřní – Jediný zástupce krumlovského regionu v druhé nejvyšší oblastní fotbalové soutěži je i po druhém kole na nule.
Strakonice - Přinášíme zajímavé výjezdy hlídek.
Bavorov – Darovací smlouvou získal Bavorov k rozšíření svých sbírek řadu movitých věcí po zemřelém rodákovi. „Předmětem daru z vlastnictví státu byly drobné historické zemědělské předměty, kronika a několik již neplatných mincí různé nominální hodnoty, převážně z období let 1931 až 1938,“ řekla Tereza Frančová z Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových.
Strakonicko - Fotbalový okresní přebor na Strakonicku měl na programu třetí kolo a po něm zůstávají již jen dva týmy s plným počtem bodů.
Strakonicko – Podruhé v sezoně vyběhli na trávník fotbalisté v I.A třídě. Strakonický Junior zajížděl do Větřní potvrdit výhru nad Vodňany. A právě Vodňany potřebovaly bodovat doma s Trhovými Sviny.
Strakonice - Strakoničtí policisté prověřují jako pro podezření z pokusu ublížení na zdraví případ, při kterém zůstává rozum stát. Devětadvacetiletá žena ze Strakonicka pracovala na noční směně v jedné ze strakonických firem.
Strakonice - V dalším díle Na slovíčko s lékařem jsme vyzpovídali primáře oddělení rehabilitace strakonické nemocnice Zbyňka Hrdličku.
Katovice - 21 posádek se postavilo v sobotu 25. srpna na start již tradiční Eko – rallye Otava v Katovicích, kterou pořádá místní Auto klub.
Rovná - Naposledy v letošním roce poměřily své síly sbory dobrovolných hasičů v okresní soutěži tuto sobotu 25. srpna v Rovné. Účast na Memoriálu Ing. Karla Sokola v požárním útoku byla vysoká, celkem se zúčastnilo akce 28 týmů. Na akci byly k vidění nejen skvělé výkony, ale i několik penalizací.
Milejovice - Významné výročí 100 let od vzniku Československa si připomněli v sobotu 25. srpna v Milejovicích. Během akce byla pietním aktem uctěna památka vojáků z Milejovic, kteří padli během 1. světové války. Následně byla slavnostně vysazena pamětní lípa. „Lípy byly hojně vysazovány po obou světových válkách jako vzpomínka na vojáky, kteří se nevrátili domů,“ připomněl emeritní senátor Josef Kalbáč ve své řeči.
Strakonice - Ve čtvrtek 23. srpna byl zahájen 23. ročník mezinárodního dudáckého festivalu ve Strakonicích.
Strakonice – Už po 24. se strakonickými ulicemi proháněli 21. srpna běžci všech kategorií. Letos se na start tradičního Běhu městem 21. srpna postavilo 170 běžců.
Strakonice – V přípravném utkání se strakoničtí hokejisté utkali s druholigovým David Servisem ČB. Ten si odvezl vítězství 6:3.
Přestupy mezi kandidujícími stranami, ale i v pořadí kandidátů, tím jsou charakteristické letošní komunální volby ve Strakonicích.
Strakonice – Současný nedostatek vody přinutil odbor životního prostředí k nákupu a instalaci nového zavlažovacího systému, který je používán především v intravilánu města. Jedná se o zcela revoluční řešení, se kterým se v rámci ČR setkáme prozatím velmi ojediněle.
Současný nedostatek vody přinutil odbor životního prostředí k nákupu a instalaci nového zavlažovacího systému, který je používán především v intravilánu města. Jedná se o zcela revoluční řešení, se kterým se v rámci ČR setkáme prozatím velmi ojediněle.
První MEZINÁRODNÍ DUDÁCKÝ FESTIVAL v roce 1967 volně navázal na Jihočeské slavnosti písní a tanců, které se ve městě konaly od roku 1955 do roku 1961.
Strakonice – Na soustředění do Nového Veselí vyrazil v minulém týdnu házenkářský tým mladších žáků HBC Strakonice 1921.
Trutnov – Výraznou posilu pod koš hlásí vedení basketbalistek Lokomotivy Trutnov. Do svého týmu totiž získalo Terezu Šípovou, bývalou mládežnickou reprezentantku a v loňském roce velkou oporu Strakonic.
Strakonice - Přesně v den zahájení dudáckého festivalu 23. srpna mohou řidiči začít využívat parkoviště na Beranově dvoře.
Vlachovo Březí – Šestnáctiletá Kamila Neradová z Vlachova Březí, studentka prachatického gymnázia, vyhrála velmi kvalitně obsazený celostátní tenisový turnaj žen série B v Táboře.
Strakonice - Houbař Jan Malířský má pro houbaře opravdu špatnou zprávu.
Strakonicko - Z policejního zápisníku.
Strakonice – O víkendu se v Plzni – Liticích konal kvalifikační závod Českého poháru v letním biatlonu, na kterém mladí biatlonisté ze Strakonic mezi sto dvaceti sedmi závodníky opravdu zazářili.
Strakonicko – Druhým kolem o víkendu pokračoval fotbalový Dudák okresní přebor mužů. Vysokou výhru z prvního kola potvrdili na béčku Junioru fotbalisté Malenic a drží si díky výborné střelecké potenci vedení v tabulce. Stejně jsou na to však hráči Bavorova, kteří těží ze střelecké formy Davida Calty. .
Strakonice – Fotbalová I.A třída mužů přinese v tomto soutěžním ročníku na Strakonicko pouze dvě derby a to první se hrálo hned v úvodním kole. V souboji s Vodňany byl Junior Strakonice favoritem. Nakonec vyhrál o branku.
Strakonice – Městský úřad je stále bez tajemníka. Výběrové řízení minulý týden vyšlo naprázdno. Informaci poskytla novinářům tisková mluvčí radnice Markéta Bučoková. „Z pátečního výběrového řízení na obsazení této pracovní pozice nebyl po úvaze hodnotící komise vybrán ani jeden z uchazečů.“
Bělčice - Knihovna v Bělčicích podpořila letošní Kabelkový veletrh deníku (5.9. v IGY ČB) impozantně. Odvezli jsme odtud začátkem týdne 95 kabelek, 191 balíčků bižuterie a 48 dětských knih. Děkujeme! Na snímku je vedoucí knihovny Věra Mašková Vaňáčová.
Strakonice – Nadcházející třiadvacátý Mezinárodní dudácký festival, který začíná ve čtvrtek a potrvá do neděle, si vyžádá některá dopravní omezení.
Strakonice - Před 50 lety muselo Československo opět bojovat o svoji svobodu, ale proti zradě Sovětského svazu a dalších evropských států nemělo dost sil.