Volyně - Letos 31. května byly dokončeny stavební úpravy hasičské zbrojnice ve Volyni, které prováděla firma Protom Strakonice s. r. o. Cena za dílo byla ve výši 3 493 711,65 Kč. Dotaci městu Volyně poskytlo Ministerstvo pro místní rozvoj, a to v částce 3 414 260,37 Kč. Slavnostní předání se uskutečnilo 8. června.
Mladějovice - Sbor dobrovolných hasičů Mladějovice je složkou, která se velmi aktivně stará o společenské, kulturní a sportovní dění v obci. Pořádá plesy, masopustní průvody i například dětské dny. Kromě toho jsou ale také aktivní v požárním sportu. Tuto neděli 12. srpna oslaví SDH Mladějovice 115 let od svého vzniku. Na sportovním hřišti se uskuteční slavnostní odpoledne. Po slavnostním nástupu vystoupí dechovka Doubravanka, a to od 14 do 18 hodin.
Strakonice - Na strakonickém hradě budete moci 11. srpna obdivovat soutěžní a trialové motocykly vyrobené do roku 1975 v ČZ Strakonice. Už počtvrté odsud bude startovat Soutěž Šumavou.
Strakonice - PREVENT 99 z.ú., největší poskytovatel adiktologických služeb v Jihočeském kraji, založil v roce 2012 tradici triatlonového amatérského závodu Železný adiktolog. Po pěti ročnících letos poprvé spojil síly s dalšími adiktologickými organizacemi - Psychiatrickou léčebnou Červený Dvůr, Magdalénou, o.p.s., ADVAITOU, z.ú a SANANIMEM z.ú. Hlavním pořadatelem akce se stala Psychiatrická léčebna Červený Dvůr, jejíž zámecký park se stal dějištěm celého závodu.
Strakonicko - Strany a hnutí, jejichž členové se chtějí podílet na řízení obcí, už daly dohromady kandidátní listiny pro říjnové komunální volby. Podívejte se, kdo by mohl být příštím zastupitelem, radním či starostou vašeho města.
Strakonice - Strany a hnutí, jejichž členové se chtějí podílet na řízení obcí, už daly dohromady kandidátní listiny pro říjnové komunální volby. Podívejte se, kdo by mohl být příštím zastupitelem, radním či starostou Strakonic.
Strakonice - Hlídka MP vyjížděla 19. července na plavecký stadion, kde měli zaměstnanci STARZ problém s podnapilým mladíkem, který se i přes svůj stav dožadoval vstupu do areálu.
Strakonice – V letošních komunálních volbách 5. a 6. října to budou mít voliči ve Strakonicích poněkud těžší. O jejich hlas bude usilovat 14 stran a hnutí, zatímco v roce 2014 jich bylo 11.
Vodňany - V pátek dopoledne se u Vodňan na hlavním tahu u nové křižovatky k Vodňaské drůbeži stala vážná dopravní nehoda. Osobní auto se srazilo s kamionem a následně s dalším autem.
Prachatice – Šestnáctiletá tenistka Kamila Neradová z Vlachovo Březí, studentka prachatického gymnázia, vyhrála dobře obsazený turnaj žen na Startu v Českých Budějovicích.
Jihočeský kraj – V úterý 31. července se v dopoledních hodinách konala další akce policistů Odboru cizinecké policie, oddělení pobytové kontroly, pátrání a eskort Strakonice a České Budějovice.
Strakonice – Veřejná zakázka malého rozsahu na dodavatele výstavby světelného signalizačního zařízení a osvětlení přechodu ve Strakonicích v ulici Ellerova bude realizována společností Unielektro, s.r.o. Radošovice.
Strakonice – Ulice Na Křemelce, která je v rámci výstavby parkoviště v lokalitě Beranův dvůr zavřena, nebude zprovozněna začátkem srpna, jak se původně předpokládalo. Naopak, uzavírka byla oficiálně prodloužena do 31. srpna. Strakonickému deníku poskytla tuto informaci tisková mluvčí radnice Markéta Bučoková. „Důvodem prodloužení jsou nedokončené stavební práce,“ zní stručně z radnice.
Strakonice – Ledy se hnuly, i když jde o fotbal. Fotbalový klub Junior získal dotaci téměř šest milionů korun z ministerstva školství na výměnu umělé trávy na hřišti Na Sídlišti, které má v dlouhodobém pronájmu.
Strakonicko – Jen od začátku tohoto roku řešili dopravní policisté na Strakonicku celkem šest dopravních nehod cyklistů, při nichž jeden utrpěl lehké zranění.
Hana Brožová pochází z Českých Budějovic a letos oslavila teprve třicáté narozeniny. Přesto si nechává říkat babička, a sice porodní babička. Více než pět let doprovází ženy k porodům po celém Jihočeském kraji. Občas zabrousí ale i za jeho hranice. Hana začínala v malé porodnice v Prachaticích.
Horažďovice – Zlomená noha a ještě pokuta – to je cena, kterou zaplatí pětatřicetiletý muž z Horažďovic za to, že usedl na jízdní kolo opilý a zároveň zfetovaný a v tomto stavu havaroval.
Cehnice – V osm ráno budíček a v půl deváté už sedí s dalšími dětmi u svačiny v místní základní škole. Už osm let jsou sestřenice Alice Chlebounová (11) a Eliška Čechová (14) stálice příměstského tábora v Cehnicích. Patří mezi padesátku dětí, které se od 23. července přihlásily na tábor s tématem Vodníci a hastrmani. Příští týden ho vystřídá druhý turnus tentokrát pod názvem Putování s písničkou.
Strakonice – Mezi absolutně nejlepší hráčky na nedávném basketbalovém evropském šampionátu do 20 let divize B v rumunské Oredii (7 až 15. července) patřila jihočeská odchovankyně Veronika Voráčková, reprezentující nynější ZVVZ USK Praha i bývalý Basketbalový klub Strakonice.
České Budějovice – Jsem král lapačů. Jsem král lapačů. Ozývá se z jedné ze zahrad v kolonii jen kousek od Pražské třídy. Po zahradě tu přitom pobíhá skupinka dětí s pestrobarevnými čelenkami na hlavě a tváře pomalovanými červenými a modrými barvami.
Sudoměř - Sobota 21. července patřila v Sudoměři 10. ročníku soutěže v požárním útoku O Pohár Jana Žižky. Síly měřilo 14 týmů mužů, osm ženských družstev a pět mužstev veteránů.
Strakonice – Velmi agresivně se choval muž (26), když se chtěl dostat autobusem do Písku. Pěstí rozbil skleněnou výplň dveří autobusu 18. července odpoledne na autobusové zastávce v ulici Písecká ve Strakonicích.