Krumlovští nyní třetí, celkově jsou pátí
Plzeň - Třetí kolo republikového badmintonového seriálu pro družstva veteránů se hrálo na kurtech TJ Slavoj Plzeň.
Plzeň - Třetí kolo republikového badmintonového seriálu pro družstva veteránů se hrálo na kurtech TJ Slavoj Plzeň.
Strakonice - Nájemcem restaurace Hradní sklípek bude Růžena Kůsová z Čejetic.
Louny - Okresní házenkářské derby má jasného favorita, Louny opět usilují o postup do I. ligy.
Strakonice - U sv. Markéty jde za poslední dobu o jediné velké kácení na území Strakonic.
Strakonice - Mladíci SKB Strakonice porazili poslední Vyšehrad B.
Špindlerův Mlýn - Českobudějovická lyžařka Zuzana Matoušová, hájící barvy SK Maty, po deváté příčce z obřího slalomu bodovala v mistrovství ČR v alpském lyžování i v dalších disciplínách.
Strakonice -Jihočešky prohrály v závěrečných zápasech s Pečkami i Trutnovem B.
Praha, Strakonice - K ukončení série o páté místo v ŽBL chyběla strakonickým basketbalistkám ve středu večer pouhá vteřina.
Brno, Strakonice - Mladší dorostenky BK Strakonice dvakrát podlehly Gambrinusu Brno.
České Budějovice - Krajské badmintonové přebory jednotlivců kategorie starších žáků přinesly pro oba oddíly z našeho regionu celkem třináct kovů.
Strakonice - Pohotovost od 27. do 29. března.
Strakonicko - Sportovní výsledky a tabulky v kostce.
Ústí nad Labem, Strakonice - Tým od Otavy podlehl o šest gólů Ústí nad Labem.
Strakonice - Zápas okresního hokejového přeboru Katovice – Diorit nebyl dohrán, výsledek 12:3 zůstal.
Praha - Jihočeské basketbalistky podlehly ve druhém utkání o páté místo na Spartě 69:71. Stav série je 1:1.
Strakonice - Na profese, u kterých není třeba výuční list, maturitní vysvědčení nebo vysokoškolský diplom, poskytuje úřad práce rekvalifikace.
Strakonice - Instalaci ptačích budek v porostech v ulici Mlýnská považuje pracovník odboru životního prostředí strakonické radnice Ondřej Feit za vynikajíc. V on–line rozhovoru ale čelil hlavně otázkám týkajících se kácení stromů ve Strakonicích.
České Budějovice - Pětadvacetiletý Josef B. z Písku má u jihočeských soudů několik „restů“.
Strakonice - Milovníci loutek se již po čtyřiačtyřicáté sejdou v domě kultury na krajské loutkářské přehlídce Skupovy Strakonice, na které se amatérské soubory od čtvrtka 26. března do soboty 28. března budou ucházet o postup na celostátní loutkářskou Chrudim.
Trutnov - Sobotním domácím vítězstvím o třicet bodů s Ústím nad Labem (90:60) se basketbalistky Kary Trutnov B zachránily v první lize. V neděli si družstvo trenéra Zdeňka Sýkory poradilo i s rezervou Strakonic, která tak nakonec společně s Ústím druhou nejvyšší soutěž žen opouští.
Strakonice - Vítězné utkání BK Strakonice nad Spartou hodnotila hráčka Šárka Pospíšilová.
Pečky/ Před posledním kolem druhé nejvyšší basketbalové soutěže bylo jasné, že pokud se Pečky v této soutěži chtějí udržet, musí obě utkání vyhrát a doufat v to, že Strakonice klopýtnou v Trutnově.
Strakonice - Falešné kontrolory, opraváře, podomní obchodníky a další šejdíře. Ty mají před vstupem do bytů seniorů zastavit řetízky na dveřích. V pondělí 23. března je zdarma na dveře devíti bytů ve Strakonicích montovali strážníci městské policie (MP).
Strakonice - Útočník Václav Samek patřil celou sezonu k oporám hokejistů Strakonic. V týmovém kanadském bodování skončil druhý.
Strakonice - Strakonické basketbalistky vyhrály nad Spartou první zápas o páté místo 74:45 a už ve středu je v Praze čeká odveta.
Strakonice /DOPLNĚNO/ - Děti narozené ve strakonické porodnici od 20. do 27. března.
Strakonice - Naposledy byl cirkus Bernes ve Strakonicích v roce 2001.
Praha, Strakonice - Derniéru hodnotil vedoucí mužstva Roman Heimlich.
Strakonice - Jako první viděly spoušť kuchařky. Místo vaření oběda musely volat policii.
Milevsko - V 17. kole divize hostili milevští fotbalisté v neděli 22. 3. tým ze Strakonic. V bojovném utkání, ve kterém dominovaly obrany obou mužstev, se střelci neprosadili.
Milevsko, Strakonice - Divizní jihočeské derby skončilo 0:0. „Pro nás je to plusový bod,“ hodnotil trenér týmu od Otavy Pavel Koubek.
Strakonice - Jihočešky porazily Spartu 74:45 (47:19).
Strakonice - Přibližně už tři měsíce leží v blízkosti jezu u Mutěnic na Strakonicku vrak osobního automobilu.
AKTUALIZOVÁNO/Prachatice - Hned druhé jarní kolo fotbalové divize přineslo zápas sezony. První Tatran Prachatice hostil druhý Motorlet Praha a v případě vítězství si mohl vytvořit na čele tabulky pětibodový náskok. Nestalo se.
Strakonice - V Melodii zazní písničky Michala Tučného
Strakonice - Jakékoli inforamce k pohybu či pobytu hledaných je možné sdělit na linku 158 nebo na kterékoli policejní stanici.
Strakonice - Od začátku roku byla v České republice spuštěna už druhá schránka pro odložené děti. Celkem jich je dvaadvacet.
Strakonice - K tragické dopravní nehodě došlo v sobotu na silnici z Katovic na Novosedly.
Příbram - Členové kuželkářského týmu Kovohutě Příbram se tentokrát kromě mistrovského zápasu ve třetí lize představili i na dvou individuálních soutěžích.
Strakonice - Vsobotu 21.března v9.45hodin se na Policii ČR Strakonice dostavila pohřešovaná Kateřina Hájková zHoslovic. Pátrání tak mohlo být odvoláno.
Strakonice - Městský monitorovací systém by měl mít celkem 16 bodů. Zatím jich je 14.
Kadaň - Prvoligoví hokejisté SK Kadaň už mají několik týdnů po sezoně, ale jejich béčko úspěšně završilo kvalifikaci o postup do druhé ligy - vítězstvím bez ztráty bodu!
Milevsko - V 17. kole divize se Strakonice rozešly s Milevskem venku smírně 0:0.
Strakonice -V Katovicích u mlýna a ve Strakonicích u hradu. To jsou podle jedenatřicetiletého vodáka Davida Zelenky jen některá z míst na řece Otavě, kde je problém dostat lodě přes jez. „V Katovicích je hodně kamenů a většinou málo vody. Ve Strakonicích zase vadí příliš strmé schody,“ popsal. Usnadnit vodákům zdolávání jezů a vylepšit nástupní místa i prostor pro přenášení lodí je cílem Otavské plavby. To je společný projekt čtyř měst ležících na řece, a to Sušice, Horažďovic, Strakonic a Písku.
Strakonice - Noví občánci, kteří se v minulých dnech narodili na Strakonicku.
Strakonice/ Gymnázium čekají stavební úpravy, které mu mají ušetřit velké náklady na energie. „Bez dotací by to nešlo. Měli jsme štěstí a získali je,“ řekl ředitel gymnázia Miroslav Hlava.
Strakonice - František Vavruška posbíral v loňském roce několik individuálních ocenění.
Strakonice - Každý bod z venku má cenu zlata, zdůrazňuje trenér týmu od Otavy Pavel Koubek.
Praha - První letošní hromadné venčení francouzských buldočků se uskutečnilo 21.března vparku vChuchli. Na jarní společnou vycházku přišlo se svými páníčky dvacet buldočků nejen zPrahy, ale izBrna, Jablonného a od Strakonic.
Strakonice - V době od 25. do 31. března nebudou úředníci oddělení cestovních dokladů ve Strakonicích přijímat žádosti o vydání ePasů, nebudou provádět ani jejich kontrolu ani je vydávat.