Kreativ

ŠTÍTEK: Strakonice

Na péči o staré lidi jsou další peníze

Strakonicko - Na provoz domovů důchodců přidá ministerstvo práce a sociálních věcí 1,5 miliardy. To ve čtvrtek přislíbil ministr Petr Nečas. Částečně tak dorovná dvě miliardy, které sociálním zařízením na letošní rok ubral.

Nové přírůstky do malé zoo

Strakonice - O nová zvířata se může starat přibližně třicítka dětí z chovatelského kroužku Domu dětí a mládeže ve Strakonicích.

Final Four CEWL v Karlových Varech

Karlovy Vary — Výborné výsledky a dvakrát po sobě postup do Final Four nezůstal bez odezvy u činovníků CEWL (Central European Women League – Středoevropské ligy). Finálový turnaj čtyř nejlepších pořádá o víkendu BK Lokomotiva Karlovy Vary.

V pražském derby vodních pólistů dvakrát uspěla Slavia

Podolí– Plavecký bazén v Praze-Podolí byl dějištěm dohrávky 7. a 8. kola nejvyšší soutěže vodních pólistů. Střetly se dva pražské týmy Slavia a Stepp a v obou případech uspěli slávisté. V dopoledním souboji zvítězili 11:9 a ve večerním 9:5.

Stavba ranveje rozbouřila emoce

Strakonice - Lidé z Mutěnic se bouří. Nechtějí na sousedním letišti asfaltovou dráhu, ze které by vzlétala letadla nad jejich domy.

Populace stárne a péče bude třeba čím dál tím víc

Strakonice - Mezi sponzory o podporu péče o seniory moc velký zájem není. Také státní dotace se snižují. Na druhé straně je stále dost lidí, kteří chtějí v sociálních službách pracovat. To vyplynulo z odpovědí ředitelky Oblastní charity Strakonice Olgy Medlínové, které v pátek 30. ledna návštěvníci internetových stránek Strakonického deníku pokládali dotazy v on-line rozhovoru.

Cenná výhra nad vysokoškolačkami

Nová Paka - Sokolky potřebovaly alespoň jednu výhru z víkendových dvou zápasů, aby jim zůstala naděje na závěrečné play off osmi týmů.