Hamouz odsunul Italy na šesté místo
Rakovník - Na mistrovství Evropy v pozemním hokeji hráčů do 18 let bojovali Češi, v jejichž řadách startovalo i kvarteto z rakovnického HC 1972 Hamouz, Trejbal, Klaban a Duong Tran, o páté místo.
Rakovník - Na mistrovství Evropy v pozemním hokeji hráčů do 18 let bojovali Češi, v jejichž řadách startovalo i kvarteto z rakovnického HC 1972 Hamouz, Trejbal, Klaban a Duong Tran, o páté místo.
Saské Švýcarsko - Již třináctkrát hořelo během letošního léta v lesích v Saském Švýcarsku. Za požáry stáli lidé, kteří v přírodě nocovali a rozdělávali ohně.
Čtyři lidé zahynuli při havárii lehkého letadla nedaleko švýcarského Valais v pátek v noci. Letoun spadl v horském průsmyku Col Durand v nadmořské výšce 3500 metrů.
Most /FOTOGALERIE/ - Fanoušci historických sportovních vozů se možná dočkají v Mostě v akci na dráze dalších skvostů při závodním víkendu The Most Grand Prix, který měl loni premiéru.
Saské Švýcarsko - Již třináctkrát hořelo během letošního léta v lesích v Saském Švýcarsku. Za požáry stáli lidé, kteří v přírodě nocovali a rozdělávali ohně.
Saské Švýcarsko - Již třináctkrát hořelo během letošního léta v lesích v Saském Švýcarsku. Za požáry stáli lidé, kteří v přírodě nocovali a rozdělávali ohně.
Plzeňský kraj – Czech Open 2018, největší mezinárodní florbalový turnaj dospělých, který se každoročně koná v Praze, startuje sice až 9. srpna, už teď ale byly rozlosovány základní skupiny jednotlivých kategorií.
Rakovník - Na Mistrovství Evropy pozemních hokejistů do 18 let v Cardiffu hraje v současných dnech v českém dresu i rakovnické kvarteto Trejbal, Klaban, Duong Tran a Hamouz.
České Švýcarsko - Novou atrakci má od letošních prázdnin České Švýcarsko. Mezi Hřenskem a Mezní Loukou začal jezdit Hřenský expres.
Most /FOTOGALERIE/ - Fanoušci historických sportovních vozů se možná dočkají v Mostě v akci na dráze dalších skvostů při závodním víkendu The Most Grand Prix, který měl loni premiéru.
Nepálská policie zatkla v Káthmándú dva muže ve věku 42 a 38 let poté, co na ně dostala oznámení, že lákají děti na čokoládu, peníze a jídlo.
Most - Konec léta bude v Mostě patřit sportu. Pořadatelé akcí si oblíbili místní areály.
Přepravní systém budoucnosti, Hyperloop, překonal svůj dosavadní rekord. Na zkušební trati dlouhé 1,2 kilometru dosáhl rychlosti 457 kilometrů v hodině. Překonal tak rychlost z loňského září, kdy jel "pouze" 323 kilometrů za hodinu. Rekordu dosáhl na soutěži univerzit, které se výzkumem hyperloopu zabývají. Neobvyklé klání již třetím rokem pořádala společnost SpaceX, kterou vlastní miliardář Elon Musk.
Týnec nad Labem – Deset, povětšinou death metalových, kapel zahrálo v sobotu na již dvanáctém ročníku metalového festivalu Týnecký mazec pořádaný místní skupinou Elysium. Mezi domácími hudebními partičkami byly i čtyři zahraniční.
Železná Ruda, Špičák – Zdejší trať mi nesedí, ale chci to konečně prolomit, říká Stanislav Sehnal.
České Budějovice – Stříbrnou medaili si přivezl z mistrovství světa v hokejbalu hráčů do osmnácti let v kanadském St. Johns útočník SK Pedagog České Budějovice Matyáš Malecha.
Děčínsko - Několik informačních center z Děčínska se přihlásilo do celorepublikové soutěže Informační centrum 2018.
Železná Ruda, Špičák – V šumavském areálu Ski&Bike Špičák se o víkendu koná čtvrtý závod letošní pětidílné série sjezdu horských kol – iXS Europen Downhill Cup (EDC), ve kterém se na těžké trati Struggle dlouhé 1750 metrů, představí v sedmi kategoriích okolo tří stovek cyklistických sjezdařů.
Domů do Česka se dostane párkrát za rok. Když chce navštívit rodiče nebo děti, musí požádat šéfa o dovolenou. Přesto si bývalý obránce Zlína Jiří Koubský nestěžuje. Na život ve Švýcarsku, kde s přestávkami působí už třináct let, si pětatřicetiletý fotbalista zvykl a návrat na Moravu zatím odkládá.
Do nového ročníku vstoupil doma v Brně a hned dvakrát se radoval. Česká reprezentace do dvaceti let si předevčírem i v pondělí poradila se stejně starými Švýcary a bývalý obránce Komety Libor Zábranský mladší si z druhého utkání odnesl cenu pro hráče zápasu.
Brno – Do nového ročníku vstoupil doma v Brně a hned dvakrát se radoval. Česká reprezentace do dvaceti let si v úterý i pondělí poradila se stejně starými Švýcary a bývalý obránce Komety Libor Zábranský mladší si z druhého utkání odnesl cenu pro hráče zápasu. „Myslím, že jsme hráli dobře a ukázali, že jsme lepší než soupeř,“ pochvaloval si talentovaný hokejista.
/ROZHOVOR/ Liberecký kouč Filip Pešán si připsal do kolonky stáží další zářez. Tentokrát zamířil do organizace Boston Bruins, kde měl možnost si zapsat pro svůj Liberec další poznatky. Navíc by Tygři mohli s Medvědy navázat do budoucna bližší spolupráci.
St. John's, Klatovy – Obrovského úspěchu dosáhli mladí čeští hokejbalisté na MS v kanadském městě St. John's.
Praha – Největšího mezinárodního florbalového turnaje mládeže Prague Games se od 11. do 14. července zúčastnilo celkem pět klubů z regionu.
Břeclav – Přidávají jeden úspěch za druhým. Břeclavský veslař Lukáš Helešic s parťákem Jakubem Podrazilem před necelým měsícem poprvé triumfovali v závodě světového poháru na dvojce bez kormidelníka a o víkendu si díky třetímu místu ve švýcarském Lucernu zajistili v podniku celkové prvenství. „Jde o obrovský úspěch, české dvojce se to ještě nikdy nepovedlo, takže jsme se asi zapsali do historie,“ raduje se dvaadvacetiletý Helešic.
S přemírou turistů se nepotýkají jen přímořská letoviska, ale také slavná horská střediska. Francie se již rozhodla omezit přístup na jednu z nejvytíženějších cest, která na nejvyšší horu Evropy vede. Jedná tak zejména z obav o bezpečí velkého počtu turistů a horolezců, kteří se v posledních dnech na horu vydávají. Informoval o tom server BBC.
Liberec – Liberečtí hokejisté, kteří se vydají v srpnu na prestižní turnaj Coupe de Bains do Švýcarska, se v pondělí prvně představili na ledě.
Brno – Kdo viděl alespoň jeden zápas brněnských Bulldogs v minulé sezoně Superligy, patrně si na startu nadcházejícího ročníku bude říkat, kam se tehdejší florbaloví Buldoci poděli. Hráčský kádr totiž zaznamenal v posledních měsících výrazné změny.
Prachatice - Hledaná matka pěti dětí, která naposledy žila v Prachaticích, je s největší pravděpodobností ve Švýcarsku.
Brno /FOTOGALERIE/- Mistrovství Evropy družstev dorostenců Jean-Louis Dupont Trophy v brněnském Golf Resortu Kaskáda ovládli Španělé, kteří ve finále porazili Švýcarsko.
Pouhých osm sekund scházelo českému reprezentantovi Adamu Ťoupalíkovi k zisku medaile na mistrovství Evropy v silniční cyklistice závodníků do třiadvaceti let v závodě s hromadným startem, který se v neděli odpoledne uskutečnil ve Zlíně.
Organizace spojených národů v pátek přijala dohodu, která má vyřešit, jak se vyrovnat s rozsáhlými přesuny milionů migrantů. Podle oficiálních představitelů se po překonání nedůvěry a obtížných otázek podařilo sestavit první skutečně celosvětový pakt o migraci.
Lužické hory /VIDEO/ – Nejméně dva vlci se prokazatelně pohybují po Lužických horách. Šelmu zaznamenaly fotopasti i v sousedním Českém Švýcarsku.
Most - Pátek 13. července bude v mosteckém Rokáči Vinohrady patřit vystoupení kanadské punk-rockové kapely Boids. Podpoří je formace Moustache in Garage, Sorry Holka a Baty von Janof.
Kraj – Evropský pohár mládeže ve sportovním lezení na obtížnost měl na programu dva závody ve Švýcarsku a Německu.
Jablonec n. Nisou – Letošní sezóna byla pro Daniela Honziga, jabloneckého lyžaře z oddílu TJ Bižuterie, který se věnuje jízdě v boulích, zatím ta nejobsáhlejší. V loňském roce se sice kvalifikoval na zimní olympiádu, ale nakonec se jí nezúčastnil. I nominace mu ale přinesla štěstí.
Opavští basketbalisté budou zítra po 11. hodině jako na trní. Právě v tu dobu totiž odstartuje los basketbalové Ligy mistrů.
Prachatice - Prachatičtí kriminalisté pátrají od 3. července 2018 po hledané 42leté ženě z Prachatic, na kterou vydalo okresní státní zastupitelství souhlas se zadržením pro podezření z trestné činnosti, neboť dne 2. července 2018 ponechala v místě svého trvalého bydliště čtyři nezletilé děti.
Chomutov - Projekt Evropské letní filharmonie a sboru se už tradičně po roce vrací do chomutovského letního kina.
Dálnice představují nejpohodlnější, nejrychlejší a nejbezpečnější způsob individuální silniční dopravy na dovolenou. Přesto i na nich turisté umírají. Kromě fatálních následků hrozí nepřipraveným a neukázněným řidičům na evropských autostrádách vysoké pokuty.
Krásná Lípa – Cyklistický závod v Českém Švýcarsku Tour de Feminin vyhrála v konkurenci téměř 160 závodnic z celého světa Američanka Leah Thomasová ze stáje United Health Care. Češka Nikola Nosková dojela šestá.
Krásná Lípa - V Krásné Lípě bude možné si prohlédnout obrazy vystudovaného právníka, výtvarníka, literáta, hudebníka a pedagoga Vladimíra Franze.
Písková Lhota – Další úspěch hasičů z Pískové Lhoty zaznamenal v kategorii chlapců Martin Zradička. V individuálním závodě na 60 metrů s překážkami byl lepší pouze Petr Loukota z Vědomic a mladík z obce u Poděbrad se tak stal vicemistrem republiky.
Veselí nad Lužnicí - Kulturní dům ve Veselí nad Lužnicí připravil na středu 11. července od 19 hodin ojedinělou hudební akci, kterou přivítají především náročnější posluchači a fanoušci jazzu.
Moravská Třebová – Nejhorší místo pro život v Pardubickém kraji? Moravskotřebovská radnice s výsledky projektu Obce v datech, který srovnává kvalitu života ve všech 206 obcích s rozšířenou působností v Česku, nesouhlasí.
Celé Švédsko znovu vynáší do nebes Forsberga! Ne, nejedná se o slavného hokejistu, nýbž o oporu fotbalové reprezentace, která svoji trefou do sítě Švýcarska zajistila Seveřanům postup do čtvrtfinále mistrovství světa.
Znojmo – Kondiční tréninky a dril v posilovně na pár dní vyměnil za reprezentační dres. Obránce florbalového Znojma Daniel Krejčíř (na snímku vpravo) si z letní přípravy odskočil na akademické mistrovství světa v polské Lodži, kde v sobotu s českým výběrem vybojoval zlaté medaile po finálovém vítězství 5:3 nad Švýcary. „Radost byla obrovská. V šatně jsme si zazpívali, trošku vítězství oslavili a jeli spokojeně domů,“ usmívá se devatenáctiletý talent.
Rosice – Fotbalová branka o rozměrech pět krát dva metry a proti sobě dva gólmani, kteří na sebe pálí střídavě ze dvanácti metrů. Vítězí ten, který dá jako první pět gólů, nebo se trefí víckrát za šest a půl minuty. Jednoduchá pravidla a atraktivní podívanou nabídl kvalifikační turnaj Euro Keeper Battle v Rosicích na Brněnsku.
Nicolas Hayek byl vizionář, který se výrazným způsobem zapsal jak do dějin hodinářského, tak i automobilového průmyslu. Výroba vozů Smart nakonec odstartovala na počátku července roku 1998
Česká reprezentace a zástupci klubu Foosforlife Team Czech Republic z Rožnova pod Radhoštěm se ve dnech 21. až 24. června zúčastnili světové série na stolech Garlando Tablesoccer World Series v Rakousku.