Japonci vládli Olomouci. Dvouhru ale na CzechOpen nevyhráli
Olomouc – Letošní turnaj Czech Open ve stolním tenise má evropské šampiony ve dvouhře.
Olomouc – Letošní turnaj Czech Open ve stolním tenise má evropské šampiony ve dvouhře.
Vyškov – Na ploše slavnostně vyhrávala kapela, předváděly se mažoretky a přistála helikoptéra s čestnými hosty. V ochozech vládla vítězná nálada a vznášela se vůně grilovaných uzenin. Vyškovská ragbyová aréna Jana Navrátila se na sobotní závěr mistrovství Evropy reprezentačních týmů do dvaceti let náramně vyšňořila. A všechnu tu parádu málem pokazili Švýcaři.
New York - Barbora Záhlavová-Strýcová prohrála ve 3. kole tenisového US Open se sedmou nasazenou Kanaďankou Eugenií Bouchardovou 2:6, 7:6 a 4:6. Poslední českou zástupkyní ve dvouhře žen zůstává Lucie Šafářová.
České Švýcarsko – Pokud nemáte auto, nevadí, i tak můžete vyrazit na výlet. A to vlakem. Kam?
Severní Čechy - Koncem srpna se ve více než šedesáti zemích světa koná Mezinárodní noc pro netopýry, v České republice proběhne Evropská noc pro netopýry ve čtyřiceti lokalitách.
Praha - První dojmy ze skupiny I? Největší radost mají pochopitelně na Slovensku. Díky souboji Sparty se Slovanem, dvou mistrů a bývalých rivalů, dojde na další konfrontaci týmů bývalé federace. "Los jako hrom," napsal mimo jiné tamní deník Pravda.
Po domácím závodě Grand Prix Forman, který se jel začátkem srpna v okolí Janovic u Starého Jičína, a kde se druhým místem blýskl Rostislav Brokeš, cestovali cyklisté novojičínského Forman Cinelli na čtyřdenní etapový závod do Rumunska.
NA SRAZU. Tradičně poslední neděli v srpnu se v Oy-Mittelbergu v Oberallgäu scházejí trubači na alpské rohy. Letos se k akci přihlásilo podle pořadatelů 54 skupin z Allgäu, Horního Bavorska, Bádenska-Württemberska, Rakouska a Švýcarska. Setkání v Allgäu se koná už po 56. Po slavnostní bohoslužbě a muzikantském „budíčkovém" koncertu budou odpoledne následovat přednesy účinkujících a vrcholem dne bude společné vystoupení.
Bern, Praha – Švýcarská vláda dnes v odpovědi na interpelaci poslance švýcarského parlamentu Luziho Stamma uvedla, že švýcarské soudy měly kompetenci rozhodovat v kauze Mostecké uhelné společnosti (MUS). Poukázala na to, že posuzované činy se staly i na území Švýcarska.
Krásná Lípa – V Krásné Lípě finišují přípravy na sobotní oslavy Dne Českého Švýcarska, na programu je tradiční sraz motocyklů, běžecký závod a večerní koncert. Letošní ročník má podle organizátorů překonat rekord v návštěvnosti.
Brno, Vyškov – První položku plánu, postup do semifinále, českým ragbistům do dvaceti let usnadnil odhlášením se Kypr. Druhou, účast ve finále mistrovství Evropy, už museli splnit sami. V semifinálové bitvě na trávníku a posléze pod reflektory brněnského Dragonu porazili Lucembursko a v sobotu se ve Vyškově utkají o evropský trůn své věkové kategorie se Švýcarskem.
Prostějov – Vrchol české dráhové cyklistiky je tady, ve čtvrtek odstartuje patnáctý ročník Memoriálu Otmara Malečka.
Bern - Švýcarská vláda se rozhodla od dnešního dne rozšířit opatření, která mají v souvislosti s krizí na Ukrajině zabránit obcházení mezinárodních sankcí. Podle švýcarského vládního portálu například pětice ruských bank, které čelí v EU sankcím, bude muset nově požádat švýcarské úřady o povolení, aby mohly v zemi poskytovat dlouhodobé finanční instrumenty. Neutrální alpská konfederace k mezinárodním sankcím vůči Rusku přistupuje váhavě a vlastní odvetná opatření neuplatňuje.
Velké Poříčí /VIDEO/ - Letiště hronovského aeroklubu hostilo o víkendu další významné plachtařské závody. Po mistrovství republiky juniorů a Orlíkovských přeháňkách vystřídaly opravdové kluzáky jejich zmenšeniny postavené v měřítku 1 : 3.
Curych, Brno /ROZHOVOR/ – Zpět na místě činu. Hodonínského oštěpaře Vítězslava Veselého čeká ve čtvrtek večer souboj o čtyřicet tisíc amerických dolarů. Tolik obdrží vítěz prestižní atletické Diamantové ligy.
Velké Poříčí /VIDEO/ - Letiště hronovského aeroklubu hostilo o víkendu další významné plachtařské závody. Po mistrovství republiky juniorů a Orlíkovských přeháňkách vystřídaly opravdové kluzáky jejich zmenšeniny postavené v měřítku 1:3.
New York - Betony v New Yorku už zase žijí tenisem. Ano, US Open dnes začalo. Český tenis měl ve hře několik nadějí: Lucie Šafářová na startu posledního grandslamu této sezony nezaváhala, zdolala Maďarku Timeu Babosovou ve dvou setech 6:4, 7:5. Naopak neuspěli Radek Štěpánek a Tereza Smitková.
Brno, Vyškov – Cestu za vytouženým titulem začali pouťáčkem. Soupeř českých ragbistů do dvaceti let pro čtvrtfinále mistrovství Evropy Kypr se na poslední chvíli odhlásil a narychlo sestavený výběr „zbytku Evropy" čeští mladíci deklasovali 103:5.
Denver - Leopold König skončil v cyklistickém závodu USA Pro Challenge na 97. místě. Sedmý muž Tour de France, který do zámořských etap nastoupil po nemoci, ztratil na vítězného Američana Tejaye Van Garderena více než hodinu.
Plzeň - Jubilejní desátý swingový večer, který je nejen Plzeňanům známý pod názvem Po siréně swing!, bude velmi speciální hned ze dvou důvodů.
Méribel - Bikerka Kateřina Nash dojela v závěrečném závodu Světového poháru v Méribelu dvanáctá. V sedmidílném seriálu cross country, v němž vynechala úvodní dva závody, obsadila jako nejlepší Češka 17. pozici. Mezi muži dnes skončil Ondřej Cink dvaadvacátý a celkově byl o tři příčky lepší.
Ždánice – Už po jedenácté se do Ždánic sjíždějí milovníci historických kol, aby představili nejen svá šlapadla, ale také kostýmy při jízdě elegance v tamním zámeckém parku. Za zvuku zvonků a flašinetu ukazují nejdříve své umění ti nejmenší, a to jak na kolech, tak odrážedlech při jízdě zručnosti. Tím úplně nejmladším je dvouletý Erik Konečný, který se na závodní premiéru připravoval od brzkého rána. „Trénoval na odrážedle v parku, jede tak ve stopách svého bratra, který vyhrál ve své kategorii loni," připomíná maminka Petra Konečná.
Osoblažsko, Rusko – Paličkování a krajkářství na Osoblažsku před válkou živilo stovky lidí. Jedním z těch, kdo se snaží toto zapomenuté umělecké řemeslo v regionu oživit, je liptaňská výtvarnice Hana Dubajová ze sdružení Královský stolec.
Bechyně - Rozvážení pošty z předků Karla Eduarda Paara (80) na začátku 16. století udělalo mocný rod, jehož kořeny sahají až do století dvanáctého.
New York - Konečně zná soupeře. Devětadvacátý nasazený Lukáš Rosol se v prvním kole grandslamového turnaje US Open střetne se sedmnáctiletým chorvatským tenistou Bornou Čoričem.
Přibyslav – V přibyslavském městském muzeu právě probíhá instalace nové expozice, jejíž vernisáž se uskuteční už jedenáctého září. Čáslavský rodák Miloslav Jan Šnek urovnává do skleněných vitrín zapalovače, s jejichž sbíráním začal už v deseti letech.
Zlín – Pohoda. Klid. A příjemné starosti v podobě ročních dvojčat. Profi fotbal? Zapomeňte. Čutá si jen pro radost. „Byl jsem už unavený. Jak fyzicky, tak psychicky," říká Lubomír Kubica (na snímku), ještě donedávna opora zlínského Fastavu.
Bern - V mešitě v severošvýcarském městě St. Gallen byl dnes zastřelen člověk. Policie krátce po činu zadržela podezřelého, který podle portálu Švýcarského rozhlasu a televize ještě držel v ruce pistoli. Motiv činu zatím znám není.
Bern – Jeden z pasažérů osobního vlaku, který minulý týden vykolejil v hornatém terénu ve východním Švýcarsku, dnes v nemocnici svým zraněním podlehl. Informoval o tom zpravodajský server 20 Minuten. Po nehodě, kterou způsobil sesuv půdy po vydatných deštích, na místě zůstalo jedenáct zraněných.
Zlín – Od deváté třídy společně váleli ve vítkovickém dresu, v dorostu i juniorce dokonce v jedné útočné formaci. Po přechodu mezi dospělé se ale kontakty postupně přerušily. Dnes se ze zlínského útočníka Bedřicha Köhlera (na snímku) a Petra Pohla, krajánka v Eisbärenu Berlín, stanou soupeři v zápase Ligy mistrů.
Rychnov n. K. – Sportovní hala Romana Šebrleho zažije dnes odpoledně volejbalový svátek. Od 17 hodin se na palubovce představí v oficiálním mezistátním utkání volejbalisté Česka a Japonska.
Wolstyn, Třebíč – Světový pohár v kvadriatlonu má za sebou již sedmou „zastávku". Letos podruhé se sjeli závodníci do polského Wolstynu, kde byl na pořadu závod PolskaMan 2014.
Pelhřimovsko – K turisti-ce a turistům patří i nákup nejrůznějších upomínkových a propagačních předmětů navštívených obcí.
New York /KOMPLETNÍ LOS/ - Náročnou cestu budou muset zdolat Tomáš Berdych a Petra Kvitová, pokud chtějí dosáhnout na titul z US Open. Vítězka Wimbledonu začne v New Yorku proti Kristině Mladenovicové z Francie. Už v osmifinále může hrát s Victorií Azarenkovou a v semifinále případně se Serenou Williamsovou z USA.
Vyškov, Brno /ROZHVOR/ – Nová ragbyová sezona je teprve na samém začátku, nicméně český reprezentační výběr do dvaceti let čeká vrcholná akce. V neděli zahajuje v Brně a příští týden proběhne na hřištích JIMI Vyškov, Dragonu Brno a Brna-Bystrce mistrovství Evropy této věkové kategorie, přičemž závěrečné dva zápasy o zlato a bronz uvidí příští sobotu fanoušci ve Vyškově. „Je to třetí nejvyšší soutěž dvacetiletých reprezentačních týmů," zdůrazňuje význam turnaje sportovní ředitel České ragbyové unie Antonín Brabec.
Köniz – Když se projde po náměstí, všichni okamžitě vědí, s kým mají tu čest. Jiří Koubský, to je pro fanoušky Könizu modla. A pro klub vysněná posila.
Kanice – Zámek v Kanicích má s definitivní platností nové majitele. První polovinu získala skupina nadšenců, kteří zámek koupili již na jaře letošního roku. Za všechny si s námi povídal Petr Frolík.
Prostějov – Vrchol sezony v dráhové cyklistice se blíží. Čtvrtek 28. a pátek 29. srpna bude patřit Memoriálu Otmara Malečka.
Děčín - Cyklisté najdou v děčínském kempu u Labe vynikající zázemí. Cyklostop jim nabízí celou řadu služeb, například prádelnu.
Vyškov – Česká ragbyová reprezentace do dvaceti let patří k favoritům nadcházejícího mistrovství Evropy a má už jisté semifinále. Těsně před nedělním zahájením se totiž její čtvrtfinálový soupeř Kypr z mistrovství Evropy odhlásil.
Kladno /FOTOGALERIE/ – Hokejbalové Kladno zase ukázalo svou kvalitu. Velký přípravný turnaj v Novém Strašecí vyhrál národní tým České republiky vedený kladenským trenérem Drahomírem Kadlecem, jenž měl v kádru osm hráčů Alpiqu.
SVÉPOMOC. Po vzoru jiných evropských měst vzniklo v hornorakouském Welsu místo, kde se lidé scházejí k opravě svých oblíbených přístrojů, místo aby je vyhodili a koupili si nové. V "Repair-Cafe" najdou odborníky, kteří jim rádi poradí a pomohou, píše deník OÖN. Středisko založili vyučený elektrikář Georg Brandstetter a Brigitte Wimmerová a hledají ke spolupráci na dobrovolném základě další lidi speciálních znalostí, šikovné řemeslníky a praktiky. Setkání svolali na středu 27. srpna od 19 hodin. V případě zájmu by se repair-cafe stalo stálým zařízením.
Švýcarsko – Známý horolezec a skokan z výšek (base jumper) Dean Potter se ukázal se vskutku originálním kouskem. Na sólový seskok ve švýcarských Alpách s sebou vzal i svého čtyřnohého miláčka, na sobě připevněnou videokamerou pak vše natočil. Film nazval Když psi létají.
Hodonín - Měsíčně odehrají kolem tří koncertů. Někdy se jim sejdou i dva v jeden den. Přesto to na projevu hodonínských Like Fool není znát a na pódiu pro fanoušky předvádějí stále skvělou show. Příští rok tomu přitom bude už dvacet let, co se metalcorová kapela poprvé sešla.
Ústí n. L. – Cesta ústeckých florbalistů na mezinárodním turnaji Czech Open, který se konal v Praze, skončila v osmifinále. Svěřenci trenéra Tomáše Syryčanského v něm nestačili na juniory švýcarského týmu Köniz a prohráli 3:5.
Žamberk – Do „brány Orlických hor" tento týden vyznavači bezmotorového létání přivezli osmnáct historických kluzáků. Tamní aeroklub pořádá již podruhé Národní slet historických kluzáků POTK (Plachtařského old timer klubu). Účastníci přijeli nejen z České republiky, ale i ze Švýcarska, Rakouska a Německa.
New York - Tenista Tomáš Berdych je šestým nasazeným letošního US Open. Roli jedničky na posledním grandslamu sezony bude plnit nejlepší hráč světa Srb Novak Djokovič.
Praha – Historie se opakuje. Stejně jako před rokem skončili florbalisté kralupského FBC svou pouť na Czech Open na holích švýcarského soupeře, tentokrát v prvním kole play-off mezi nejlepšími 64 týmy.
Brno – S odstupem několika dní hodnotila brněnská atletka Lenka Masná svoje vystoupení na Mistrovství Evropy v Curychu shodně jako těsně po závodě. „Resumé zůstává stejné. Jsem nespokojená," komentovala osmistovkařka deváté místo.
New Haven - Barbora Záhlavová-Strýcová dovedla do vítězného konce více než tříhodinovou bitvu s Belindou Bencicovou na turnaji v New Havenu.