Ostrava – Nedali ani kousek ledu zadarmo, bojovali a dokonce se i pobili. Přesto na jeden nejlepších mládežnických výběrů současnosti nestačili. Čeští mladící do devatenácti let zakončili své působení na turnaji Pěti zemí v Ostravě porážkou se Švédskem. Z ledu ale mohli odejít se vztyčenou hlavou.
Ostrava – Ani za stavu 0:3 není nutno se vzdávat. O tom se přesvědčili čeští hokejoví reprezentanti do devatenácti let na mezinárodním turnaji v Ostravě v zápase se Švýcarskem. Tímto rozdílem prohrávali už po necelých jedenácti minutách. Nakonec zápas dotáhli k vítězství po samostatných nájezdech.
Děčínsko - Jindřich Jetmar. Jméno, které před několika týdny budilo hrůzu v lidech žijících v Českém Švýcarsku. Podle policie nebezpečný, psychicky nemocný muž, kterého se ani přes masivní nasazení policistů nepodařilo během několikatýdenního pátrání dopadnout. Dokonce získal přezdívku Rambo, která odkazuje na legendárního filmového zabijáka.
Ostrava - Mezinárodní turnaj hráčů do devatenácti let v Ostravě v pátek pokračoval třetím hracím dnem. Do bojů na ledě tentokrát nezasáhli čeští reprezentanti. Střetli se Němci se Švýcary a v derby Švédové s Finy.
Kopřivnice - Nedílnou součástí pokroku ve vývoji automobilů byly tzv. jízdy spolehlivosti a různá motoristická klání. Pro závod v Nizze byl připraven v pořadí třetí automobil vyrobený v Kopřivnici Nesselsdorf, který měl zvýšený výkon na 6,6 kW.
Znojmo, Praha /ROZHOVOR/ - Těžké zranění nohy mu málem před třemi roky ukončilo sportovní kariéru. Třiadvacetiletý florbalista Ondřej Mikeš se ale tehdy dokázal po roční pauze vrátit a nyní je v takové formě, že patří mezi nejlepší florbalisty v republice a po Milanu Fridrichovi je druhým Znojmákem ve florbalové reprezentaci.
Ostrava – Druhé vystoupení mají za sebou čeští hokejisté na mezinárodním turnaji v Ostravě. Po drtivém vítězství nad Německem přivítali na porubském zimním stadionu reprezentaci Finska.
Záhřeb, Brno /ROZHOVOR/ – Stal se právoplatným členem českého daviscupového týmu. Ačkoliv už předtím odehrál tři vítězné duely, až proti švýcarským tenistům nastoupil brněnský rodák Lukáš Rosol na kurt dřív než za rozhodnutého stavu. Sice prohrál úvodní dvouhru s Wawrinkou, o den později však v Ženevě vyhrál s parťákem Berdychem sedmihodinový pětisetový maraton čtyřhry, který znamenal důležitý bod pro postup do dalšího kola proti Kazachstánu.
Brusel - Belgická pošta začala tisknout sérii pěti známek s příchutí a vůní čokolády, jednoho ze symbolů Belgického království. Unikátní známky budou podle agentury AFP v prodeji od 25. března při ceně 6,2 eura (157 korun) za jednu sérii.
Praha - Ženevský soud zablokoval na popud zakladatele společnosti Diag Human Josefa Šťávy část peněz zadržených Švýcary kvůli tomu, že pocházely z podezřelé privatizace Mostecké uhelné společnosti (MUS). Informoval o tom dnes server Českápozice.cz.
Ostrava – Úspěšný vstup do mezinárodního turnaje v Ostravě-Porubě mají za sebou čeští mladíci do devatenácti let. Ti si dnes v prvním zápase pohodlně poradili s reprezentací Německa, které toho příliš nedovolili, nastříleli osm branek, a bez větších problémů tak dokráčeli v prvním bodům.
Schladming – Klára Křížová se uvedla na mistrovství světa ve sjezdovém lyžování ve Schladmingu 25. místem v superobřím slalomu. Zlínská reprezentantka ztratila na vítěznou Slovinku Tinu Mazeovou 2,83 sekundy.
Hvozdná, Kreuzlingen - Splněný životní sen. Tak hovoří osmadvacetiletý Petr Kobilík ze Hvozdné na Zlínsku o své roli porotce náhradníka ve finále švýcarského národního kola evropské soutěže Eurovision Song Contest.
Záhřeb/Přerov – /ROZHOVOR/ Tenisová reprezentace České republiky zvládla o víkendu náročný souboj prvního kola Davisova poháru se Švýcarskem a slavila postup. Jedním z těch, kteří se zasloužili o vítězství, byl i Lukáš Rosol. S brněnským rodákem, který spojil svou kariéru s Přerovem, jsme si popovídali.
Králův Dvůr – Tři utkání a další tréninkové jednotky mohli vidět návštěvníci králodvorské sportovní haly.Utkání juniorek České republiky a Švýcarska přinesla tři vítězství našich hráček, což bylo do jisté míry určitým překvapením. Utkání ale byla hodně vyrovnaná a naše děvčata si připsala výhry 5:4, 3:2 a 5:2.
Velké Poříčí /FOTOGALERIE/ - Broumovský rodák a známý cyklocestovatel Martin Stiller v pondělí zavítal do společenského sálu obecního domu ve Velkém Poříčí.
Schladming - První titul na mistrovství světa ve sjezdovém lyžování ve Schladmingu získala Slovinka Tina Mazeová, která v úterý ovládla superobřím slalom. Suverénka letošní sezony Světového poháru zvítězila s náskokem 38 setin sekundy před Larou Gutovou ze Švýcarska. Bronz získala Američanka Julie Mancusová.
Montpellier - Český tenista Jan Hájek na třetí pokus v sezoně prošel na okruhu ATP přes první kolo. V Montpellieru porazil Izraelce Dudiho Selu po setech 2:6, 7:5, 6:1 a jeho dalším soupeřem bude vítěz zápasu mezi domácím Lucasem Pouillem a sedmým nasazeným hráčem Viktorem Troickým ze Srbska.
Montpellier - Tomáš Berdych po vítězném Davis Cupu ve Švýcarsku nebude obhajovat titul na turnaji v Montpellieru, oficiálně se odhlásil kvůli poraněnému pravému zápěstí.
Grasgehren (Německo) - Český skikrosař Tomáš Kraus se po téměř čtyřech letech dočkal vítězství v závodu Světového poháru. Jubilejní patnáctý triumf si osmatřicetiletý lyžař a rodák z Děčína připsal dnes v německém Grasgehrenu a posunul se na třetí místo průběžného pořadí seriálu.
Ženeva – Čeští tenisté coby obhájci Davisova poháru postoupili do čtvrtfinále soutěže i bez rekonvalescenta Radka Štěpánka, který se před pár dny podrobil operaci vyhřezlé ploténky.
Náchod /FOTOGALERIE/ - Chování dnešních politiků by se Jiří Stanislav Guth Jarkovský zděsil. Dnešní doba by ho prý velmi pohoršovala. Tento spisovatel, zakladatel českého olympismu, dlouholetý předseda Klubu českých turistů, tvůrce Společenského katechismu a ceremoniář prezidentské kanceláře zemřel 8. ledna 1943 právě v Náchodě.
Ženeva - Výhra tenistů nad Švýcarskem nemůže v paměti Tomáše Berdycha trumfnout loňské finále a zisk slavné 'salátové mísy', ale místo ve vzpomínkách rozhodně najde.
Ženeva - S bundou v podobě české vlajky a v krunýři fandil zraněný Radek Štěpánek doma u televize tenistům v daviscupové bitvě se Švýcary. Česká dvojka je od pondělí po operaci vyhřezlé ploténky krční páteře.
Praha - Češi, kteří odjíždějí lyžovat do Rakouska, ušetří za nákup pohonných hmot, pokud budou tankovat v této zemi, a ne u českých pump. V dalších alpských zemích, které bývají cílem Čechů při cestě na jarní prázdniny, ale i na Slovensku, jsou však pohonné hmoty dražší než u českých čerpacích stanic.
Grasgehren - Český skikrosař Tomáš Kraus se po téměř čtyřech letech dočkal vítězství v závodu Světového poháru. Jubilejní patnáctý triumf si osmatřicetiletý lyžař připsal v neděli v německém Grasgehrenu a posunul se na třetí místo průběžného pořadí seriálu.
Ženeva - Čeští tenisté postoupili do čtvrtfinále Davisova poháru. Obhájcům titulu zajistil výhru ve Švýcarsku šestý hráč světa Tomáš Berdych, který v nedělní úvodní dvouhře porazil Stanislase Wawrinku 6:3, 6:4, 3:6 a 7:6 za tři a čtvrt hodiny.
Praha - Před několika lety rapidně vzrostl zájem o farmářské trhy. Vedle nich se zejména ve větších městech stále mohutnější oblibě těší i takzvaný bedýnkový prodej. Zejména v Praze v posledních letech zájem o tento způsob nákupu potravin stále roste. Není divu.
Kolín – Stejně jako byla napínavá sobotní bitva českých tenistů ve Švýcarsku, bylo dramatické i utkání posledního kola základní části Mattoni NBL mezi Kolínem a Svitavami. Ještě 41 vteřin před koncem normální hrací doby byl stav vyrovnaný 78:78. Pak se do hlavní role pasoval domácí kapitán David Machač a trojkou rozhodl o vítězství Kolína.
Jičínsko – Občané dostali možnost poprvé v historii rozhodnout o nové hlavě státu. Jak by asi vypadaly takové přímé volby starostů a hejtmanů? Byli byste pro?
Ženeva - První ne, druhý ne, třetí ne, …nakonec až třináctý mečbol proměnili tenisté Tomáš Berdych s Lukášem Rosolem ve čtyřhře Davisova poháru se Švýcary, kterou vyhráli v rekordním čase sedmi hodin a minuty.
Ústí nad Labem - Ústecký kraj a partneři v německém Sasku v oblasti přeshraniční spolupráce, konkrétně v podpoře turistického ruchu v regionu Krušnohoří/ Erzgebirge, se podílejí na projektu podporovaného v programu Cíl 3/Ziel 3 Poznej dvě země Krušnohoří.
Ženeva - Vítěz Davisova poháru z roku 1980 sleduje zápas prvního kola proti Švýcarsku, stejnému soupeři, proti kterému tenisté začínali i před 32 lety cestu za obhajobou.
Mohelnice – Cech přátel pátého ročního období, který se stará o zábavu v Mohelnici a okolí, přišel o svého šéfa. Zakladatel cechu, jeho vůdčí duše a cechmistr Miroslav Marek se ve středu 30. ledna vzdal své funkce.
Ústí nad Labem - Ústecký kraj a partneři v německém Sasku v oblasti přeshraniční spolupráce, konkrétně v podpoře turistického ruchu v regionu Krušnohoří/ Erzgebirge, se podílejí na projektu podporovaného v programu Cíl 3/Ziel 3 Poznej dvě země Krušnohoří.
Ženeva - Čtyřhra je v Davisově poháru doménou českých tenistů a i v prvním kole ve Švýcarsku může obhájce titulu nasměrovat k postupu. Sobotní zápas ale bude v Ženevě specifický, jelikož po boku Tomáše Berdycha bude bojovat Lukáš Rosol.
Strakonice – Dvacetiletý Jan Škoda si zálibu v malování našel už jako dítě. Malováním si krátí dlouhé chvíle, občas i na přednáškách ve škole. „Vím, že zmiňovaný druhý příklad není ideální, ale co nadělám, když právě v tomto okamžiku zachytím nějakou inspiraci, která by jinak vyšla vniveč," říká.
Mladá Boleslav /VIDEO/ - Paradoxně je v Čechách takřka neznámou zpěvačkou. Zato na Slovensku je tomu naopak. Zpěvačka Monika Agrebi z Mladé Boleslavi tak kvůli tomu jezdí na Slovensko poměrně často. Tamní posluchače oslnila před časem v televizní soutěži konkurzu na muzikál „Elán je Elán", kde zpívala písničky slovenské hvězdné skupiny.
České Budějovice – Martina Mahdalová, vítkovická florbalistka, chválila atmosféru finále v Českých Budějovicích. Po utkání ale byla smutná. Její tým prohrál brankou v prodloužení.
Jen pár kilometrů od Děčína v panenské krajině Labských pískovců se nachází nejvyšší stolová hora u nás Děčínský Sněžník (nadmořská výška 723 m n. m.) a na jejím vrcholu stejnojmenná 33 m vysoká kamenná rozhledna z roku 1864, jedna z nejstarších na území ČR.
Jen pár kilometrů od Děčína v panenské krajině Labských pískovců se nachází nejvyšší stolová hora u nás Děčínský Sněžník (nadmořská výška 723 m n. m.) a na jejím vrcholu stejnojmenná 33 m vysoká kamenná rozhledna z roku 1864, jedna z nejstarších na území ČR.