
Rozhledny přitahují na Břeclavsku tisíce lidí
Břeclavsko /FOTOGALERIE/ - Břeclavsko už neláká jen na víno a památky. Novým hitem jsou rozhledny. Do obcí, které je postavily, nyní míří davy návštěvníků.
Břeclavsko /FOTOGALERIE/ - Břeclavsko už neláká jen na víno a památky. Novým hitem jsou rozhledny. Do obcí, které je postavily, nyní míří davy návštěvníků.
Ostrava - Hokejové Vítkovice už mají na svém kontě dva přátelské duely. Ten první, v Kravařích, jim sice nevyšel, ale v domácím prostředí ČEZ Arény už se dokázaly prosadit.
Istanbul - Češka ve čtvrtfinále zdolala Polku Domachowskou.
Praha - Rozhodují o veřejných zakázkách i výdajích nad 250 tisíc, ale oznámení o svých činnostech a příjmech nepodal téměř žádný z nich.
Tábor -Paul Batto jr. je hudebník slovinského původu, který se před několika málo měsíci přistěhoval i spočetnou rodinou do Tábora.
České Švýcarsko - Nejen v Alpách, ale i v Českosaském Švýcarsku totiž můžete absolvovat zajištěnou stezku plnou adrenalinových překvapen.
Nové Město nad Metují - Hned tři paralympijské akce handicapovaných sportovců proběhnou o tomto víkendu na Stadionu generála Klapálka v Novém Městě nad Metují.
Berlín/Vídeň – Tvoření mnohakilometrových kolon automobilů znovu hrozí o tomto víkendu na rakouských a německých dálnicích.
Postřelmov/Olomouc/AKTUALIZOVÁNO, VIDEO, FOTOGALERIE/ -Odročením skončila ve čtvrtek kauza Jiří Škorpila z Postřelmova před olomouckým krajským soudem. Muže obžaloba viní z vraždy jeho třiačtyřicetileté snachy.
Postřelmov/Olomouc /VIDEO ZE SOUDNÍ SÍNĚ/ - Odročením skončila 30. července kauza Jiří Škorpila z Postřelmova před olomouckým krajským soudem. Muže obžaloba viní z vraždy jeho třiačtyřicetileté snachy.
Liberec /ROZHOVOR/ - Odchovanec libereckého basketbalu Tomáš Pomikálek (nejdříve Slávie TUL, poté Kondoři) odjel v půlce července do Makedonie, aby v mužském výběru do dvaceti let reprezentoval Českou republiku na mistrovství Evropy divize B.
Vaduz /OD ZVLÁŠTNÍHO ZPRAVODAJE DENÍKU/ - Několika zeměmi projeli včera fotbalisté Slovanu Liberec na cestě k utkání 3. předkola Evropské ligy, které se hraje dnes od 19.30 hodin v lichtenštejnském Vaduzu.
Klatovy - Skvělého výsledku dosáhli o tomto víkendu čeští plážoví fotbalisté.
Gstaad, Istanbul - V úterý uspěla na kurtech ve dvouhře pouze Lucie Hradecká.
Karlovy Vary - Doba dovolených skončila a hokejisté karlovarské Energie už jsou na ledě a připravují se na novou sezonu. Jaroslav Kristek strávil několik dní volna se svojí rodinou. První týden dovolené si užil doma ve Zlíně. Na druhou polovinu volna odcestoval s manželkou a několika přáteli do Turecka.
Kaohsiung - Čeští inline hokejisté o víkendu zakončili své účinkování na Světových hrách v Tchaj–wanu. Mužstvo, v němž hrálo osm berounských hráčů, nakonec přivezlo historickou bronzovou medaili.
Londýn – Tomáš Berdych se posunul na 19. místo žebříčku, Radek Štěpánek je sedmnáctý.
Rakovník - V Botanické zahradě v Rakovníku můžete obdivovat krásu květiny kaly.
Ostrava - V osmadvaceti letech už má sedm obrazů v Národní galerii, ale obohatila také světové sbírky ve Švýcarsku, Hongkongu a Washingtonu. Ivana Štenclová, rodačka z malé vesnice u Opavy, žila po studiu dva roky v Praze, ale nedávno se vrátila zpátky na sever Moravy, svůj ateliér má v Ostravě.
Londýn – Valná většina Britů by byla pro, aby byla v jejich zemi zavedena odborná pomoc při dobrovolném ukončení života, tedy takzvaná asistovaná sebevražda.
Nebanice - Výsledky 10. ročníku mezinárodních závodů koňských spřežení
Karlovy Vary – „Klub obdržel pozvánku. Velice si toho vážíme a ceníme, neboť se jedná o excelentní turnaj,“ říká generální manažer Miroslav Vaněk.
Plzeň - Česká cyklistická naděje Roman Kreuziger podle jeho otce musí jet na Tour stále naplno.
Plzeň - Už zase šlapal na kole po českých silnicích. Plzeňan Roman Kreuziger starší se v noci vrátil z Francie, kde povzbuzoval syna na Tour de France. „Jsem spokojený, je fantastický, co předvádí,“ říkal zadýchaně.
Kaohsiung - Osm berounských hráčů tvoří kostru české reprezentace inline hokeje na Světových hrách v Tchaj-wanu. Český celek má za sebou zatím dva zápasy.
Tachovsko - Ve Švýcarsku pod Alpami se na své pěší pouti do španělského Santiaga de Compostela ocitla Hana Ulrychová z Kladrub. Ta se na pěší pouť vydala 2. června ráno. Zatím poslední SMS zprávy, které poutnice odeslala, jsou z Francie.
Plánice - Divadelní soubor byl v Plánici založen v rámci Sokola roku 1903.
Krnov - Tenisový turnaj Krnovské debly, který se uskutečnil o minulém víkendu, se náramně vydařil. Nic na tom nezměnila ani sobotní průtrž mračen, jež se přehnala nad naším regionem.
Plzeň/Lipník nad Bečvou - V areálu měst Plzeň a Louny se představili účastníci mistrovství Evropy v koloběhu.
Zlín /ROZHOVOR/ - Patřil mezi nejlepší beky české reprezentace na letošním hokejovém světovém šampionátu ve Švýcarsku. Vobranném pásmu čistě obral protivníka okotouč a po chvíli už ohrožoval brankáře soupeře na druhém konci kluziště.
Plzeň/Lipník nad Bečvou - V areálu měst Plzeň a Louny se představili účastníci mistrovství Evropy v koloběhu.
Brno /FOTOGALERIE, VIDEO/ - První speciální sanitkou pro koně a větší zvířata se od čtvrtka může pyšnit brněnská Horse Emergency. Díky ní se těžce zranění koně, kteří byli dříve utráceni, mohou přepravit na specializovanou kliniku.
Annecy -Španělský cyklista Alberto Contador míří za vítězství na Tour de France, Kreuziger zaostal.
Brno /FOTOGALERIE, VIDEO/ - První speciální sanitkou pro koně a větší zvířata se od čtvrtka může pyšnit brněnská Horse Emergency. Díky ní se těžce zranění koně, kteří byli dříve utráceni, mohou přepravit na specializovanou kliniku.
Kaohsiung -V úvodním utkání Světových neolympijských her v thajwanském Kaohsiungu zvítězili inline hokejoví reprezentanti ČR nad Švýcarskem 5:2.
Krásná Lípa - Správci parku nechávají vykácet nepůvodní dřeviny, které se tu pěstovaly jen kvůli dřevu.
Plzeň - Největší česká naděje tenisového mistrovství Evropy chlapců a dívek do 14 let, které probíhá v těchto dnech na třinácti antukových kurtech TK Slavia Plzeň, zvládla bez problémů i třetí kolo.
Praha/ České florbalové kluby letos touží ukončit desetiletou vládu skandinávských mužstev na Czech Open.
Luzern - Žatecký kanoista byl členem bronzové hlídky na MS ve Švýcarsku na divoké vodě.
Strakonice, Manchester- Od 7. do 12. července 2009 se zúčastnily vodní pólistky ČR Mistrovství Evropy „B“ v anglickém Manchesteru. Největší zastoupení zde měly Strakonice, které reprezentovalo devět hráček.
České Budějovice - Ve středu rozkryla policie v hornorakouském Welsu pětadvacetičlennou bandu drogových obchodníků.
Koněšín /ROZHOVOR/ - Je to místo, jak z jiného světa. V polích za Koněšínem se nachází bývalý vojenský objekt, kterému místní neřeknou jinak, než Radarka. Původně voják, ale taky instruktor policejní zásahové jednotky, parašutista a tak trochu nedopatřením i mořeplavec Jiří Introvič tu s rodinou postupně buduje naprosto ojedinělé centrum volnočasových aktivit.
Curych/Ústí nad Labem/Bratislava – Pravčická brána v Českém Švýcarsku ani Štrbské pleso ve Vysokých Tatrách se nedostaly do seznamu 28 finalistů soutěže o sedm přírodních divů světa.
Praha - Český florbal se pokusí na Czech Open sesadit z trůnu ten skandinávský.
Bad Gastein - Hned v 1. kole se s turnajem rozloučila Hradecká, Zahlavová i Ondrášková.
Liberec - Poprvé po dovolené se včera dostali na led hokejisté Bílých Tygrů Liberec. Ve Svijanské aréně jich vyjelo na plochu 26, včetně tří brankářů.
Olomouc -Čtvrté a páté místo. To je bilance olomouckého jezdce Erika Janiše ze závodního víkendu na okruhu Brands Hatch, který byl dějištěm dalšího pokračování šampionátu International Formula Master.
Liberec - Hokejoví Bílí Tygři vyjeli na ledovou plochu i se třemi brankáři.
České Budějovice - Ve středu rozkryla policie v hornorakouském Welsu pětadvacetičlennou bandu drogových obchodníků.
Praha - Nejlepší česká tenistka Iveta Benešová si vžebříčku polepšila o dvě místa, Štěpánek je 19.