Uherskobrodsko – Obyvatelé Uherskobrodska vyprodukovali v minulém roce přibližně stejný objem odpadu jako v roce předchozím. Svědčí o tom čísla společnosti Rumpold, která se zabývá sběrem, zpracováním a likvidací odpadů v regionu.
Nový Bor – Posledním únorovým dnem končí pracovní smlouva sedmnácti lidem vybraným na úřadu práce z registru nezaměstnaných, kteří po dobu jednoho roku vykonávali pro Nový Bor veřejně prospěšné práce.
Hulín – Asi milion korun ročně vydělá třídící linka na separovaný odpad v Hulíně, kterou silami společnými postavilo sedm obcí. Její provoz však vyjde téměř na pětinásobek.
Snad neexistuje člověk, který by neslyšel o třídění odpadu, a to je podle mě v pořádku. Druhá věc ale je, jak je třídí. Málokdo totiž ví, co do jakého kontejneru patří a nepatří.
Lomnice nad Popelkou – Na podzim začne fungovat ekologický sběrný dvůr za dvacet milionů korun. Nejenže bude svážet odpad přímo z ulic města, ale také tu bude končit tráva a biologický materiál.
Lomnice nad Popelkou– Na podzim začne fungovat ekologický sběrný dvůr za dvacet milionů korun. Nejenže bude svážet odpad přímo zulic města, ale také tu bude končit tráva a biologický materiál.
Liberecký kraj – Horší odbyt a snížení ceny druhotných surovin vinou ekonomické krize. Takové jsou podle odborníků důvody faktu, že se v loňském roce v Libereckém kraji vytřídilo méně odpadu než v roce 2008.
Dvůr Králové – Město se snaží stále zavádět nové metody v třídění odpadů. V současné době to je separace pomocí plastových pytlů. Řada lidí netřídí odpad, protože mají buď kontejner daleko, nebo se jim nechce druhotné suroviny skladovat.
Olomoucký kraj – Podporovat ekologickou výchovu dětí a mládeže chce i v tomto roce olomoucké hejtmanství. Školy zřizované krajem, ale i obcemi mohou od 10. února žádat peníze na projekty, které by žákům a studentům přiblížily ekologii nebo třídění odpadů.
Trutnov– Třídění odpadů vpodkrkonošské metropoli má už několikaletou historii. Obyvatelé si postupně zvykají na to, že do předem připravených kontejnerů odhazují zvlášť plasty, papír a sklo. Otom, jak tento systém funguje, jsme hovořili sředitelem společnosti Transport Trutnov, s.r.o., Jiřím Ticháčkem.
Žďár nad Sázavou,Velká Bíteš – Žďárští i bítešští radní dostávali známky, a to jak jedničky, tak i čtyřky či třídní důtky. Jako ve škole. Ve Žďáře tamní radní oznámkovali žáci z 9.C Základní školy Švermova, ve Velké Bíteši se tohoto úkolu zhostili školáci z 9.C.
Kutná Hora /ROZHOVOR/ - O divadelní části projektu Komu se nelení, tomu se zelení mateřského centra Špalíček jsme si povídali s vedoucí centra Kateřinou Špalkovou.
Rakovník – Nová vyhláška o nakládání s komunálním odpadem přinese podle vedoucího Odboru správy majetku Městského úřadu (MěÚ) Rakovník Iva Žďánského peněžní úspory. Ušetřené finanční prostředky budou investovány zpět do odpadového hospodářství – mimo jiné se chystá zkušební svoz biologicky rozložitelného odpadu.
Vrchlabí– Zásadní změna při úhradách za likvidaci komunálního odpadu čeká od ledna obyvatele Vrchlabí. Ti už nebudou platit za popelnici, ale „na hlavu“. Novinku ve středu schválili zastupitelé.
Jičínsko – Nezlobte se na mě vy, kteří jste skutečně lidmi, za tento nadpis, je určen spíše těm dále zmiňovaným, nechci je ani tak urážet, ponižovat či jinak osočovat. Jedná se pouze z mé strany o zařazení do příslušné kategorie.
Kraj - V Moravskoslezském kraji přibývá lidí, kteří třídí odpad. Loni v průměru vytřídil jeden obyvatel kraje dvaapadesát kilogramů, což stačí na celorepublikový průměr.
Ostrava - V Moravskoslezském kraji přibývá lidí, kteří třídí odpad. Loni v průměru vytřídil jeden obyvatel kraje dvaapadesát kilogramů, což stačí na celorepublikový průměr.
Vimperk – Odpověď na nerudovskou otázku Kam s ním? by v případě bioodpadu měla být v příštím roce pro Vimperské mnohem jednodušší. Město má v plánu vybudovat kompostárnu za více než jedenatřicet milionů korun.
Vimperk – „Je to pro nás historický úspěch,“ ohodnotil výsledky soutěže My třídit umíme starosta Vimperka Pavel Dvořák. Připustil však, že obhájení titulu nebude jednoduché.
Pelhřimov – Vyrůstala v přírodě a přírodě zůstává stále věrná. Marta Kosová stála před dvanácti lety u zrodu Střediska ekologické výchovy Mravenec v Pelhřimově a v organizování aktivit pomáhajících přírodě nepřestává ani dneska.
Rokycany – Lépe pochopit rozdíly mezi kvalitou života ve městě a na venkově a diskutovat o individuálních výhodách či nevýhodách obou alternativ se během měsíce snažili žáci rokycanské Základní školy Čechova 40. V pátek se tu uskutečnil závěrečný den projektu s názvem Všímej si, člověče.
Prostějov /FOTOGALERIE/ – Nabídka sběrného dvora v prostějovské Průmyslové ulici se rozrostla o E-domek, speciální uzamykatelný přístřešek určený pro vyřazená elektrozařízení jako televizory a počítačové monitory. Prostějovské radnici jej bezplatně zapůjčila nezisková společnost ASEKOL.
Brno – Jak snížit množství odpadu a co jak z něj využít co největší část? V této otázce Brno dosud tápe. Proto se rozhodlo požádat o radu zkušenější kolegy z Rakouska a spolu založili projekt mezinárodní spolupráce PRESS.
Rožnov pod Radhoštěm - Obyvatelé Rožnova pod Radhoštěm jsou ohleduplní k životnímu prostředí. Tak to alespoň vyplývá z výsledků soutěže O keramickou popelnici, v níž se město umístilo na druhém místě.