Odveta proti Veselí nad Moravou píseckým házenkářkám nevyšla
Písek - Házenkářky Písku prohrály s Veselím nad Moravou 25:33
Písek - Házenkářky Písku prohrály s Veselím nad Moravou 25:33
V posledním utkání základní části Národní ligy se florbalisté Opavy proti Kloboukám dlouho trápili, než začala řádit lajna Repček, Gebauer, Kostolány. Právě Štěpán Kostolány byl u třech branek, dvě sám dal a na jednu nahrál.
Pardubice - Pardubický kapitán Radek Nečas po výhře nad Děčínem popisuje styl svého týmu jako rychle dopředu, soupeře atakovat a atakovat.
Chomutov /FOTOGALERIE/ - Předposlední přípravný zápas vyšel. Osmkrát se domácí trefili do sítě soupeře.
Více párů očí mohlo vidět, ale žádná ruka nezasáhla! Tak popisují policisté přepadení sedmadvacetileté ženy, k němuž došlo v sobotu 11. února 2017 přibližně v 1.50 hodin ráno na zastávce tramvají Nádražní. A vyzývají veřejnost: Poznáte dvojici, která se tam pohybovala?
Dvůr Králové - Skvělým výkonem vstoupili hokejisté Dvora Králové do finálové série krajské ligy. Při výhře 6:1 nad Náchodem ale ztratili zraněného Ježka.
Brno – Trofej pro vítěze Českého poháru basketbalistek zůstane v pondělí v Brně, to je jisté. Ve finále se totiž od půl sedmé večer v hale Rosnička proti sobě postaví městští rivalové Handicap Brno a KP Brno, kteří ovládli nedělní semifinálové duely.
Německé úřady během loňského roku registrovaly téměř deset násilných útoků na migranty za každý den. Bylo při nich zraněno celkem 560 lidí, z toho 43 dětí. Informovalo o tom dnes ministerstvo vnitra země, jejíž kancléřka Angela Merkelová zachovává přes odpor části společnosti k migrantům vstřícný přístup.
Rakovník – Hokejbalisté HBC Rakovník mají za sebou první přípravný duel v novém roce, když na svém stadionu přivítali pražské Kovo. Nováček extraligy se musel vypořádat s absencí několika opor, přesto byl proti Kovu lepším týmem a konečný výsledek 2:3 úplně neodpovídá dění na hřišti.
Hokejisté Vítkovic otočili v 50. kole extraligy zápas v Pardubicích a výhrou 3:1 si upevnili při úspěšném boji o předkolo play off osmé místo. V posledních dvou zápasech navíc mohou ještě usilovat o přímý postup do čtvrtfinále. Dynamo v zápase rychle vedlo, ale ostravský klub třemi góly otočil stav a dokráčel k tříbodovému vítězství. Pardubice nadále zůstávají poslední.
Zlín – Fotbalista Plzně Tomáš Poznar nastoupil v sobotu ve Zlíně poprvé v kariéře proti bývalým spoluhráčům. Ještě v srpnu pomohl ševcům jedním gólem k vítězství 2:0 v Plzni, pár dnů nato ale změnil dres. Nyní se neprosadil a musel vzít zavděk bodem (0:0).
Písek – Jen velmi těžko hledali diváci, kteří přišli na nedělní odpolední zápas píseckých a havlíčkobrodských florbalistů pozdě, v zaplněné obloukové hale volná místa k sezení.
Karviná /FOTO/ – Extraligoví házenkáři Karviné zabrali a v tradičním „derby" porazili zuberské Valachy o šest gólů.
Lovosice – Jak snadné je ztratit dobře rozehraný zápas, o tom se přesvědčili házenkáři Lovosic v bitvě s mistrovskou Plzní. Lovci v poločase vedli nad obhájcem trofeje už o čtyři góly, jenže ve druhé půli dokázali vstřelit jen pět branek a padli 22:29. Plzeň se dvě kola před koncem základní části dostala do čela extraligy, Severočeši jsou čtvrtí.
Praha- Hokejisté Sparty porazili v 50. kole extraligy Litvínov 3:1 a dvě kola před koncem základní části tak mají jistotu, že skončí nejhůře třetí. Pražané vyhráli i díky dvěma asistencím Lukáše Pecha, který si tak upevnil vedení v čele kanadského bodování, popáté za sebou. Litvínov na předešlé čtyři výhry nenavázal.
V případě zaváhání by si s velkou pravděpodobností definitivně zavřeli dveře do play-off. Extraligoví házenkáři Kopřivnice ovšem zvládli i druhý stěžejní duel v řadě a nováčka z Nového Veselí, který prozatím v sezoně předvádí velmi sympatické výkony, porazili 37:28. Díky devítibrankovému vítězství si navíc Vávrův celek zajistil proti týmu ze Žďárska, na který se po včerejšku bodově dotáhl, lepší bilanci vzájemných utkání.
Tábor – Očekávaný start play-off druhé ligy hokejistům Tábora i jejich příznivcům zčernal před očima.
Jablonec n. N. - Teď jedou na led Nymburku
Přerov – Herní i výsledková krize přerovských volejbalistek vyvrcholila sobotním domácím utkáním proti „otloukánkovi" extraligy, brněnskému Fénixu. Ten po celou sezonu nezískal ani bod, v Přerově se však postaral o šokující výsledek, když zvítězil 3:2 na sety. Pro Zubřice se jedná už o desátou porážku v řadě.
Svitavy, Prostějov – Marné čekání. Prostějovští basketbalisté za dva první měsíce roku 2017 nezažili vítězný pocit. Krize v týmu se tentokrát projevila i na palubovce Svitav, tam svěřenci Zbyňka Cholevy v sobotu padli vysoko 95:68.
Olomouc – Takřka stoprocentní spokojenost mohla panovat v šatně olomouckých házenkářek po derby se Zlínem. Náročný a důležitý duel patřil domácím v poměru 28:24 a tak jedinou a velmi drobnou kaňkou byl pro Hanačky fakt, že nedokázaly hosty porazit o více než pět gólů. Takový rozdíl totiž nabídlo podzimní utkání ve prospěch Zlína, což by ve vyrovnané tabulce v boji o místo v play-off mohlo hrát roli.
Zlín - Ani výměna kouče „last minute" nepomohla. Nezvládnuté derby na Hané, především jeho úvod, podle všeho bude stát interligové házenkářky Zlína play-off. Výrazně lepší los, o zápas více totiž favorizuje Olomouc, která je sice stále v tabulce stále za Zlínem, ale již se na něj bodově dotáhla.
Kolín – Zápasovou premiéru na přírodním povrchu mají za sebou fotbalisté Kolína. Ti se v rámci zimní přípravy postavili třetiligové Dobrovici. V utkání hrály prim především bojovnost a nepřesnosti, i proto se diváci gólu nedočkali.
Malajsijské úřady oznámily, že dokončily prohlídku části letiště v Kuala Lumpur kvůli možné přítomnosti chemické látky, kterou tam byl 13. února otráven bratr severokorejského vůdce. Podle malajsijského ministra zdravotnictví je terminál 2 zcela bezpečný. Podle agentury AP ale od incidentu prošly místem desítky tisíc lidí.
Brno - Ve 3. kole nadstavbové části Kooperativa NBL prohráli jindřichohradečtí basketbalisté v Brně 77:95 a v tabulce nadstavbové skupiny A2 klesli na poslední příčku.
Votice – Na umělé trávě ve Voticích se střetly dva fotbalové týmy, které se připravují na jarní boje v I. A třídě, jen každý v jiné skupině – Votice a Divišov. Po zápase se těšili z vysoké výhry alias tenisového setu, domácí borci.
Skvěle rozehráli opavští basketbalisté zápas na palubovce favorizovaného Nymburku. V poločase vedli o devatenáct bodů. Bohužel jim nevyšel nástup do druhé půlky. Středočeši se bodově dotáhli a nakonec vyhráli. Opava ale rozhodně nezanechala na favoritově palubovce špatný dojem.
Naskočil do zápasu až ve čtvrté útočné formaci, přesto to byl právě dvougólový Yan Stastny (na snímku), kdo položil základ k vítězství hokejových Vítkovic nad úřadujícími mistry z Liberce. „Je to ale v první řadě důležitý výsledek i vzhledem k předchozím zápasům," usmál se čtyřiatřicetiletý forvard.
Karviná – Těsnou porážku utrpěly na palubovce Bohunic druholigové házenkářky Karviné.
Kolín – Svým 13. kolem pokračovala 1. Okresní futsalová kolínská liga. Důležitý krok k prvnímu místu udělal Věšák Butabi, který zvítězil v Chvaleticích a využil toho, že jeho hlavní konkurent v boji o prvenství, Borky liga Kolín, měl volno, a tak se Věšák Butabi dostal do čela soutěže. Nučice pak podlehli Sokolu Krampol Kolín a Řečany n. L. remizovaly s týmem Mazáci Přelouč.
Při sebevražedném atentátu u severosyrského města Al-Báb zemřelo nejméně 35 lidí, z toho většinu tvoří syrští povstalci. Podle agentury Anadolu jsou mezi nimi i civilisté. Útočník odpálil vůz s výbušninou u bezpečnostní kontroly, kde se civilisté snažili získat povolení k návratu do města Al-Báb, jehož značnou část ve čtvrtek dobyli zpět z rukou organizace Islámský stát (IS) povstalci.
Sedmnáct a půl roku stráví za mřížemi osmatřicetiletý Miroslav Štembírek z Frýdku-Místku, jenž se pokusil zavraždit bývalou družku.
Třebíč – Poslední kolo zbývá do konce základní části Národní ligy. Třebíčští florbalisté ve 22. dějství východní skupiny hostí Žďár nad Sázavou. „Chtěli bychom se rozloučit se základní části výhrou a trochu si zvednout sebevědomí před blížícím se play-off," hlásí trenér Sniperů Michal Pazderník.
Jemníky – Za napadení mladé ženy v Jemníkách u Slaného půjde útočník na osm let za mříže.
Dejte jim bůra, skandoval kotel před zápasem. Optimismus na straně Sparty nechyběl ani po čtyřgólovém výprasku v Rostově. Ovšem zázrak se nekonal. A když hosté vstřelili už ve třinácté minutě gól, bylo jasné, že letenský klub v letošní ročníku Evropské ligy definitivně dohrál.
Písek – Hodně těžký úkol měly házenkářky Sokola Písek v 18. kole interligy na půdě Šaly.
Ústí nad Labem – Že nevstoupíš dvakrát do stejné řeky? To u basketbalistů Slunety USK neplatí. Po první úspěšné polovině sezony se tým trenéra Alexandra Nováka opět výsledkově propadl.
Liberec - Házenkáři prohráli v prvním jarním kole se zkušeným Zlínem, před zápasem třetím mužstvem 1. ligy. Do zápasu vstupovali oslabeni o Motejla a Blashkeho, ale již s Hošicem.
Litoměřice – Jako novic patří v třetiligovém kádru FK Litoměřicko (13. místo, 24 bodů) k těm místním. Petr Hýř (4. 4. 1995) totiž od klukovských let fotbalově vyrůstal v Pokraticích.
Iráckým vládním jednotkám se dnes podařilo ovládnout strategické letiště na jihu města Mosul. Oznámila to irácká státní televize. Podle BBC trvala bitva o letiště čtyři hodiny. Mosulské letiště je strategický bod pro znovudobytí západní části města, které je poslední významnou baštou organizace Islámský stát (IS) v Iráku. Východní část města dobyly vládní jednotky v lednu.
Nejméně šest mrtvých a 21 zraněných si vyžádala dnešní exploze bomby v bohaté čtvrti ve východopákistánském městě Láhaur. Místo exploze ale není zatím jasné - zatímco podle agentury Reuters nálož vybuchla na tržišti, podle agentury AP se výbuch ozval v luxusní restauraci.
Jablonec n. N. - Jarní premiéru domácí zvládli
Šumava - Na Šumavě zřejmě poprvé lovili vlci ve dvojici.
Mrtvý jelen, kterého se podařilo najít nedaleko Borových Lad na rozhraní Klatovska a Prachaticka, podle všeho výrazně ovlivní novodobý pohled na vlky na Šumavě. Dosud totiž měli ochránci přírody potvrzené zprávy jen o dvou jedincích, kteří se pohybovali nezávisle na sobě na velkém území. Tohoto jelena ale nejspíše ulovili dva, možná i tři vlci společně.
Kolín – Kolínem hýbe boj taxikářů. Hovoří se o vyhrožování, slovním napadání až fyzických útocích.
/FOTOGALERIE/ První čtvrtfinále Challenge Cupu prohrály 1:3, přesto v něm volejbalistky TJ Ostrava ostudu neudělaly. Silný ruský Jenisej Krasnojarsk, který je favoritem soutěže, pod svou sítí dost potrápily.
Prostějov – Obrovský boj přinesla odveta osmifinále CEV Cupu mezi Prostějovem a Stuttgartem. Hanačky potřebovaly vyhrát, aby si zachovaly šanci na postup do čtvrtfinále. Svého německého soka pak zaskočily skvělou hrou a reálně bojovaly o vyřazení favorita. Čtvrtý set zápasu, ale domácím nevyšel a tak se s evropskou soutěží nakonec musely rozloučit.
Litoměřice - Ve druhém utkání skupiny play - out byli hokejisté Stadionu úspěšní. Na domácím ledě porazili Havířov těsně 2:1. Do vedení šli Litoměřičtí díky Sýkorovi, ke kterému se přidal ve druhé části Hanták. Gřeš sice snížil, ale víc už toho hosté nedokázali
Ústí nad Labem /ROZHOVOR/ – Už je zase o něco veseleji. Ústečtí basketbalisté vybrakovali orlí hnízdo a odčinili nepříjemnou domácí ztrátu se Svitavami.
Brno – Škola, autoškola, reprezentační a extraligový hokej. To je i pro osmnáctiletého mladíka zápřah. Útočník brněnské Komety Martin Nečas nyní zvládá několik věcí zároveň a do extraligových zápasů získal novou chuť, poté co v prvním únorovém týdnu před reprezentační přestávkou vynechal dvě utkání Komety.