ZLÍN - Ostravský trenér Karel Večeřa hodnotil zápas se smíšenými pocity. "Mám-li být stručný, byl to výborný fotbal v nádherné kulise. Když to potom rozvedu, povedl se nám vstup do utkání, inkasovaná branka nás ale rozhodila a hráli jsme zbytečně podrážděně. Navíc jsme začali akce vodit středem, bez využití křídel, odešel nám i útok," kritizoval své svěřence Večeřa.
TLUMAČOV -Dohromady je jim tři sta devatenáct let. Ve sprintu už nejsou nejrychlejší, ale jinak umí, a požární útok zvládnou dokonce v lepším čase, než jejich mladší kolegové ze sboru.
PROSTĚJOV - Za loupež dvacetikoruny a krádež polobotek stráví prostějovský recidivista ve vězení se zvýšenou ostrahou osm a půl roku. Přísný trest mu i přes nepatrnou škodu udělil Okresní soud v Prostějově. Jeho rozsudek potvrdil v těchto dnech v uzavřeném řízení Nejvyšší soud v Brně.
NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ - Novoměstská radnice zvažuje vykácení pruhu lesa na kopci Tři kříže tak, aby byly znovu z města viditelné sto sedmdesát pět let staré kamenné skulptury, které nyní zakrývají koruny stromů a keře.
VÝCHODNÍ ČECHY - Jednašedesátiletý Stanislav Matoušek, který podle spisu letos v lednu v areálu elektrárny v Opatovicích nad Labem na Pardubicku nožem zavraždil svého pětatřicetiletého kolegu, si na útok nepamatuje.
NOVÝ OLDŘICHOV - Fotbalisté Mšena ani ve třetím kole I. A třídy nezabodovali, i když tentokrát k tomu byli asi nejblíže. V Novém Oldřichově podali dobrý výkon, ale nakonec prohráli 0:1, po poločase 0:0.
PEKING/BERLÍN - Návštěva kancléřky Angely Merkelové v Číně dostala nečekaný spád. Vyšlo totiž najevo, že počítače několika berlínských ministerstev byly infikované nebezpečným virem řízeným čínskými hackery.
LONDÝN - Fotbalová legenda Bobby Charlton po letech prozradil, proč nemluví se svým bratrem a bývalým spoluhráčem z týmu anglických mistrů světa z roku 1966 Jackem. Devětašedesátiletý někdejší hráč Manchesteru United řekl, že ho šokoval sourozencův slovní útok na manželku Normu.
PROSTĚJOV, BRNO - Za loupež dvacetikoruny a krádež polobotek stráví prostějovský recidivista ve vězení se zvýšenou ostrahou osm a půl roku. Přísný trest mu i přes nepatrnou škodu udělil Okresní soud v Prostějově. Jeho rozsudek potvrdil v těchto dnech v uzavřeném řízení Nejvyšší soud v Brně.
JIRKOV - Fotbalisté Ervěnic odehráli v sobotu odpoledne na svém hřišti hodně nepovedené utkání proti Domoušicím. Vítězství FC Chomutov 4:1 nad Hazlovem se i přes velkou převahu nerodilo lehce.
Velká Dobrá - Zklamání přineslo 4. kolo I. A třídy pro doberské fotbalisty. Celý zápas drželi s favoritem z Řevnic krok, hráli disciplinovaně, bohužel tentokrát se v útoku neprosadili. Hosté tak neztratili ani bod a znovu se dostali před Lhotu. Zatím to tedy nevypadá, že by Dobrá navázala na loňský boj o postup.
VYSOČINA - Ve 3. kole I. B třídy skupiny B se nejvíce pozornosti soustředilo k souboji regionálních rivalů Vrchoviny B a Křižanova. Zatímco rezervu spojeného klubu Nového Města na Moravě a Radešínské Svratky hrála poprvé v letošní sezoně na vlastním hřiště a dosud nevyhrála, hosté nastoupili s vizitkou dosud neporaženého týmu.
TRUTNOVSKO - V sobotním programu zápasů 1. B třídy se z vítězství radovali jen hráči Lánova, kteří porazili Mostek. Ani ve čtvrtém kole se fotbalistům Rudníku nepodařilo v 1. A třídě bodovat.
ORLICKOÚSTECKO - O víkendu se hrály další zápasy krajského fotbalového přeboru, v nichž se představili všichni zástupci regionu. Derby Dobříkov – Ústí nad Orlicí vyhráli domácí, kteří tak favoritovi uštědřili první porážku v soutěži.
KOPŘIVNICE-LUBINA - Ženy Spartaku Lubina vstoupily do nové sezony Moravskoslezské fotbalové ligy sobotní remízou na domácí půdě. Přesto, že vedly o dvě branky, jejich soupeř z Havířova stačil vyrovnat.
OLOMOUC - Remízou 2:2 a slovní přestřelkou mezi lavičkami skončil zápas 4. kola Gambrinus ligy mezi Sigmou Olomouc a Mostem. Hanáci dobře začali, vedli, pak prohrávali a ještě stačili uhrát bod.
HOŘOVICE-Na hořovický městský stadion zavítal k čtvrtému utkání A skupiny divize silný celek Třeboně, který si proti Bzové dělal naděje na zisk tří bodů. Na hřišti však bylo všechno jinak a domácí díky usilovné práci získali výhru po dvoubrankovém vítězství.
OLOMOUC - Zřejmě skupina skinheadů napadla v pátek v areálu olomouckého letního kina dva Romy. Oba napadení, z nichž mladšímu je 18 a staršímu 23 let, byli při útoku zraněni. V letním kině přitom právě kvůli skinheadům slouží v době diskoték ochranka.
Zlonice - Drzost zlonických zlodějů, kteří se nezastaví naprosto před ničím, stále nebere konce. Podle místních tvoří zejména příslušníci romského etnika stále početnější skupinu těch, co denně nakupují v prodejnách takzvaně za pět prstů. Způsobují tak místním obchodníkům značné nesnáze.
POTŠTEJN - Pes plemene pitbull v Potštejně na Rychnovsku napadl svého majitele. Dvaašedesátiletý muž na následky zranění zemřel. „Majitele nalezla sousedka zakrváceného v oploceném výběhu. Nejevil známky života.
OLOMOUC - Dát gól ze hry, to je pro fotbalisty SK Sigma zatím velký problém. Právě na to Hanáci dojeli ve 4. kole Gambrinus ligy. Doma ztratili dva body, s Mostem jen remizovali 2:2.
PLZEŇ - Ani nové posily do útoku nepomohly fotbalistům Bohemians 1905 k první brance v této sezoně Gambrinus ligy. Dosud neporažená Plzeň vyhrála před vyprodaným domácím stadionem 2:0 a potvrdila vynikající vstup do sezony.
PROSTĚJOV - Po úspěšné kvalifikaci odjeli mladší žáci prostějovského plaveckého klubu na mistrovství republiky do Nového Jičína, aby se tam poprvé utkali s národní konkurencí své věkové kategorie.
HAVÍŘOV - Možná jediný přípravný zápas před zahájením sezony odehráli ragbisté RC Havířov. S polským Krakovem prohráli přijatelným čtyřbodovým rozdílem.
POTŠTEJN - Pes plemene pitbull v Potštejně na Rychnovsku napadl svého majitele. Dvaašedesátiletý muž na následky zranění zemřel, řekl dnes ČTK operační důstojník rychnovské policie.
BŘECLAV - Poštorenští dobrovolní hasiči pořádají v sobotu 25. srpna tradiční soutěž v požárním útoku, která je zařazena do hodnocení Břeclavské hasičské ligy.
OLOMOUC - Zlepšit ofenzivu a pokračovat v dobré obraně. Přesně tohle potřebují fotbalisté SK Sigma Olomouc v dnešním utkání proti cizinecké legii z Mostu. Sledujte ON-LINE přenos ze zápasu na internetových stránkách Olomouckého deníku.
HOSTOMICE-Od úvodu prvního mistrovského zápasu nové sezony se hrál oboustranně svižný a pohledný fotbal. Domácí fotbalisté byli přecejen nebezpečnější, z vedení 3:0 a hladkého průběhu si ale Hostomičtí svými chybami udělali drama.
OLOMOUC - V pátekzačal v hale Zory výborně obsazený turnaj házenkářek O pohár míru. Pět zahraničních celků a domácí tým odehrály tři utkání, Dámy si dokázaly poradit s polským Finepharm Jelenia Góra.