Stará Paka – Snem každého umělce je navštívit Paříž, která je jednoznačně Evropským městem umění.V Louvre najdete největší historickou sbírku obrazů na světě, ale město žije i moderním uměním, má nádhernou architekturu, náboj.
Pardubický kraj – Teroristické útoky v Paříži silně zasáhly Východočechy. Paříž, tak blízko… To se týká už i nás. Osobně se to dotýká třeba gymnazistů ze Svitav, jejichž zájezdový autobus opustil Paříž v pátek těsně před útoky. Byli tam celý týden a odjeli v pátek v podvečer… Jen pár hodin před řáděním islamistů.
Ostrava - Zprávy o teroristických útocích v Paříži v pátek silně zasáhly i české fotbalové reprezentanty. Nejvíce Jaroslava Plašila, který hraje za Bordeaux a v Paříži má známé. Hráči se navíc lekli, aby události neohrozily konání červnového mistrovství Evropy právě ve Francii.
Paříž – Británie a Německo posílily po útocích v Paříži bezpečnostní opatření. V Británii je připravena pomoci v případě velkého útoku policii armáda, Německo posílí bezpečnost v táborech pro uprchlíky. Francie chce kvůli atentátům mimořádnou schůzku ministrů vnitra zemí Evropské unie.
Jankov - Okresní derby fotbalové I. B třídy skončilo mezi nováčkem z Jankova a Teplýšovicemi, jasnou, čtyřgólovou výhrou hostů. Jankov tak přezimuje na desátém místě a Teplýšovice jsou páté.
Boskovice /FOTOGALERIE/ – „Říkám vám to posté, dnes vyhrají hosté," skandovali fanoušci Ráječka při derby krajského přeboru v Boskovicích. Celý zápas hnali Olympii dopředu. Domácí se nedali a hlavně díky atraktivní hře ve druhém poločase vybojovali zaslouženou remízu.
Znojmo – Krize se prohlubuje. Pátá porážka v řadě potkala znojemské florbalisty v osmém kole první florbalové ligy. Svěřenci Jana Šťastníka přivítali před svými fanoušky nedávno ještě extraligový Liberec a chtěli navázat na vydařenou středeční bitvu z poháru proti Hattricku Brno.
Brusel – Růst evropské islamofobie, který je možné čekat po pátečních teroristických útocích v Paříži, samotnému Islámskému státu (IS) vyhovuje, míní francouzský politolog Thibault Muzergues. Jedním z deklarovaných cílů této organizace je totiž v zemích, které nevnímá jako „tradičně islámské", vyvolat u tamních menšin pocit, že Západ jako celek muslimům ubližuje a podpora Islámského státu je proto jedinou možnou a legitimní obranou.
Liberec – Soustrast nad oběťmi pátečního teroristického útoku v Paříži vyjadřují obyvatelé Liberce nejen na sociálních sítích, ale řada z nich přišla zapálit svíčku i před libereckou radnici.
Olomouc – Uctít památku 129 obětí, které o život připravili v noci z pátku na sobotu teroristé při útocích v Paříži, se snaží lidé po celém světě nejrůznějšími způsoby. Zapojili se i Olomoučané. Nově budou moct například poslat Francouzům skrze kondolenční knihu.
Brankami Plíhala a Noska přitom Třinec v zápase 19. kola vedl nad lídrem extraligy už 2:0. V závěru druhé části jej však ztratili a v prodloužení rozhodl Radivojevič.
Šumpersko, Jesenicko – Černé či francouzské vlajky visí na radnicích na Šumpersku a Jesenicku, na kostelech se rozezněly zvony, šumperští hokejoví fanoušci vyvěsili transparent – to vše na podporu obětí a rodin pozůstalých po útocích v pátek 13. listopadu.
Londýn – Francouz, který v sobotu zburcoval londýnské letiště Gatwick, byl nakonec obviněn z držení vzduchovky a nože. Oznámila to dnes britská média s odvoláním na policii. Jednačtyřicetiletý nezaměstnaný Jerome Chauris z Vendôme má v pondělí předstoupit před soud.
Šumperk – Ani drtivý finiš nestačil florbalistům Asperu k úspěchu nad Havířovem. Přestože se tentokrát šumperský celek ve druhém osmifinále poháru České pojišťovny pral o výsledek až do poslední chvíle, vítězství si opět odváží hosté.
Vatikán – Papež František dnes vyjádřil hluboký žal nad oběťmi teroristických útoků v Paříži, k nimž se přihlásil Islámský stát. Jako svatokrádež František odsoudil používání božího jména k ospravedlňování násilí a nenávisti.
Praha – Po celé zemi se včera v poledne rozezněly kostelní zvony. Připomněly oběti pátečních teroristických útoků v Paříži. Třeba na plzeňské katedrále sv. Bartoloměje se rozezvučelo všech pět zvonů a na centrálním náměstí se sešlo asi šest desítek lidí. Na opačném konci republiky – v Hlučíně – si oběti připomněli minutou ticha.
Severní Čechy /ROZHOVOR S POLITOLOGEM UVNITŘ/ – S obrovskou vlnou solidarity reagovali lidé téměř okamžitě na sociálních sítích. Profilové fotografie na svých facebookových profilech podbarvili národními barvami Francie.
Přerov/Hranice – Modlitbou za oběti teroristického útoku v Paříži vyjádřil na nedělní Mši svaté v kostele sv. Vavřince soustrast se všemi pozůstalými přerovský farář Pavel Hofírek. V pravé poledne se pak ve městě rozezněly zvony tak, jako na jiných místech republiky.Věřící v celé zemi vyzval k uctění památky obětí kardinál Dominik Duka.
Kroměřížsko, Paříž – Páteční útoky teroristů ve Francii měly velmi citlivou odezvu i u mnohých obyvatel kroměřížského regionu: někteří do Francie jezdí služebně, další tam studovali nebo mají příbuzné a známé.
Prostějov, Kostelec na Hané – Házenkáři Sokola II Prostějov a Sokola Kostelec na Hané vybojovali po třítýdenní soutěžní přestávce domácí zápasy sedmého kola jihomoravské skupiny druhé ligy. Oba zástupci prostějovského regionu v této soutěži byli úspěšní a před vzájemným hanáckým derby, které se bude hrát v neděli 22. listopadu od 17 hodin v Kostelci na Hané, zaujímá Sokol II Prostějov v průběžné druholigové tabulce s 10 body 3. místo a Kostelečtí se 7 body místo šesté.
Prostějov – Páteční události v Paříži otřásly prostějovskou malířkou, fotografkou a výtvarkyní Zdeňkou Trnečkovou možná víc, než s některými jinými obyvateli města.
Paříž – Po pátečních útocích v Paříži se média plní hrozivými svědectvími, která popisují momenty šoku, strachu a naprostého zoufalství, které následovaly poté, co atentátníci začali bezhlavě zabíjet nic netušící lidi. Kromě zpráv o umírajících, srdceryvných loučeních a hodinách nejistoty se ale objevují i příběhy o odvaze, pomoci a o štěstí. Mnozí přeživší vzpomínají na to, jak jim v nouzi přispěchali na pomoc zcela neznámí lidé, jiní zase hovoří o náhodách, které jim zachránily život.
Paříž – Atentáty spáchané v pátek v Paříži byly na rozdíl od minulých teroristických útoků ve Francii poprvé sebevražedné a mířené na anonymní dav, a nikoli na konkrétní lidi. Listu Libération to řekl sociolog Farhad Khosrokhavar, který se pokusil podat obraz sebevražedného atentátníka.
Antalya – Atentáty v Paříži jsou útokem na celý civilizovaný svět. Před zahájením summitu zemí G20 v Turecku to dnes řekl americký prezident Barack Obama. USA podle něj udělají vše, aby pomohly Francii najít a potrestat pachatele útoků, při nichž v pátek přišlo o život 129 lidí.
Paříž – Francouzští vyšetřovatelé zjistili totožnost prvního z atentátníků, kteří v pátek v Paříži při koordinovaných útocích na několika místech zabili 129 lidí, z nichž 103 se zatím podařilo identifikovat. Nejméně tři ze sedmi mrtvých atentátníků jsou Francouzi. V reakci na krveprolití jsou projevy sounáležitosti s Francií ve světě prakticky všudypřítomné. V Evropské unii i pod vlivem masakru pokračují polemiky ohledně přijímání uprchlíků.
Východní Čechy, Paříž – Autentickou výpověď o aktuální situaci Deníku poskytla Češka žijící v Paříži. Lucie Kubečková v devadesátých letech žila v České Třebové, kde vystudovala gymnázium a kam se ráda vrací. Od roku 2013 žije s rodinou ve Francii, v české škole v Paříži vyučuje dějepis.
Praha - Více než stovka vzkazů soustrasti i obav z terorismu v několika jazycích se v neděli objevila v kondolenční knize, do níž mohou lidé na francouzském velvyslanectví v Praze i v pondělí a úterý vyjadřovat solidaritu s francouzským lidem. Také v neděli u velvyslanectví zapalovaly svíčky a pokládaly květiny desítky lidí, i když jich bylo méně než sobotu.
Uherské Hradiště – Pět let pracovala na velvyslanectví České republiky v Paříži a další čtyři pak až do loňského roku působila v diplomatických službách naší země ve Štrasburku. Pětatřicetiletá Tereza Botlíková z Uherského Hradiště přiznává, že byla v šoku, když se o vražedných útocích v Paříži dozvěděla.
Drahonice – Po několika dramatických dnech už je situace v detenčním zařízení pro uprchlíky v Drahonicích klidnější. Hladovka končí, během víkendu postupně klesal počet lidí odmítajících jídlo, nedělní oběd už si neodebral jen jeden. Nedošlo ani k žádnému dalšímu zranění. V reakci na útoky v Paříži policie zintenzivnila dohled v okolí zařízení, během víkendu musela řešit dva incidenty.
Prostějov – Dva dny po páteční sérii útoků v Paříži začínají státy Evropy rekapitulovat své dosavadní postoje k přijímání uprchlíků. Nechybí mezi nimi ani Česká republika. K teroristickým útokům ve Francii se pro Deník tentokrát vyjádřila prostějovská senátorka Božena Sekaninová.
Olomouc – Snadnou práci měly v sedmém extraligovém kole olomoucké volejbalistky. I přes pozměněnou sestavu vysokoškolačky doma nedaly šanci poslednímu celku tabulky SG Brno a zvítězily hladce 3:0.
Antalya – Země Evropské unie by neměly začít odmítat uprchlíky v reakci na útoky v Paříži. Na okraj summitu zemí G20 v Turecku to dnes řekl šéf Evropské komise Jean-Claude Juncker. Podle něj není potřeba, aby osmadvacítka nějak měnila svůj přístup k řešení migrační krize. Juncker také zdůraznil, že pachatelé atentátů nebyli uchazeči o azyl, ale zločinci.
Určice –Dvě červené karty, brankář na postu útočníka, tři vstřelené góly a šest žlutých karet, tak to je bilance posledního podzimního zápasu Určic. Kučerovi svěřenci doma přivítali Zábřeh, ale znovu jim duel nevyšel a nakonec padli 3:0, a to utkání dohrávali jen v devíti.
Karolinka – Běsnění v hlavním městě Francie hluboce zasáhlo také valašské umělce. Mezi nimi také akademického malíře Ilju Hrtingera. „Je to hromadná, hnusná a promyšlená vražda," řekl Mistr.
Berlín - Německo by mělo zavést "řádné procedury" při zvládání náporu tisíců běženců, kteří nyní míří do země. V rozhovoru pro dnešní vydání německého regionálního tisku to prohlásil předseda Spolkového úřadu pro ochranu ústavy (BfV) Hans-Georg Maassen. Reagoval tak na páteční masakr v Paříži, při němž teroristé zabili téměř 130 lidí.