Opilá žena mlátila matce hlavou o zem
Česká Lípa - Případ, nad kterým zůstává rozum stát, mají za sebou strážníci z České Lípy. Na linku 156 se obrátila zdravotní sestra z pečovatelského domu, která z jednoho pokoje slyšela volání o pomoc.
Česká Lípa - Případ, nad kterým zůstává rozum stát, mají za sebou strážníci z České Lípy. Na linku 156 se obrátila zdravotní sestra z pečovatelského domu, která z jednoho pokoje slyšela volání o pomoc.
Jindřichův Hradec - Souboj týmů z opačných pólů tabulky II. ligy skončil podle očekávání. Jindřichohradecké házenkářky, vedoucí tým soutěže, ve své hale hladce „přejely“ poslední béčko Kobylis 35:20.
Mělnicko – Od dnešního dne a během celého března máte možnost hlasovat o nejlepším fotbalistovi za kalendářní rok 2017. V každém tištěném vydání Mělnického deníku naleznete kupon, díky kterému můžete pomoct svému favoritovi. Vybírat můžete ze šestnácti nominovaných fotbalistů, které vám dnes blíže představujeme.
I když to původně vypadalo, že senátor František Čuba se i přes svou řadu měsíců trvající absenci v Senátu ČR své funkce nevzdá, přesto své rozhodnutí změnil a v polovině února oznámil rezignaci. Čuba tehdy uvedl, že za jeho rozhodnutím stojí tlak a nepříjemné útoky nejen na jeho osobu, ale dokonce i na jeho rodinu a blízké.
Těžkou ztrátu hlásí před startem nadstavby aktuálně třetí tým nejvyšší basketbalové soutěže z Opavy.
Lány – Jelen Standa, který na začátku února v Návštěvnickém centru Šumavy na Kvildě zranil jednoho z návštěvníků, se stal v posledních dnech nejspíš nejznámějším jelenem v Čechách. Původně měl být kvůli svému útoku na muže zastřelen, nakonec však najde domov v Lánech. Svou zásluhu na tom měli i lidé, kteří se proti tomuto verdiktu bouřili a dokonce i sepisovali petice, aby zvíře, které ztratilo plachost natolik, že se nechávalo od lidí hladit, zůstalo naživu.
Volejbalistky Prostějova ukončily letošní působení v Champions League. V šesti zápasech extrémně náročné skupiny nakonec Hanačky neuhrály jediný bod. Poslední šanci na bodový zisk měl Prostějov na půdě Fenerbahçe Istanbul, kde ale tým kouče Čady prohrál 1:3.
Karlovy Vary – Předposlední duel zimní přípravy vyšel karlovarské Slavii, tedy vedoucímu týmu Fortuna Divize A, velmi dobře.
Plzeň – Spojka, křídlo a zase spojka. Házenkář Talentu Plzeň David Poloz kvůli rozsáhlé marodce spoluhráčů zaskakuje na spojce.
Karviná – Nejvyšší soutěže házenkářských dorostenců pokračovaly dalším kolem, v nichž hráči Karviné vyhrávali.
Hlinsko - Na první semifinálové utkání krajské hokejové ligy přišlo na stadion v Olšinkách zatím letošní největší návštěva 321 diváků. Viděli však výhru hostů z Moravské Třebové. Domácí zápas ztratili v poslední třetině, kdy inkasovali pět gólů.
Stačila chvilka bez dozoru a poledne v jednom rodinném domě v Melči se proměnilo v drama, při němž šlo o život.
S týdenním zpožděním vyšlo najevo to, co úřady v západní Africe dosud popíraly. Od minulého pondělí, kdy radikálové z hnutí Boko Haram vtrhli do budovy Vládní vědecké a technické koleje v Dapchi, chybí 110 z devíti set studentek.
Plzeň - Nazout brusle a hurá na rybník.
Ve svém pondělním projevu varoval před rostoucí hrozbou odcházející velitel britské protiteroristické policie Mark Rowley. Policisté v loňském roce překazili čtyři útoky plánované pravicovými extremisty. Rowley je přirovnává k činům radikálních islamistů.
Jilemnice - Bezdůvodně napadl a brutálně zbil dva bezdomovce. Jednoho z nich zranil tak vážně, že muž den poté zemřel. Osmadvacetiletý Tomáš Řehořek by za to měl jít na jedenáct let do vězení.
Hradec Králové - Bezdůvodně napadl a brutálně zbil dva bezdomovce. Jednoho z nich zranil tak vážně, že muž den poté zemřel. Osmadvacetiletý Tomáš Řehořek by za to měl jít na jedenáct let do vězení.
Vrchol sezony je tady! Začíná play-off WSM ligy, jehož hlavním tahákem je legendární Jaromír Jágr v dresu Kladna. A právě kladenské Rytíře se pokusí ve čtvrtfinále zastavit Jestřábi z Prostějova, kteří se do Kladna vracejí po pouhých třech dnech.
Slovenská policie vyšetřuje vraždu novináře, která podle ní souvisí s jeho prací, přičemž to, na čem investigativní reportér Ján Kuciak pracoval, byly kauzy daňových podvodů vlivných podnikatelů s kontakty na politiky. Podle toho vypadají bezprostřední reakce.
Provozovatelům oblíbených free wi-fi sítí, které svým návštěvníkům nabízejí nákupní centra, kavárny i jiná veřejná místa, hrozí astronomické pokuty. Veřejné wi-fi totiž většinou nejsou správně zabezpečeny, což chce Rada EU od května trestat nejrůznějšími sankcemi. Pomoci může takzvaný Czech Wi-Fi Pass – nová aplikace proti zneužití populárních wi-fi sítí.
Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) i řada opozičních politiků dnes odsoudila vraždu slovenského investigativního novináře Jána Kuciaka, kterého neznámý pachatel podle policie zastřelil s největší pravděpodobností kvůli jeho práci. Útoky na novináře považují za nepřípustné. Šok a zděšení nad smrtí svého kolegy vyjádřili čeští novináři, kteří vyzývají k dopadení vrahů i zajištění bezpečnosti žurnalistů.
Pardubice - Poškození sochy eviduje policie jako přestupek.
Netolice - Volejbalová II. liga pokračovala o víkendu dalším dvoukolem a Netoličtí hostili Českou Lípu.
Reportéra serveru Aktuality.sk Jána Kuciaka zavraždili neznámí pachatelé ve Veľkej Mači nedaleko Trnavy. Spolu s ním zastřelili i jeho partnerku. Slovenská vláda vypsala na dopadení vrahů odměnu milion eur (přes 25 milionů korun).
Východní Čechy, Jičín - Důležité body získali v 17. kole extraligy házenkáři Jičína. Doma těsně udolali Nové Veselí 22:21 a v tabulce jsou šestí.
Jičín - Extraliga házené: Jičín doma udolal nováčka nejtěsnějším poměrem. Osmi góly se blýskl Krahulec.
Nymburk, Brno – Před necelým rokem smutnily, soupeři se však pomstily. Královopolské basketbalistky si v semifinále smlsly na Žabinách, které porazily 71:38 a postoupily do boje o zlato ve Final Four Českého poháru hrajícího se v Nymburku.
Ruská vojenská rozvědka se nabourala do několika set počítačů, které používali organizátoři zimních olympijských her v jihokorejském Pchjongčchangu. S odvoláním na americkou zpravodajskou službu o tom informoval deník The Washington Post. Podle ní byl útok proveden tak, aby to vypadalo jako dílo Severní Koreje.
Lovosice – Tahle plichta zamrzí. Lovosičtí házenkáři v domácím hitu s Karvinou uhájili jarní extraligovou neporazitelnost, první bodová ztráta za remízu 25:25 (12:14) je však příliš netěšila.
Kolín – Prohrávali o dva góly, ztrátu dokázali smazat, pak však inkasovali další gól, na který již nedokázali zareagovat. Fotbalisté Kolína (divize) v dalším přípravném utkání prohráli na vlastní umělce s Benátky nad Jizerou 2:3.
Chřipka, zranění a taky porod poznamenaly kádr jabloneckých hokejistů, kteří k zápasu II. ligy odjížděli za soupeřem do Dvora Králové.
Již tak napjatou předvolební atmosféru dnes v Itálii přiostřilo několik demonstrací, které se konaly v ulicích velkých měst. Největší počet účastníků pravděpodobně přilákal pochod proti rasismu a neofašismu, který po poledni prošel Římem. V pohotovosti kvůli němu byly tisíce policistů.
Alšovka - Tradiční karneval na lyžích rozzářil sobotní dopoledne.
Písek - Těžkou, ale velmi přínosnou prověrku měli dva týdny před startem třetiligové soutěže na programu písečtí fotbalisté, kteří na domácí umělé trávě přivítali druholigovou Příbram, pro níž bylo střetnutí generálkou.
Dvůr Králové - Střední škola informatiky a služeb ze Dvora Králové začne vyučovat obory kybernetické bezpečnosti. Jako jedna z prvních v republice.
Somálskou metropolí Mogadišem otřásly v pátek večer dva mohutné výbuchy. Útoky, jejichž cílem byly prezidentský palác a jeden hotel, si vyžádaly nejméně 45 lidských životů. Přihlásilo se k nim radikální islámské hnutí Šabáb.
Čeští hokejisté půjdou do bitvy o bronzovou medaili s Kanadou v pozměněné sestavě. Jiřího Sekáče nahradí ve třetí formaci Tomáš Zohorna, pozice třináctého útočníka připadne Michalu Vondrkovi.
Brno /INFOGRAFIKA/ – Mají nejhorší útok ligy. Fotbalisté Zbrojovky v sedmnácti kolech nejvyšší soutěže vstřelili jen dvanáct branek. Proto přivedli v zimě zvučnou posilu, útočníka Konstantina Bazeljuka na hostování z CSKA Moskva. Jenže ruskou bazuku, jak mu fanoušci přezdívají, trápil zánět prstu a do úvodního jarního kola nenastoupil.
Somálskou metropolí Mogadišem otřásly v pátek večer dva mohutné výbuchy. Po explozi nálože v autě, kterou odpálil sebevražedný atentátník u sídla tamního prezidenta, následoval další výbuch. Na místě se následně začalo střílet.
Českolipsko - Další dva útoky na stáda ovcí. Vlci tentokrát útočili v Brenné u Zákup a znovu v Provodíně.
Jihlava – Policejní komisař zahájil trestní stíhání jedenadvacetileté ženy, která v jihlavském zábavním parku po hádce úmyslně zranila staršího muže.
Česká Třebová - Velké překvapení čekalo na dosud neznámého zloděje v České Třebové.
Lány – Jelen Standa, který na začátku února v Návštěvnickém centru Šumavy na Kvildě zranil jednoho z návštěvníků, se stal v posledních dnech nejspíš nejznámějším jelenem v Čechách. Původně měl být kvůli svému útoku na muže zastřelen, nakonec však najde domov v Lánech. Zásluhu na tom měli i obyčejní lidé, kteří se proti tomuto verdiktu velmi bouřili a dokonce i sepisovali petice, aby zvíře, které ztratilo plachost natolik, že se nechávalo od lidí hladit, zůstalo naživu.
Karlovy Vary – Při třetím únorovém víkendu pokračovaly 27. a 28. kolem boje ve druhé volejbalové lize mužů.
Americký deník napsal, že má k dispozici odposlech telefonního hovoru sponzora armády žoldáků v Sýrii Jevgenije Prigožina s nejmenovaným představitelem režimu syrského prezidenta Bašára Asada. V něm údajně ruský magnát říká, že souhlas zaútočit získal od ruského ministra.
Jak uvedl senátor za Missouri Rob Schaff v rozhovoru pro New York Times: „Pokud nerezignuje sám, senát celou věc rychle ukončí.“ Guvernér amerického státu Missouri Eric Greitens je obviněn z útoku na cizí soukromí. Žaloba ho viní, že vydíral svou bývalou přítelkyni fotografií, která byla pořízena před třemi lety a na nichž je dotyčná osoba zobrazena nahá.
Jičín - KLM: Tým Daniela Pletky v Bydžově vyhrál o dvě branky.
Kladno – Dva sprejeři se v Kladně na ránem v uplynulých dnech rozhodli, že svým uměním vylepší vzhled kavárny V Divadelní ulici a jali se vytvářet graffiti.
Chrudim - Na soupisce chrudimského klubu FK ERA-PACK se před zahájením play off VARTA futsal ligy objevilo nové jméno: Everton Ribeiro Fontoura, zkráceně Everton (ročník narození 1986). Už podle jména je jasné, že jde o Brazilce.
Severokorejskou delegaci, která se zúčastní závěrečného ceremoniálu pchjongčchangské olympiády, povede generál Kim Jong-čchol. Ten je podezřelý z toho, že naplánoval několik útoků na Jižní Koreu. Mimo jiné údajně stál za potopením jihokorejské fregaty Čchonan, při němž před osmi lety zahynulo 46 členů jihokorejského námořnictva.