Washington/Praha – Internetové zpravodajství americké rozhlasové stanice Rádio Svobodná Evropa/Rádio Svoboda (RFE/RL) se stalo za necelý měsíc opět terčem hackerských útoků. Ty podle prohlášení organizace sídlící v Praze začaly v neděli.
Tupadly - Tupadelský Star zakončil podzimní část okresního přeboru na třetím místě. Zdobí jej nejproduktivnější útok soutěže s průměrem 3, 77 branky na zápas. Jak hodnotí výkony svých svěřenců trenér Stanislav Krajíček?
Kutná Hora – Hokejoví junioři SK Sršni Kutná Hora jsou po devíti odehraných zápasech na čtvrtém místě středočeské krajské ligy. V sobotním utkání sice podlehli na domácím ledě Černošicím 4:6, ale i tak trenér Bláha upozorňuje na sílu jeho mužstva, které prý neřeklo poslední slovo.
Kolín – Představovali si lepší umístění. Přání je však jedna věc, realita druhá. Fotbaloví dorostenci FK Kolín (U17) skončili po první polovině ligové soutěže ze čtrnácti účastníků na dvanáctém místě.
České Budějovice /VIDEO/ - Kuriózní napadení nyní vyšetřují českobudějovičtí policisté. Zadrželi mladého recidivistu, který v létě na Piaristickém náměstí zbil jiného mladíka, zřejmě romského původu. Totožnost poškozeného vyšetřovatelé dosud neznají.
Vyškov /ROZHOVOR/ – Víc než pět let patří kluboví junioři k absolutní české špičce a nejméně stejnou dobu čeká vyškovský ragbyový fanda na to, že se to projeví i v kategorii dospělých. Ohlédnutí za uplynulým půlrokem napovídá, že ta doba nastala.
Litoměřice - Odplata se jim vydařila. Basketbalisté litoměřického Slavoje porazili v dalším kole I. ligy na domácí palubovce Sokol pražský o 31 bodů a v tabulce svému soupeři odskočili.
České Budějovice – Kuriózní napadení nyní vyšetřují budějovičtí policisté. Zadrželi mladého recidivistu, který v létě na Piaristickém náměstí zbil jiného mladíka, zřejmě romského původu. Totožnost poškozeného vyšetřovatelé dosud neznají.
Olomoucký kraj – Na osm let do vězení poslal v úterý Krajský soud v Olomouci devětatřicetiletého obyvatele obce Rohle na Šumpersku. Letos v polovině února měl opakovaně fyzicky napadat o dva roky starší družku, žena na následky vážných zranění zemřela. Muži obžalovanému z ublížení na zdraví hrozil až desetiletý nepodmíněný trest. Proti rozsudku se na místě odvolal.
Olomouc, Rohle – Na osm let do vězení poslal v úterý Krajský soud v Olomouci devětatřicetiletého obyvatele obce Rohle na Šumpersku. Letos v polovině února měl opakovaně fyzicky napadat o dva roky starší družku, žena na následky vážných zranění zemřela. Muži obžalovanému z ublížení na zdraví hrozil až desetiletý nepodmíněný trest. Proti rozsudku se na místě odvolal.
Horní Benešov – Investigativnímu novináři a reportéru České televize Daliboru Bártkovi někdo v Horním Benešově poškodil jeho osobní automobil. Přestože se Dalibor Bártek věnoval řadě kauz, tento útok si vysvětluje spíše jako mstu za své postoje v Horním Benešově.
Jičín – Hokejisté sehráli v rámci 15. kola krajské ligy mužů další okresní derby, v pořadí již třetí. Domácí po krizovém období v závěru druhé základní části tentokrát předvedli soustředěný výkon a nedali soupeři žádnou šanci.
Praha – Šokující kauzu údajných sexuálně motivovaných útoků muže na vlastní dceru předškolního věku začal projednávat Městský soud v Praze. Podle obžaloby se jich měl opakovaně dopouštět v bytě v Praze 9, kde žil s manželkou a dvěma dcerami.
Plzeň - Osmatřicetilý Jan z Plzně prožívá nejhorší období svého života. Je psychicky i fyzicky na dně. Až na výjimky téměř nevychází ze svého domu, nekomunikuje s okolím. Do kolen ho dostala tragédie, která se odehrála v pondělí 18. listopadu. Jeho bývalá přítelkyně Martina se ten den stala v Plzni obětí zcela mimořádně brutálního útoku. Někdo ji polil kyselinou a způsobil těžká zranění obličeje a i vnitřních ústrojí s těžkými následky. Žárlivost jako motiv takového činu se nabízí.
Washington/Peking – Čínští hackeři napadli počítače ministerstev zahraničí pěti evropských zemí: České republiky, Portugalska, Bulharska, Lotyšska a Maďarska. Uvádí to deník The New York Times s odvoláním na experty na kybernetickou bezpečnost.
Krnov - Po třech venkovních prohrách za sebou chtěl Krnov urvat v domácím zápase s béčkem Rožnova body pro sebe. Domácí sice brzy prohrávali, ale nakonec svého soka přehráli.
Praha – Šokující kauzu údajných sexuálně motivovaných útoků muže na vlastní dceru předškolního věku začal projednávat Městský soud v Praze. Podle obžaloby se jich měl opakovaně dopouštět v bytě v Praze 9, kde žil s manželkou a dvěma dcerami.
Karlovarský kraj - Připravit majitele bankovních kont pomocí takzvaného skimmovacího zařízení se pokusila v Karlovarském kraji organizované skupina cizinců. Na několik bankomatů umístili zařízení, které si načte údaje z karty a umožní jim tak výběr z cizích účtů.
Londýn – Jeden z dvojice mužů obžalovaných z květnové vraždy britského vojáka Lee Rigbyho se dnes u soudu označil za „Alláhova vojáka" bojujícího proti západním národům. Osmadvacetiletý Michael Adebolajo během své první výpovědi u londýnského trestního soudu prohlásil, že „miluje Al-Káidu" a že Rigbyho si se svým společníkem k útoku předem nevybrali. Pětadvacetiletého vojáka v květnu nejprve dvojice útočníků porazila autem a pak brutální vraždu dokončila pomocí nožů a mačety.
Plzeň – Osmatřicetilý Jan z Plzně prožívá nejhorší období svého života. Je psychicky i fyzicky na dně. Až na výjimky téměř nevychází ze svého domu, nekomunikuje s okolím.
Praha - Domov je pro většinu z nás místem, kde bychom se měli cítit nejbezpečněji. Bohužel právě za zavřenými dvěřmi dochází k násilí v mnoha jeho variantách. Pokud na pohotovosti uvidíte ženu s poraněným obličejem, je větší pravděpodobnost, že její zranění byla způsobena agresorem než běžnou nehodou.
Novi Sad - České házenkářky prohrály na mistrovství světa v Srbsku i své druhé utkání, s Německem v pondělí padly 32:37. Svěřenkyně trenéra Jana Bašného doplatily na slabší útok, o jejich prohře rozhodla zejména autorka jedenácti gólů Susann Müllerová. Češky se pokusí získat první body ve skupině D v úterním duelu proti Tunisku.
Moravské Budějovice - Děčínští hokejisté ve 20. kole druhé ligy překvapení nezařídili. Svěřenci trenéra Karla Chládka prohráli na ledě favorizovaných Moravských Budějovic 1:5.
Liberec – V posledním podzimním utkání nejvyšší fotbalové soutěže staršího dorostu měl Liberec domácí Most doslova na talíři, protože vedl o dvě branky.
Hodonín – Na chodníku před hodonínským kinem Svět si vyšlápla pětice neznámých násilníků na mladé zpěváky, a to krátce před páteční půlnocí. Incident vyšetřuje policie.
Karlovarský kraj – Připravit majitele bankovních kont pomocí takzvaného skimmovacího zařízení se pokusila v Karlovarském kraji organizované skupina cizinců.
Kopřivnice, Praha – Důležitý bod na cestě za extraligovou medailí ztratili ve 14. kole nejvyšší házenkářské soutěže hráči pražské Dukly. Stalo se tak na palubovce poslední Kopřivnice, kde svěřenci trenérské dvojice Pavel Pauza Jiří Kotrč pouze remizovali 26:26. Jejich selhání je o to horší, když si uvědomíme, že jejich soupeři bodovali poprvé od 19. října.
Opavsko – Neobvyklý případ se stal v sobotu na Opavsku. Devětašedesátiletého muže zde během honu napadlo divoké prase. Pro myslivce musel přiletět vrtulník.
Bagdád – Přinejmenším 39 lidí dnes přišlo o život a desítky utrpěly zranění při bombových a jiných útocích v Bagdádu. K odpovědnosti za atentáty se nikdo nepřihlásil. Nicméně na bezpečnostní síly a na civilisty v tržnicích, kavárnách a na ulicích s obchody se často zaměřují povstalecké skupiny, které chtějí v obyvatelstvu zasít nedůvěru k vládě, poznamenala agentura AP.
Litovel – I když se závěrečným poločasem podzimu nebyl trenér házenkářů Litovle Květoslav Kuba příliš spokojen, jeho svěřenci dotáhli zápas s Dvorem Králové do vítězného konce a korunovali tak skvělé představení v úvodní polovině sezony první ligy. „Ve druhém poločase si kluci dělali, co chtěli," zlobil se trenér Tatranu po sobotním zápase.
Jižní Morava – Policisté na jižní Moravě v zimních měsících posílili hlídky v chatových osadách a zahrádkářských koloniích. Snaží se tak ochránit přes zimu opuštěná obydlí před útoky zlodějů, vandalů a bezdomovců.
Nymburk - Basketbalisté Nymburku ve VTB lize prohráli doma s lídrem skupiny A Kazaní 88:94. Už v první čtvrtině sice dovolili soupeři utéct na 20 bodů, ale ve zbytku utkání byli favoritovi vyrovnaným soupeřem.
Praha – Policisté včetně hlídek pohotovostní motorizované jednotky a příslušníků speciální pořádkové jednotky, ale i záchranáři měli neočekávaně práci během společenské akce, která se v noci na sobotu konala na Novodvorské v Praze 4. Strhla se tam hromadná mela spojená s napadením pořadatele, kterého sanitka odvážela do nemocnice s podezřením na otřes mozku.
Opava – Sobotní utkání 17. kola české nejvyšší soutěže pro basketbalisty Jindřichova Hradce příliš radosti nepřineslo. Tým Lions v Opavě tamnímu celku podlehl vysokým rozdílem 101:63.
Strakonice – Takové drama STARZ hala dlouho nezažila. Pro basketbalistky Strakonic mělo ale šťastný konec a Karlovy Vary v 18. kole ŽBL v sobotu porazily 83:82 po prodloužení. Přitom se zdálo, že Jihočešky si pro dva body dojdou v klidu, průběh zápasu tomu odpovídal.
Litovel – Házenkáři Litovle završili fantastický podzim v první lize vítězstvím nad Dvorem Králové v poměru 36:29. Tatran na domácí palubovce před zraky třech stovek diváků rozhodl o výhře již během prvního poločasu a přezimuje na prvním místě tabulky s náskokem dvou bodů před Strakonicemi.
Hranice – Po středeční porážce na palubovce Plzně extraligoví házenkáři Hranic zabodovali. V rámci nedělního 14. kola přehráli doma v moravském derby Zlín, a to v poměru 31:22.
Staré Město – Velmi dobře rozehraný zápas a zisk úvodního setu nepřinesl nakonec hráčům VSK Staré Město žádný bod. Favorizovaný tým pražského ČZU totiž v dalším průběhu dokázal duel otočit. „ I přes porážku to ale byl z naší strany povedený zápas," nechal se slyšet staroměstský kapitán Jiří Kment.
Kopřivnice – O překvapení se v dalším kole Triglav pojišťovna extraligy postarali házenkáři Kopřivnice, kteří dokázali zaskočit favorizovanou Duklu Praha. Od 19. října si, po šesti porážkách v řadě, mohli spolu se svými fanoušky znovu vychutnat radost z extraligových bodů, díky remíze 26:26. Stínem zápasu však bylo vážné zranění osmnáctiletého Marka Bukovského.
Hranice – Proti olomouckým týmům nastoupil v posledním listopadovém dni B tým Teiwazu Hranice na domácí palubovce. Tempish Olomouc přijel do Hranic ve velmi malém počtu, a to se sedmi hráči. Taktika Olomouce byla jasná, hned od prvních minut se zatáhla do svého obranného pásma a číhala na chybu Hranic, aby mohla jít do případného brejku. Teiwaz měl míček po celý průběh zápasu pod kontrolou.
Karvinsko - Násilí na starších ženách nebere konce. Poslední případ, kdy násilník za bílého dne přepadl na chodníku u kulturního domu Radost v Havířově devětasedmdesátiletou ženu, řeší policie od neděle 1. prosince.
Opava - V 17. kole Mattoni NBL zavítali jindřichohradečtí basketbalisté na palubovku Opavy, kde však zcela selhali a připsali si krutý debakl 63:101. Rehabilitovat se mohou už ve středu, kdy doma přivítají Prostějov (19 hodin).
Prostějov – V závěrečném 11. kole podzimní části jihomoravské skupiny II. ligy házené mužů hostili prostějovští házenkáři zatím předposlední tým soutěžního žebříčku. V závěrečné tabulce předchozího druholigového ročníku byli Kuřimští druzí, na podzim se ale trápili bez svého zraněného kvalitního brankáře. Stejně tak Prostějovští bez marodů Kosiny a Gazdíka. Oba celky potřebovaly tento duel vyhrát. Zdařilo se to, po hodně urputném a dramatickém boji, svěřencům trenéra Juríka.