![](https://g.denik.cz/74/b5/sfc-opava-fk-varnsdorf-fotbal-fortuna-narodni-liga-38_prazena-list-l.jpg)
Dominik Simerský: Musíme zlepšit defenzivu
/POZVÁNKA/ Pikantní souboj nabídne Fortuna národní fotbalová liga. Vedoucí Opava míří na hřiště druhých Budějovic. Na Střeleckém ostrově bude k vidění zápas nejlepšího útoku proti nejlepší defenzivě.
/POZVÁNKA/ Pikantní souboj nabídne Fortuna národní fotbalová liga. Vedoucí Opava míří na hřiště druhých Budějovic. Na Střeleckém ostrově bude k vidění zápas nejlepšího útoku proti nejlepší defenzivě.
Jihlava - To se tedy moc nepovedlo. Fotbalová Vysočina se utápí v žalu. Místo útoku na premiérovou prvoligovou výhru nad Bohemians 1905 domácí hráči zaspali začátek, po dvaceti minutách hry prohrávali o tři branky, a nakonec zaslouženě odešli poraženi 2:4 (0:3).
Polská policie šetří útok v nákupním centru ve městě Stalowa Wola na jihovýchodě země. Sedmadvacetiletý muž zde zranil nožem devět lidí, jedna žena na následky zranění zemřela. Policie útočníka zadržela.
Pardubice – Vyrovnaná bilance. To není pro pardubické basketbalisty běžná záležitost. Jenže v letošním ročníku Kooperativa NBL prohráli poprvé už ve druhém kole. V sobotu nastupí ke svému třetímu zápasu.
Uvnitř jedné z kábulských mešit dnes explodovala nálož. Podle afghánských úřadů ji měl u sebe sebevražedný atentátník. Poté došlo k výbuchu i v mešitě v provincii Ghór. Po útocích zůstalo nejméně 72 obětí včetně dětí, píše agentura Reuters.
Děčín – Je jedním z nejzkušenějších hokejistů v děčínském dresu. A i letos patří mezi opory, daří se mu hlavně střelecky.
Strakonicko – Kdo v útoku? To je nejzásadnější otázka pro fotbalisty Katovic před derby v Oseku. To začíná v sobotu 21. října v 15.30 hodin.
Ministerstvo financí požádalo ministerstvo vnitra o posouzení, zda reportáže o zajišťovacích příkazech zveřejňované serverem Seznam Zprávy nenesou znaky hybridních hrozeb.
Poprvé nastoupil v základní skupině Evropské ligy od první minuty a hned vedl ševce jako kapitán. I když se bojovník Tomáš Janíček objevil v sestavě Fastavu na netypickém místě defenzivního záložníka, dařilo se mu rozbíjet dánské útoky a narušovat hru soupeře.
Město Rakká, které představovalo hlavní syrskou pevnost Islámského státu, bylo dobyto, ale je zničené, plné výbušnin a bez elektřiny a tekoucí vody.
Česká Třebová - Krajská hokejová liga: Kohouti dali soupeři náskok. Zlikvidovali ho.
Dobruška - Prvoligové národní házenkářky Dobrušky se již podruhé v podzimní části střetly se sousedním rivalem z Krčína a stejně jako v prvním duelu vyhrály, i když se hodně nadřely.
Před zápasem by brali bod všemi deseti, po jeho skončení si říkají, že jim mezi prsty utekly všechny tři. Běžela 30. minuta a stadion ve Villarrealu oněměl, fotbalisté Slavie totiž v té době zvýšili na 2:0 a vypadalo to, že se rodí veliké překvapení. Do šaten se ale nakonec odcházelo za nerozhodného stavu, protože domácí zapnuli na vyšší obrátky a během tří minut srovnali.
K dalšímu zápasu I. A třídy přijeli hráči Pěnčína na hřiště do Pavlovic. Od začátku zápasu byli aktivnější, častěji drželi balón a vytvářeli si šance na vstřelení úvodní branky.
Jablonečtí házenkáři zdolali v dalším kole házenkářské druhé ligy houževnatého soupeře z Pardubic 29:23, a to hlavně díky zlepšené obraně ve druhé půli utkání.
Liberec - Druholigoví liberečtí házenkáři hráli v Ústí v nekompletní sestavě, což se projevilo s přibývajícím časem, i když dvacet minut bylo nadějných. Poté však přišel totální výpadek a zápas skončil pro liberecké házenkáře debaklem.
ROZHOVOR/ - Poprvé nastoupil v základní skupině Evropské ligy od první minuty a hned vedl ševce jako kapitán. I když se bojovník Tomáš Janíček objevil v sestavě Fastavu na netypickém místě defenzivního záložníka, dařilo se mu rozbíjet dánské útoky a narušovat hru soupeře.
Před zápasem by brali bod všemi deseti, po jeho skončení si říkají, že jim mezi prsty utekly všechny tři.
Jičínsko - Ani Nový Bydžov dosavadní nadvládu nenarušil. Hokejisté Jičína zvládli i další duel letošní sezony krajské ligy mužů.
Plzeňsko – Ve víkendových zápasech zvítězily mistryně z Tymákova hladce v Podlázkách, stejně úspěšný byl nováček z Újezdu v Žatci. Přeštice i Příchovice hostily celek ze Staré Vsi a oba týmy si připsaly očekávanou výhru.
Nýřany dvakrát prohrály a propadly se až na deváté místo tabulky.
Ostrov – Fotbalisté Ostrova udrželi i po utkání v Nejdku fotbalový trůn, čímž i nadále kralují krajskému přeboru. Tentokrát si svěřenci trenéra Ivana Filipa připsali na konto výhru 3:1.
Přes čtyřicet vojáků zahynulo při útoku islamistického hnutí Tálibán na armádní základnu v provincii Kandahár na jihu země. Při střetech přišlo o život také údajně minimálně devět členů Tálibánu.
Jejich výkony i výsledky byly jako na houpačce, přesto jim patří páté místo v extraligové tabulce. Sparta zvládla první čtvrtinu sezony solidně, navzdory některým neduhům. Zajímavě se uvedly některé posily, gólové sucho však zatím prožívají zkušení mazáci Hlinka s Vránou.
Náchodsko – Ligové volejbalové soutěže dospělých měly o uplynulém víkendu volno, výjimku tvořila druhá liga mužů, v níž Hronov cestoval na Vysočinu.
Liberec, Česká Lípa – Liberecký krajský soud ve středu 18. října vynesl rozsudek v kauze brutálního napadení v českolipském baru Hong-Kong, k němuž došlo už před třemi lety.
Havlíčkův Brod – Softballisté Havlíčkova Brodu dokázali po roce opět zvítězit v naší nejvyšší soutěži a obhájit tak loňský premiérový titul.
Kralupy nad Vltavou - Po sedmé se sjely do Kralup - Minic sbory dobrovolných hasičů z Mělnicka a okolních regionů k netradičnímu závodu v požárním útoku.
Plzeň – Výborným výkonem se prezentovali pozemní hokejisté A týmu Litic v Hradci Králové, kde jasně přehráli domácí celek.
/ROZHOVOR/ Rýmařov se v posledním kole MSFL představil na půdě Petřkovic. Byť proti ostravskému celku v sobotu odpoledne nepodal špatný výkon, nakonec hosté prohráli 2:3.
Pardubický kraj /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Vodárenská společnost Chrudim nyní provádí podzimní deratizaci v Chrudimi.
Plzeň – Ve druhém kole nejvyšší futsalové ligy Interobal Plzeň s Litoměřicemi prohrál 3:5. Nyní, měsíc od nezdaru, futsalisté Plzně Severočechům porážku vrátili, když v osmifinále Českého poháru nad Litoměřicemi zvítězili 4:1. Ve čtvrtfinále se Interobal utká s pražskou Spartou.
/ROZHOVOR/ Pardubice chtějí tvrdá data o tom, jak by město a záchranáři zvládli skutečný útok. Žádná papírová škatulata - do pohybu se dnes dají stovky figurantů v největším evakuačním cvičení v České republice.
Pardubice - Pardubice chtějí tvrdá data o tom, jak by město a záchranáři zvládli skutečný útok. Žádná papírová škatulata - do pohybu se dnes dají stovky figurantů v největším evakuačním cvičení v České republice.
Česká Třebová - Fotbalovým výsledkem 1:0, navíc gólem už ve druhé minutě zápasu zvítězili hokejbalisté České Třebové nad rezervou Hradce Králové. Jedinou branku dal Válek. Bránu na druhé straně Sterenčák zavřel.
Nymburk – Tak to byl reparát jak se patří. Se vším všudy. Basketbalisté Nymburka vyhráli ve druhém kole Champions League na své palubovce nad Arisem Soluň s přehledem o dvacet devět bodů 99:70. Nechali tak zapomenout na týden starou porážku od francouzského Nanterre.
Islamisté z hnutí Tálibán při úterních útocích v několika provinciích Afghánistánu zabili přes sedmdesát lidí a necelé dvě stovky jich zranili. Útočníci se zaměřili hlavně na policejní areály a vládní zařízení. Nejhorší bilanci má přepadení policejního komplexu ve městě Gardez na jihovýchodě země. Podle vládních činitelů při masakru zahynulo také nejméně dvacet civilistů a asi 110 jich bylo zraněno.
Žatec - Národní házenkáři Žatce v nejvyšší soutěži přehráli Veselí i Krčín 17:15.
Kladno – Sérii tří utkání na hřišti soupeřů ukončili extraligoví hokejbalisté Plzně v neděli v televizním duelu proti silnému Kladnu.
Zlatá Koruna – Na hřiště zlatokorunského nováčka zavítal v jubilejním desátém dějství oblastní I.B třídy okresní rival z Nové Vsi.
Svitavy /KOOPERATIVA NBL/ – Zvláštní, atypický zápas. Nízké skóre, úspěšnost střelby na obou stranách nevýrazná, trojky skoro neexistovaly (2:2). Přesto přineslo první východočeské derby sezony napínavou podívanou do samotného závěru.
Mělnicko – To je suverénní jízda. Závěr podzimní části sezony se pomalu blíží nejen v okresním přeboru, ale také v nižších fotbalových soutěžích. Poslední pětice kol tak zbývá odehrát ve třetí třídě, kterou si zatím s přehledem podmanily Čečelice.
Nový útok nazývaný Krack se dokáže dostat do jakéhokoliv zařízení mající podporu Wi-Fi i bez znalosti hesla. V ohrožení jsou operační systémy Android, Linux, Apple, Windows, OpenBSD, MediaTek a Linksys, říká bezpečnostní analytik Pavel Bašta z csirt.cz. K napadení je potřeba, aby se útočník nacházel v dosahu své oběti.
Jihlava – Během prvního měsíce nového školního roku museli na jedné jihlavské základní škole zasahovat policisté. Žena z Jihlavy a zároveň matka jednoho z žáků tam totiž na chodbě napadla učitelku, která skončila v nemocnici.
Strakonice /ROZHOVOR/ – To nejlepší si strakonický házenkář Tomáš Pek schoval až na konec.
Česká Kamenice – Podzimní štika soutěže to sice neměla s nováčkem lehké, přesto vybojovala tři body.
Nový Bor - Novoborští fotbalisté hostili silný tým Velvar, který se v případě výhry mohl dostat do čela divizní tabulky.
Pardubice – Podvodníkům se daří unikat. Ale jen někdy. V Pardubicích jsou přesto viděni každý druhý den.
Kolín – Osobností inženýra Štěpána Andrýska, který byl dlouholetým zájemcem o problematiku bitvy u Kolína, tereziánskou dobu a další historická témata, se bude zabývat přednáška Regionálního muzea v Kolíně.
Kutná Hora - Hokejové derby v rámci krajské ligy mužů zvládla lépe Kutná Hora, která porazila Čáslav 4:1. Jedním z hrdinů zápasu byl kutnohorský brankář David Jelínek, který za svá záda propustil pouze jednu střelu Čáslavi a výrazně tak přispěl k výhře Sršňů. I proto je borcem víkendu právě brankář Kutné Hory.