
Přiznal se: Uškrtil jsem svou ženu
Liberec - Zatím jediná letošní vražda na Liberecku se dostala ve středu před senát Krajského soudu
Liberec - Zatím jediná letošní vražda na Liberecku se dostala ve středu před senát Krajského soudu
Liberec - Zatím jediná letošní vražda na Liberecku se dostala ve středu před senát Krajského soudu
Kolín – Jestliže je v Mattoni NBL tým, který se v poslední době může pochlubit parádní formou, tak je to určitě Kolín. Již pět kol v řadě nepoznal hořkost porážky. Naposledy se o jeho formě přesvědčily Pardubice.
Brno – Divoké bubnování, hlasivky fanoušků v permanenci a desítky vlajek nad hlavami. Takovou kulisou se pyšní polské volejbalové haly. Jenže při úterní porážce Brna 1:3 v Poháru CEV na palubovce Bielsko Biala královopolský tým šílení fanoušků nesemlelo. Nejzkušenější hráčka brněnské sestavy Sandra Onderková ví, že za porážku mohly výpadky přihrávky a útoku.
Opava, Praha – Poprvé v letošní sezoně dokázali zvítězit na palubovce soupeře basketbalisté USK Praha. Stalo se tak v Opavě, v rámci devátého kola Mattoni NBL, kde svěřenci trenéra Kennetha Scalabroniho triumfovali po výsledku 91:71. Jejich letošní bilance se tak vylepšila na šest výher a tři porážky.
Region Přijít na to, proč hořelo v rodinném domě, obrovské výrobní hale, zemědělské usedlosti či rozlehlé firmě musí vyšetřovatel požárů Patrik Pirkl. Na spáleništi běžně stráví řadu hodin hledáním sebemenších detailů a zdánlivých drobností, které by se mohly na vzniku požáru podílet.
Louny, Žatec - Štefana Lesniaka viní soud z napadení strážníka v Žatci. On vinu odmítá, byl prý napaden.
Liberecký kraj - Z českolipských oddílů v krajských soutěžích zasáhl do víkendových bojů pouze fotbalový nováček Slavoj Velký Valtinov (I. B třída) a Mimoň, která hrála v Horní Branné (I. A třída).
Rakovnicko - Podobná a politováníhodná událost, která se stala na rakovnickém gymnáziu, kdy student napadl svoji učitelku, se může stát kdykoliv a kdekoliv, na tom se shodují oslovení ředitelé středních škol na Rakovnicku. Podobnému útoku se nedá nikdy zcela zabránit.
Plzeňsko – Podzimní část nejvyšší soutěže národních házenkářek se družstvům z regionu vydařila. Celek TJ Přeštice půjde do jarní části z první pozice s jednobodovým náskokem na loňského mistra Dobrušku, Sokol Tymákov drží s přehledem třetí místo a hráčky Sokola Blovice jsou zatím deváté.
Zlín – Pro vysokou porážku 74:99 si zajeli v šestém kole prvoligoví basketbalisté Zlína na palubovku Nymburku B. Rezervní celek úřadujícího českého mistra složený převážně z členů mládežnických reprezentačních výběrů nad Protonem dominoval ve většině herních činností a uklidňující náskok 16 bodů si vypracoval již do poločasu.
Královéhradecko - Překvapení, zděšení a ohromení. To vše provází pondělní útok na učitelku rakovnického gymnázia, kterou těžce zranil její student. Bodl ji nožem do zad. Jak vypadá situace na Královéhradecku?
Chabařovice – Zcela jasná záležitost se konala v Chabařovicích v rámci druhé volejbalové ligy žen. Domácí hráčky Slovanu se moc nenadřely a děčínskou Slavii dvakrát přejely hladce 3:0.
Novostrašecko - Škoda za sto tisíc korun a prázdná kůlna. To zbylo po nočním útoku zloděje čtyřiačtyřicetiletému majiteli čtyřkolky.
Brno – V brněnském obchodním centru Velký Špalíček rozlil letos v lednu fekálie, které si přinesl v kýblu. Trefil s nimi i pracovníka ostrahy. O měsíc později to zopakoval. Několik dní poté ještě napadl skupinu Vietnamců. Za to dostal čtyřiatřicetiletý Jiří Prima letos v srpnu trest tří set hodin obecně prospěšných prací. Odvolal se. Trest mu ale zůstal.
Benešov – Další dvoukolem pokračovala pro benešovské basketbalisty II. liga mužů. V sobotu přivítali ČZU Praha, v neděli Beroun. Ač se dle papírových předpokladů měli odehrávat vyrovnané zápasy, drama s vítězným koncem viděli diváci jen s Berounem.
Benešov – Před měsíční pauzou přivítalo béčko benešovských basketbalistek v krajském přeboru rezervy Poděbrad a Nymburka a v obou zápasech jasně kralovalo.
Královéhradecko - „Neměli bychom předstírat, že je ve třídách vše v pořádku," uvedl jeden z ředitelů.
Zlín – Házenkáři Zlína zatím do puntíku plní roli favorita I. ligy a po 6. kole zůstávají jediným neporaženým. Svěřenci trenéra Andreje Titkova totiž zvládli na výbornou i nedělní derby v Bystřici pod Hostýnem, kde o svém úspěchu rozhodli až v dramatické koncovce.
Jičín – Prvoligové béčko minulé kolo vyhrálo jasně v Náchodě, čekalo se, zda krize z počátečních zápasů je zažehnána, či výkon házenkářů v minulém kole byl náhodný.
Frymburk - Tahákem kola z pohledu vystoupení zástupců našeho regionu bylo další okresní derby dvojice lipenských rivalů mezi frymburským FC Šumava a nováčkem v barvách FC Vltava.
Hradec Králové - Ještě ani na jeden zápas prvoligových hokejistů Hradce Králové nepřišlo alespoň tisíc diváků. Deník rozplétá příčiny nízké návštěvnosti.
Brno – V brněnském obchodním centru Velký Špalíček rozlil letos v lednu fekálie, které si přinesl v kýblu. Trefil s nimi i pracovníka ostrahy. O měsíc později to zopakoval. Několik dní poté ještě napadl skupinu Vietnamců. Za to dostal čtyřiatřicetiletý Jiří Prima letos v srpnu trest tří set hodin obecně prospěšných prací. Odvolal se. Trest mu ale zůstal.
Rakovník - Nezletilý hoch nemůže být trestně stíhán. Podle některých zdrojů způsobil kantorce rakovnického gymnázia až čtrnáct centimetrů hlubokou ránu.
Sedlice - Sedlickému útočníkovi Zdeňku Mikešovi se teď střelecky daří. „Spoluhráči si ze mě dělají srandu, že když už dávám góly i já, tak v útoku může hrát každý," říká.
Pardubice - Mattoni NBL: Svitavy hrají v Ústí i proti bývalému spoluhráči Horákovi
Jevíčko – Z nebezpečného vyhrožování podezřívají policisté 43letého muže z Jevíčska. Ten měl fyzicky napadnout svoji partnerku.
Nymburk - Nechápeme to. To se u nás ve škole stát nemůže. Nemohl být při smyslech. Takové jsou reakce studentů nymburského gymnázia na pondělní útok rakovnického studenta na učitelku matematiky. Tu čtrnáctiletý chlapec napadl údajně v kabinetu a nožem ji bodl do zad.
Rakovnicko – Podobná a politováníhodná událost, která se stala na rakovnickém gymnáziu, kdy student napadl svoji učitelku, se může stát kdykoliv a kdekoliv, na tom se shodují oslovení ředitelé středních škol na Rakovnicku. Podobnému útoku se nedá nikdy zcela zabránit. Důležitá je ale prevence, které se průběžně věnují na všech školách.
Sopoty, Prostějov – Volejbalistky VK Agel Prostějov odehrály druhý zápas základní skupiny Ligy mistryň. V polských Sopotech sehrály jedno z nejdůležitějších střetnutí základní skupiny.
Příbor - Další vítězství si připsaly mladé basketbalistky Slavoje Bruntál v sobotním utkání ligové soutěže starších dorostenek na palubovce Příboru, kde dokázaly nebezpečného domácího soupeře nakonec přehrát.
Sopoty - Volejbalistky Prostějova prohrály v druhém kole Ligy mistryň v Sopotech hladce 0:3 po setech 24:26, 17:25 a 16:25. V tabulce skupiny B jsou Hanačky bez výhry a získaného setu na posledním čtvrtém místě.
Východní Čechy - Ačkoliv Památku zesnulých si budeme připomínat až v pátek, mnozí vzali hřbitovy útokem již o uplynulém zasněženém víkendu. O tom pravém „dušičkovém" víkendu náš čeká už typičtější počasí pro přelom října a listopadu.
Česká Lípa - Druhé místo v tabulce Krajské ligy mužů zaujímají hokejisté HC Česká Lípa. Ti si doma snadno poradili s Lomnicí, které nasázeli devět branek.
Nymburk - Reakce studentů nymburského gymnázia na pondělní útok na učitelku v Rakovníku
Východní Čechy - Ačkoliv Památku zesnulých si budeme připomínat až v pátek, mnozí vzali hřbitovy útokem již o uplynulém zasněženém víkendu. O tom pravém „dušičkovém" víkendu náš čeká už typičtější počasí pro přelom října a listopadu.
Bruntál - V bruntálské sportovní hale odehrál třetí mistrovské utkání obnovený tým žen Slavoje Bruntál proti OP Prostějov a po skončení vcelku vyrovnaného duelu si bruntálské basketbalistky připsaly porážku v poměru 36:49.
Damašek - Syrské letectvo dnes bombardovalo pozice povstalců u Homsu ve snaze osvobodit zajaté vojáky. Bojuje se také v palestinském uprchlickém táboře v Damašku. Syrská státní televize oznámila, že v Damašku byl zavražděn generál letectva. Agentura Reuters ho označila za nejnovější oběť vlny útoků na vysoce postavené osoby režimu prezidenta Bašára Asada.
Šumpersko/Hradec Králové - Michal Semanský, kterého obžaloba viní ze tří vražd seniorů na Šumpersku a Rychnovsku, v úterý před hradeckým krajským soudem řekl, že neměl v úmyslu nikoho zabít. Šestatřicetiletý muž, kterému hrozí až doživotní trest vězení, se také omluvil pozůstalým.
České Budějovice - Podezření z poškození auta přerostlo v incident, který skončil podmínkou za vydírání.
Kutná Hora - Florbalistky dorostu kutnohorské Olympie získaly na mistrovském turnaji plný počet vítězství.
U jedné z jihlavských cyklostezek stojí zařízení, které dokáže spočítat, kolik tudy projede cyklistů, aut nebo pěších. Říká se mu mobilní sčítač dopravy a dokáže zaznamenat i směr pohybu.
Havlíčkův Brod – V dalším kole 1.ligy žen v házené přijel do brodské sportovní haly polední oddíl tabulky z pražských Vršovic.
Hradec Králové - Michal Semanský, kterého obžaloba viní ze tří vražd seniorů na Šumpersku a Rychnovsku, v úterý před hradeckým krajským soudem řekl, že neměl v úmyslu nikoho zabít.
Liberec - Volejbalisté Libercezvítězili v dohrávce 2. kola extraligy nad Zlínem 3:1 a zaznamenalidruhou tříbodovou výhru
Veselí nad Lužnicí - Českokrumlovští hokejisté po dobrém výkonu uspěli ve Veselí a v tabulce krajské ligy si polepšili ze šestého na páté místo.
Hodonín – Úspěšně prošel lékařskými testy a už se zase hraje hokej. Osmnáctiletý útočník Matěj Charvát nastoupil za hodonínské juniory v pátečním zápase proti Havířovu. Kapitán Drtičů sice vstřelil ve 43. minutě gól na 1:3, porážce slováckého celku však nezabránil.
Bruntál - Historické soutěžní městské derby mezi domácím Slavojem a Olympii se odehrálo minulé mrazivé nedělní odpoledne na zasněžené bruntálské umělé trávě a po devadesáti minutách hry měli mnohem více důvodů ke spokojenosti fotbalisté Olympie.
České Budějovice – Fotbalisté Dynama v pondělní dohrávce 12. kola I. ligy hráli doma s favorizovanou Viktorií Plzeň, která na jihu naposledy prohrála před dlouhými šesti lety. Na druhou stranu to ale bylo její jediné vítězství v samostatné české lize na jihu Čech.
Soběslav, Sedlice - Vezou se teď na vítězné vlně! Fotbalisté Sedlice potřetí v řadě zvítězili a v tabulce si tak výrazně polepšili. Mají 15 bodů a patří jim průběžné desáté místo.