Praha – Nečekaným směrem se vyvinulo projednávání kauzy údajných příprav útoku zavánějícím terorismem, v souvislosti s nimiž loni v srpnu stanuli před pražským městským soudem dva muži a žena označovaní jako anarchisté; dalším dvěma ženám klade obžaloba za vinu, že o počínání svých známých věděly, ale nepodnikly nic, aby akci zabránily. Předsedkyně senátu Hana Hrnčířová odročila jednání na neurčito – a jednoho člena soudního senátu vyloučila.
Ve škole v severokavkazském Dagestánu dnes explodoval granát, který do třídy přinesl jeden z žáků. Podle zpráv ruského ministerstva vnitra výbuch usmrtil jednoho žáka osmého ročníku, jedenáct dětí bylo při výbuchu zraněno. Podle zástupce ředitele školy bylo zraněno třináct dětí.
Litoměřice - Rozjížděli se pomalu, ale nakonec to zvládli. Basketbalisté Slavoje Litoměřice se potřetí v řadě probojovali mezi nejlepší čtyři týmy I. ligy. Vyřadili v play - off Basketbal Olomouc 2:0 na zápasy.
Čistá u Horek - Poslední dubnový večer bude patřit v Čisté u Horek Čarodějnické sešlosti. Po letech, kdy se akce konala v areálu školy, zvolili pořadatelé místo jiné. A nejen místo. Letos dojde na pálení většího ohně v Drahách nad středem obce.
Ostrov - Loupež, která se stala před několika dny v Ostrově, šetří kriminalisté. Neznámý pachatel přistoupil k muži, se kterým začal lomcovat a prohledávat mu kapsy, pak ho začal bít.
Benátky nad Jizerou /FOTOGALERIE/ – Fotbalisté Benátek slaví nejsladší vítězství. Poprvé od postupu do ČFL v derby porazili favorizovanou Dobrovici a nutno dodat, že zcela zaslouženě. Oba góly padly v rozpětí čtyř minut a Picava se z inkasovaného dvojúderu už nevzpamatovala.
Praha - Ani pátý zápas čtvrtfinálové série mezi basketbalisty USK Praha a BK Opava nedospěl do vyrovnané koncovky. Domácí Sovy po dvou prohrách ve Slezsku zabraly a na naplněně Folimance přehráli svého soupeře 68:52. Pražané soupeře zlomili hlavně bojovností na hranici faulu.
Most - Sportovní areál 11. ZŠ Most byl i tuto neděli kulisou pro další kolo DRFG Mostecké ligy. V pátém dějství šestnáctého ročníku se uskutečnily pouze tři zápasy, když dvě utkání byla jejich protagonisty odložena.
Maršovice – Okresní fotbalové derby mezi týmy ze spodku tabulky I. B třídy, Maršovicemi a Kondrací, rozhodl v 68. Minutě hostující kapitán Martin Pavlíček. Maršovice tak i po pátém jarním kole čekají na první výhru a jsou dvanácté, Kondrac je jedenáctá.
Libiš – Tohle nečekal snad nikdo! Výborný zápas za sebou mají fotbalisté Libiše, kteří v rámci 22. kola divize vyprovodili ze svého hřiště favorita z Kladna. Na cestu mu nedali ani bod. Poslední celek tabulky se ujal dvoubrankového vedení, hosté dokázali pouze snížit. Tři body brali Libišští vůbec poprvé v sezoně.
Pchjongjang se dnes nechal slyšet, že je připraven potopit americkou loď, která demonstruje svoji vojenskou sílu u korejských břehů. K americké letadlové lodi u břehů Severní Korey se včera připojily dvě japonské, kvůli cvičení v západním Pacifiku. Japonsko má v Asii druhou největší ozbrojenou flotilu, hned po Číně.
Náchod - Divizní náchodští fotbalisté předvedli v Chrastavě neuvěřitelné defenzivní selhání. Ještě v 61. minutě vedli 3:1, aby v 79. minutě už prohrávali 3:5.
Brno – Hrozba baráže, kterou si basketbalisté mmcité vyzkoušeli před dvěma lety, se jim natolik negativně vryla do paměti, že se jí pro letošek snažili ze všech sil vyhnout. A povedlo se. Brněnský celek si příslušnost k domácí elitě definitivně zachoval po sobotním vítězství 81:75 nad prostějovskými Orly, které naopak poslal do prolínací soutěže.
Jeden zápas před koncem extraligového play-out je rozhodnuto. Soutěž s jistotou zachránili házenkáři Nového Veselí, naopak do 1. ligy poputuje Kopřivnice a Litovel.
Jeden zápas před koncem extraligového play-out je rozhodnuto. Soutěž s jistotou zachránili házenkáři Nového Veselí, naopak do 1. ligy poputuje Kopřivnice a Litovel.
Praha – Zabránit brutálnímu napadení seniora čekajícího na autobus náhodní svědci nemohli – díky jejich pohotovému zásahu ale podezřelý cizinec neunikl. Takové byly souvislosti násilného skutku, jehož přesné okolnosti kriminalisté III. obvodu pražské policie prošetřují od neděle 16. dubna. Zjištěná fakta naznačují, že 70letý muž čelil útoku (podobajícímu se spíše utlimátním zápasům v kleci než pouliční potyčce) kvůli tomu, že se nechal pokojně okrást.
/VIDEO/ Zabránit brutálnímu napadení seniora čekajícího na autobus náhodní svědci nemohli – díky jejich pohotovému zásahu ale podezřelý cizinec neunikl. 70letý muž čelil útoku kvůli tomu, že se nechtěl nechat pokojně okrást. Neuvěřitelně drzý a brutální čin kriminalisté prošetřují již od minulého týdne, útočníka stíhají na svobodě.
Přestože na závěr základní části interligy derby s Veselím nad Moravou prohrály, díky podzimní desetigólové domácí výhře půjdou do play-out s tříbodovou bonifikací.
Příslušník monitorovací mise Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE) dnes zemřel během výkonu služby, jeho kolega byl těžce zraněn. Auto, ve kterém se oba nacházeli, najelo na minu. Řidičem byl Čech.
Katovice – Bez vítěze! Šlágr 22. kola fotbalového krajského přeboru mezi třetími Katovice a vedoucí Soběslaví skončil v sobotu 22. dubna smírně 1:1 (1:1).
Veselí nad Moravou – Desetibrankové manko z prvního vzájemného duelu neumazaly, přesto házenkářky Veselí nad Moravou v posledním kole získaly skalp tradičního moravského rivala. Svěřenkyně trenéra Ľuboše Hudáka zakončily letošní interligový ročník výhrou nad Zlínem 20:18.
Hradec Králové - Určitě si představovaly příznivější průběh prvního finálového mače. Hradecké basketbalistky nezachytily nástup vysoce favorizovaného USK Praha.
Písek - V rámci 24. kola Fortuna ČFL přivítali písečtí fotbalisté královéhradeckou Olympii, která si v posledních letech vždy o soutěž polepšila a podobné vyhlídky má i letos. Domácí byli favoritovi zdatným soupeřem a do závěrečných okamžiků živili naději alespoň na bod.
Pardubice – Na mistra to nestačilo. Po dvou zápasech Bitters ligy odcházeli pardubičtí hráči amerického fotbalu s vítězstvím v kapse. Ve třetím zápase na ně čekali šestinásobní mistři Prague Black Panthers. Zápas po dvou kolech neporažených celků vyzněl lépe pro úřadující šampiony.
České děti začínají hrát podivnou hru nazvanou Modrá velryba. Na Facebooku dostávají podivné úkoly, kvůli nimž se dostávají do životu nebezpečných situací. Nebezpečnost úkolů graduje a na závěr děcka čeká hlavní úkol: Zabij se!
ROZHOVOR / Obrovské zklamání se mísilo s naštváním. S hlavou dole přišel mezi novináře defenzivní štít Slovácka Vlastimil Daníček i přesto, že se za výkon svého týmu nemusel vůbec stydět.
Luxus Champs-Élysées zalila ve čtvrtek v noci krev. Ruch známého bulváru narušily výstřely a mrtví. Paříž zažila už třetí útok za dva roky. Střelba na nejluxusnější evropské ulici a vražda policisty může zcela zvrátit dosud očekávané naladění francouzských voličů.
Na jižní Moravě znovu vyjely sypače. „Sníh v první polovině dubna jsme zažili víckrát, kolem dvacátého už ale ne," říká šéf znojemských silničářů Josef Fukač.
Praha – Ve 25. kole první ligy nedokázali jihlavští fotbalisté navázat na výkon z minulého zápasu proti pražské Spartě. Domácí Dukle se podařilo v útoku všechno, na co sáhla, a tak se špatně bránící hosté vraceli domů znovu s debaklem.
Teroristický vpád na základnu Afghánské armády na severu země. Nejméně sto čtyřicet mrtvých napáchal Tálibán, který zaútočil na mešitu a přilehlou jídelnu. Oběťmi jsou do jednoho občané Afghánistánu.
Teplice – Už pět let v řadě se ve finále o mistra okresní hokejbalové soutěže utkávají týmy SK Dubí a řetenické Perly. Podaří se někomu narušit jejich nadvládu?„Já myslím, že to možné je. Některé zápasy základní části ukázaly, že s nimi několik mužstev může hrát vyrovnané souboje. Podle mě může hrát o titul klidně i šest týmů, velmi dobře se mi jeví například rezerva Ronda, Krupka se posílila, velmi dobře hraje poslední zápasy také Žízeň," říká proboštovský Petr Jarolím, dlouholetá jistota útoku tradičního hokejbalového týmu.
Táborsko – Dvaadvacáté dějství Ondrášovka krajského přeboru nasměrovalo svůj největší šlágr do Katovic. Jeho aktéry v sobotu budou aktuálně třetí domácí tým SK Otava a lídr celé soutěže ze Soběslavi.
Hodonín /FOTOGALERIE, VIDEO/ – Na úřad práce v Hodoníně přijde klient pro dávky. Pracovnice mu ale vysvětlí, že na žádné nemá nárok. Muž začne zuřit. Po roztržce se členem ostrahy na něj vytahuje zbraň a zastřelí ho. Takový byl začátek scénáře taktického cvičení, kterého se v pátek zúčastnili policisté, hasiči i záchranáři.
Pardubice – Být to někde ve filmovém ateliéru, tak se vám ozve: Klapka jedeme, Pardubice vs. Svitavy popáté… Ano, dnes je na programu pátý díl čtvrtfinálové série mezi krajskými rivaly. Beksa už by nejradši ságu, která může mít až sedm částí, „dokoukala" už dnes večer. Naopak Tuři by celkem logicky rádi sledovali napínavý seriál až do konce.
Opava - Hlídací pes Jaromíra Bohačíka opět splnil svůj úkol. Opavský křídelník Filip Zbránek nedal nejlepšímu hráči USK Praha prostor. I díky tomu Slezané oba domácí čtvrtfinálové duely s Vysokoškoláky zvládli.
Vlašim - Oddíl baseballu a softbalu Sokol Vlašim uspořádal 12. ročník podblanického turnaje středních škol na svém hřišti u vlašimské sokolovny. Do slowpitchového turnaje (pomalý padající nadhoz) se letos přihlásily čtyři školy – obhájce titulu z Gymnázia Vlašim po dlouhé době opět vyzvali kolegové z benešovského gymnázia, tradiční vlašimští rivalové ze SPŠ a již po několikáté také Obchodní akademie Neveklov. Pořadatelé se ještě v noci vypořádali s nadílkou deště, všichni se vybavili do výječně mrazivého jarního dne a turnaj mohl začít. Vítězství nakonec obhájili hráči Gymnázia Vlašim.
Písek - Písečtí policisté i kriminalisté řešili od úterního (18. dubna) odpoledne případ loupeže, ke které mělo dojít v Šobrově ulici krátce před osmnáctou hodinou.
Praha – Zapaloval někdo v noci na pátek auta na různých místech Prahy? A pokud ano, šlo o náhodnou shodu – nebo šlo o případy, které mají něco společného? I na tyhle otázky hledají odpověď vyšetřovatelé hasičů i policie, kteří prošetřují okolnosti hned dvou požárů následujících krátce po sobě.
Zubří, Praha – Základní část zvládli s grácií, nezastavil je ani Frýdek-Místek ve čtvrtfinále. O minulém víkendu ale po střechu zaplněnou domácí halu nepotěšili. Po dvou prohrách s Duklou klopil zrak i Štěpán Zeman, talentovaný pivot Zubří a vlastně celé české házené.
Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Neznámý vandal, který v průběhu Velikonoc posprejoval nově vznikající kresby v podchodu na hlavním vlakovém nádraží v Kutné Hoře, pořádně rozvířil jindy stojaté kutnohorské vody. Lidé na sociálních sítích čin odsoudili a volali po dopadení pachatele.
Německá policie pokročila ve vyšetřování bombového útoku na autobus fotbalistů Dortmundu. Zatkla osmadvacetiletého muže, který má dvojí občanství. Německá a ruské.