Česká Lípa - Českolipský dětský sbor míří do nejslavnější koncertní síně Spojených států. Malí zpěváci budou jako jediní z Čech reprezentovat svou zemi i celou Evropu na festivalu v New Yorku.
/FOTOGALERIE/ Fanoušci hudby či automobilů by měli zpozornět. A nejspíš nejen oni. V Ostravě se otevírá „nová atrakce" – unikátní hotel nabízející pokoje, které jsou do detailů udělané podle známých kapel či značek aut.
/VIDEOUKÁZKA, ZAJÍMAVOSTI/ Album, které změnilo tvář rockové hudby a inspiruje muzikanty dodnes, vyšlo v Británii 1. června, v USA o den později. Na desce Sgt. Pepper se Beatles inspirovali fenoménem změny identity.Patří jistě k nejslavnějším deskám všech dob. Potvrzuje to i první příčka v žebříčku časopisu Rolling Stone, který hodnotil 500 hudebních alb novodobé historie.
Ústí nad Labem /ROZHOVOR/ - Písničky z nové desky zahrála v pátek večer na velké scéně před hlavním vlakovým nádražím v Ústí nad Labem zpěvačka, herečka a moderátorka Emma Smetana. Vstupné bylo dobrovolné a poputuje na dobročinné účely.
Mladá Boleslav /ROZHOVOR/ - Dvě pódia, dvanáct kapel a dvanáct hodin muziky, to bude letošní Krásná louka fest, největší hudební událost, která začíná v Mladé Boleslavi už v sobotu v poledne. Vystoupí tam kapely napříč hudebními žánry, takže by si měl na své přijít každý.
Litoměřice – Světově unikátní Muzeum Křišťálový dotek bylo znovu slavnostně otevřeno, tentokrát v nových prostorách na litoměřickém Mírovém náměstí v průchodu u Pizzerie Pohoda.
Ústí nad Labem - Co děti zažily na turné ve Španělsku, řekne a ukáže koncert Ústeckého dětského sboru UJEP ve čtvrtek 25. května v Severočeském divadle.
Hvězdami nabytý program představila agentura Vichr production, která ve spolupráci se zámkem Buchlovice a městysem Buchlovice pořádá už devatenáctý ročník festivalu Buchlovské hudební léto.
Litoměřice - Osahat a prohlédnout si otisky dlaní bubeníka The Beatles Ringo Starra, bývalého prezidenta Václava Havla, rockerů Kiss, zachránce židovských dětí Sira Nicolase Wintona, herce Stevena Segala a dalších bude možno nově v centru Litoměřic.
Brno – Poprvé v Brně, poprvé se svou proslulou koncertní show, na níž plivou oheň, krev a používají pyrotechniku. Americká rocková skupina Kiss je svými vystoupeními pověstná a v sobotu v podvečer o tom přesvědčí i fanoušky na brněnském výstavišti.
Kolín – Téměř osm stovek závodníků z dvaatřiceti zemí bojovalo na letošním mistrovství Evropy v taekwondo ITF v anglickém Liverpoolu. Ve městě Beatles nechyběli ani tři zástupci kolínské školy Silla – dlouholetí reprezentanti Martina Kopecká, Michal Vavrinec a loňský reprezentační debutant Petra Jíchová.
Plzeň – Ti, kdo se už těší, že se konečně udělá hezky a budou moci trávit více času na svých zahrádkách, jistě rádi sáhnou po nové knize ve fondu Knihovny města Plzně.
Praha, Hradec Králové /ROZHOVOR/ - V prostorách Břevnovského kláštera proběhlo již 24. vyhlášení prestižních Cen Dr. Václava Jíry. Mezi oceněnými nechyběl ani zástupce hradeckého okresu. Za činnost ve prospěch fotbalu byl oceněn dlouholetý funkcionář Josef Bajer.
ROZHOVOR/ Zajímavou výstavu unikátní sbírky fotografií, plakátů, dokumentů a gramofonových desek legendární beatové skupiny přichystal pro milovníky Beatles sběratel Antonín Janota.
Kapela Zrní vydala novinku Jiskřící. Se čtyřmi Jany (Ungrem, Juklíkem, Caithamlem a Fišerem) a Ondrou Slavíkem hovořil Deník o změnách zvuku oceňované skupiny, nejsilnějších hitech nové nahrávky, videoklipech i roli zobcové flétny v moderní muzice.
Praha - Mick Jagger, Keith Richards a Brian Jones se poprvé setkali 7. dubna 1962 v londýnském Ealing Jazz Clubu. Všechny sem zavedla láska k černošskému blues.
Výrobce luxusních aut Rolls-Royce se rozhodl v rámci svého zakázkového programu oslavit britskou hudbu. Devět modelů Wraith tak bude zdobit mnoho originálních prvků, které si berou inspiraci u těch nejlepších britských hudebníků.
Praha - Legendární knihkupectví Fišer by se mohlo dočkat alespoň částečného návratu. Bývalé kmenové zaměstnankyně Fišera Iveta Ambrosová a Marie Brůnová plánují otevřít nové knihkupectví v Karlíně. Ve výběrovém řízení se hodlají ucházet o prostor v Sokolovské ulici. Oznámily to minulý týden na facebookové stránce. Zde žádaly o podporu veřejnosti.
Česká Lípa - Na třináctém ročníku festivalu Všudybud se českolipským divákům představí legendární skupina Vltava, či kontroverzní umělec Milan Knížák. Hrát by se mělo na více pódiích.
Ústí nad Labem - Ústečtí radní neschválili dotaci pro veřejný sál Hraničář. Stejnojmenný spolek se uchází o 1,5 milionu korun na provoz kulturního stánku. Radní k bodu nepřijali žádné usnesení, výhrady měli i k výši dotace. Konečné slovo budou mít na začátku dubna zastupitelé. Hraničář se potýká s vážnými existenčními potížemi.
Smrt Davida Rockefellera je důkazem, že ještě nenastala doba, kdy díky pokroku v medicíně ti nejbohatší nemusí zemřít. Rockefelerovi ve věku 101 let selhalo srdce, podle dobře informovaného bulváru již osmé! Zanechal po sobě tři miliardy dolarů, pověst muže s obrovským neformálním vlivem a také prominentní zastoupení v řadě konspiračních teorií.
Ústí nad Labem – Až do pátku 25. března bude veřejný sál Hraničář žít filmovým festivalem Jeden svět, věnovaným dokumentárním snímkům o lidských právech. Podle koordinátorky akce Pavlíny Duté emoce letošním snímkům rozhodně nebudou chybět.
Zpráva o smrti americké rokenrolové legendy Chucka Berryho vyvolala záplavu reakcí a vzpomínek na sociálních sítích. Zármutek nad odchodem 90letého skladatele, zpěváka a kytaristy vyjádřila řada hudebních hvězd a dalších osobností. Pro Bruce Springsteena byl Berry "největší autor rokenrolu všech dob".
Hradec Králové /ROZHOVOR/ - Jiří Kánský prošel v rozhlase téměř všemi profesemi. Své zkušenosti zúročil jako ředitel Českého rozhlasu Hradec Králové a uplynulé tři roky jako analytik programu. Od března opět působí jako ředitel rozhlasu, tentokrát hradeckého i pardubického.
Ve svém domě ve státě Missouri dnes zemřel americký zpěvák a kytarista Chuck Berry. Uvedly to zahraniční agentury s odvoláním na místní úřady a média. Průkopníkovi rokenrolu, který koncertoval i v Česku a kterého proslavily hity jako Johnny B. Goode, Roll Over Beethoven a Sweet Little Sixteen, bylo 90 let.
Stejně jako u automobilů – veteránů u nich platí podobná lhůta na prohlášení za veterána, ale oproti vozům u nich sběratele často nerozladí šrámy či opotřebení. Řeč je o u starých hudebních nástrojích a aparatuře, které v posledních letech lákají investory stejně jako drahé kovy, výtvarná díla nebo kvalitní pití.
/HISTORIE/ Dvacet pět let od otevření hudebního klubu v Krnově-Kostelci si připomeneme 17. března. Přes změny názvu a provozovatelů klub funguje nepřetržitě dodnes. Známe ho jako Kofola Music Club.
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Tom Chaplin se vrátil do Čech po pěti letech. Tentokrát bez svých kumpánů z Keane. Vystoupení ohromovalo pěveckými výkony i nástrojovým obsazením. Jeho i celé kapely. Během večera on sám vystřídal akustickou kytaru a usedl i za klávesy. Nejvíce se ale věnoval zpěvu, a to na jedničku!
Plzeň – Beatlemánie se opět valí do Měšťanské besedy. Na konci března tam vystoupí jedna z nejlepších revivalových kapel světa hrající hudbu legendárních Brouků – košičtí The Backwards. A jak parta muzikantů, kteří nejenže jako Brouci hrají, ale i vypadají, zažila na vlastní kůži; běsnění kolem Beatles neskončilo ani po více než 40 letech od jejich rozpadu.
Tradiční karneval v brazilském Riu de Janeiro dnes pokračuje navzdory nedělní vážné nehodě alegorického vozu, při níž bylo zraněno 20 lidí. Zatímco policie došetřovala okolnisti incidentu, elitní školy samby se chystaly na druhý den finálových vystoupení. Někteří účastníci pouličního reje dávali svými kostýmy nespokojenost se současným vedením země zmítané politickou krizí.
Vysoké Mýto /Krátce/ – Projekt Hudba mezi obrazy vysokomýtské galerie nabízí ve čtvrtek další koncert. Klasiku i moderní skladby od Beatles, U2 či Coldplay tu od půl osmé zahraje dívčí smyčcové kvarteto Precordi: houslistky Tereza Bahníková a Markéta Nováková (Kalibánová), violistka Irena Konvalinková a violoncellistka Barbora Mádrová.
Jako první německy zpívající interpret dobyl Ameriku. Liboval si v extrémech a měl sklon k přehánění. Jeho sláva byla vrtkavá a zářil krátce, přesto se stal jedním z největších umělců rakouské hudební scény 80. a 90. let.V neděli by Falco, občanským jménem Johann Hölzel, oslavil 60. narozeniny. Zemřel po autonehodě, která byla možná sebevraždou. Řidič autobusu byl odsouzen, Falco měl v sobě koktejl drog a alkoholu. Dožil se pouhých 40 let.
/FOTOGALERIE/ - S úsměvem i dojetím se dnes stovky lidí ve Vsetíně rozloučily s folklorní zpěvačkou Jarmilou Šulákovou, která zemřela v sobotu ve věku 87 let. V kině Vatra na ni vzpomínali její kolegové folkloristé, rockeři i zástupci organizací, se kterými Šuláková titulovaná jako královna valašského folkloru spolupracovala. Na závěr ji vyprovodili dlouhým potleskem vestoje, řada lidí si pobrukovala Šulákové neznámější písničky.
Ústí nad Labem - Talentu má dvanáctiletá Pavla Matějková na rozdávání. Všiml jsem si jí na pódiu bývalého kina Hraničář, kde s dalšími studenty gymnázia bavila rodiče a své kamarády. Dnes chodí do šesté třídy, nejvíce času věnuje baletu, ale moc ji přitahuji i egyptské pyramidy. Dokonce se sama naučila hieroglyfickou abecedu.
Hranice – Led Zeppelin, Ozzy Osbourne, Status Quo, ale také Beatles si mohli fanoušci rockové hudby v pátek 3. února poslechnout v prostorách Zámeckého klubu. Covery ikonických rockových písní zahrála začínající kapela Backlight. Nálož pop-punk-rocku a především vlastních skladeb pak pro fanoušky připravila skupina Fénix, která během koncertu oznámila své nové jméno – Hranice.
Ústí nad Labem – Na After Party v sobotu 28. ledna od 20.00 ve foyer Činoherního studia ústečtí The Boom – Beatles Revival Band poděkují i hudbou svému orchestru, fanoušků i blízkým za pomoc s 26. Vánočním benefičním koncertem.
Ústecko /ROZHOVOR/ - Hvězdou XX. Plesu všech Ústečanů bude v sobotu od 20.00 v DK Ústí vícenásobná zlatá slavice Hana Zagorová. V rozhovoru s ní byla řeč též o jejím novém pozornosti hodném albu „O lásce".