Třeboň, Brno – Před dvěma lety na posledních chvíli kvůli viróze přišla Eliška Jonáková o premiérovou účast brněnského Korfbal klubu na turnaji Europa Shield. Tehdy se Jihomoravané vrátili bez medaile. V neděli odjeli z Třeboně s bronzem.
Přelouč – Přeloučská zimní liga hokejbalistů je ideálním způsobem pro sportovce všech odvětví udržovat se v kondici. V těchto sestavách se představily týmy v základní části.
Opava – Možná jste to nevěděli, ale poštovní holubářství v Opavě má skutečně letitou tradici. Slezská metropole spadá do oblastního sdružení, jehož předsedou je pětašedesátiletý Oldřich Planka. S ním se v minulém týdnu setkala také naše redakce. Poštovní holuby chová už více než padesát let.
Kolínsko – Měla to být procházka růžovou zahradou. Místo jasného zápasu byl duel mezi prvním a posledním týmem Okresní ligy dramatický až do poslední vteřiny. Futsalisté Věšáku Butabi nakonec utkání desátého kola zvládli a na půdě Peček vyhráli 7:5.
Chrudim Basketbalisté TJ Sokol BC Darren Chrudim potvrdili v uplynulém dvoukole roli favorita. Proti sestupem ohroženým týmům z Pardubic se však jejich vítězství vůbec nerodilo lehce a v duelu se Synthesií vyhráli dokonce až po prodloužení.
Choceň – Basketbalisté Spartaku přivítali v 17. kole Oblastního přeboru mužů soupeře ze Sokola Pardubice a překonali hranici sta nastřílených bodů. O den později se utkali s týmem Skutče.
Pardubice - Silničářům se podaří dostavět rozšíření frekventované křižovatky u Parama v Pardubicích za provozu. „Do dubna postaví podchod pro pěší a cyklisty, potom bude následovat stavba komunikace," uvedla pro Deník Hana Jarolímová z pardubické správy Ředitelství silnic a dálnic.
Nová Paka – Zaslouženou výhru nad vedoucím celkem Východočeské ligy basketbalistek si připsaly domácí sokolky. Nedělní zápas se Sokolem Hradec Králové B soupeř z důvodu nemoci odřekl.
Slatiňany - Prvním letošní a celkově již 283. Malé ceně Monaka tentokrát nepřálo počasí. Kvůli teplotě pod bodem mrazu a zasněžené trati se zmrzlými úseky se to projevilo na nižší účasti závodníků. Po dlouhé době se počet běžců dostal pod magickou hranici sta účastníků (celkem 87).
Žďár nad Sázavou - Nepříjemní soupeři čekali v 15. a 16. kole na domácí basketbalisty Žďáru nad Sázavou. Svěřenci trenéra Sedláka potřebovali nutně vyhrát, aby si před čtyřzápasovým výjezdem udrželi odstup od našlapaného středu tabulky, což se jim bezezbytku podařilo.
Kopřivnice-Lubina - Ledová plochá dráha zamíří opět po roce na Větřkovickou přehradu v kopřivnické místní části Lubina. V neděli 3. února by se zde měl uskutečnit závod mezinárodního mistrovství ČR v této divácky atraktivní disciplíně motocyklového sportu, jehož pořadatelem je Autoklub ploché dráhy Kopřivnice.
Pardubice – Většina kin ve větších městech v Pardubickém kraji už přešla na digitální technologie. Většinou mohou promítat i v 3D formátu, jakým disponují obě multikina v Pardubicích. Podle dosavadních zkušeností městským kinům modernizace zvýšila návštěvnost, s návratností investice však radnice nepočítají, zjistila ČTK.
Jičín – Vřeštění ušáků a pokřik naháněčů symbolizovaly už druhý odchyt zajíců polních. Ušáky do sítí odchytávalo Myslivecké sdružení Jestřáb z Kacákovy Lhoty.
Chrudim – O druhém lednovém víkendu se na umělém trávníku místního Letního stadionu třemi zápasy rozjel další ročník tradičního zimního turnaje v kopané.
Jičín – K prvním utkáním 3. florbalové ligy v tomto kalendářním roce zajížděli muži do Poličky s cílem odvézt si šest bodů a odskočit tak v tabulce právě těmto soupeřům.
Svitavy – Basketbalová rezerva vstoupila do novoročních druholigových bojů úspěšně. Na domácí palubovce si poradila se soupeři, kteří se v tabulce nacházejí na vyšších pozicích, a odpoutala se díky tomu od samotného dna soutěže.
Jičín – V neděli 6.1. zajížděli muži FBK Jičín k prvním utkáním 3. florbalové ligy v tomto kalendářním roce do Poličky. Čekali je soupeři z dolních pater tabulky a cíl byl odvézt si šest bodů a odskočit tak v tabulce právě těmto soupeřům.
Neratovice – Po devíti letech je sobotní stránka Deníku Moje rodina bohatší, vedle miminek narozených v mělnické porodnici tam čtenáři naleznou i snímky dětí, které přijdou na svět v porodnici neratovické městské nemocnice Almeda.
Česká Třebová – První část druhé sezony v národní hokejbalové lize vyšla Lokomotivě skvěle. Zahřívala se postupně a v závěru nabrala výtečné tempo, kdy se zastavila na nástupišti číslo tři.
Choceň – Choceňští fotbalisté zahájili sezonu s trenérem Františkem Jandáčkem. Jeho trpělivost přetekla po zápase v Přelouči a ve funkci trenéra skončil.
Dobříkov – Vstup do podzimní části se fotbalistům Dobříkova nepovedl, když úvodní dvě porážky je mohly hodně mrzet. Následovaly tři zápasy a pět bodů, ale houpačka se znovu přehoupla na nelichotivou stranu.
Jičín – Třetiligoví muži absolvovali další zápasy. Opět v pozměněné sestavě si po vydařeném předchozím turnaji (dvě výhry) troufali znovu na šest bodů, krutě nepovedená závěrečná třetina prvního zápasu se Rtyní však veškeré plány zhatila.
Zaječice - Těsně před vánočními svátky se v Zaječicích sešli příznivci atletiky na 29. ročníku Nočního běhu Aušperskem. O závody byl letos velký zájem, pořadatelé z KRBu Chrudim se mohou pochlubit účastnickým rekordem, když na trať vyběhlo celkem 49 závodníků (včetně jednoho sportovního chodce). Na delší trati jako první proběhl cílem Pavel Mocek z AC Pardubice, před Josefem Šuterou z Atletiky Polička. Z domácích běžců byl nejrychlejší Bořivoj Čejka těsně pod stupni vítězů. Na kratší trati vyhrál hlinecký Ondřej Louvar.