
Před půlnocí vyjeli hasiči k požáru tújí
Svitavy – Poslední výjezd v kraji si zapsali hasiči ve Svitavách.
Svitavy – Poslední výjezd v kraji si zapsali hasiči ve Svitavách.
Strážnice – Před třemi lety oslavila Základní škola Marie Kudeříkové ve Strážnici sté výročí. Od té doby si škola vždy druhého prosince slaví Den školy, při kterém si připomíná výročí svého vzniku. Nejinak tomu bude i letos.
Opava - Uplynulý víkend se na zrekonstruovaném Tyršově stadionu konala tzv. Velká cena Opavy v halovém osmiboji školních družstev a šlo de facto o první zatěžkávací závod v tělocvičně na Tyršáku.
Veselsko – Strážnice, Kozojídky, Radějov i Vnorovy zažijí hodový víkend. Většinou věnovaný svatému Martinovi. Budou se stavět máje, hodovat a chybět nebude ani večerní zábava.
Strážnice – Loutkové divadlo mělo ve Strážnici mnohaletou tradici. Ještě před pár lety se chodily místní děti dívat na loutková představení na kulturním domě Strážničan. V jeho horním patře byla totiž místnost, kde měl svou základnu i tamní loutkoherecký kroužek.
Vnorovy – Ve vnorovském domě číslo 432 se 24. března 1921, narodila Marie Kudeříková. Dívka, která bojovala proti fašismu, zemřela o dvaadvacet let později stětím hlavy.
Strážnice - Po Jiřím Hiršlovi, který pomaloval v učebně výtvarné výchovy Základní školy Marie Kudeříkové ve Strážnici, před pár týdny jednu ze zdí, mohly děti v uplynulých dnech potkat v areálu školy dalšího malíře, Petra Přikryla.
Strážnice - Učebnu výtvarné a hudební výchovy Základní školy Marie Kudeříkové ve Strážnici, zdobí od tohoto týdne nová malba. Na svědomí ji má dvorní malíř Slovácka a Hodonínského deníku, Jiří Hiršl.
Vnorovy /FOTOGALERIE/ – Advokát a entomolog František Sokolář, lékař, gynekolog a porodník František Gazárek, hudební skladatel Leoš Janáček či v neposlední řadě členka protifašistického odboje Marie Kudeříková. To je výčet osobností, které se narodily, žily nebo navštěvovaly obec Vnorovy.
Benešov - Z minulých let to zná každý. Po svátku Tří králů se kolem kontejnerů nahromadí opadané smrčky nebo vousaté borovice. Letos je to jiné. Vánoční vzpomínky milosrdně přikryl sníh.
Strážnice - Osmého listopadu začne ve strážnickém Městském muzeu letošní poslední výstava nazvaná Mizející svět.
Vnorovy - Maruška Kudeříková, František Zýbal nebo Jan Skácel. Významní lidé, kteří se narodili ve Vnorovech, nebo s nimi byl spjat jejich život. A právě tyto osobnosti by se v budoucnu měly představit v prostoru rodného domu bojovnice proti fašismu Marušky Kudeříkové.
BENEŠOV - K otevření bytu museli být přivoláni policisté i hasiči
BENEŠOV - Řádění vilného vyděrače skončilo, vlašimský případ pokračuje dál
OLOMOUC - Útok na peněženku vysokoškoláků, kteří bydlí na kolejích, chystá Univerzita Palackého. Od ledna příštího roku zvedne ceny za bydlení. Zvýšení se pohybuje od jedné do devíti korun denně podle typu ubytování. Ročně tak částka navíc může překročit i dva tisíce korun.