Radnická školka ještě kolaudací neprošla
Radnice - Řízení bylo sice zahájené včera, ale starosta a radní mají výhrady ke stavu některých dokončovacích prací.
Radnice - Řízení bylo sice zahájené včera, ale starosta a radní mají výhrady ke stavu některých dokončovacích prací.
Kladensko - Případy domácího násilí jsou o to nebezpečnější, že se před zraky veřejnosti skrývají za zdmi bytů. Přestože statistiky hovoří jasně, čísla, která vydávají, nemusí být pokaždé objektivní. Týraných osob, na nichž je pácháno násilí, se obrací na policisty a odborníky stále jen část.
Němčice - Nejvyšší stavba svého druhu v České republice a zřejmě i na světě.
Nymburk -Ukončení nymburského K - centra se nedotkne jen uživatelů drog, ale i široké veřejnosti.
Jílové - Hernu pro děti, vzdělávací kurzy pro rodiče nebo cvičení rodičů s dětmi. To vše, a mnoho dalšího již brzy nabídne Mateřské centrum Sovička v Jílovém. To otevřelo v pondělí zrekonstruované prostory přímo v centru Jílového.
Praha - V roce 2013 uplyne 20 let od zavedení české měny a vzniku České národní banky. Toto výročí má připomínat pamětní mince. O její podobě rozhodne veřejnost.
Duchcov - Památky v okrese se pomalu ale jistě začínají zazimovávat. Je čas na bilancování. Na otázky Deníku odpovídal ředitel státního zámku Duchcov Marian Hochel.
Karlovy Vary - Stavbaři pozvali veřejnost k prohlídce nové stavby v Karlovarské krajské nemocnici
Tachov – V souvislosti se stěhováním Městského úřadu Tachov, budou v období od 14. do 18. listopadu uzavřena některá jeho pracoviště.
Plzeňský kraj - Doba, kdy zahraniční společnosti nedůvěřovaly českým manažerům a na nejvyšší posty ve svých pobočkách dosazovaly své krajany, je zřejmě pryč.
Hranice – Návrh celé hranické koalice na obsazení nového místostarosty vznese ve čtvrtek jako první starostka města Radka Ondriášová (ČSSD). Také kvůli rozdělení kompetencí by se konečně svého zástupce ráda dočkala. Jméno kandidáta ale zatím prozradit nechtěla.
Opava – Aby se dostala na televizní obrazovku, podepsala opavská radnice letos v létě s Regionální televizní agenturou (RTA) smlouvu, podle níž vydá za rok z městské kasy 1,825 milionu korun. Za tyto peníze se jednou týdně v pořadu nazvaném U nás ve městě Hláska deset minut propaguje veřejnosti.
Prachatice – Základní škola Prachatice Zlatá stezka 240 se už řadu let věnuje aktivitám, které se týkají environmentální výchovy a které směřují k výchově k trvale udržitelnému rozvoji.
Most - Na podzim, kdy je ráno mlha a tma, už nestojí u škol zkušené ochránkyně dětských životů. Děti je měly rády. Byly to takové druhé mámy. Ve žlutých vestách hlídaly přechody a zastavovaly auta, aby děti mohly bezpečně přejít ke škole.
Havlíčkobrodsko - Havlíčkobrodsko má zástupce v celostátních kolech dvou podnikatelských klání.
Litomyšl - Již je to rok, co si v krytém bazénu v Litomyšli zaplavali první lidé. Oslava výročí se uskutečnila v sobotu.
Plzeňský kraj - Doba, kdy zahraniční společnosti nedůvěřovaly českým manažerům a na nejvyšší posty ve svých pobočkách dosazovaly své krajany, je zřejmě pryč.
Kolínsko – Ke sto letům českého skautingu si skauti nadělí hudební galakoncert.
Opava /ROZHOVOR/ - Zrekonstruovaný opavský Dům umění byl minulý čtvrtek znovu otevřen veřejnosti. A začal opravdu skvostně. Největší výstavou Slezského zemského muzea za posledních deset let. Projekt Slezsko: Paměť – identita – region zahájila expozice Paměť Slezska, jejímž autorem je Pavel Šopák.
Jindřichův Hradec – Z podzimu se počasí většinou nedaří, říjen a listopad bývají uplakané měsíce, naprosto nevhodné pro jakékoli astronomické pozorování.
Heřmanův Městec - Policie řešila případ podnapilého muže, který pobuřoval veřejnost staženými kalhotami.
Pardubice - Jsem profesionální výtvarník, a proto mě zaujal článek uveřejněný v Pardubickém deníku s titulkem Galerie Gong podala trestní oznámení na rozvojový fond.
Děčín - Téměř dvanáct stovek návštěvníků se přišlo v sobotu bát do děčínské zoo.
Cheb – Kdo nedorazil, přišel o mnoho. Tak by se dala shrnout Chebská cesta za dobrem, která se konala v sobotu a měla za úkol veřejnosti představit dobrovolnictví v Chebu.
Ústí n. O. - Rozhovor s Danou Dostálkovou z ústeckého Domu dětí a mládeže o změnách, které přineslo stěhování.
Uherské Hradiště – Milovníci módy a nových trendů pro podzim a zimu zaplnili v sobotu 5. listopadu sál Klubu kultury v Uherském Hradišti. Inspirovat se akcí Klubu módy přišli jak dámy, tak pánové.
Washington/Praha - Praktické zapínání na zip je s člověkem déle, než by se mohlo zdát. Již 7. listopadu 1891 podal americký inženýr Whitcomb Judson žádost o patent na zdrhovadlo.
Hostašovice /AKTUALIZOVÁNO/ – Novojičínská obec Hostašovice byla od pátku 4. listopadu na nohou. Jak policisté, tak vrtulník a desítky dobrovolníků z obce i jejího blízkého okolí pátrali po čtrnáctiletém chlapci, který odešel z domova.
Příbramsko - Už jen několik dnů dělí jednu z dvanácti finalistek od titulu Miss Příbramsko pro rok 2011.
Cheb - „Hlavním povahovým rysem tohoto plemene je jeho přátelská povaha,” uvádí chovatel
Bor – Borským zámkem se v sobotu večer proháněly světové legendy. Byly totiž průvodci a hosty nočních oživlých prohlídek, které se tu konaly.
Náchodsko /FOTOGALERIE/ - Nad obcí Chlívce, kousek od Stárkova, se v zalesněném prostoru ukrývá pěchotní srub TS 20 Pláň.Jedná se o objekt československého opevnění z let 1935 - 38, v němž nadšenci ze Spolku vojenské historie (SVH) TS 20 Pláň vybudovali muzeum věnované historii válečnictví.
Jihlava - Kriminalista Michal Laška, který objasňuje původ kostí nalezených na louce Budínka u Dobronína na Jihlavsku už ví, komu většina ostatků patří.
Boněnov – Devastace kostela Všech svatých v Boněnově byla díky snaze Občanského sdružení pro obnovu tepelského regionu zastavena. Sdružení se v minulých letech podařilo sehnat prostředky na nezbytné opravy a po zastřešení objektu se podařilo zastavit jeho zkázu vlivem přírodních podmínek.
Hostašovice /AKTUALIZOVÁNO/ – Novojičínská obec Hostašovice byla od pátku 4. listopadu na nohou. Jak policisté, tak vrtulník a desítky dobrovolníků z obce i jejího blízkého okolí pátrali po čtrnáctiletém chlapci, který odešel z domova.
Havlíčkův Brod - Od roku 2001 funguje v havlíčkobrodské Psychiatrické léčebně speciální ozdravná kúra, která je veřejnosti známa jako hipoterapie.
Tábor - Nové centrum Hrošík je oficiálně otevřené
Brno /FOTOGALERIE/ – Sladkou květinovou vůni se nechali o víkendu omámit návštěvníci Botanické zahrady a arboreta Mendelovy univerzity v Brně. Škola veřejnosti mimořádně otevřela skleníky se sbírkou orchidejí.
Olomouc – Příležitost ochutnat svatomartinské víno budou mít letos poprvé i návštěvníci Arcibiskupského paláce v Olomouci.
Jindřichohradecko – Na železniční trati poblíž zastávky Třeboň-lázně dnes ráno srazil osobní vlak dvacetiletou ženu, která na místě zemřela.
Cheb, Plzeň - Zajímavý výlet zažily děti z Týdenního a denního stacionáře Mája Cheb, když se vypravily mezi pohádkové postavičky do Plzně
Bor – Podivuhodnou noc zažijí dnes všichni ti, kteří navštíví zámek v Boru. Oživenými prohlídkami zde ukončí letošní návštěvnickou sezónu.
Nasavrky - V sobotu se v Nasavrkách uskuteční oslavy keltského svátku Samhain. Akce, kterou každoročně pořádá občanské sdružení Boii, představí návštěvníkům život našich předků.
Rakovník - Mladá řidička renaultu srazila ženu a ujela.
Domažlice, Meclov /FOTOGALERIE, VIDEA/ – Podobně jako naučila nouze Dalibora housti, přivedlo prodělané onemocnění k výtvarné činnosti 64letou Janu Sekerákovou z Meclova.
Kopřivnice – S kurzy sebeobrany se v posledních letech roztrhl pytel. Umění ubránit se ve vypjaté situaci agresorovi tak dnes neovládají jen zdatní sportovci či mladé ženy, ale také senioři. V současnosti probíhá kurz sebeobrany určený pro starší ročníky v Kopřivnici. Deník se zeptal vedoucího lekcí Pavla Němce, co vše kurz obnáší, jak moc je pro seniory složitý i jak se jemu osobně se staršími lidmi pracuje.
Cheb - Obyvatelé chebského dětského domova se o své poznatky podělili i s ostatními
Křepenice /TIP NA VÝLET/ – Lákavým tipem na výlet či snad atraktivní podívanou v těchto dnech jsou bezesporu výlovy rybníků.
Rokycany - Po dlouhém odkládání soudního procesu se konečně veřejnost dočkala. Václav Prokůpek, obviněný z napadení důchodce v Mirošově, stanul před rokycanským soudem. Z důvodu omluvy obžalovaného byl proces odročen na včerejší den.
Vyškovsko – Ani o nadcházejícím sychravém víkendu se zájemci o rozmanité akce v regionu nudit nebudou. Jako velmi lákavé se jeví především bohdalické setkání. Tamní Carské slavnosti totiž pokračují ještě dnes a zítra a podle starosty Jana Hreža se na nich lidé nudit rozhodně nebudou.