Olomouc – Druhé místo v prestižní celostátní soutěži ve třídění odpadů O křišťálovou popelnici získala olomoucká radnice. Hanácká metropole cenu dostala na slavnostním ceremoniálu, který byl součástí konference Odpady a obce v Hradci Králové.
Praha - V Praze udeřili falešní policisté a napáchali škodu převyšující milion korun. Ne, to se neopakuje zpráva ze čtvrtečního vydání novin, ale jde o zcela nové sdělení. Bohužel. Ve dvou po sobě jdoucích dnech v metropoli spáchali gauneři vydávající se za policisty dvě různé loupeže! A v obou případech šlo o velké rány.
Prachatice – Osmdesáté narozeniny slaví v tomto roce prachatický fotbal. Při této příležitosti připravuje vedení klubu zajímavý program. Slavnost samotná se odehraje v pátek 17. června v odpoledních a podvečerních hodinách.
Praha - V Praze udeřili falešní policisté a napáchali škodu převyšující milion korun. Ne, to se neopakuje zpráva ze čtvrtečního vydání novin, ale jde o zcela nové sdělení. Bohužel. Ve dvou po sobě jdoucích dnech v metropoli spáchali gauneři vydávající se za policisty dvě různé loupeže! A v obou případech šlo o velké rány.
Valašsko – Kolony historických vozů vyrazí tuto sobotu spanilou jízdou ze Vsetína a Rožnova pod Radhoštěm do Velkých Karlovic. Akci nazvanou 2. národní den historických vozidel v pohybu pořádá Honest veteran car club z Rožnova.
Bojkovice /FOTOGALERIE, AKTUALIZOVÁNO/ – Po dvou a půl letech usilovné práce, několikrát přerušené neporozuměním památkářů, se v těchto dnech slavnostně otevírá veřejnosti zámek Nový Světlov v Bojkovicích.
Troubky – První neděle v červnu u troubeckých myslivců patří závodům ve střelbě tříčlenných družstev z brokových zbraní. Na loveckém kole, americkém trapu, zajíci na průseku a vysoké věži soutěžilo na střelnici Na Vlažné rekordních 22 týmů, maximum trefených terčů na jednotlivce bylo 55, dohromady tedy 165 „holubů“, jak se familiárně asfaltovým terčíkům říká.
Krnov - V sobotu proběhne pátý ročník Veletrhu poskytovatelů sociálních služeb a zdraví. Nabídne ukázku potřebných služeb a návodů, jak pečovat o blízké, kteří se o sebe nemohou postarat sami.
Hamry nad Sázavou – Turisté, kteří míří na Žďársko, mají od soboty 11. června o jeden cíl více. Právě tento víkend se totiž pro veřejnost otevřel opravený Šlakhamr u Hamrů nad Sázavou.
Turnov – Velmi vzácnou kroniku Pěveckého sboru Antonín Dvořák z Turnova, s ilustracemi akademického malíře Jana Prouska z roku 1887, ukázal dlouholetý předseda sboru Jiří Zajíc s dcerou Janou.
Šternberk /FOTO/ – Model měsíce, slunce, soustava planet, velký třesk ale i pět kamenů Stonehenge bude k vidění v Expozici času ve Šternberku na Olomoucku. První hotová část věnovaná vesmíru se návštěvníkům otevře už v sobotu 11. června.
Přerov – O pomoc při pátrání po dalších osobách žádá veřejnost přerovská policie. Tentokrát se jedná o dva muže z Přerova. „Pokud by lidé mohli poskytnout jakékoliv informace k místu jejich pobytu či pohybu, mohou učinit oznámení na kterékoliv policejní služebně, kontaktovat policii na bezplatné lince 158 nebo v pracovní době od sedmi do patnácti hodin na telefonních číslech 974 778 337 nebo 974 778 336,“ upřesnila přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.
Šumava – Návštěva rozhledny na Poledníku zdarma či vstup na jindy zapovězená místa v infocentrech – i to jsou některá z lákadel, která pro turisty na neděli 12. června připravilo vedení Národního parku Šumava, a to při příležitosti Dne s ministerstvem životního prostředí.
Chomutov – Před dvěma týdny na sebe chomutovský thaiboxer již počtvrté oblékl pás pro Mistra světa WFCA. S odstupem na Jiřího Žáka ale titul nijak zvlášť nepůsobí. „Těší mě to a mám z toho radost. Nějak extra to ale neprožívám, beru každý zápas stejně.“
Tachov – Lidé využili nabídky Státního okresního archivu a v každou celou hodinu čekali ve čtvrtek na prohlídku instituce. Mohli nahlédnout do prostor, které zůstávají pro veřejnost jindy nepřístupné.
Vážany – Pro město nepříjemné ultimátum vydal aktuálně Igor Mesenský, jednatel společnosti Ecodump, která provádí rekultivaci někdejšího hliniště v kroměřížské místní části Vážany.
Boskovice – Naposledy ve středu odpoledne lidé viděli třiašedesátiletou Ludmilu Kučerovou z Boskovic. Tak pak odešla z domu na zahradu a od té doby je nezvěstná. Policisté po ní pátrají a žádají o pomoc každého, kdo by o ženě mohl něco vědět.
Tvrdkov /FOTO, VIDEO/ – Ruda – Barokní křížová cesta v Rudě je nejenom vzácnou památkou, ale i jedinečným půvabným místem s nádherným rozhledem. V pátek 10. června si mohou lidé křížovou cestu prohlédnout za přítomnosti památkářů a hlavně si vyslechnout jejich odborný výklad.
Jablonec n. N. – Jablonečtí kriminalisté žádají veřejnost o pomoc při vyšetřování nedávné rvačky u Kauflandu v ulici u Kostela. Šedesátiletý muž skončil s těžkým zraněním v nemocnici.
Ústí nad Labem - Pohled na ústeckou dominantu bude na několik měsíců hyzdit jeřáb kvůli stavbě hotelu. Kontroverzní budova přijde na 137 milionů korun.
Litoměřice – Odborná porota – degustátoři Národní soutěže vín, tedy nejvyšší soutěže vín v České republice – ve středu hodnotili v Litoměřicích sedmapadesát vzorků vín z vinařské oblasti Čechy.
Krnov – Děti z Krnovska si v zahradě Střediska volného času Méďa a přilehlém dopravním hřišti během akce Domeček bezpečí mohly vyzkoušet práci policistů, záchranářů i hasičů. Dozvěděly se také spoustu informací o protidrogové prevenci, soutěžily v jízdě na kole na dopravním hřišti i ve střelbě ze vzduchovky.