Třeboň - Ve čtvrtek 6. srpna zemřel v ranních hodinách významný český archivář a historik Jiří Záloha, prom. hist. Jeho odchodem ztrácí česká archivářská a historická obec nejenom skvělého odborníka, ale také slušného a poctivého člověka.
Kladno - Jako pravidelného čtenáře Deníku mne zaujal v pátek 7. srpna otevřený dopis pana Kiliáše kritizující prostředí na fotbalovém stadionu SK Kladno a následná odpověď na kritiku sportovním ředitelem SK panem Eduardem Novákem.
Hostěnice - Jestliže před více než týdnem se na Libochovicku setkal s náležitou odezvou u pohybuchtivé veřejnosti jedenáctý ročník Házmburk X triatlonu (závodilo tam rekordních stodvacet triatletů), totéž lze říci o klasickém Hostěnickém triatlonu, jehož sedmý ročník se uskutečnil minulou v sobotu.
Olomouc -Neshody mezi památkáři a arcibiskupstvím provázejí přípravy na rekonstrukci Arcibiskupského paláce. Ambiciózní projekt za bezmála dvacet pět milionů korun, podle něhož má být architektonický skvost od jara 2011 přístupný veřejnosti, se tím pádem zadrhává.
Rakovnicko - „Tak a patřím mezi seniory“, to si jednou řekne každý z nás. Pokud k tomu okamžiku dojde a my budeme kypět zdravím, schopni se o sebe postarat, budeme mít kolem sebe rodinu, přátele a spoustu koníčků, na které dříve nebyl čas, můžeme si gratulovat.
Hranice /FOTOGALERIE/ -V pořadí osmá čerpací stanice na území města Hranic možná vznikne u jednoho z místních hypermarketů. Vedení společnosti však se stavbou už řadu měsíců váhá.
Vimperk /KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN/ - Od 70. let až do druhé poloviny 90. let 20. století bylo ve zbrojnici v dnešní Kaplířově ulici také umístěno detašované pracoviště profesionálních hasičů.
Liberec - Nekončící debaty ohospodaření Organizačního výboru MS 2009, nejasnosti okolo příjmů a výdajů OV a stím souvisejícími vzniklými dluhy mnoha subjektům a další, přivedly libereckého opozičního zastupitele za SOS Jiřího Šolce kmyšlence vyžádat si detailní účetnictví Organizačního výboru.
Paříž – Francouzský prezident Nicolas Sarkozy s manželkou Carlou Bruniovou-Sarkozyovou údajně plánují rodinu. Jejich první dítě by se mělo narodit v roce 2011, což by mohlo zvýšit prezidentovy šance na znovuzvolení v dalším volebním období, spekulují francouzská média podle informací britského listu The Daily Telegraph.
Jívka - Trabi show, jejíž osmý ročník o víkendu začne v podkrkonošské obci, si nachází stále řadu věrných příznivců. Do lokality Horní Vernéřovice se začnou účastníci neobvyklé podívané s vozidly koncernu IFA sjíždět už v pátek odpoledne. Čeká je tam kromě registrace i večerní disko s překvapením.
Kladno -Poté, co městská společnost Tepo a poté městská rada rozhodly o prodeji volejbalových kurtů ve starém Rozdělově za 3,8 milionu korun, rozjela se velká debata o tomhle romatickém sportovišti.
Odry -Oderští hasiči jsou velkými propagátory hasičských soutěží. Jednu z nejstarších hasičských soutěží v ČR, a to o „Putovní štít města Oder“, pořádají již od roku 1949.
Rakovník - Městská knihovna Rakovník se podílela na organizaci akce Rakovnické cyklování 2009. Pro ty, kdo cyklování dokumentovali na fotoaparáty, vyhlašuje knihovna soutěž Rakovnické cyklování ve fotografii.
Hořátev - Šok zažila čtyřiašedesátiletá cyklistka na cestě z Hořátve do Pískové Lhoty. V pondělí večer, ale ještě za světla, na ni nacouvalo auto. Chlapec a dívka, oba Romové, ji pak v příkopu obrali o peníze a nákup.
Kostelecké Horky - Zájemci jsou 15. a 16. srpna zváni na příjemný letní víkend, na kterém si budou moci vyzkoušet celý proces zadělávání a pečení chleba, jakož i výrobu domácího kozího sýra.
Luhačovice - Studenti 13.ročníku Akademie Václava Hudečka, kteří už týden pracují pod vedením houslového virtuosa, se už ve středu večer představí publiku vluhačovickém Lázeňském divadle.
Krnov /FOTOGALERIE/ - Na Moravě vyrostlo díky podpoře nadace ČEZ už osmnáct bezpečných Oranžových hřišť. To osmnácté bylo slavnostně otevřeno v Krnově na sídlišti Pod Cvilínem.
Třebechovice pod Orebem - Dopravní nehody patří k častým příčinám výjezdu zdejšího sboru dobrovolných hasičů. Jsou k tomu proto vybaveni potřebnou technikou, včetně hydraulického zařízení a prostředků pro účinnou první zdravotnickou pomoc.
Jablůnka - Dozvědět se řadu zajímavých informací o chovu včel, ale také se pobavit při muzice a soutěžích. To nabízejí na nadcházející sobotu veřejnosti včelaři z Jablůnky. Na výletišti za obecním úřadem pořádají Včelařský den.
Prachatice - Již devatenáctý ročník Dnů evropského dědictví v České republice znovu otevře široké veřejnosti významné památky, objekty a prostory, které jsou jindy v roce nepřístupné.
Příbram - Prodejci palivového dříví na Příbramsku letos opět zdražují i přes nedávnou kalamitu v příbramských lesích. Samotěžba dříví po dohodě s hajným vyjde zájemce na pakatel.
Plzeň - Zdolat lanovou dráhu v korunách stromů, přeplout na loďce rybník nebo postavit stan. I takové úkoly v těchto dnech plní děti z příměstského tábora, který se koná u břehu Seneckého rybníka v Plzni Bolevci.
Hronov - V sobotu slavnostně ukončený 79. ročník Jiráskova Hronova splnil své poslání a vše proběhlo bez větších problémů ke spokojenosti všech, kteří se na organizaci festivalu podíleli.
Domažlice – Když před dvěma lety domažlický farář Miroslaw Gierga na sklonku poutní mše oznámil zahájení sbírky na opravu kostela sv. Vavřince na Veselé hoře málokdo věřil, že se peníze potřebné na opravu tehdy omšelého a vlhkostí trápeného kostelíku někdy podaří sehnat.
Příbram - Každý, kdo doma topí dřívím, se už v tomto období ohlíží po zásobách na zimu. Mnozí lidé vyrážejí do lesů v okolí Příbrami posbírat to, co shodil silný vítr při nedávné bouřce. To je podle jednatele Městských lesů Příbram Františka Lišky nebezpečné a navíc zakázané. Palivového dříví bude dost, ale až po vyklizení nebezpečných stromů.
Jirkov - V šoku byli strážníci z Jirkova na Chomutovsku, když přijeli pomoci na autobusové nádraží zraněné bezdomovkyni. Přestože jsou ze svých služeb zvyklí na pokálené, pomočené i zapáchající občany, pohled na ženu jim vyrazil dech.
Opava /FOTOGALERIE/ - Opavy Návrh zadání územního plánu města Opavy byl na úterním jednání zastupitelstva asi tím nejdůležitějším, a také nejdiskutovanějším bodem. Nakonec byl přijat. Začíná tak další etapa dlouhodobého rozvoje města.
Londýn – Královská opera v Londýně uvede v září na svém jevišti dílo, které vznikne díky komunikační síti Twitter. Svůj příspěvek k libretu může zaslat každý uživatel, omezen je pouze 140 znaky v jedné zprávě, informoval o tom server BBC.
Libice nad Cidlinou - Libický Divadelní spolek Vojan se zúčastnil letošního ročníku prestižního fistivalu amatérských souborů Jiráskův Hronov. A úspěšně.
Hořovice -Přechod pro chodce u kruhového objezdu v Hořovicích je ve směru na Komárov nevhodný. Shodli se na tom hořovičtí radní, kteří žádají jeho přemístění dále od křižovatky, aby zde byl provoz plynulý.
Šumperk /DISKUTUJTE/ - Policisté stále hledají partu dětí, která v červenci v ruinách bývalé výkrmny prasat poblíž Zemědělské ulice v Šumperku utýrala kotě. Údajně se jednalo o tři malé chlapce, kteří jedno z polodivokých koťat ubili klackem, další dvě mláďata poranili tak surově, že přišla o oči.
Liberec - Donedávna běžně přístupný park v areálu Domu seniorů na Františkově přestane sloužit veřejnosti. Udržované místo, které sloužilo také jako příjemná zkratka mezi ulicemi Švermova a Domažlická, se rozhodlo vedení domova uzavřít kvůli neustálým potížím s vandaly a neukázněnými návštěvníky.