Rakovník - Den „D“ nastal. V našem městě se v pátek odpoledne rozjede akce nevídaných rozměrů, která by se měla do budoucna stát tradicí a přilákat tak do Rakovníka davy turistů. Jestli tomu tak ve skutečnosti bude, je v současné době ve hvězdách a také v rukou pořadatelů. Ti slibují nepřeberné množství zábavy, sportu, muziky, chybět nebude ani občerstvení.
Dolany - Fotbalisté Dolan, suverénní vítězové loňské čtvrté třídy, si svým výkonem vystavili ty nejlepší předpoklady, aby kvality prokázali i ve třetí třídě.
Brno - Vrchol sezony. To nechce ani slyšet. „Snažím se to brát jako každý jiný závod,“ říká Jakub Smrž před víkendovým závodem mistrovství světa superbiků na Masarykově okruhu.
Napajedla - Rekonstrukcí areálu Hospodářské školy vznikl vNapajedlích nový sběrný dvůr. Vprůběhu měsíce srpna proběhne jeho kolaudace a 1. října bude zahájen plný provoz.
Kost -Láká vás tajemno, magie, léčitelství či astrologie? Hledáte tip na dobrou zábavu pro celou rodinu? Pak se o posledním červencovém víkendu (25. – 26. 7. vždy od 9 hodin) vydejte na hrad Kost. V jedinečných kulisách jedné z nejkrásnějších českých památek se totiž koná již 6. ročník Čarování na Kosti.
Most - V pondělí 27. července na mosteckém hipodromu propukne týdenní Mezinárodní sraz majitelů a přátel vozů Citröen 2CV. Přijedou dvě až čtyři tisícovky těchto vozidel, známých jako „Kachny“.
Zlaté Hory - Nejlepší čeští a slovenští zlatokopové se utkají od 24. do 26. července ve Zlatých Horách. V hornickém skanzenu Zlatokopecké sruby v Údolí ztracených štol se uskuteční třetí ročník Mistrovství České a Slovenské republiky v rýžování zlata.
Rožmitál /FOTO/ - Nová podatelna v přízemí rožmitálské radnice je už otevřena pro potřeby veřejnosti. Místo, kde si lidé mohou například ověřit výpisy ze státních registrů, protože je na podatelně kontaktní místo Czech Point, vybudovala radnice z prostor bývalého správcovského bytu.
Most - V pondělí 27. července na mosteckém hipodromu propukne týdenní Mezinárodní sraz majitelů a přátel vozů Citröen 2CV. Přijedou dvě až čtyři tisícovky těchto vozidel, známých jako „Kachny“.
Chvalíkovice, Ostrava - Ivana Štenclová je mladá a úspěšná malířka, jež patří mezi autory nejmladší generace, kteří svým dílem oslovili veřejnost už za svých vysokoškolských studií.
Petřvald /FOTOGALERIE/ - Nepříjemnost v podobě krádeže potkala členy tenisového klubu v Petřvaldě na Novojičínsku. V noci na pátek 17. července jim doposud neznámý lapka ukradl z antukových kurtů jednu novou a druhou zánovní tenisovou síť.
Tachovsko - Občanská sdružení, obce, školy nebo církevní subjekty mohou až do pátku 28. srpna 2009 opět žádat o granty na výsadby stromů. Program Strom života Nadace Partnerství rozdělí v podzimním kole minimálně 350 000 korun.
Kladno -Co se fotbalový SK Kladno vrátil do Gambrinus ligy, odborníci mu nedůvěřují. A pravidelně ho pasují na sestup. Jinak tomu není ani letos a hráči si budou muset opět vylepit v kabině nějaký článek, jež tým v očích veřejnosti shazuje. Přesně tohle udělali loni a článek je motivoval k tomu, aby se nakonec zachránili na úkor Zlína a mnohem mocnější Viktorky Žižkov.
Kost -Láká vás tajemno, magie, léčitelství či astrologie? Hledáte tip na dobrou zábavu pro celou rodinu? Pak se o posledním červencovém víkendu (25. – 26. 7. vždy od 9 hodin ) vydejte na hrad Kost. V jedinečných kulisách jedné z nejkrásnějších českých památek se totiž koná již 6. ročník Čarování na Kosti.
Rakovník - Královské město Rakovník hostí ve dnech 23. až 25. července 2009 Mistrovství České republiky v minigolfu. To se v Rakovníku koná již potřetí v historii. Pořadatelem turnaje je rakovnický Golfklub 85.
Olomouc -Když se dnes ráno vydala výprava Sigmy na vzdálený Island k odvetě 2. předkola Evropské ligy, seděly s nimi v letadle také dvě desítky členů věrnostního programu.
Ostrava - Také letos mohou děti v městském obvodu Ostrava-Jih o prázdninách zdarma využívat hřiště při vybraných základních školách. Jsou to například nová hřiště při základních školách Březinova v Zábřehu a Šeříková ve Výškovicích.
Dobříš - Znáte to, když si myslíte, že si o víkendu trochu přispíte a brzy ráno vás probudí zvuk cirkulárky nebo sekačky na trávu? Dokud na tohle nepamatuje místní vyhláška, nikdo si s ohleduplností hlavu neláme.
Otrokovice - Co se děje? Hoří, vybuchlo něco nebo jsou povodně? Tuhle otázku si kladli vneděli nad ránem a vpondělí večer někteří vyděšení obyvatelé Otrokovic. Částí města se totiž rozezněl výstražný systém. Jednalo se naštěstí pouze oporuchu, kterou mají dát odborníci co nejdříve do pořádku.