Jihlava – Konečně se otevře veřejnosti. Řeč je o nenápadném parkánu u brány Matky Boží v Jihlavě, který bude v letních měsících volně přístupný. Klidný kout v historickém centru města bude otevřený každý den až do konce září.
Jičínsko - Policisté ze Služby kriminální policie a vyšetřování Územního odboru Jičín v současné době šetří zločin krádeže dvou osobních motorových vozidel Škoda Superb 3T, ke které došlo v neděli 14. května kolem dvaadvacáté hodiny v jednom z autosalónů v Jičíně na ulici Hradecká.
S nemalým úspěchem se setkala petice požadující nový, padesátimetrový bazén v Prostějově. Jen na internetu jsou pod ní podepsané čtyři stovky lidí, dohromady i s papírovými archy se už jejich počet přehoupl přes tisíc.
Hradec Králové - I z důvodů blížící se platnosti takzvaného Protikuřáckého zákona zve hradecká fakultní nemocnice ve čtvrtek veřejnost do takzvaného plicního stanu.
Krásný Dvůr – Unikátní památku v zámeckém parku v Krásném Dvoře si mohou zájemci prohlédnout při malé slavnosti už dnes, ve čtvrtek. Vstup bude bezplatný.
Smolné zranění jej připravilo o finálový duel MOL Cupu, oslavy si ale už užívá naplno.Dnes si fotbalista Fastavu Lukáš Pazdera vychutnal radost s fanoušky na náměstí Míru ve Zlíně, kde ševci představili veřejnosti trofej. „Byla to výjimečná akce. Ve Zlíně neprobíhá každý den," usmíval se 30letý odchovanec klubu.
Vděčnost za projevy soustrasti a kondolence od české veřejnosti dnes vyjádřila britská velvyslankyně v Česku Jan Thompsonová. V rozhovoru uvedla, že reakce Čechů na pondělní útok teroristů na koncertě v severoanglickém Manchesteru ji dojala. Řada lidí vyjádřila svou soustrast už v úterý položením květin nebo svíček u budovy britské ambasády v Praze. Dnes na velvyslanectví přicházeli vpisovat vzkazy do kondolenční knihy.
Čížkovice - Již tradiční Den s cementárnou v Čížkovicích proběhne letos v sobotu 27.5. Bohatý program pro děti i dospělé je koncipován tak, aby veřejnost měla šanci poznat provoz výroby cementu, ale aby se zároveň i pobavila.
Benešov – Kromě nákupu školních potřeb museli rodiče dětí studujících v Gymnáziu Benešov řešit i jednu na první pohled se studiem nesouvisející záležitost – tepelnou pohodu svých potomků při výuce. Té se některým žákům nedostávalo, protože na ně táhlo netěsnostmi oken.
Český Krumlov – Takovou zahradu zřejmě jinde hned tak nenajdete. Stromy a keře nejsou označeny klasickými cedulkami s popisem, ale pouze QR kódy. Pokud se chcete dozvědět víc, neobejdete se bez připojení na wi-fi.
Kolín – Na návštěvu Kolína se chystají židovští hosté ze synagogy v londýnské části Northwood. Nebude se jednat o malé setkání na radnici, ale o veřejnosti přístupnou akci, které se zúčastní na 50 židovských hostů z Anglie, ale i USA, Izraele a samozřejmě Prahy.
Chrudim - V Salesiánském divadle v Praze se v uplynulých dnech uskutečnila celostátní soutěž tanečních škol. V kategorii klasický tanec si na ní vytančili stříbrnou příčku Josef Pavliš a Veronika Vodičková z tanečního oddělení ZUŠ Chrudim.
Druhý ročník akce Pokoř své Hranice se uskuteční v sobotu 10. června parku Sady Čs. legií. Nabídne přitom celou plejádu sportovních aktivit a zaujme malé i velké návštěvníky.
Cheb - První etapy úprav za 3 miliony korun se ještě v letošním roce dočká chebská Kamenná ulice. Nebudou se však týkat jejího zamýšleného zobousměrnění.
Obyvatelé Šternberska už v příštím týdnu nebudou muset s akutním zdravotním problémem až do olomoucké fakultní nemocnice, ale pomoci se jim dostane rychleji, a to přímo ve Šternberku.
Sedlčany - Již potřetí lákalo sedlčanské Střední odborné učiliště v Bezručově ulici veřejnost do svého areálu na Školní jarmark. Uskutečnil se v sobotu 13. května dopoledne a návštěvníkům nabídl stánky se sadbou či výrobky sociálně terapeutické dílny Mela a poskytovatele sociálních služeb Zámek Nalžovice, přehlídku různorodých účesů a slavnostních rób, prodej cukrářských výrobků, míchaných nápojů, šperků, moštů a různých sirupů. A zájem byl veliký, do areálu školy zavítaly zhruba čtyři stovky návštěvníků.
Jindy poklidnou hladinu Laguny po roce opět rozčeří oblíbené závody dračích lodí. V sobotu 27. a v neděli 28. května bude bojovat o vítězství na čtyřicet posádek celkem v pěti kategoriích. Třináctý ročník festivalu dračích lodí pořádá přerovský klub Moravian Dragons.
Linec - V linecké Lunzer Strasse loni spolek "Austria Linz Islamische Förderung" (ALIF, přes 8500 členů) zakoupil za 600 000 eur bývalou firemní budovu. Má v ní být mj. centrála ALIF.
Dvě desítky těžkých dřevěných nástrojů z okolních měst a škol sestěhovali do Valašských Athén. Počínaje dneškem se Valašské Meziříčí stává na pět dní hlavním městem cimbálu a místem s největší koncentrací cimbalistů na světě. Až do neděle 28. května se zde bude konat XII. Mezinárodní festival cimbálu (MFC) se soutěží mladých interpretů a řadou koncertů a happeningů pro veřejnost.
Praha - V pražských Holešovicích v prostoru Jatka 78 začal festival virtuální a rozšířené reality. Na mezinárodní konferenci se potká téměř 700 odborníků z celého světa. Kromě konference určené pro odborníky probíhá také i festival pro širokou veřejnost.
Kladruby nad Labem - Národní hřebčín Kladruby nad Labem připravil na sobotu Den starokladrubského koně, který je nejen oslavou unikátního českého plemene, ale také připomenutím úspěchů, kterých hřebčín v prvním roce po znovuotevření dosáhl.
Hradec Králové - Hradecká univerzita ve středu zve i širokou veřejnost od 14 hodin na slavnostní otevření nové budovy přírodovědecké fakulty. Jedná se o v pořadí třetí univerzitní objekt v lokalitě Na Soutoku.
Mělník – Návštěvníci Regionálního muzea rozhodli, že to mělnické je druhé nejlepší v celé zemi. Podle jeho zástupce, Jitky Králové, může i malé muzeum ukázat, že lze vytvářet místo poznávání a setkávání pro své návštěvníky a svou komunitu. „Sdílíme všichni velikou radost nad oceněním, které nám přisoudili naši návštěvníci," vysvětlila.
Trutnov - V obklíčení ředitele krajských lesů či direktora hraběcího panství Colloredo-Mansfeldů absolvovali praktickou část maturit studenti České lesnické akademie v Trutnově.
Brandýs nad Orlicí - Stará hasičská cisterna již dosluhuje a město shání peníze na novou, která vyjde asi na 6 milionů korun. Kromě dotací má pomoci veřejná sbírka.
Kutná Hora – Na stadionu Olympia v Kutné Hoře, v jeho spodní části, se uskuteční v sobotu 24. a v neděli 25. června vždy od 10 hodin běžecké překážkové závody. Ovšem ne atletického typu, ale toho extrémnějšího, jehož popularita se v celém světě rozrůstá.
Stále záhadou jsou pro policii okolnosti drsného napadení, k němuž došlo loni v pátek 9. prosince ve 21.40 hodin ve dvorním traktu mezi bytovými domy ulic Kollárova a Máchova v Kroměříži.
Kutnohorsko - Policie žádá pomoc při identifikaci muže, který v době dne 17.4.2017 kolem 03:00 hod. před budovou OOP Kutná Hora v ulici Komenského nám. 6, Kutná Hora vyšrouboval ze zde zaparkovaných služebních vozidel tři kusy antén ke služebním vysílačkám, čímž způsobil Policii ČR škodu odcizením v celkové výši 1.500 korun.
Ministr financí Andrej Babiš vyzval premiéra Bohuslava Sobotku, aby přestal na veřejnosti říkat, že se vyhýbal placení daní či zneužíval finanční správu. Jedná se o podezření, kterými předseda vlády zdůvodnil návrh na Babišovo odvolání z funkce, které se uskuteční ve středu. Pokud by se Sobotka podobných prohlášení nezdržel, Babiš v předžalobní výzvě, kterou zveřejnil na internetu, hrozí soudním řízením.
Plzeň - Fotbalgolf je sport, který spojuje prvky fotbalu a golfu. Netradiční aktivitu, k níž je zapotřebí pouze velké hřiště, jamky, překážky a fotbalový míč, si budou budou moci snad už za pár měsíců lidé zahrát také v Plzni.