Vodní unikát čeká náročná rekonstrukce
JESENÍKY - Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé Stráně dostane nový kabát. Unikát, jehož horní nádrž je položena až ve výšce 1350 metrů nad mořem, fascinuje nejen techniky, ale i veřejnost.
JESENÍKY - Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé Stráně dostane nový kabát. Unikát, jehož horní nádrž je položena až ve výšce 1350 metrů nad mořem, fascinuje nejen techniky, ale i veřejnost.
Netolice - „Staveniště archeoparku na Jáně není nijak zabezpečené. Bydlím pod ním a kameny, které se používají při stavbě, mi zničily několik tašek. Naposledy jeden kámen jen o kus minul mou ženu,“ zlobil se Karel Dvořák.
NERATOVICE - Rekonstrukce interiérů policejního oddělení přinesla lepší podmínky strážcům zákona i veřejnosti.
ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Už sedm let je kvůli stížnostem obyvatel na hluk uzavřen skatepark mezi ulicemi Kulturní a Pod hrází v Rožnově pod Radhoštěm.
BRNO - V Česku se pěstuje rekordní množství geneticky upravené kukuřice, získat ale informace o tom, ve kterých lokalitách, je obtížné.
PRAHA - Petr Hanuš, kterého policie podezírá, že v noci na dnešek v pražských Malešicích brutálně zavraždil třiatřicetiletou ženu, se sám přihlásil na policii a k činu se přiznal. Kriminalisté ho obviní z vraždy a požádají soud, aby ho vzal do vazby. Pražská policie o tom informovala na svých internetových stránkách.
PRAHA - Petr Hanuš, kterého policie podezírá, že v noci na dnešek v pražských Malešicích brutálně zavraždil třiatřicetiletou ženu, se sám přihlásil na policii a k činu se přiznal. „Podezřelý mladík se sám v poledne přihlásil na policii a nyní probíhají právní úkony předcházející sdělení z obvinění trestného činu vraždy,“ řekla Deníku policejní mluvčí Eva Miklíková.
PRAHA - Ministerstvo vnitra chce sjednotit způsob, jakým se budou lidé moci podílet na přípravě vládních dokumentů. Návrh, jak postupně zapojit veřejnost, předloží ve středu k projednání vládě ministr Ivan Langer (ODS).
POLIČKA -Výstava tohoto nezaměnitelného autora optimistických obrázků a rýmů putuje po těch městech naší republiky, která jsou členy sdružení Česká inspirace.
PŘELOUČ - Motoristé, kteří byli donedávna zvyklí odstavit své vozidlo v centru Přelouče před obchodním domem Penny Market, aniž v něm nakoupili, již musí za parkování platit. Nový systém uvedl Penny Market nyní do provozu a u vjezdu na parkoviště se objevil dřevěný domek s obsluhou. Radnici se nová situace nezamlouvá, zároveň ale připouští, že s ní nemůže nic dělat.
MALEŠICE - Kriminalisté vyšetřují již čtyřiadvacátý případ vraždy vletošním roce. Třiatřicetiletou mladou ženu umlátil ksmrti její bývalý spolupracovník před vchodem do domu kde bydlela.
MALEŠICE - Kriminalisté vyšetřují již čtyřiadvacátý případ vraždy vletošním roce. Třiatřicetiletou mladou ženu umlátil ksmrti její bývalý spolupracovník před vchodem do domu kde bydlela.
OSTRAVA - Policisté registrují za první pololetí 1233 trestných činů krádeže věcí z vozidel, což je o osmdesát více než ve stejném období v loňském roce.
HAVÍŘOV – Havířované mají i o letních prázdninách možnost využívat některá z mnoha školních hřišť ve městě.
HODONÍN - Stejně jako v loňském roce se i letos zabývá Zdravotní ústav Centrum Jih v Hodoníně preventivním programem.
PRAHA - Vláda Mirka Topolánka investuje do 1. ledna 2008 celkem 25 milionů korun do informační kampaně ke vstupu země do schengenského prostoru. Na skutečnost, že od Nového roku z hranic zmizí všechny zábrany volného pohybu, bude kampaň upozorňovat Čechy i cizince.
HORNÍ CEREKEV - Maratonský seriál na horských kolech pro veřejnost Galaxy série 2007 pokračoval v sobotu stále více populárnějším závodem Přes tři vrchy Vysočiny.
OSTRAVA - Podzemí Frýdlantských mostů, plato u vlakového nádraží ve Svinově, most Pionýrů a další místa v Ostravě. Co mají společného? Kouty zapáchající močí.
OSTRAVA - Podzemí Frýdlantských mostů, plato u vlakového nádraží ve Svinově, most Pionýrů a další místa vOstravě. Co mají společného? Kouty zapáchající močí. Lidé při močení na veřejných místech s oblibou vyhledávají kouty ukryté před zraky dalších chodců.
OPATOV -Zdejší motokrosový areál hostil o víkendu další z podniku hobbymotokrosového Nativ cupu. „Je to již pátý závod seriálu, a je vidět, že motokrosovou veřejnost přitahuje stále víc,“ popisuje nabité startovní pole hlavní organizátor závodu Jaroslav “Jari Kurri“ Lipenský.
LIBINA - Policisté intenzivně pátrají po lupiči, který má na svém kontě loupežné přepadení benzinového čerpadla v Libině. To se stalo v pátek kolem sedmnácté hodiny.
KARVINÁ - Nejrychlejším účastníkem víkendového Městského běhu Karvinou se stal Slovák Ivan Čotov, který byl v cíli o pět sekund dříve než Polák Tomasz Kusz.
KOLÍNSKO - Hejtman Středočeského kraje Petr Bendl zahajuje v pondělí 16. července letní cyklistické a vodácké putování po malých obcích kraje. V pořadí již čtvrtý ročník akce „Středočeský venkov – místo pro život“ doplní, stejně jako v loňském roce, také jednodenní cesta na koních.
BOHUMÍN - Čerstvě obnovený židovský hřbitov v Bohumíně se o víkendu stalo terčem nájezdu vandalů.
PŘEROV - Šetření dvou loupežných přepadení, která se stala v krátkém časovém rozmezí devíti dnů, naplno zaměstnává přerovské policisty. Pátek třináctého nepřinesl nic dobrého pražskému majiteli sázkové kanceláře v Klivarově ulici v Přerově.
HORNÍ CEREKEV - Maratonský seriál na horských kolech pro veřejnost Galaxy série 2007 pokračoval v sobotu stále více populárnějším závodem Přes tři vrchy Vysočiny.
PŘEROV - Šetření dvou loupežných přepadení, která se stala v krátkém časovém rozmezí devíti dnů, naplno zaměstnává přerovské policisty. Pátek třináctého nepřinesl nic dobrého pražskému majiteli sázkové kanceláře v Klivarově ulici v Přerově.
PŘEROV - Šetření dvou loupežných přepadení, která se stala v krátkém časovém rozmezí devíti dnů, naplno zaměstnává přerovské policisty. Pátek třináctého nepřinesl nic dobrého pražskému majiteli sázkové kanceláře v Klivarově ulici v Přerově.
DUBÍ - Černý pátek třináctého byl pro trhovce na asijské tržnici u Lesní brány v Dubí na Teplicku. Celníci zde při kontrole zadrželi padělky oděvů světových značek za téměř tři miliony korun a také balíky kartonů cigaret ukrytých ve veřejnosti nepřístupném prostoru.
MILETÍN - Miletínští radní vybudovali volejbalové hřiště a nové dětské hřiště.
KROMĚŘÍŽ - Na osmdesát pilotů hostilo během několika uplynulých dní kroměřížské letiště.Neoficiální šestnáctý ročník setkání vrtulníkářů si nenechali ujít ani zahraniční hosté. Mezi nimi byl například i třiačtyřicetiletý Hugo Markes ze Švýcarska.
OSTRAVA - Radnice měst v Moravskoslezském kraji jsou zavaleny žádostmi lidí o příspěvky na péči, jež od ledna zavedl nový zákon o sociálních službách. Kvůli složitému procesu, kdy každý případ posuzuje několik úřadů, ještě některé radnice nestihly rozhodnout ani o žádostech podaných v lednu.
ŽĎÁR NAD SÁZAVOU - Klenot českého rychlobruslení se ocitl v ohrožení života. Dvojnásobnou mistryni světa Martinu Sáblíkovou srazil v pátek 13. července při tréninkové jízdě na kole bezohledný řidič automobilu.
TEREZÍN - Ve znamení jedniček byl jubilejní 5. ročník cyklistického závodu pro širokou veřejnost Za pěnivou důvou.
PŘÍBRAMSKO - Vládní koordinátor pro radar Tomáš Klvaňa začal navštěvovat vesnice.
DOLNÍ TŘEŠŇOVEC - Sbor místních dobrovolných hasičů připravil na sobotu po patnácté již tradiční a populární soutěž v požárním útoku mužů a žen o „Zelený pohár“.
ZUBŠTEJN - Také chůzi po žhavých uhlících si budou moci vyzkoušet odvážní návštěvníci tradiční Bitvy o Zubštejn. Ta se letos, oficiálně počtvrté, odehraje v sobotu 21. července.
VYSKYTNÁ NAD JIHLAVOU - Horu odpadků na skládce komunálního odpadu firmy A.S.A. mezi Plandry a Vyskytnou během několika týdnů provozovatel uklidil a svahy zasypal hlínou.
KROMĚŘÍŽ - Na osmdesát pilotů hostilo během několika uplynulých dní kroměřížské letiště. Neoficiální šestnáctý ročník setkání vrtulníkářů si nenechali ujít ani zahraniční hosté. Mezi nimi byl například i třiačtyřicetiletý Hugo Markes ze Švýcarska.
CHOMUTOV - Už 3. srpna otevřou v Chomutově v areálu bývalého letního kina Eldorado nový skatepark. Program, který začne v 16 hodin, bude zpestřen o vystoupení kapel a nejrůznější soutěže.
KRÁLÍKY - Vedení města zve veřejnost na „den otevřených dveří“ v Evropském domě.
ML. BOLESLAV - Automobilka Škoda Auto v pondělí poprvé zveřejnila snímek nové Fabie Combi, kterou čeká světová výstavní premiéra v září na autosalonu v německém Frankfurtu nad Mohanem.
OSTRAVA - Ředitelka ústavu pro mentálně postižené Tamara Šeligová vystudovala vysokou školu s ekonomickým zaměřením. Po několika letech v této branži ale dospěla k závěru, že by chtěla pracovat s lidmi a být jim prospěšná.
HRÁDEK U NECHANIC - Cílem tisíců návštěvníků byl o volných dnech Hrádek u Nechanic. Nádvoří se proměnilo v tržiště, chyběli jen sokolníci. Ptáky sem nepustila karanténa.
ŽĎÁR NAD SÁZAVOU - Klenot českého rychlobruslení se ocitl v ohrožení života. Dvojnásobnou mistryni světa Martinu Sáblíkovou srazil v pátek 13. července při tréninkové jízdě na kole bezohledný řidič automobilu.
ŽĎÁR NAD SÁZAVOU - Klenot českého rychlobruslení se ocitl v ohrožení života. Dvojnásobnou mistryni světa Martinu Sáblíkovou srazil v pátek při tréninkové jízdě na kole bezohledný řidič automobilu.
LIBEREC - Kdo chce vidět budovu bývalého obchodního domu Ještěd, nyní Tesca, ještě celou, měl by si pospíšit.
NOVÝ JIČÍN - Píseň o generálu Laudonovi, který jede přes vesnici, asi zná každý. Řada lidí ale netuší, že život tohoto muže napsal poslední kapitolu v Novém Jičíně. Polní maršál Gideon Baron von Laudon se narodil 10. února zemřel v Novém Jičíně 14. července 1790.
PLANÁ - Mezi motorkáře zavítal také Rudolf Bártl s motokrosovým veteránem