Příbram – Jeden z pavilonů bývalé základní školy v Žežické ulici v Příbrami město proměnilo v domov pro seniory, takzvaný Kodus. Třiadvacet bytů našlo své nájemníky i přes přísná kritéria jako například dvacetiletý pobyt v Příbrami, věk vyšší šedesáti let nebo žádný dluh na sociálce.
Kladno - Blíží se jaro a s ním přicházejí na svět mláďata, provozovatelé záchranných stanic proto více než kdy v roce apelují na veřejnost, aby byli lidé ve svých krocích uvážení a v dobré víře pomoci, ještě více neuškodili.
Přerov nad Labem – Letošní návštěvnická sezona v přerovském skanzenu, která byla zahájená v sobotu, je jubilejní. Skanzen bude otevřený tisícům návštěvníků už po padesáté!
Hasiči i záchranáři zasahovali v sobotu 18. března během druholigového hokejového zápasu na šumperském zimním stadionu. Hořelo ve sklepních prostorách komplexu, požár se ale podařilo záhy zlikvidovat.
Čechy pod Kosířem – Sobota patřila v Čechách pod Kosířem sportu, přesněji řečeno stolnímu tenisu. V místní multifunkční hale se totiž konal už šestý ročník Josefovského pingpongového turnaje.
Jimlín - Bude to 750 let od první písemné zmínky a 250 let od příchodu Schwarzenbergů jako nových vlastníků zámku. Hrady a zámky v celé ČR se otevírají už za dva týdny.
Hradec Králové /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - O víkendu aquacentrum výjimečně zve návštěvníky na noční koupání, které se uskuteční v sobotu od 18 do 23 hodin a v neděli od 18 do 21 hodin. Během víkendu bude navíc pobyt v aquacentru automaticky prodloužen o patnáct minut.
Praha - Národní galerie vkročila do jarní sezóny opět velkoryse. Ve Veletržním paláci ve čtvrtek večer její šéf Jiří Fajt potvrdil, že najít i „prodat" výtvarnou kvalitu vskutku umí. Velkolepá Grand Opening určená i široké veřejnosti přinesla devět výstav a všem, kteří přišli, brala dech. Zejména instalací čínského umělce Aj Wej-weje, který se tu představil už před rokem.
Základní škola Sychrov vyhlásila soutěž (NON)STOP palmovému oleji. Žáci i veřejnost se mohou zapojit již do druhého kola. První kolo za měsíc únor už má svoji vítězku. Je jí žákyně osmé třídy Jana Šicová.
Hořovice - Rakovina prsu je nejčastější nádorové onemocnění u českých žen. Této smutné statistice nevymyká ani Hořovicko a Berounsko. S léčbou tohoto onkologického onemocnění se často zabývají i lékaři hořovické nemocnice.
/ROZHOVOR/ Vodní záchranářství jako sport není příliš rozšířené v povědomí veřejnosti. Ale právě krnovský oddíl vodních záchranářů patří v naší republice ke špičce.
Děčín – V pátek dopoledne padla většina kaštanů před děčínským hlavním nádražím. Správa železniční dopravní cesty je nechala pokácet i přesto, že s tím nesouhlasila veřejnost ani děčínská radnice.
Benátky nad Jizerou žijí sportem. Důkazem toho je rozmanitá nabídka kroužků. Kromě hokeje mohou školáci navštěvovat například gymnastiku, vodní slalom, badminton a další. Není proto divu, že každý rok město pořádá anketu O nejpopulárnějšího sportovce. A my známe výsledky.
„Všichni funkcionáři vesnických klubů mají můj obrovský obdiv. Je jedno, jestli jejich tým hraje základní třídu nebo krajský přebor. Stráví kolem milovaného fotbalu stovky hodin. Obětují svůj soukromý čas, neděle tráví na hřišti. Ti lidé musí mít v rodině pro svůj koníček obrovské pochopení.
Dvůr Králové - V sobotu večer odstartují královédvorští hokejisté kvalifikační boje o postup do druhé ligy. Na domácím ledě tým trenéra Houdy od 17.00 vyzve soupeře z Mělníka.
Vinař Josef Valihrach z Krumvíře na Břeclavsku získal nejvyšší ocenění v kategorii bílých suchých vín na soutěži v USA nazvané Great American International Wine Competition, jedné z mladších, ale prestižních soutěží. Uspěl s odrůdou Ryzlink rýnský ročníku 2015, soutěže se účastnil poprvé.
Blansko – Adrenalin před startem stoupá. Ve tvářích závodníků je maximální soustředění a nervy jsou napjaté k prasknutí. První vteřiny závodu jsou velmi důležité. Mohou rozhodnout o tom, kdo vyhraje a kdo skončí v propadlišti výsledkových dějin. Start! A je to tady, na dráhu vyrážejí závodní formule. První ostrá zatáčka a dvě vylétají mimo trať. Rychle zpátky, ještě není nic ztraceno! Dělnický dům v Blansku ovládne v sobotu Drakoneček. Den her a maxiautodráhy v režii skautského střediska Srdce na dlani.
Chrudim – Spolek absolventů a přátel chrudimské zemědělské školy zítra pořádá přednášku a besedu na téma „Život a dílo zahradního architekta Josefa Vaňka".
Teplice - V rámci prevence před nadměrným výskytem potkanů probíhá v těchto dnech v Teplicích povrchová deratizace a to na celém katastrálním území města, ohraničeném čtvrtí Hudcov až Sobědruhy.
Tento týden je vyhlášen týdnem trénování paměti. Veřejnost se v těchto dnech dozvídá o výsledcích výzkumu mozku srozumitelnou formou prostřednictvím stovek akcí.
Dolní Morava – Policie pátrá po vozidle, které se ztratilo v Dolní Moravě. Ke krádeži došlo 11. března mezi čtvrt na sedm a půl desátou večer. Šlo o Škodu Octavia, kterou majitel nechal po uzamčení zaparkovanou vedle penzionu Terezka v Horní Moravě. Způsobenou škodu vyčíslil na 200 tisíc korun.
Votice – Motýlárium, loni spuštěný projekt votické ekologické organizace Ochrana fauny ČR se současně stal jakýmsi zlomovým okamžikem celé organizace. Nejen kvůli tomu, že si členové sdružení při jeho realizaci pěkně mákli.
Město Kutná Hora si chce vzít další úvěr. Jeho výše by měla dosáhnout 150 milionů korun. Jednomyslně se na tom shodl Finanční výbor města, který návrh předloží městským zastupitelům na březnovém jednání.
Náměšť nad Oslavou - Zámek v Náměšti nad Oslavou otevře své brány veřejnosti v sobotu 1. dubna. Už teď se správci zámku na návštěvníky připravují. Tento týden odhalili sochu Neptuna na vnitřním nádvoří zámku. Sňali z něj ochranné obaly, které památku v zimě chrání před poškozením.
Třebíč - Do hlavní budovy Střední průmyslové školy v Třebíči vstoupí dva neznámí muži. Budou se pohybovat po budově a snažit se usmrtit a zranit co největší počet osob. Takový námět bude mít cvičení, které chystají policisté a další složky vysočinského integrovaného záchranného systému.
Východní Čechy - Jako každý týden, i tentokrát Deník čtenářům přináší některé užitečné tipy na společenské události, které se konají nejen o víkendu 18. a 19. března.
Březen je obdobím, kdy se naplno rozjíždějí košty, na nichž vinaři nabízejí veřejnosti k ochutnání své produkty v řadě obcí na Slovácku. Jednou z nich byly v sobotu Babice, do jejichž kulturního stánku zamířili hodinu po poledni vyznavači vinných moků.
České Budějovice – Udělat něco pro své zdraví a ještě k tomu podpořit dobrou věc. To je cílem již druhého ročníku akce s názvem „Nebuďme chladní" aneb první jarní ponor do řeky Malše.
Frýdek-Místek - Kombinace parku a malé kontaktní zoo, taková je představa nadšenců, kteří chtějí zvelebit pozemek za frýdeckou sportovní halou Polárkou.
Kolín – Strašné dlouhé hodiny obrovského strachu a bezmoci prožívala rodina mladého hocha z Kolína. Sedmnáctiletý chlapec se v úterý večer nevrátil domů a nedával o sobě vůbec žádné zprávy. Na Kolínsku a sousedním Nymbursku se rozjela rozsáhlá pátrací akce.
Ústí n. O. – Střední škola uměleckoprůmyslová Ústí nad Orlicí je ve svém domovském městě vidět. Práce studentů pěti uměleckých oborů už mohla nejen ústecká veřejnost zhlédnout v Galerii pod radnicí, Hernychově vile, kavárně Malé scény či foyer Roškotova divadla.
Zvíkovské Podhradí – Čtrnáctý ročník krajské soutěže dětských zpěváků lidových písní Jihočeský zpěváček rozezní v sobotu 18. března od 14 hodin Hotel Zvíkov.
Mladá Boleslav - Program dubnových kulturních akcí ve Škoda Muzeu v Mladé Boleslavi. Před začátkem každé akce se lze občerstvit v Café/Restaurantu Václav. Změna programu vyhrazena.
Mariánské Lázně - Dvě 500eurové bankovky si přišel do směnárny v Mariánských Lázních vyměnit asi padesátiletý muž. Jak se ale záhy ukázalo, šlo o velmi zdařilé padělky. Pracovnice si toho však všimla, až když byl muž pryč. Policisté už po něm ale pátrají.