Knížecí rodina přivítala návštěvníky hradu
Křivoklát - Na hradě Křivoklát se oslavovaly velikonoce. Při této příležitosti propůjčila knížecí rodina Fürstenberků hrad veřejnosti. Oslavy na hradě začaly už v pátek a trvaly až do neděle.
Křivoklát - Na hradě Křivoklát se oslavovaly velikonoce. Při této příležitosti propůjčila knížecí rodina Fürstenberků hrad veřejnosti. Oslavy na hradě začaly už v pátek a trvaly až do neděle.
Příbram – Knihovna Jana Drdy na náměstí T. G. Masaryka je nyní pro veřejnost uzavřená. Začaly v ní stavební úpravy přízemí a stavba výtahu. Na jeho zřízení město získalo dotaci z rozpočtu Ministerstva kultury ČR v rámci Národního rozvojového programu mobility pro všechny. Stavební úpravy potrvají až do konce letních prázdnin.
Kladensko - Stále častěji může veřejnost registrovat jev, kdy se pošty na vesnicích či malých městech mění v takzvané Pošty Partner. Jinak tomu není ani na Kladensku. Prakticky se jedná o přechod klasické pobočky České pošty do rukou obce nebo soukromníka. Zatímco někde ovšem jde tento přechod jako po másle, jinde už situace tak růžová není. Některým obcím se totiž nepozdává postup České pošty.
Kolínsko - O tom, kam půjdou peníze na podporu regionu z 13. ročníku grantového programu TPCA pro Kolínsko, může již tradičně pomoci rozhodnout i veřejnost. Internetové hlasování se rozjíždí v úterý 3. dubna.
FOTOGALERIE / Stovky vyznavačů lahodných vinných moků se nechaly o Velikonoční neděli navnadit 53. ročníkem oblastní přehlídky vín v Boršicích.
Písek - V Malých výstavních síních Prácheňského muzea se ve středu 4. dubna od 17 hodin koná vernisáž výstavy obrazů Petra Mano a Jiřího Steinera.
Kutná Hora /VIDEO, FOTOGALERIE/ – Katedrála Nanebevzetí Panny Marie v kutnohorském Sedlci byla zdarma otevřena široké veřejnosti ve dnech 30. března až 2. dubna. Návštěva katedrály je silným zážitkem. Velký zájem, nejen místních, tuto skutečnost potvrdil.
Odborná lékařská veřejnost není v názorech jednotná.
Karviná – V polovině března se uskutečnila dlouho očekávaná akce vodáků z Karviné pod názvem Odemykání řeky Olše.
Práce na modernizaci karvinského vlakového nádraží běží na plné obrátky. Aktuálně zmizelo třetí nástupiště i obě koleje podél něj.
Dvanáctý ročník oblíbené akce Velikonoce na Buchlově nabídl o Velikonoční neděli dvěma tisícům návštěvníků opět pestrý program.
Plzeň-Radčice – První dubnovou středu se v Plzni-Radčicích běhá. Už pěknou řádku roků a jinak tomu nebude ani letos, kdy 4. dubna startuje 37. ročník Běhu okolo Zámečku znovu jako Velká cena G teamu.
Most - Na magistrátu v Mostě bude také letos probíhat akce Do práce na kole.
Ústí nad Labem - Kromě nových toalet vzniknou i kuchyňky a úklidové místnosti.
Se začátkem dubna se ve Freudově rodišti otevírají brány zrekonstruovaných piaristických zahrad. Oáza klidu v centru Příbora bude veřejnosti přístupná až do října každý den do 9.00 do 19.00 hodin, během léta až do 21.00 hodin.
V sobotu 21. dubna otevřou Pražské vodovody a kanalizace pro veřejnost čistírnu odpadních vod Horní Počernice – Čertousy.
Jižní Morava - Jejich šumící listí vypráví o radosti ze vzniku Československa. Později je lidé sázeli třeba na oslavu konce druhé světové války. V České republice rostou tisíce takzvaných stromů svobody. Brněnská Nadace Partnerství se je letos rozhodla najít. Na jižní Moravě už objevila s pomocí veřejnosti 237 stromů, z toho dvanáct v Brně.
Žatec /ANKETA/ – Obyvatelé Žatce si před pár týdny svou aktivitou při hlasování vydobyli Rákosníčkovo hřiště. Zanedlouho je vybídne žatecká radnice k hlasovací aktivitě znovu. Vedení města chce, aby si sami lidé vybrali, kde dětské hřiště za milion a půl vyroste. Letos v září ho postaví společnost Lidl.
Ostroh - Trh, ukázka řemesel, občerstvení a hudba. To všechno a možná ještě víc nabídne trh, který se poprvé na Velikonoční neděli uskuteční na hradě Seeberg.
Pavilon goril a australská expozice. To mají být dvě nové stavby, které letos přibudou v pražské zoologické zahradě. Ředitel pražské zoo Miroslav Bobek to dnes řekl při příležitosti zahájení 87. sezony. Veřejnosti doporučil, aby navštívila nová mláďata, například tygry nebo právě gorily.
Nová Paka - Velký zájem veřejnosti provázelo slavnostní zahájení turistické sezóny na hradě Pecka za účasti Kryštofa Haranta, jeho manželky a družiny.
Svitavsko – Přestože byla hlavní pozornost hokejové veřejnosti zaostřena na krajskou ligu dospělých, tak nelze v žádném případě opomenout ani další soutěže mužů a mládeže.
Pardubice – Pardubický kostel svatého Bartoloměje se otevře veřejnosti. Nejen věřící lidé, ale i ateisté do něj mohou každé úterý, počínaje 3. dubnem, vstoupit zcela bez obav a užít si ticho a klid. V Pardubicích se totiž od začátku dubna až do začátku června koná pod záštitou místní římskokatolické farnosti akce Kostel otevřen.
Příběh jednoho trička. Tímto projektem chce letos přispět Základní škola Labyrint k celosvětové kampani Fashion Revolution.
Most - Ve středu 4. dubna začne v Mostě osmý ročník pětidenního divadelního festivalu PřeMostění, který potrvá do neděle 8. dubna. Ojedinělý kulturní podnik se bude konat v ZUŠ F. L. Gassmanna a je určen pro širokou veřejnost. Očekává se na čtyři tisíce diváků.
Plzeň – První semifinálový zápas play-off první ligy proti Vsetínu zvládly hráčky plzeňské Florbalové školy na jedničku s hvězdičkou.
Jižní Morava /ANKETA/ - Města na jihu Moravy zakázala pití alkoholu na veřejnosti. Na dodržování vyhlášky i o Velikonocích dohlédnou strážníci.
Cheb – Zapuštěná jáma, která poslouží i jako výměník vzduchu, vyroste během letošního roku u vyhaslé sopky Komorní hůrka u Chebu.
Most - Zpětná vazba od veřejnosti hraje podle navrhovatele důležitou roli v celém projektu.
Jihlava /SERIÁL JAK JSME ŽILI V ČESKOSLOVENSKU/ - Nejatraktivnějším sportovním stánkem Jihlavy byl dlouhá léta Horácký zimní stadion. Na ledě od rána do večera bruslili sportovci, školáci, veřejnost a pochopitelně nejvíc hokejová Dukla.
/FOTOGALERIE/ Speciální vlaková souprava přijede do Nového Jičína i Frenštátu pod Radhoštěm.
Jaroměř - V důstojnické besedě PDA v Josefově se už tradičně konal slavnostní galavečer 12. ročníku Jaroměřské PROST FAIN LIGY firem 2018 v halové kopané.
Domažlice – V úterý 3. dubna bude domažlické MKS hostit krajské kolo soutěže ZUŠ bicích nástrojů.
Jindřichův Hradec – Studenti Univerzitního sportovního klubu Fakulty managementu Vysoké školy ekonomické uspořádali v jindřichohradeckém plaveckém bazénu 21. ročník týmové soutěže pro veřejnost Velikonoční plavecké štafety 2018.
/FOTOGALERIE/ Moderní historická expozice se spoustou dávných exponátů, ale i interaktivní prvky a 3D objekty, umělé historické postavy, která budou mluvit s návštěvníky, a mnoho dalšího.
Žďárské vrchy – Nové příbytky připravili pro ptáky a pro drobné hlodavce v uplynulých dnech zaměstnanci Správy Chráněné krajinné oblasti Žďárské vrchy. Budky rozvěsí na předem vytipovaných místech.
Jihlava – Degustace cvrčka na másle, velkého moučného červa na čili a česneku, grilovaného saranče a pro odvážné i smaženého švába argentinského. Tyto hmyzí speciality si zájemci budou moct ochutnat začátkem dubna v budově Vysoké školy polytechnické Jihlava (VŠPJ) v rámci Světového dne zdraví.
Tipy na zajímavé akce velikonočního víkendu na Olomoucku. Vyberte si a vyražte.
Velké Meziříčí – Celkem 163 vzorků likérů a pálenek se sešlo do každoročního koštu, který se letos ve Velkém Meziříčí koná již počtrnácté. Odborná komise má již za sebou zhodnocení exemplářů, návštěvníci z řad veřejnosti pak budou moci vzorky ochutnat v sobotu 7. dubna.
Lány - Jelen Standa, který na začátku února v Návštěvnickém centru Šumavy na Kvildě zranil jednoho z návštěvníků, se rázem stal nejspíš nejznámějším jelenem v Čechách.
Lány - Jelen Standa, který na začátku února v Návštěvnickém centru Šumavy na Kvildě zranil jednoho z návštěvníků, se rázem stal nejspíš nejznámějším jelenem v Čechách. Původně měl být kvůli svému útoku na muže zastřelen, nakonec však nalezl i díky nesouhlasu veřejnosti svůj nový domov v lánské oboře.
Hradec Králové - Když se na sklonku loňského září zvedla vlna kritiky proti vizi hradecké radnice na změnu dopravního uzlu u Grandu, nechal magistrát prověřit varianty odborníky z ČVUT.
Ústecko, Teplicko - V pátek 30. března , stejně tak v sobotu i v neděli bude v Teplicích i Ústí nad Labem zajištěna lékárenská pohotovost lékárnami ve větších obchodních centrech, jako je například zajištěna o víkendech.
Chomutovsko - V pátek 30. března, stejně tak v sobotu i v neděli bude na Chomutovsku zajištěna lékárenská pohotovost lékárnami ve větších obchodních centrech, jako je například zajištěna o víkendech.
Mostecko - V pátek 30. března, stejně tak v sobotu i v neděli bude na Mostecku zajištěna lékárenská pohotovost lékárnami ve větších obchodních centrech, jako je například zajištěna o víkendech.
/FOTOGALERIE/ Po zimní pauze se už v pátek 30. března otevře veřejnosti bunkr Na Trati. Přístupný bude vždy o víkendech a svátcích, a to od 14 do 18 hodin.
Volyně - S výzvou o pomoc při pátrání po totožnosti muže na snímku se na veřejnost obracejí policisté ze Strakonicka.
Strakonice - Ve vestibulu Základní školy Dukelská ve Strakonicích se v úterý 27. března konal již 8. ročník Velikonočního trhu.
Povinnost mít zimní pneumatiky končí řidičům v sobotu 31. března. Poté si mohou vyměnit zimní obutí za letní. Přerovské pneuservisy hlásí zvýšený zájem řidičů o přezutí, ten hlavní nápor je ale teprve čeká. Zatímco přezouvání na zimní pneumatiky má zákonem stanovené jasné podmínky, u přezouvání letních žádná zákonná povinnost neexistuje.
Havlíčkův Brod – V pondělí 2. dubna v Havlíčkově Brodě odstartuje čtrnáctidenní Putování neboli Nahoru a dolů od města k městu, které si vzalo za cíl zvýšit povědomí veřejnosti o autismu. Na konci téměř každého dne je ve vybraném městě naplánovaná beseda o životě autistů. Zájemci mají možnost debatovat na toto téma s přítomnými odborníky nebo s lidmi, kteří mají s autismem svou zkušenost.