
Tituly přiřknou zastupitelé
Chrudim - Rada města Chrudim posoudila letošní nominace na udělení cen Osobnost města Chrudim a doporučila zastupitelům ke schválení jména tří osobností.
Chrudim - Rada města Chrudim posoudila letošní nominace na udělení cen Osobnost města Chrudim a doporučila zastupitelům ke schválení jména tří osobností.
Domažlice - Objekt je pro veřejnost uzavřen už sedmým rokem. Letos by se v něm měla otevřít galerie.
Světlá nad Sázavou – Vlnu nevole u veřejnosti vzbudilo zavření čekárny na vlakovém nádraží ve Světlé nad Sázavou, ke kterému došlo loni v červenci.
Novela vyhlášky o ochraně dřevin a povolování jejich kácení přináší zásadní změnu v přístupu ke kácení dřevin v soukromých zahradách. Majitelé už nemusejí žádat o povolení pokácet stromy, které se na zahradě nacházejí.
Dukovany - V Jaderné elektrárně Dukovany začala modernizace Informačního centra. Vylepšení za více než dvě desítky milionů korun od základů změní způsob prezentace a umožní vyšší návštěvnost Informačního centra, které slouží laické i odborné veřejnosti z celé České republiky i ze zahraničí.
Jičín – Oblastní nemocnice Jičín nově pořádá víkendové kurzy první pomoci a základní resuscitace pro veřejnost. Kurzy jsou zaměřeny na nácvik praktických dovedností s využitím moderních multimediálních pomůcek a modelů.
Praha - Přestože veřejnost velmi vítá návrat Karla Brücknera k fotbalové reprezentaci před středečním přípravným zápasem s Norskem, sám bývalý úspěšný trenér nechce roli konzultanta zveličovat.
Cholenice – Hlavním úkolem letošního roku je získat stavební povolení na vybudování vodovodního připojení. Jičínskému deníku to řekla starostka obce Romana Komárková.
České Budějovice – Mimořádná valná hromada HC České Budějovice v pondělí pozdě večer zvolila svou novou správní radu. Tvoří ji Petr Havlátko, Milan Janoušek, Jan Ryba a Milan Šesták. Stanislav Rataj na svůj post rezignoval. Do vedení mládežnického klubu se nedostal nikdo z kandidátů podporovaných prvoligovým ČEZ Motorem.
Pelhřimovsko – V celé republice, a tedy i na Pelhřimovsku, platí od loňského července nové podmínky pro povolování kácení dřevin rostoucích mimo les.
Jindřichohradecko - Na Jindřichohradecku se změny od března dotkly sedmi provozoven. O práci tak přišli i někteří zaměstnanci.
Jihlava - Paradoxně ještě krátce před svým koncem stihl projekt Malá řemesla získat ocenění.
Opava /FOTOGALERIE/ - Kroje, řady zvědavých lidí a především červenobílé ozdoby spletené z červeného a bílého hedvábí, které se nazývají martenice a jsou bulharským symbolem. Takové byly ústřední body programu v rámci kampaně Martenica, která se uskutečnila v pondělí před budovou Slezského divadla v Opavě a kladla si za cíl mimo jiné přiblížit veřejnosti bulharské tradice a zvyky.
Kladensko – Žena z Kladna, jež se procházela v lesním porostu u Hřebče, zde nalezla zjevně podvyživeného a zanedbaného německého ovčáka, kterého někdo přivázal ke stromu nedaleko hřebečské vodní nádrže.
Kladensko - Žena z Kladna, jež se procházela v lesním porostu u Hřebče, zde nalezla zjevně podvyživeného a zanedbaného německého ovčáka, kterého někdo přivázal ke stromu nedaleko hřebečské vodní nádrže.
Sokolov - Radnice v Sokolově musela vysvětlovat údajně připravované uzavření základní školy v Běžecké ulici. Ukázalo se ale, že jde o naprostou fámu. Ani na minutu jsme o tom neuvažovali, ujišťuje místostarosta Sokolova Ladislav Sedláček.
Kolín - Kolínská vodárenská věž by mohla projít zásadní rekonstrukcí. Ovšem pouze v tom případě, jestli se podaří získat dotaci.
Písek – Od května by měl pomoci asistent prevence kriminality dvěma strážníkům, kteří od začátku roku mají na starost sídliště Portyč.
Dukovany - V Jaderné elektrárně Dukovany začala modernizace Informačního centra. Vylepšení za více než dvě desítky milionů korun od základů změní způsob prezentace a umožní vyšší návštěvnost Informačního centra, které slouží laické i odborné veřejnosti z celé České republiky i ze zahraničí.
Mladá Boleslav - Chystaná spolupráce Středočeského kraje a policistů dává ale tušit, že by v budoucnu mohlo být vše jinak a čísla pachatelů a jejich trestných činů by nemusela být tak dramatická a obecně by kriminalita mohla i na Mladoboleslavsku ustupovat.
Veselí nad Moravou – Pět let již ve Veselí nad Moravou existuje bruslařský oddíl In-line Veselí. Původně jej navštěvovalo šest dětí, nyní je jich už přes padesát. Mladí sportovci ale nemají místo, kde by mohli pravidelně sportovat. Také proto trenéři oddílu už několik let usilují o to, aby ve městě vznikla in-line dráha. Nyní využili novinky v podobě investičních grantů, které město pro letošní rok vyhlásilo.
Jihlava - Paradoxně ještě krátce před svým koncem stihl projekt Malá řemesla získat ocenění.
Jihlava - Z vyhlašování krajského kola soutěže Zlatý erb 2014 si zástupci Jihlavy odnesli dvě první místa. Krajské město má už poněkolikáté nejlepší web mezi městy.
Praha, Rakovník - Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Marcel Chládek (ČSSD) vyhlásil vítěze ankety Fotbalista roku 2013. Pořad vysílala stanice ČT sport v pondělí večer.
Ústí nad Labem /NOVÉ FOTO, DŮVODOVÁ ZPRÁVA/ – Zastupitelé zřídili novou příspěvkovou organizaci Činoherní studio města Ústí nad Labem a dali do ní 8 milionů korun. Herec Jiří Maryško napadl radního Jana Eichlera.
Vyškov – Chcete se dovědět, kdo je nejlepším sportovcem města Vyškova nebo celého okresu za rok 2013? Zajímá vás, jak se na sportovní vrchol dostali a třeba si s nimi chcete i pohovořit?
Řím - Silné deště způsobily další škody na památkách ve starověkých Pompejích u Neapole. O víkendu se zhroutily části zdí Venušina chrámu, hrobky a obchodu, jež jsou součástí vykopávek města, které po výbuchu sopky Vesuvu v roce 79 našeho letopočtu zůstalo zasypáno lávou. Podle médií o tom dnes informovali archeologové.
Šternberk – Okolo dvaceti pěti tisíc knih knihovny ve Šternberku se bude stěhovat. Důvodem je kompletní rekonstrukce tamního Městského klubu, kde bibliotéka sídlí.
Hořice/Praha – Pražský Spolek rodáků a přátel města Hořice v Podkrkonoší láká veřejnost na letošní besedy.
Praha /VIDEO/ - Téměř měsíc už se raduje ze získané kořisti dosud neznámý zloděj, který 8. února odnesl z kongresového sálu hotelu na Vinohradské ulici v Praze dva dataprojektory. Kamerové záběry ukazují, že se objevil po sedmé večer, vyšel do prvního patra, kde ukradl projekční zařízení.
Tábor - Tábor ani kraj si větrovskou zoo nekoupil. Přesto se uzavření provozu teď nekoná.
Vyškov /ROZHOVOR/– Rok 2013 přinesl sportu ve Vyškově řadu úspěchů. S reprezentací svého města může tedy být jeho první muž spokojený, ale jména svých favoritů pro úterní gavečer, na kterém budou vyhlášeni nejlepší sportovci města, z pochopitelných důvodů prozradit nechce. „Těší mě, že město Vyškov může sportovce v jejich činnosti podporovat," říká vyškovský starosta Karel Goldemund.
Hořice - V pondělí 24. února se v divadelním sále radnice konala beseda o záměrech zakladatelů Hořického gymnázia a netradičních formách středoškolského vzdělávání.
Zábřeh - Plavecký klub ve spolupráci s Kolibou Bozeňov pořádá 8. března závod Českého Poháru v zimním plavání. Soutěž se bude konat na dolní přehradě v Dolním Bušínově, známé spíše jako Bozeňov.
Teplice - Hvězdárna na Písečném vrchu byla postavena na popud astronomického kroužku, který ve městě vznikl po druhé světové válce. Astronomové hledali nejvhodnější místo pro budoucí pozorovatelnu a volba padla právě na Písečný vrch. Ten se pro tento účel hodil díky své tehdejší vzdálenosti od rušivých zdrojů světla a zároveň byl dobře přístupný. Stavět se začalo koncem roku 1956. Budova hvězdárny byla schopna provozu v březnu 1963. O rok později byla převedena jako Lidová hvězdárna Teplice pod správu města. A to byl oficiální začátek pozorování na Písečném vrchu, které zde ve vyhrazených dnech probíhá do dnešních dnů.
Praha /VIDEO/ - Téměř měsíc už se raduje ze získané kořisti dosud neznámý zloděj, který 8. února odnesl z kongresového sálu hotelu na Vinohradské ulici v Praze dva dataprojektory. Kamerové záběry ukazují, že se objevil po sedmé večer, vyšel do prvního patra, kde ukradl projekční zařízení.
Český Brod – Velkému zájmu veřejnosti se těšil letošní druhý ročník udílení ocenění Osobnost roku Český Brod. Po pár příchozích, kteří se sešli na loňském prvním ročníku, jich letos byla už plná obřadní síň radnice, že ani připravené židle nestačily.
Jeseník – Devadesát kilometrů tam, devadesát zpátky. Tak dlouhou cestu musí vážit jesenické florbalistky, aby odehrály zápas na „domácím" hřišti.
Boletice – Během minulého týdne jste se v Českém Krumlově mohli potkakt s kolonou pandurů. To by nebylo zas takovou výjimkou, protože od pondělka do boletického vojenského újezdu najížděla obrněná vozidla a vojáci na komplexní polní výcvik 44. lehkého motorizovaného praporu generála Josefa Ereta z Jindřichova Hradce.
Dukovany - V Jaderné elektrárně Dukovany dnes začala rekonstrukce informačního centra. Celý jeho prostor bude změněn, aby jím mohlo procházet víc lidí. Díky nové audiovizuální technologii budou prezentace o elektrárně pro návštěvníky zajímavější. Práce za více než 20 milionů korun potrvají do konce srpna, sdělil dnes mluvčí elektrárny Petr Spilka.
Poděbrady - Slavnou smlouvu o spojenectví mezi francouzským králem a Jiřím z Poděbrad vystavilo na jeden den Polabské muzeum.
Lovosice /FOTOGALERIE/ - Nové hřiště vyrostlo vedle lovosického krytého bazénu. Je to moderní sportovní areál, který vznikl na místě původního škvárového hřiště. Tam teď sportovci mohou trénovat na tzv. trávníku 3. generace.
Králíky – Lepší stav tělocvičen, umělý led na stadionu, skatepark, lepší výběr kapel na festivalech, ale i obchoďák nebo McDonald´s. To jsou některá přání mladých lidí z Králík. Vybranými se budou zabývat zastupitelé, nepodcení je. Chtějí totiž zastavit či alespoň zmírnit trend, kdy mladí lidé v produktivním věku z města odcházejí za lepšími životními podmínkami.
Karlovarský kraj - Přestože stavebnictví neprožívá dobré časy, ani letos nebudou chybět akce, které mají upozornit na úspěchy dosažené v tomto odvětví. Chybět nebude populární, již 14. ročník soutěže Stavby roku, a také Dny stavitelství a architektury, které se uskuteční 5. a 6. června. „Do soutěže bude možné přihlásit tak jako v předcházejících letech stavby i projekty a urbanistické či architektonické studie staveb. Cílem je prezentovat stavby v Karlovarském kraji," uvedla Anna Vlášková, manažerka Regionálního stavebního sdružení Karlovy Vary
Slunečný víkend vybídl mnohé k procházkám v parcích i s čtyřnohými miláčky. Sobotní noc však někteří z nich trávili na veterinární stanici otrávené návnady jsou pravděpodobně opět v akci.
Veselí nad Moravou – Většina kulturních domů na Hodonínsku se už pustila do pořádání tanečních kurzů. Veselské kulturní centrum si tentokrát výuku připravilo až na jaro. Zájemci o ni se na parket vydají v březnu.
Domažlicko – Zima se také v tomto roce projevuje jako mírná, silničáři proto mají čas na jiné práce. Opravy po zimě však opět budou stát miliony.
Žďár nad Sázavou - Dvacáté výročí zapsání kostela svatého Jana Nepomuckého mezi klenoty světového kulturního dědictví se město chystá náležitě připomenout. Slavnostní víkend plánuje na pátek 5. až neděli 7. září.
Ústí nad Labem, Brno /ROZHOVOR/ – Herec a zručný muzikant Václav Kopta převzal žezlo psaní textů po otci Pavlu Koptovi. Prkna legendárního Divadla Semafor zná Václav velmi dobře, bavil i s pány Genzerem a Suchánkem v pořadu Mistr GS na Nově. Veřejnost ho ale objevila už jako rošťáka z filmu Sněženky a machři (1982).
Terapie kontaktem se zvířaty je čím dál rozšířenější. Pomáhá pacientům nejen zlepšením psychické pohody – vhodná je třeba pro postižené svalovou dystrofií, epilepsií nebo lidi po mozkové mrtvici. Zvlášť účinná bývá u dětí a u seniorů.