Žďár nad Sázavou - V obytném souboru Klafar je osm nových parcel pro rodinné domky. Momentálně je podle tvrzení prvního žďárského místostarosty Jaromíra Brychty ale ze strany veřejnosti větší zájem o bytové domy. Uvedl, že investorská společnost Výstavba Klafar v současné době eviduje žádost o další tři bytové domy, takzvané viladomy. Čtyři o patnácti bytech jsou již postaveny.
Černovice – Seznámit se s činností školy, prohlédnout si výsledky celoročního snažení dětí a mnohé další budou moci nejen rodiče žáků z černovické mateřské a základní školy.
Opava /ROZHOVOR, POZVÁNKA/ - Andreas Drastík vzešel do podvědomí sportovní veřejnosti jako profesionální fotbalový rozhodčí, dotáhl to až do první ligy. Bohužel nakonec byl z listiny vyškrtnut. Píšťalku a praporek pověsil na hřebík, občas odřídí nějaký ten zápas žáků. Z fotbalového dění ale nevypadl.
Chrudim – Ne každá petice, která na radnici dorazí, brojí proti činům města. O to smutnější je fakt, že na list, kterým organizátoři vyjadřují podporu ve snaze vybudovat cyklostezku z Chrudimi směrem na Podhůru, musí starosta odpovědět záporně.
Hlinsko – Zdravé město Hlinsko pořádá ve středu a ve čtvrtek první ročník přehlídkového festivalu dětského umění. Vystoupí na něm amatérské kolektivy při domech dětí a mládeže, „zušek", základních a mateřských škol z celé republiky.
Škoda, že Václav Klaus více nerozvedl svou myšlenku, že je třeba"vrátit politiku z rukou pánů v kuklách politikům". Pokud jde o policisty z útvaru pro odhalování organizovaného zločinu, ti nevypadají, že chtějí zaskočit za politiky například předložením nějakého zákona anebo odhlasováním vládní vyhlášky. Hledí si svého, čili odhalují organizovaný zločin. Možná tím politikům ztrpčují život, ale určitě jim nefušují do řemesla.
Karlovy Vary /ROZHOVOR/ - Dvacátý mezinárodní filmový festival v roce 1976 se konal v nově otevřeném filmovém paláci a současně lázeňském sanatoriu Thermal. Československým státním lázním v Karlových Varech tehdy přibylo 273 pokojů se 420 lůžky a 280 přistýlkami.
Hradec Králové – Ve středu 19. června se Ulrichovo náměstí od 14 do 19 hodin rozezní zvukem trysek barevných sprejů, gramofonů a kapel. Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Klídek, které deset let pomáhá dětem a mladým lidem v obtížných životních situacích, připravilo sedmý ročník pouliční veřejné akce Graffiti Street Jam.
Nové Strašecí – Hvězdy, přemety, cviky se stuhou, se švihadlem nebo z obručí předvedly moderní gymnastky na fotbalovém hřišti. Postaraly se tak o svižný úvod celé akce.
Lovosice - Velká voda způsobila značné komplikace letošnímu ročníku letního hudebního festivalu Altros Rockfest 2013. Tedy akci, kterou měl hostit již v pátek 21. a v sobotu 22. areál lovosického zooparku Osmička.
Praha - Minulý týden poslal Lucii Škorvanové ze Žižkova kamarád na sociální síti odkaz na akci Delfíni v Praze. „Jelikož jsem si celý život přála zaplavat si s delfíny, okamžitě jsem si chtěla objednat lístek. Docela mě ale zarazilo, že to nebylo možné. Říkala jsem si, jestli už náhodou nemají vyprodáno," posteskla si Lucia. Na stránkách se jí totiž objevil nápis: Prodej vstupenek je dočasně pozastaven.
Svitavy - Domov na rozcestí ve Svitavách otevře tento pátek opět dveře veřejnosti. Tradiční akce pomáhá lidem se zdravotním postižením zapojit se do společnosti.
Český Krumlov – Když si od tohoto týdne počínaje koupíte láhev s alkoholem a začnete jej popíjet třeba u dětského hřiště nebo na parkovišti před supermarkety, počítejte s tím, že se může objevit strážník, který má právo láhev vám sebrat a za pití na veřejnosti vás pokutovat.
Frýdek-Místek - Lokalita přehrady Olešná ve Frýdku-Místku bude ve dnech 22. až 23. června patřit extrémnímu inline závodu – Adidas 24 hodin kolem Olešné.
Klopina – Možnost podívat se, jak fungují moderní zemědělské podniky, nabídne široké veřejnosti společnost Úsovsko se sídlem v Klopině. V pátek 21. června otevře své brány zájemcům o prohlídku.
Teplicko - Tradiční Antonínskou poutí žilo o víkendu Teplicko. V sobotu si pouti užívali ve Rtyni nad Bílinou, v sobotu i v neděli se pak konala v obci Proboštov.
POHLEDEM MIROSLAVA BOBKA V pondělí 3. června voda stále neúprosně stoupala. Blížila se i k sedmi gorilám, shromážděným v povodňové věži jejich pavilonu. Nejhorší noční můra se stávala skutečností. S úzkostí jsme čekali na okamžik, kdy nezbude, než je všechny s ohromným rizikem uspat, přestěhovat do člunů a odvézt. Naštěstí tento okamžik nenastal. Voda se včas zastavila.
Praha - Minulý týden poslal Lucii Škorvanové ze Žižkova kamarád na sociální síti odkaz na akci Delfíni v Praze. „Jelikož jsem si celý život přála zaplavat si s delfíny, okamžitě jsem si chtěla objednat lístek. Docela mě ale zarazilo, že to nebylo možné. Říkala jsem si, jestli už náhodou nemají vyprodáno," posteskla si Lucia. Na stránkách se jí totiž objevil nápis: Prodej vstupenek je dočasně pozastaven.
Jirkov - Rok stačil k tomu, aby Jirkované ukázali, že mají dobré srdce. Během jednoho roku se jim povedlo dát dohromady přes půl milionu korun, aby umožnili handicapovaným dětem z Jirkova a okolí dojíždět za vzděláním do škol.
Hranice – Jak ještě přilákat veřejnost do centra Hranic? Řešením má být rekonstrukce zámecké zahrady. Přestože hraničtí zastupitelé takřka jednohlasně kývli na možnost opravy prostoru pod zámkem, celý projekt má několik otazníků.
Slatiňany – Policie se v těchto dnech nadále zabývá dopravní nehodou, k níž došlo 6. května v 9:45 ve Slatiňanech. Co se vlastně stalo? Řidič Fiatu Uno jedoucí od Nasavrk zřejmě příliš sešlápl plyn a přehlédl chodkyni přecházející vozovku šikmo mimo přechod pro chodce.
Janovice – Pelhřimovský deník jako první v zimě psal o krádeži dvanáctihektarového lesa u Janovic, který jen díky všímavým místním lidem nepadl k zemi.
Petr Nečas se rozhodl rezignovat na funkci předsedy vlády, na předsedu Občanské demokratické strany a do třetice se rozhodl rezignovat na politiku. Vzhledem k situaci, do jaké se politicky a lidsky dostal je to výborná volba. Okamžikem, kdy vypadne ze hry, přestává být u nás politik zajímavý pro média a tím pádem se veřejnosti z hodiny na hodinu ztratí z očí. Všechna podezření na politickou korupci, ale i pikantní aféra s vrchní ředitelkou pozbývá atraktivity, jakmile se již netýká mocného ústavního činitele, nýbrž jen řadového poslance, který navíc nehodlá v budoucnu kandidovat.
Kladensko – S blížícím se závěrem sezony fotbalových okresních soutěží a startem jejich nového ročníku, přemýšlí předseda OFS Kladno Petr Blažej nad zavedením novinek.
Mostkovice/Plumlov – Na nejčastější dotazy ze strany veřejnosti i novinářů odpovídá pro Prostějovský deník Petr Loyka, který vykonává biologický dozor nad ozdravěním plumlovské přehrady a Podhradského rybníka. Akce běží od roku 2009. Letos mají stavbaři dokončit opravy hrází obou nádrží. Počítá se s vybudováním mokřadů u přítoků.
Brusel - Dlouhé roky utajovaná dcera belgického krále Alberta II. si chce vysoudit přiznání královského původu. Sochařka Delphine Boëlová chce pomocí testů DNA dokázat, že jejím otcem je skutečně belgický panovník. Informovala o tom agentura AFP. Pětačtyřicetiletá žena by se tak oficiálně zařadila mezi tři další královy potomky.
Potštát – Osmnáctý ročník Potštátských slavností je minulostí a do paměti nejen místních obyvatel, ale i mnoha hostů se zapíše hlavně coby úspěšná akce s mnoha pestrými představeními, které navíc ozdobilo nádherné letní počasí
Kroměřížsko – Politici z kroměřížského regionu se v kauze kolem zatýkání státních úředníků a včerejší demise premiéra Petra Nečase přiklánějí k předčasným volbám. Také podle ohlasů veřejnosti by současná koalice už neměla dále pokračovat.
Lázně Bělohrad – Mezinárodní folklorní festival Pod Zvičinou se letos uskuteční po třicáté deváté. Za čím vyrazit do lázeňského města ve dnech 20. a 23. června? To nám doporučila Zdeňka Rychterová, předsedkyně sdružení a ředitelka festivalu FS Hořenák a Hořeňáček, o.s.
Dolní Dvořiště - Po muži, který dnes kolem čtvrté hodiny ranní odjel na čtyřkolce svého známého, pátrají policisté. Hledaný údajně havaroval a je zraněný na horních končetinách.
Dolní Dvořiště - Po muži, který dnes kolem čtvrté hodiny ranní odjel na čtyřkolce svého známého, pátrají policisté. Hledaný údajně havaroval a je zraněný na horních končetinách.
Ústí nad Labem – Milan Kohoutek, předseda ústeckého krajského soudu, doufá, že během týdne budova krajského soudu opět ožije. Zaměstnanci se pravděpodobně vrátí do práce zpět ve středu 19. června.
Přibyslav – Město Přibyslav ocenilo práci aktivních skautů II. oddílu Ledňáčci. Skautům poděkoval starosta města Přibyslav Jan Štefáček a předal jim na památku malé dárky.
V pondělí 3. června voda stále neúprosně stoupala. Blížila se i k sedmi gorilám, shromážděným v povodňové věži jejich pavilonu. Nejhorší noční můra se stávala skutečností. S úzkostí jsme čekali na okamžik, kdy nezbude, než je všechny s ohromným rizikem uspat, přestěhovat do člunů a odvézt. Naštěstí tento okamžik nenastal. Voda se včas zastavila.
Ústí nad Labem – Milan Kohoutek, předseda ústeckého krajského soudu, doufá, že během týdne budova krajského soudu opět ožije. Zaměstnanci se pravděpodobně vrátí do práce zpět ve středu 19. června.
Jičín – Svým způsobem to byla trochu melancholická událost. Jezuitská kolej se probudila. Ale jen na sobotu, nyní je už opět opuštěným, chátrajícím objektem, s nímž si nikdo v Jičíně neví rady.
Pardubice - Nezvyklá projekce filmu Přelet nad kukaččím hnízdem, který bude k vidění dnes večer v areálu pardubické nemocnice, zaujala také slavného režiséra tohoto úspěšného oscarového filmu Miloše Formana!
Stříbro – Nově opravené náměstí ve Stříbře prodělalo hned po pátečním podvečerním slavnostním otevření zatěžkávací zkoušku. Konaly se na něm tradiční Městské slavnosti.
Hradec Králové – Chtěli byste si zkusit namalovat své vlastní graffiti a nestojíte o adrenalin? Můžete si to zkusit nadcházející týden ve středu na Ulrichově náměstí v Hradci. Tvořit se bude totiž pouze na legální plochy.
Hradec Králové – Chtěli byste si zkusit namalovat své vlastní graffiti a nestojíte o adrenalin? Můžete si to zkusit nadcházející týden ve středu na Ulrichově náměstí v Hradci. Tvořit se bude totiž pouze na legální plochy.
Rousínov - Jak to vypadalo na místě, kde před víc než sedmdesáti lety připravoval fotograf svůj přístroj? To se zájemci dozvědí na výstavě srovnávacích fotografií z historie a současnosti Rousínova.