
Škola v ul. Míru se otevírá Evropě
Rokycany - Dnes se v Základní škole ulice Míru uskuteční zajímavá akce přístupná i veřejnosti. Slavnostně tam budou zahájeny Evropské dny s podtitulkem Evropa otevřená všem, škola otevřená všem.
Rokycany - Dnes se v Základní škole ulice Míru uskuteční zajímavá akce přístupná i veřejnosti. Slavnostně tam budou zahájeny Evropské dny s podtitulkem Evropa otevřená všem, škola otevřená všem.
Chrudim – V pondělí přijali chrudimští policisté oznámení, že na staveništi u obchodního domu řádil zloděj.
Havlíčkův Brod – Nedaleko rybníka Drátovec v místní části Havlíčkova Brodu – Perknov, kde 12. dubna našel náhodný chodec mrtvolku čerstvě narozené holčičky v igelitové tašce, se objevil dřevěný kříž a svíčky. Kdo je autorem pietního místa, zůstává zatím záhadou. Netuší to ani policisté.
Opočno – Nejen František Kupka se narodil v Opočně. Toto město se hrdě hlásí ke všem svým slavným rodákům i dalším osobnostem, které jsou s ním spjaty. Veřejnost se s nimi může obeznámit díky expozici v Kodymově národním domě.
Hranice – Třiačtyřicet procent nepřijatých dětí. Výsledky březnových zápisů do hranických školek nenechalo veřejnost bez odezvy. Protože letošní zkušenost nebyla pro mnohé rodiče ojedinělá, vznikla petice, která má na dlouhodobý problém nízké kapacity školek upozornit.
Havlíčkův Brod – Nedaleko rybníka Drátovec v místní části Havlíčkova Brodu – Perknov, kde 12. dubna našel náhodný chodec mrtvolku čerstvě narozené holčičky v igelitové tašce, se objevil dřevěný kříž a svíčky.
Olomouc – Otevřené muzeum vězeňství v Uničově, prohlídka radniční věže v Prostějově, ale také den plný zajímavostí a zábavy v centru Olomouce. I tak vypadá letošní oslava Dne Evropy v našem regionu.
Olomoucký kraj – Otevřené muzeum vězeňství v Uničově, prohlídka radniční věže v Prostějově, ale také den plný zajímavostí a zábavy v centru Olomouce. I tak vypadá letošní oslava Dne Evropy v našem regionu.
Kuks - Stezku pro pěší i cyklisty z krajského města až k hospitalu otevřou již příští týden, v zimě ji využijí také běžkaři.
Česká Lípa - Útokem vzali návštěvníci stanici českolipských profesionálních hasičů. Na tradiční den otevřených dveří jich během soboty dorazilo na osm stovek.
Modrá – Unikátní akce se nabídla včera několika stovkám návštěvníků biocentra Živá voda v Modré. Byla zaměřena na historický průřez vzniku a vývoje skafandrů a významných mezníků v potápění, o nichž toho laická veřejnost pramálo ví.
Uherské Hradiště – Ke zbytkům velkomoravského kostela v Sadech už brzy dovede návštěvníky nová cesta. Vedení hradišťské radnice se rozhodlo pro její urychlenou výstavbu kvůli blížícím se oslavám 1150. výročí příchodu věrozvěstů Cyrila a Metoděje na Moravu.
Cleveland - V domě v americkém Clevelandu, kde byly asi deset let vězněny tři unesené mladé ženy, našla policie řetězy a provazy. Ženy jimi prý byly připoutány, občas směly na zadní dvorek. Informovala o tom dnes agentura AP s odvoláním na clevelandského policejního šéfa Michaela McGrathe.
Praha /FOTOGALERIE/ – Komu patří uloupené věci? Tuhle otázku si zatím kriminalisté III. obvodu pražské policie kladou marně, a tak se obracejí s žádostí o pomoc na veřejnost. Vše souvisí s prošetřováním činů muže, který byl dopaden jako pachatel dvou loupežných přepadení – a dotyčný se po svém zadržení přiznal ke spáchání dalších dvou loupeží. O těch ale policejní detektivové dosud nevěděli; oběti nic neoznámily. Třebaže se našly věci z lupičovy kořisti, není tudíž jasné, komu je vrátit.
Hradec Králové, Pardubice – Jezdíte rádi na kole a chcete se dozvědět o dopravní situaci v ulicích Pardubic? Pak právě pro vás je určena čtvrteční Cykloexkurze hradeckých cyklistů v Pardubicích.
Olomouc – Olomoucký majáles přilákal během dvou dnů na koncerty, divadla a soutěže stovky lidí. Začal úterní volbou krále majálesu Josefa Jařaba a průvodem masek přes historické centrum města. Až do středeční noci pak na několika místech ve městě probíhá bohatý doprovodný program pro širokou veřejnost.
Olomouc – Parkoviště před budovou policejního ředitelství na třídě Kosmonautů bude v pondělí 6. května pro veřejnost mimořádně uzavřeno.
Beroun – Pietní akt pořádalo město Beroun ve spolupráci s Českým svaze bojovníků za svobodu a Československou obcí legionářskou.
Chomutov - Dopoledne žáci a studenti, odpoledne pak široká veřejnost. Safety show uchvátila každého. Všichni si mohli vyzkoušet různé simulátory nehod a rizik v silničním provozu.
Horní Němčí – Čtyři sta krabiček cigaret v celkové hodnotě osmadvaceti tisíc korun ukradli zloději z kanceláře prodejny Jednota v Horním Němčí.
Uherské Hradiště – Čtyři noví tvůrci se mohou pyšnit ochrannou známkou Tradiční výrobek Slovácka. Ester Benešová tvoří předměty z drátu, Marta Řiháčková se zabývá ruční výšivkou, Taťána Malinová zdobí kraslice slámou a Magdaléna Válková vyrábí stoprocentní vinné mošty.
Český Krumlov - Policisté hledají svědky dopravní nehody, ke které došlo v neděli 5. května deset minut po 19. hodině na přechodu pro chodce na Sídlišti Plešivec v Českém Krumlově.
Hnačov – Poprvé od října 2010 mají v Hnačově na Klatovsku řádné zastupitelstvo, které na svém ustavujícím zasedání složilo slib, a zastupitelé převzali řádně osvědčení o svém zvolení. Nové sedmičlenné zastupitelstvo vzešlo z voleb, konaných 13. dubna letošního roku. Jeho mandát však potrvá jen do řádných komunálních voleb. Ty se uskuteční v říjnu 2014.
Most - Dětská práce, minimální mzda, nedůstojné a nebezpečné pracovní podmínky. Nic z toho není lhostejné žákům základní školy ve Svážné ulici (1. ZŠ) v Mostě. Rozhodli se, že nebudou jen nečinně přihlížet.
Český Krumlov - Při dopravní nehodě byl těžce zraněn chodec, policie hledá svědky.
Most - Dětská práce, minimální mzda, nedůstojné a nebezpečné pracovní podmínky. Nic z toho není lhostejné žákům základní školy ve Svážné ulici (1. ZŠ) v Mostě. Rozhodli se, že nebudou jen nečinně přihlížet.
Praha - Sídla obou komor Parlamentu budou dnes tradičně otevřena veřejnosti. Lidé tak budou moci na Den vítězství zavítat na místa, která jinak znají jen prostřednictvím televizních záběrů. V malostranských palácích Poslanecké sněmovny a Senátu si budou moci prohlédnout reprezentační sály a další prostory, v nichž se projednávají a schvalují zákony.
Litoměřice - Litoměřičané žádají od města podporu aktivit Knihovny K. H. Máchy. V té souvislosti si přejí vybudovat v objektu knihovny výtah, který by usnadnil pohyb hůře pohyblivým občanům.
Chomutov - Dopoledne žáci a studenti, odpoledne pak široká veřejnost. Safety show uchvátila každého. Všichni si mohli vyzkoušet různé simulátory nehod a rizik v silničním provozu.
Jičínsko – Ve středu si připomínáme konec II. světové války a slavíme Den osvobození. Zjišťovali jsme, kde a jak tento významný mezník zmiňují.
Nymburk, Zlátenka /FOTO/ - Nedávno jsme psali o tom, jak strážníci v Nymburce zachránili rotvajleří fenu Sáru. Odvezli ji k psímu psychologovi do Zlátenky u Pelhřimova.
Benešov – Na šesti místech Benešova, na radnici, u sokolovny, v gymnáziu i před ním, a také na novém židovském hřbitově a u mauzolea u nového benešovského hřbitova si v úterý 7. května, den před státním svátkem, připomněla veřejnost Den vítězství. Slaví se na počest ukončení druhé světové války a k uctění památky obětí.
Kamenice nad Lipou – Jindřichohradecké místní dráhy v současné době zvelebují zahradu u vlakového nádraží v Kamenici nad Lipou.
Třinec – U příležitosti Mezinárodního dne pro rodinu, který připadá na 15. května, bude v Třinci probíhat akce pro širokou veřejnost – Týden pro rodinu.
Slaný - Zatím neznámý pachatel ukradl ve Slaném na Kladensku devětadvacetiletému muži z Jihlavska doklady. S odcizeným občanským průkazem a platební kartou napáchal škodu přibližně 114 tisíc korun.
České Švýcarsko – Na 120 tisíc plůdků lososa vypustili v pondělí rybáři a zástupci veřejnosti do povodí Kamenice. Přímo v národním parku našlo svůj dočasný nový domov 40 tisíc malých, přibližně čtvrt roku starých lososů. Dalších 80 tisíc putovalo do Chřibské Kamenice.
Petrovice - Krátce před desátou hodinou začalo v pondělí cvičně hořet v kabinetu chemie v Základní škole v Petrovicích. Kouř brzy zaplnil chodbu. K události dojela po sedmi minutách od vyhlášení poplachu jako první jednotka místních dobrovolných hasičů, o minutu později u školy byli i profesionální hasiči ze Sedlčan.
Chotilsko - Jarmark nejen chráněných dílen s asi dvacítkou stánků s nabídkou širokého sortimentu od koření a sladkostí až po výrobky drobných uměleckých předmětů ze skla, látek, proutí a dalších materiálů. To byl jarmark na náměstí v Chotilsku při příležitosti otevření nové expozice Muzea Vltavy v sobotu 4. května.
Slaný – Zatím neznámý pachatel ukradl ve Slaném devětadvacetiletému muži z Jihlavska doklady. S odcizeným občanským průkazem a platební kartou napáchal škodu přibližně 114 tisíc korun.
Litoměřice - I letos se královské Litoměřice rozezní festivalem Varhanní léto. Již třiadvacátý ročník festivalu nabídne koncerty varhanních mistrů.
Uherské Hradiště – Ke zbytkům velkomoravského kostela v Sadech už brzy dovede návštěvníky nová cesta. Vedení hradišťské radnice se rozhodlo pro její urychlenou výstavbu kvůli blížícím se oslavám 1150. výročí příchodu věrozvěstů Cyrila a Metoděje na Moravu.
Hlučínsko - Na netradiční výlet zvou širokou veřejnost pořadatelé v rámci akce Otevírání turistické sezony Opavského Slezska. Pojede se na kole a cílem budou vojenské a technické památky hlučínského regionu.
Volary - Hlavní program Volarských mysliveckých dnů začíná v sobotu v devět ráno vystoupení trubačů ze souboru Markazíni.
Strakonice - Nač dělat zbytečnou práci, míní Eva Dresslerová
Krnov - Krnovské školy už nemají zájem připomínat si po 68 letech osvobození Krnova sovětskou armádou. Namísto studentů a žáků přišly zapálit svíčku k památníku před krnovským gymnáziem postižené děti, o které pečují pracovníci Slezské diakonie.
Zaječí /ANKETA/ – Deset finalistek druhého ročníku soutěže Miss Víno, která snoubí dívčí krásu se znalostí vína, se poprvé představilo veřejnosti. V zaječském Retro Clubu se objevily na tanečním parketu při třech módních přehlídkách. Hned po té první moderátor Branko Černý představil jednotlivé finalistky a jejich vinařské patrony.
Přerov - Ještě v úterý 7. května do 19 hodin mohou lidé navštívit prodejní květinovou výstavu v nově zrekonstruovaném areálu Aniččin dvůr v Čechově ulici.
České Švýcarsko – Vysazení lososi pocházejí ze Švédska, do Českého Švýcarska se vrátí po dlouhé pouti od moře jako dospělí až za čtyři roky.
Slatiňany, Hlinsko - Policie žádá veřejnost o pomoc při pátrání po vinících dvojice nehod z konce dubna.
Praha – Několik sošek z míšeňského porcelánu, šestery starožitné stolní hodiny – a především desítky rozmanitých vyznamenání a řádů. To vše se od loňského podzimu snaží najít pražští kriminalisté, kteří pátrají po ukradené historické kolekci.