Oslavte Den stromů a zasaďte si v zooparku vlastní vrbu nebo dub
Chomutov - Pestrý víkend na Chomutovsku: Březno láká na koně, v Chomutově se bude štrúdlovat.
Chomutov - Pestrý víkend na Chomutovsku: Březno láká na koně, v Chomutově se bude štrúdlovat.
Chrudimsko - Nevíte kam o víkendu vyrazit s rodinou či přáteli? Nechte si poradit v tradiční pozvánce Chrudimského deníku.
Jindřichův Hradec - Provoz v ulicích Vídeňská a Václavská se vrátil zpět do původních kolejí. Ve středu jej ukončilo měření hustoty provozu v těchto a několika dalších hradeckých ulicích, kam se doprava z těchto přetížených dopravních tepen přesunula.
Karlovy Vary - Dlouhodobá nespokojenost veřejnosti přinesla první plody. Zakládá se neziskovka na záchranu historické lokality. Jak dalece se podaří naplnit šanci, kterou dostaly lázně Kyselka, ukáže až čas.
Špindlerův Mlýn - Budoucí provozovatelé Skiareálu z Tater ve středu večer mluvili o záměrech před plným sálem hotelu Horal.
Atény - Řecká poslankyně za krajně pravicovou stranu Zlatý úsvit se dnes v parlamentu postarala o velký rozruch, když označila přistěhovalce v zemi za „podlidi". Vysloužila si za to mimo jiné kritiku vedení parlamentu.
Prostějov – Chystané bourání budovy Dony ve Svatoplukově ulici v Prostějově loni rozladilo veřejnost, popíchlo opozici a radní přimělo apelovat na investora. O reálnou záchranu někdejší Neherovy fabriky a pozdějšího zásilkového obchodu, který je opuštěný a chátrá, však podle dostupných informací nyní neusiluje nikdo.
Hazlov - Ležely na hřišti mateřské školy v Hazlově na Chebsku lidské kosterní ostatky, nebo zvířecí? To je otázka, na kterou by rádi znali odpověď rodiče místních ratolestí. Ať už ale bude odpověď jakákoli, vzteku a zděšení se nezbaví. Celý případ byl předán Policii České republiky.
Ostrava - Cyklus akcí, které mají veřejnost upozornit na problematiku chudoby, vyvrcholil středečním happeningem na Masarykově náměstí v Ostravě.
Řím - Kapitán ztroskotané výletní lodě Costa Concordia Francesco Schettino dnes poprvé osobně vypovídal před soudem v toskánském Grossetu. Bod po bodu odmítal obvinění, kvůli nimž je u předběžného líčení, na němž se rozhodne o konečné podobě obžaloby. Několikadenní stání se koná s vyloučením veřejnosti.
Záhřeb - V rukou chorvatské policie skončil kněz, který je podezřelý, že společně s jistou ženou ukradl 1,3 milionu eur (přes 32 milionů korun). Dnes o tom informují agentury.
Karlštejn – Na hrad Karlštejn už přijelo dvě stě tisíc návštěvníků. Dvě stě tisící návštěvník si starobylý hrad prohlédl 12. října a stal se jím sympatický pár z Kanady.
Olomouc – Za olomouckým Černovírem vyroste katedrála. Bude ji tvořit padesátka živých stromů a lidé ji najdou mezi Trusovickým potokem a řekou Moravou směrem na Hlušovice.
Chrudimsko - V očích veřejnosti roste vážnost lidí, kteří jsou a byli úspěšní v zemědělství a snaží se o zlepšení podmínek života na venkově.
Chrudimsko - V očích veřejnosti roste vážnost lidí, kteří jsou a byli úspěšní v zemědělství a snaží se o zlepšení podmínek života na venkově.
Ústí n. O. – Zahájení nových výstav v městském muzeu se ve čtvrtek v 17 hodin ponese ve slavnostním duchu. Veřejnosti bude poprvé představen restaurovaný a funkční Planičkův interiérový orloj.
Karlovy Vary – Dlouhodobá nespokojenost veřejnosti přinesla první plody. Zakládá se neziskovka na záchranu historické lokality.
Plzeň /VIZUALIZACE/ - Má se budoucí plzeňské divadlo v Jízdecké ulici jmenovat po Václavu Havlovi, nebo ne? A má se do debat o názvu budovy zapojit také veřejnost? Plzeňští zastupitelé se těmito otázkami zabývali na svém středečním jednání. Jednoznačnou odpověď však nedali.
Klatovy – Už téměř měsíc uniká spravedlnosti pár, který v Klatovech okradl německého turistu.
Plzeň - Jedním z mála zdravotníků, kteří hájí právo na eutanázii, je známý český chirurg Pavel Pafko.
Havířov – Správa sportovních a rekreačních zařízení (SSRZ), která provozuje zimní stadion, zavedla v těchto dnech novinku. Zájemci o bruslení si mohou brusle půjčit.
Vimperk – V pondělí předaly organizátorky petice Za bezpečné město petiční archy s více než třinácti sty podpisy bez výraznější reakce ze strany vedení města starostovi Bohumilu Petráškovi.
Prostějov – Chystané bourání budovy Dony ve Svatoplukově ulici v Prostějově loni rozladilo veřejnost, popíchlo opozici a radní přimělo apelovat na investora. O reálnou záchranu někdejší Neherovy fabriky a pozdějšího zásilkového obchodu, který je opuštěný a chátrá, však podle dostupných informací nyní neusiluje nikdo.
Hazlov - Šok pocítili rodiče ratolestí z Hazlova, na dětské hřiště byla navezena hlína z místního hřbitova.
Kost – Hrad Kost byl ještě včera uzavřen veřejnosti. Místo návštěvníků se tu zabydleli filmaři.
Plzeň – Má se budoucí plzeňské divadlo v Jízdecké ulici jmenovat po Václavu Havlovi, nebo ne? A má se do debat o názvu budovy zapojit také veřejnost?
Kostelec nad Orlicí – Už jen jediný den zbývá do velkého „dne D". Ten nastane pro žáky ze Základní školy Gutha – Jarkovského v Kostelci nad Orlicí a azylanty z místního pobytového střediska.
Sobotka – Co dál s místním koupalištěm, které leží v údolí pod zámkem Humprecht? Areál s bazénem (60 x 40 metrů) a chatkami, který byl vybudován v 40. letech dvacátého století, vlastní město, a to si uvědomuje, že zejména ubytovací kapacity mají nejlepší roky za sebou.
Litoměřice - Růžena Kavková, která řídí Diecézní charitu a nově Farní charitu, pověřila šéfováním Domova pro seniory svého asistenta. Tím je Radek Löwy.
Praha /ROZHOVOR/ - Kostky jsou vrženy, přijímání návrhů na vítěze 4. ročníku soutěže Era Starosta roku organizátoři v září ukončili. A protože nominací se sešlo až 166, hodnotící komise má z čeho vybírat. „Je to příjemná práce", říká Kateřina Bláhová z Nadace VIA. Jako organizátorka byla u všech dosavadních ročníků.
Praha - Nejvstřícnější bankou za III. čtvrtletí roku 2012 se stala mBank. Tato banka získala nejvyšší hodnocení 70,79 procent. Těsně za vedoucí mBank se umístil letošní favorit hodnocení Fio banka, která zaostala o necelý procentní bod a získala 69,82 procent. Třetí nejlepší hodnocení zaznamenala opět jen s těsným odstupem UniCredit Bank s 69,44 procenty. Čtvrté místo obsadila Equa bank se 69,11 procenty. Poprvé v tomto roce se tak nejvstřícnější bankou nestala Fio banka.
Prostějov – Prostějovský primátor Miroslav Pišťák (ČSSD) uvažuje o tom, že se vzdá křesla hlavy města. „Nevylučuji, že oznámím rezignaci na post primátora," sdělil Pišťák na středeční tiskové konferenci městské rady.
Prostějov – Prostějovský primátor Miroslav Pišťák (ČSSD) uvažuje o tom, že se vzdá křesla hlavy města. „Nevylučuji, že oznámím rezignaci na post primátora," sdělil Pišťák na středeční tiskové konferenci městské rady.
Nový Jičín - Co si vybavíte, když se řekne Nový Jičín? Většina lidí si okamžitě představí éru výroby klobouků v místním TONAKU. A právě sladký klobouk vyhrál Cukrářský den a stane se tak novojičínskou cukrovinkou.
Karlovarsko - S příchodem podzimu a blížící se mi vánočními svátky mají hodně napilno zejména rybáři. Pro ně totiž od října do listopadu začínají opravdové řehole v podobě výlovů. Například dvanáct jich mají v plánu v říjnu a listopadu rybáři místní organizace (MO) Božičany na Karlovarsku.
Karlovy Vary – Až do poloviny ledna bude v Sun Gallery lázeňského hotelu Sanssouci volně přístupná výstava skleněných objektů výtvarníka a designéra Rudolfa Burdy.
Vamberk – Ve městě nedávno přibylo nové občanské sdružení s názvem Přátelé historie Vamberka, které si klade za cíle především mapování a seznamování vlastních členů i široké veřejnosti s dějinami města.
Nová Role – S příchodem podzimu a blížící se mi vánočními svátky mají hodně napilno zejména rybáři. Pro ně totiž od října do listopadu začínají opravdové řehole v podobě výlovů.
Domažlice – Vůz odstavený před nemocnicích našel majitel poškozený.
Kunštát – V kunštátském zámku poodkryjí tajemství dávné vraždy. Soudní lékař a badatel tam tento pátek na přednášce seznámí zájemce s případem, který před čtyřiašedesáti lety otřásl Kunštátem. Záhadná smrt ženy a jejího syna v červnu roku 1948 přímo v kunštátském zámku nebyla nikdy dostatečně vyšetřena.
Opočno – Mimořádná kulturní událost je připravena na zítřejší večer. Veřejnost bude mít možnost se v Opočně setkat se známou mecenáškou umění Medou Mládkovou.
Rudolfov – Ukázková přírodní zahrada v Rudolfově se rozrostla o další zajímavost. V minulém týdnu tu její majitelé, manželé Irena a Stanislav Kovářovi, pokřtili nový zahradní domek, který byl postaven výhradně z přírodních materiálů.
Olomouc - Zpěvák, filozof a hlavní představitel pornofolku Záviš alias Milan Smrčka vystoupí ve středu v Olomouci. S kontroverzním muzikantem se můžete setkat v klubu Bounty Rock Cafe od 20 hodin.
Lomnice nad Popelkou - Solidarita: Přes sedmnáct set hraček z plyše chtějí Lomničtí odeslat africkým dětem.
Olomouc – Možnost nechat si bez objednání a zdarma proklepnout zdravotní kondici nabídne lidem Poliklinika Olomouc – bývalá železniční z hlavního vlakového nádraží. Ve čtvrtek zdravotníci změří zájemcům například hladinu cukru v krvi, cholesterol či nitrooční tlak. Den prevence se uskuteční od 13 do 17 hodiny.
Jimlín - Zámek pro turisty otevře zas na jaře. Teď v něm pracují dělníci.
Stará Ves – Blíží se Den stromů, který každoročně připadá na 20. října, a s ním se chystá i řada akcí, během nichž se jich řada vysází. Nové stromy vyrostou i v obci Stará Ves. Projekt s názvem Sázení stromů, který obec podala do grantové výzvy Nadace Partnerství uspěl.
Jižní Čechy - Populární folková skupina proslavila rodné jižní Čechy i za hranicemi. Rok 1984 znamená pro Minnesengry opět několik radikálních změn. Ze skupiny odchází Jana Vejvarová, která se provdala, ale kapela již tentokrát bez zpěvačky nezůstává.
Praha – Už tři týdny se raduje ze své nepolapitelnosti dvojice výrostků, kteří se proměnili v lupiče. Svou oběť si zřejmě vyhlédli u metra a sledovali ji na cestě domů až k jejímu bydlišti. Tam pak udeřili a zmocnili se zlatého řetízku.
Čerčany - Již poněkolikáté uspořádal Hospic Dobrého Pastýře v Čerčanech Den otevřených dveří, jehož hlavním cílem je představit veřejnosti nejen interiéry zařízení, ale také jeho poslání.