Metropoli lze poznat i z jejího muzea
Nové Město /Z HISTORIE/ - Největším lákadlem v budově na Florenci je unikátní Langweilův model Prahy zhotovený z papírové lepenky.
Nové Město /Z HISTORIE/ - Největším lákadlem v budově na Florenci je unikátní Langweilův model Prahy zhotovený z papírové lepenky.
Plzeň - Ještě během pondělí si mohou návštěvníci plzeňské Techmanie užít speciální velikonoční program.
Královéhradecko, Nový Zéland - Pokus o překonání světového rekordu, který Petr Ondrářek začal vloni v létě, se završil u Nového Zélandu.
Dobřichovice - Naléhavé pátrání vyhlásili policisté v neděli odpoledne po bezmála 4leté Nikoletě Kotlárové ze Slovenska.
Praha - Naléhavé pátrání vyhlásili policisté v neděli odpoledne po bezmála 4leté Nikoletě Kotlárové ze Slovenska. Holčičku, která hovoří plynně česky, pouze se jí občas do řeči připlete některé slovenské slovo, odvezli dopoledne její drogově závislí rodiče z diagnostického ústavu v Dobřichovicích na Praze-západ. Využili možnosti návštěv a s dcerou zmizeli.
Opava - Zřejmě neudržitelnou situaci panující mezi ředitelkou Opavské kulturní organizace (OKO) Danielou Pekárkovou a jejími podřízenými prověří Státní úřad inspekce práce (SÚIP).
Kyjov – Třicetiny letos slaví Základní škola Dr. Joklíka v Kyjově. Otevřena byla v roce 1982 jako Základní škola V. I. Lenina. Přejmenovaná byla v roce 1989. Jde tedy o nejmladší a co do počtu žáků nejmenší z kyjovských základních škol. Nachází se na sídlišti U Vodojemu v Kyjově.
Hradec Králové – Iniciativa Místo parku parkoviště si z lidí vystřelila. Podle jejích mluvčích Ondřeje Česáka a Jana Kolníka měla jejich akce naopak upozornit na bezhlavé ničení zeleně, parkoviště v sadech nechtějí.
Domažlice - Na Obchodní akademii v Domažlicích se konala zkouška z průvodcovské činnosti. Poprvé byla zkouška určena nejen pro studenty Obchodní akademie.
Nový Bor - Kromě již fungujícího hřiště na petanque by v Kalinově ulici mohli lidé najít další prostory pro sportovní vyžití
Sobotka - Kácet a vysadit nové stromy nebo udržovat původní zalesnění pod Humprechtem? O této otázce nyní diskutují v Sobotce. Zatím není rozhodnuto.
Příbram – Do konce května se mají starostové podbrdských obcí vyjádřit k tomu, jakým způsobem si představují ochranu brdské přírody a krajiny po odchodu vojáků z Brd.
Turnov – Dlaskův statek v Dolánkách u Turnova se odívá do svatebního hávu. Pracovníci Muzea Českého ráje, pod které památka spadá, v těchto dnech dokončují novou expozici nazvanou Už mou milou do kostela vedou.
Křivoklátsko - Petice proti návrhu zřízení Národního parku Křivoklátsko je stále živý organismus a stále ji podepisují noví lidé. Dnes už je jich téměř 12 tisíc. Ti, kteří ji podepsali, se zajímají o její osud.
Ostrava - V roce 1992 zde byla po 140 letech ukončena těžba uhlí, v roce 2014 by tady mohl začít zcela nový Provoz. Řeč je o Dole Hlubina. Těžkou manuální práci tam má nahradit činnost vzdělávací a tvůrčí.
Otrokovice – /FOTOGALERIE/ Jedna z největších a nejnákladnějších staveb, do které se za poslední roky pustily Otrokovice, už brzy poslouží veřejnosti. Multifunkční závodiště a fotbalové hřiště s umělých povrchem za 68 milionů korun slavnostně otevřou už koncem měsíce.
Mutěnín /FOTOGALERIE/ - Do konce 60. let zajišťoval pohřební službu v okolí Mutěnína na Domažlicku pohřební kočár tažený koňmi. „Po úmrtí tehdejšího kočího byli koně prodáni a kočár byl umístěn do hasičské zbrojnice, kde postupem času zpustl. Pohřební službu začala zajišťovat auta,“ popsal starosta Josef Pešava.
Jablonec n. N. - Z jabloneckého magistrátu dorazila reakce na poznámku redaktora Jana Sedláka.
Otrokovice – /FOTOGALERIE/ Jedna z největších a nejnákladnějších staveb, do které se za poslední roky pustily Otrokovice, už brzy poslouží veřejnosti. Multifunkční závodiště a fotbalové hřiště s umělých povrchem za 68 milionů korun slavnostně otevřou už koncem měsíce.
Příbram – Na prevenci kriminality dostane Příbram 330 tisíc korun od státu. Radnice to považuje za úspěch, ministerstvo totiž Příbrami schválilo všech šest vypracovaných projektů.
Chebsko - Věčné téma zaměstnaných rodičů - kam poslat své dítko na letní tábor? Pospíšit s výběrem by si měli všichni, kdo o táboře uvažují. Některé tábory jsou totiž už naplněny a praskají ve švech, jiné mají stále plno volných míst.
Hradecko - Je tu víkend a s ním jako obvykle opět celá řada událostí pro veřejnost. A to nejenom těch kulturních. Vybrat si můžete rovněž z mnoha sportovních klání, která jsou v okrese naplánována na sobotu 7. dubna.
Plzeň – Devadesáté narozeniny v sobotu slaví plzeňský rodák Karel Černý, držitel prestižního filmového ocenění Oscar. To veřejnosti ne příliš známý filmový architekt získal za výpravu k snímku Miloše Formana Amadeus.
Mokré, Nový Zéland - Kapitán Petr Ondráček z Mokrého přerušil pokus o překonání světového rekordu v nonstop obeplutí Země. Po svém návratu bude český mořeplavec rozdávat své nepřeberné zkušenosti dalším.
Dobříš – Den Země se stal v Dobříši tradicí. I letos zde chystají úklidovou akci, a to od 16. do 22.dubna. Město jako pořadatel úklidu prosí o spolupráci neziskové organizace, dobříšské školy i veřejnost. „Jako zpestření plánujeme soutěž o největší kuriozitu, která se najde při úklidu.
Nový Bor - Kromě již fungujícího hřiště na petanque by v Kalinově ulici mohli lidé najít další prostory pro sportovní vyžití
Praha – Je na něj vydán evropský zatýkací rozkaz pro úvěrový podvod – a také příkazy k zatčení a k dodání do výkonu testu v souvislosti se zanedbáním povinné výživy. Přesto se Milana Reichmana z Prahy nedaří dostat za mříže. Policisté věří, že by v tom mohla pomoci veřejnost. Jakékoli informace, které by mohly vést nalezení 44letého muže, který v celostátním pátrání figuruje již od 9. ledna 2007, přivítají na lince 158.
Tovačov – Zahájení nové sezony se na zámku v Tovačově uskuteční již tuto velikonoční neděli. Návštěvníci si budou moci prohlédnout zámek již dopoledne od desáté hodiny. Odpoledne pak vystoupí na zámeckém nádvoří ve čtrnáct hodin místní folklorní soubor Hanáček a od šestnácti hodin bude ve Vídeňském křídle zámku zahájena ojedinělá výstava panenek.
Francova Lhota – Osmatřicáté výročí úmrtí kardinála Štěpána Trochty si v pátek 6. dubna připomenuli lidé ve Francově Lhotě.
Svojanov, Litomyšl – Památky ve svitavském okrese budou na Velikonoční pondělí otevřené. O víkendu se koná první letošní akce na hradě Svojanov u Poličky.
Milíře – Besídku pro veřejnost si na páteční dopoledne připravili uživatelé Domova pro osoby se zdravotním postižením v Milířích. Zcela zaplněná společenská místnost tak mohla sledovat více než hodinový program klientů tohoto domova.
Kostelec nad Vltavou - Obecní muzeum se na Velikonoční pondělí opět otevře veřejnosti. Zahájení nové sezony se podle slov správkyně Martiny Haneškové bude konat v trochu jiném duchu.
Litomyšl – Kamiony exponátů musí přestěhovat muzejníci v Litomyšli. Regionální muzeum totiž čeká zásadní rekonstrukce a v polovině srpna mají stavební firmě předat vyklizenou budovu.
Mělník - Hřiště v ulici Karoliny Světlé budou moci volně navštěvovat dospělí s dětmi. Dále přitom bude sloužit dopravní výchově dětí, školáků i studentů.
Žatec - Za nynější nabídku radnice jsem ráda, je to pro mě satisfakce, říká bývalá ředitelka.
Třebíčsko - Také velikonoční víkend bude na Třebíčsku plný zajímavých a zábavných akcí.
Jihlava - Vedení města na hlasy lidí v anketě o nejvhodnější sochu do Jihlavy tentokrát nedá.
Jihlava - Vedení města na hlasy lidí v anketě o nejvhodnější sochu do Jihlavy tentokrát nedá.
Praha – Políčeno na muže, který si podle příkazu k dodání do výkonu trestu vydaného Okresním soudem Brno-venkov má odpykávat za mřížemi trest za podvod, mají pražští policisté. Dosud ale marně.
Broumov /FOTOGALERIE/ - Zdejší náměstí ve středu ožilo v rámci oslav Velikonoc a umožnilo broumovským dětem pochlubit se s rukodělnými pracemi na velikonočním jarmarku.
Zlín – Ševci před sebou mají jednu z posledních možností, kdy se mohou reálně vrátit do hry o postupové příčky. Druholigoví fotbalisté Zlína v sobotu zajíždějí do Mostu, v němž budou chtít odčinit nečekaný domácí výpadek s Karvinou.
Kopřivnice - Také město Kopřivnice ocenilo své nejlepší sportovce za rok 2011. Stalo se tak ve středu 4. dubna 2012 při slavnostním setkání v Šustalově vile. I letos se mohly do výběru kandidátů zapojit nejen sportovní kluby, ale také široká veřejnost. Na základě veřejné výzvy přišlo na radnici dvacet nominací, z nichž vybrala sportovní komise k ocenění jedenáct jednotlivců, tři kolektivy a tři trenéry.
Šumperk /ROZHOVOR/ – Trochu ve stínu zájmu veřejnosti se Šumperk dočkal historického postupu florbalistek do nejvyšší soutěže. Hráčky Asperu ovládly možná až nečekaně suverénně finále první ligy a od podzimu budou usilovat o extraligové body.
Uhlířské Janovice - Římskokatolická farnost Uhlířské Janovice jako úspěšný žadatel v Programu rozvoje venkova dokončila projekt Revitalizace kostela Narození Panny Marie v Košicích.
Zruč nad Sázavou – Sedmnáct studentů dostalo ve středu večer šanci předvést, co se za poslední dobu naučili. Základní umělecká školda ve Zruči nad Sázavou pořádal další z cyklu svých pravidelných koncertů.
Ostrava /FOTOGALERIE, VIZUALIZACE/ - Značku kdysi slavného podniku v Nádražní ulici se rozhodla oprášit J&T Banka. Modernizovanou Kavárnu Elektra chce veřejnosti otevřít letos v červnu.
Mnichovo Hradiště - Zda budou rezignující radní nahrazeni jinými členy zastupitelstva, nebo padne celá rada a bude se volit znovu, ukáže až datum 23. dubna. Radních bude tedy prozatím pět
Liberec /ROZHOVOR, FOTOGALERIE, VIDEO/ - Rapující básník Lipo vydává svou sólovou desku. Přečtěte si v našem rozhovoru, co od desky můžete očekávat a co je u tohoto mladého muže aktuální… Rapující básník Lipo alias Jonáš Červinka se do povědomí veřejnosti dostal s formací BPM a svou provokativní písničkou Pozdravy z Liberce. Nyní vydává svoje sólové cédéčko, na kterém se s ním představí i spousta jeho hostů. Deska obsahuje i hit Ležím v tvé blízkosti, který nazpíval se zpěvačkou Debbi. Nová deska vyjde již v pátek 6. dubna a raper s přáteli a hosty k ní v ten samý den pořádá v libereckém baru Golf u Severočeského muzea menší „release party“, kde zahraje DJ, budou se prodávat CD a bude se pít a konverzovat. Party začíná od 18 hodin.
Žďár nad Sázavou - „Namaloval jsem si hned dvě vajíčka. Jedno má žlutou barvu a to druhé je zelené. Moc mě to bavilo. V pondělí se těším, až budu chodit s pomlázkou a budu přitom povídat básničku Hody, hody, doprovody,“ řekl Martin a na prstech napočítal, že jsou mu čtyři roky. Společně se svojí mámou Dagmar se na Zelený čtvrtek vypravili do prostor Active střediska volného času v Horní ulici ve Žďáře nad Sázavou.
Klatovsko - Hrad Švihov se kvůli filmovým kulisám změní k nepoznání. V pondělí se tam začne filmovat.