Sportovní aerobik: zranění, nemoc a dvě stříbra z ME
Vídeň - Česká republika přivezla z mistrovství Evropy celkem šestnáct medailí. I díky výkonům dívek z Loun.
Vídeň - Česká republika přivezla z mistrovství Evropy celkem šestnáct medailí. I díky výkonům dívek z Loun.
Londýn - Bez kajakáře Vavřince Hradilka, který se rozhodl přerušit sezonu, začne o víkendu Světový pohár ve vodním slalomu. Úvodní díl v Londýně se přitom jede na trati v areálu Lee Valley, kde Hradilek před dvěma lety vybojoval stříbrnou olympijskou medaili.
Uherské Hradiště – Asi nebude na světě příliš muzikantů, kteří si zahrají na oslavě svých stých narozenin. Primáši muziky Hudci Pondělníci a spoluzakladateli Hradišťanu Františku Hamadovi se to podaří.
Praha – Premiér Bohuslav Sobotka v úterý pronesl ve Vídni v podstatě nevinnou větu: „Některé země se obracejí na NATO a požadují, aby tam byla zvýšená vojenská působnost. Vím, že se jedná o Polsko, vím, že se jedná o pobaltské státy, ČR nic takového nepotřebuje. My jsme si už vyhodnotili aktuální bezpečnostní situaci a v tuto chvíli taková potřeba není a ČR nebude patřit mezi takové země, které by volaly po posílení vojenských jednotek NATO v Evropě."
Opava – Na městském hřbitově stojí hrobka prvního slezského zemského archiváře Dr. Gottlieba Kürschnera. Patří mezi kulturní památky a její účetní hodnota představuje 24 tisíc korun. Rozhodnutím Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových ji nyní dostal do péče opavský zemský archiv.
Brno – Přijmout brankářské angažmá v mezinárodní hokejové soutěži EBEL není zrovna jistá sázka na budoucnost. V posledních letech se o tom přesvědčují muži s maskou v brance znojemských Orlů. „Psychická odolnost je v této soutěži hodně důležitá," potvrzuje Ondřej Kacetl, který loni v létě po třech sezonách na jihu Moravy odešel do Hradce Králové.
Zlín – V pondělí se nečekaně objevil v kabině a pak oznámil vůdce zlínských hokejistů Petr Čajánek pokračování kariéry. A dnes ráno v 7.30 hodin odcestoval společně s týmem na soustředění do moderního tureckého letoviska Belek.
Opava – Na městském hřbitově stojí hrobka prvního slezského zemského archiváře Dr. Gottlieba Kürschnera. Patří mezi kulturní památky a její účetní hodnota představuje 24 tisíc korun. Rozhodnutím Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových ji nyní dostal do péče opavský zemský archiv.
Plzeň – Na životní úspěch dosáhla talentovaná plzeňská závodnice v aerobiku Eliška Fajfrlíková.
Praha - Řidiči v Praze stráví v dopravních zácpách více času, než je celoevropský průměr. Celkově je Praha, co se týká délky zdržení v kolonách, na 17. místě mezi 60 evropskými městy. Vyplývá to z průzkumu výrobce navigací TomTom.
Vsetín - Muzeum regionu Valašsko zapůjčilo tři vzácné „thonetky" ze sbírky ohýbaného nábytku na výstavu, kterou pořádá Wien Museum při příležitosti 140 let od zorganizování prestižní Světové výstavy ve Vídni roku 1873. Výstava „Experiment Metropole – 1873" je od 15. května do 28. září 2014 k vidění ve Wien Museum Karlsplatz ve Vídni.
Vídeň – Česká republika nevolá po posílení vojenské přítomnosti Severoatlantické aliance v Evropě. Země nic takového s ohledem na současnou bezpečnostní situaci nepotřebuje. Premiér Bohuslav Sobotka to dnes řekl novinářům při návštěvě Rakouska. Reagoval na prohlášení amerického prezidenta Baracka Obamy, že Spojené státy posílí svou vojenskou přítomnost v Evropě.
Praha/Vídeň – Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) je proti požadavku ministra financí Andreje Babiše (ANO) na jednání o obnovení poplatku za pobyt v nemocnici a o druhém pilíři důchodové reformy. Nevidí důvod měnit koaliční smlouvu. Sobotka to napsal ČTK v reakci na pondělní vyjádření šéfa hnutí ANO, že zrušení stokorunového poplatku za pobyt v nemocnici i plánované odstranění druhého pilíře důchodové reformy byla chyba. KDU-ČSL se jednání nebrání, změny ale musí odsouhlasit všichni koaliční partneři.
BULVÁR. Linecká Landstrasse je nadále druhou nejfrekventovanější obchodní ulicí v Rakousku – za Mariahilferstrasse ve Vídni, napsaly OÖN s odvoláním na statistiku chodců, která byla zveřejněna v pondělí. Na Landstrasse bylo u Mozartovy křižovatky zaznamenáno 211 000 lidí, u Passage 208 000. Mariahilfer zůstává se 288 000 chodců jasně jedničkou, za ní je ale „husto". Innsbrucká Ulice Marie Terezie je na tom prakticky stejně jako Landstrasse, těsně následuje Panská ve Štýrském Hradci (207 000). Pátá je známá Getreidegasse v Salcburku.
Vídeň – Český premiér Bohuslav Sobotka se dnes s rakouským prezidentem Heinzem Fischerem shodl na tom, že státy visegrádské čtyřky by měly více koordinovat své aktivity s Rakouskem. Novinářům to po setkání s rakouskou hlavou státu řekl Sobotka. Podle Sobotky se oba státníci dohodli také na častějších schůzkách českých a rakouských premiérů a ministrů.
Tábor – Od pondělí do pátku se v Táboře koná 25. ročník středoevropského projektového semináře MEPS s mezinárodní účastí studentů se specializací na dopravu.
Vídeň /ROZHOVOR/ - Byl to neúspěšnější šampionát za posledních šest let. Mistrovství Evropy vodních slalomářů ve Vídni přineslo české výpravě radost - vždyť kajakáři Jiří Prskavec a Vít Přindiš přivezli zlato, respektive stříbro. Kanoistka Kateřina Hošková brala bronz. Kajakářky pak vybojovaly zlaté medaile v závodě hlídek, bronzovou medailí přispěli v týmové soutěži deblkanoisté a stříbrnou kanoisté.
Vídeň /ROZHOVOR/ - Protivodná branka číslo 3 ji připravila o první velkou individuální seniorskou medaili. Lehký dotek listem pádla znamenal dvouvteřinovou penalizaci. Česká kajakářka Kateřina Kudějová skončila v těsném finále evropského šampionátu ve Vídni šestá.
Vídeň - Jen tak lehce při výjezdu z protivodné branky číslo tři se kajakářka Kateřina Kudějová dotkla listem pádla branky a ztratila naději na mistrovství Evropy ve Vídni na titul. Dvě trestné sekundy v těsném finále žen na šampionátu ve Vídni znamenaly pokles na šesté místo.
Vídeň /ROZHOVOR/ - Zklamání jen stěží skrývala. Dvojnásobné olympijské šampionce Štěpánce Hilgertové se semifinálová jízda na evropském šampionátu nevydařila, skončila devatenáctá. Finále bylo pryč.
Vídeň /ROZHOVOR/ - Divoce na sebe gestikulovali. „Tak on už Jířa mluvil o Českých Budějovicích?" smál se kajakář Vít Přindiš, čerstvě stříbrný medailista z evropského šampionátu vodních slalomářů ve Vídni.
Vídeň /ROZHOVOR/ - Na dlouho poslední závod. Kajakář Vavřinec Hradilek, úřadující světový šampion, skončil na mistrovství Evropy ve Vídni devátý – vyhřezlá ploténka krčního obratle mu nedovolila víc.
Vídeň /ROZHOVOR/ - S ledovým klidem a s úsměvem na rtech čekal, až do cíle dojedou jeho soupeři. A že jich bylo ještě sedm? Žádný problém. Český kajakář Jiří Prskavec zajel na evropském šampionátu ve Vídni luxusní finálovou jízdu.
Vídeň /ROZHOVOR/ - Z vody vylézala s rozpačitým úsměvem, nevěřícně koukala na díru ve své lodi. Kanoistka Kateřina Hošková vybojovala na evropském šampionátu ve Vídni bronzovou medaili, bouřlivé oslavy však měly za následek i malou nepříjemnost.
Budislav/ 1. světová válka - Do zákopů rukovali bratři František a Jan Matějkovi z Budislavi. Oba byli na frontě zranění. Přežil jen mladší Jan
Videň - Český double. Jiří Prskavec obhájil ve Vídni titul mistra Evropy ve vodním slalomu. Jednadvacetiletý závodník USK Praha a úřadující vicemistr světa zvítězil před kolegou z reprezentace Vítem Přindišem, české duo doplnil na stupních vítězů Španěl Samuel Hernanz.
Turnov - Na dvacátém ročníku Staročeských řemeslnických trhů se jich v Turnově představuje 150. Zájem o účast ale má až tisícovka rukodělců
Vídeň - Jedenáct z patnácti českých lodí postoupilo z kvalifikací do semifinále mistrovství Evropy ve vodním slalomu. V novém dunajském kanálu ve Vídni se nejvíce dařilo obhájci titulu Jiřímu Prskavcovi, který kraloval kajakářům.
Vídeň – Kvůli stálému úbytku věřících se rakouská katolická církev odhodlala k radikálnímu kroku – zbavuje se svatostánků a přenechává je jiným církvím. Zatím posledním takovým kostelem se ve středu stal Neulerchenfelder ve vídeňské čtvrti Ottakring, který získali srbští pravoslavní.
Linec - Bernhard Rihl, architekt a včelař, který prý rád provokuje, umístil úly na terasu v pátém patře Nové radnice v Linci, a nyní také na Novém (Mariánském) dómu. Na severní věži v desetimetrové výšce tak odevzdávají snůšku dvě včelstva, kolem 50 000 včeliček…
Vídeň - Mají jasný cíl. Získat alespoň jednu medaili v individuální disciplíně. Tak zní plán českých vodních slalomářů na mistrovství Evropy, které od pátku do neděle hostí nový kanál na Dunaji ve Vídni. Hlavní hvězda? Kajakář Vavřinec Hradilek.
Znojmo - Půl tuctu uzavírek ve Znojmě a okolí týdny zkouší trpělivost řidičů. Ti se zlobí a tvrdí, že radnice situaci nemá pod kontrolou. Vedení města přiznává: Chybí sladění prací.
Znojmo - Půl tuctu uzavírek ve Znojmě a okolí týdny zkouší trpělivost řidičů. Ti se zlobí a tvrdí, že radnice situaci nemá pod kontrolou. Vedení města přiznává: Chybí sladění prací.
Bohumín – Doslova hvězdnou sezonu mají za sebou kulečníkáři BC Bohumín.
Vídeň - Rusko nechystá odvetné kroky, aby potrestalo zahraniční společnosti za západní sankce kvůli spornému ruskému angažmá na Ukrajině. Rakouskému listu Die Presse to v dnes zveřejněném rozhovoru řekl ekonomický poradce Kremlu Andrej Belousov.
Jihlava - Objížďka dlouhá dva a půl kilometru vede obousměrně od mimoúrovňové křižovatky po ulicích Žižkova, U Cvičiště, Hamerníkova a Jiráskova.
Praha - Záložník Teplic Štěpán Vachoušek si v nedělním ligovém utkání s Ostravou přetrhl Achillovu šlachu. Čtyřiatřicetiletý fotbalista se v pondělí podle internetových stránek severočeského klubu podrobí operaci.
Vídeň - Dnešní volby do Evropského parlamentu vyhráli podle neoficiálních propočtů lidovci a sociální demokraté, tedy tradiční vládní strany, na třetím místě ale skončili nacionalisté ze Svobodné strany Rakouska (FPÖ), kteří zaznamenali značný nárůst popularity. Do europarlamentu se dostanou zřejmě také Zelení, napsala agentura APA.
Svatý Jan pod Skalou – Páteční večer patřil Noci kostelů.
Liberec/Rakousko – Do volné přírody bylo včera v Rakousku, v pohoří Velkých Taur, vypuštěno mládě orlosupa bradatého, které se vylíhlo v únoru v liberecké zoo.
Liberec/Rakousko – Do volné přírody bylo včera v Rakousku, v pohoří Velkých Taur, vypuštěno mládě orlosupa bradatého, které se vylíhlo v únoru v liberecké zoo.
Vídeň/Mnichov - Matku mrtvého novorozence, který byl začátkem týdne nalezen v Mnichově na vlakové toaletě, zatkla v pátek policie ve Vídni. Podezřelou je 21letá jihokorejská studentka, která se hájí tvrzením, že se chlapeček narodil mrtvý. Pitva ale podle dnešních informací agentury APA prokázala, že byl po narození uškrcen. Ženě zadržené při nástupu do vlaku do Prahy, odkud chtěla letecky pokračovat do Paříže, hrozí za usmrcení dítěte pětileté vězení.
Zlínsko – Výklady o historii, koncerty, recitály, sbírání razítek do poutnického pasu i bezplatný autobus. Taková lákadla jsou připravena pro účastníky už tradiční Noci kostelů tento pátek. V nevšední noční atmosféře budou otevřeny kaple, kostely i modlitebny.
Temelín - V jaderné elektrárně Temelín skončila v noci na dnešek výměna paliva v reaktoru druhého výrobního bloku. Od půlnoci je všech 163 palivových souborů na svém místě. Odstávka temelínské dvojky se dostává do poslední třetiny. Připojení bloku je plánováno na polovinu června, řekl mluvčí elektrárny Marek Sviták.
Hodonínsko – Z nedaleké Vídně se i na Slovácko před pěti lety dostala akce, při níž zůstávají do pozdních večerních hodin otevřené některé chrámy. Jejich počet každoročně roste. Letos se do Noci kostelů zapojí v hodonínském okresu jedenadvacet svatostánků. Některé tradičně, jiné zůstanou do noci návštěvníkům otevřené vůbec poprvé.
Praha /FOTOGALERIE/ - Plzeň, Praha, Dublin, Bonn, Paříž a Perpignan. Co mají tato města napříč Evropou společného? Za posledních deset let se staly alespoň na pár měsíců druhým domovem pro Julii Panny. Šestadvacetiletou Rakušanku, která hned po střední škole využila možností, které jí nabízela otevřená Evropa.
Bratislava - Do jednoho z pilířů rekonstruovaného Starého mostu v Bratislavě dnes ráno narazila výletní loď. Zranění utrpělo podle záchranářů sedm lidí, napsal portál čas.sk. Příčinu nehody úřady vyšetřují.
Pasov - Bamberští symfonikové si objednali u 40 skladatelů přídavky. „Orchestr jako náš se při svých nesčetných koncertech pravidelně setkává s příjemným požadavkem publika na přídavek," říká intendant Marcus Rudolf Axt.
Brno /ANKETA/– Nízký dům na konci slepé ulice je už téměř rok opuštěný. Zarostlá zahrádka před vchodem čeká na posekání. Stejně tak čekají i příbuzní a známí bývalých obyvatel domu na spravedlnost. Američan Kevin Dahlgren, který právě před rokem údajně vyvraždil svou příbuznou čtyřčlennou rodinu v Ivanovicích na Brněnsku, českým soudům stále uniká.
Jihlava - Největší problémy mohou kvůli pětidenní uzavírce nastat na přetížené Jiráskově ulici.