Perugia – Volejbalisté VK ČEZ Karlovarsko neuspěli ve svém premiérovém vystoupení v rámci evropského poháru CEV. V prvním kole na palubovce favorizované Perugie prohráli za necelých osmdesát minut v poměru 0:3.
Prostějov – První velké hanácké derby je tady. Prostějovské volejbalistky v sobotu odpoledne přivítají na své palubovce letos silnou Olomouc. Agelky si navíc na vysokoškolačkách prověří svou kvalitu, před domácí bitvu Ligy mistryň s Istanbulem.
Ostrava, Olomouc – U Krajského soudu v Ostravě se v pátek objevil bývalý ministr vnitra Ivan Langer. Jeho přítomnost se týkala takzvané olomoucké kauzy, v níž v roli obviněných figurují olomoucký hejtman, dva vysoce postavení policisté a podnikatel.
Ostrava, Olomouc – U Krajského soudu v Ostravě se v pátek objevil bývalý ministr vnitra Ivan Langer. Jeho přítomnost se týkala takzvané olomoucké kauzy, v níž v roli obviněných figurují olomoucký hejtman, dva vysoce postavení policisté a podnikatel.
Patří k výrazným uměleckým osobnostem v Ostravě. Jan Fišar, přední herec činohry Národního divadla moravskoslezského, má na svém kontě desítky tragických i komických postav v hrách domácího i světového divadelního repertoáru.
Téměř 130 miliónů korun si dohromady vyžádaly stavební investice, které skupina AGEL letos směřovala do Vítkovické nemocnice v Ostravě a Kardiologického centra AGEL v Pardubicích.
Brněnsko /TIPY NA VÍKEND/ – Na dvou akcích mohou Brňané o víkendu přispět na dobrou věc. V sobotu hala kynologického klubu hostí voříškiádu. Součástí je i materiální sbírka. V neděli si zájemci prohlédnou na Flédě téměř tisíc kabelek. Všechny jsou na prodej a výtěžek půjde nemocnému chlapci.
Ostrava - Nápojářská Kofola nabídne v prosinci na pražské a varšavské burze své akcie všem zájemcům. V nabídce bude až 275.000 nových akcií a 825.000 akcií od jednoho z akcionářů. Kofola to oznámila v tiskové zprávě.
Nejen k bitvě se Slovákem Pravdou na dnešním galavečeru boxu v Bonver Aréně Box Gala Night 2015 (od 18 hodin), ale i k situaci ostravského boxu promluvil boxer Milan Šatek.
Praha /VIDEO/ - Kapela Mandrage, která patří mezi nejúspěšnější české kapely, vypouští do světa videoklip k druhému singlu (první Brouci mají již přes 800 tisíc zhlédnutí na YouTube) Jaguár na krku z alba Potmě jsou všechny kočky černý, které vychází 20. listopadu pod hlavičkou Universal Music.
Tábor – Nejvyšší soud (NS) odmítl dovolání J. P., odsouzeného Okresním soudem v Pelhřimově pro podvod a sbíhající se zkreslování údajů o stavu hospodaření a jmění z jiného rozsudku k souhrnnému trestu odnětí svobody na tři roky podmíněně na pět let a k pětiletému zákazu výkonu funkce statutárního zástupce.
Ostrava – 20 roků by měl za mřížemi strávit devětadvacetiletý Ivo Kaňok z Ostravy, který v prosinci loňského roku zabil obchodního partnera. Verdikt vynesl v pátek Krajský soud v Ostravě. Senát uznal Kaňoka vinným z trestného činu vraždy a zařadil ho do věznice se zvýšenou ostrahou.
Ostrava – U Krajského soudu v Ostravě v pátek pokračovalo hlavní líčení s Petrem Kramným obžalovaným z vraždy své dcery a manželky. Podle státního zástupce je v červenci během rodinné dovolené v Egyptě zabil elektrickým proudem.
Praha – Meteorologové v noci vyhlásili smogovou situaci v Praze, Brně, Olomouckém, Zlínském kraji a části Moravskoslezského kraje. Důvodem jsou zvýšené koncentrace polétavého prachu. Meteorologové naopak odvolali výstrahu pro Ústecký kraj, kde obyvatele od čtvrtečního odpoledne trápil oxid siřičitý. Vyplývá to z informací Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Örnsköldsvik (Švédsko) – Hokejový obránce Tomáš Voráček z Mladé Boleslavi se dodatečně místo zraněného Vladimíra Rotha dostal do výběru české reprezentace a naváže na turnaji Karjala na dosavadních sedm startů z dubna 2013.
Studénka (Novojičínsko) – Problémový železniční přejezd ve Studénce na Novojičínsku by mohl být zrušen. Nejprve by se ale musela vybudovat objízdná trasa pro kamiony a podchod pod tratí pro pěší a cyklisty. To bude trvat minimálně několik let, řekl po jednání zástupců města s ministrem dopravy Danem Ťokem starosta Studénky Lubomír Šobich. Na přejezdu letos vlak narazil do kamionu, jenž zůstal stát na kolejích mezi závorami, o život přitom přišli tři lidé. Další kamion vjel na přejezd na červenou a zůstal mezi závorami před několika dny, stačil však prorazit závory a ujet dříve, než se přiřítil vlak.
Borová, Litomyšl – Dalším kolem pokračovaly ligové soutěže stolních tenistů. Oba týmy z okresu měly výhodu domácího prostředí a shodně ji využily k velmi cennému zisku pěti bodů.
Olomouc – Olomoučané již několik dní zažívají inverzi a od středy dostávají do plic více polétavého prachu. V některých částech města rozhodně. Jeho průměrné čtyřiadvacetihodinové koncentrace překročily na měřící stanici v Olomouci-Hejčíně prahovou hodnotu 100 mikrogramů na metr krychlový. Na další stanici – ve Šmeralově ulici – byly těsně pod stovkou. Rozptylové podmínky se podle meteorologů výrazněji vylepší zřejmě až v pondělí, kdy začne foukat. V sobotu by však mohlo zapršet, což by mělo vzduch trochu pročistit.
Ostrava - Nejznámnější z českých raperů ze skupiny PSH – Vladimír 518 a dýdžej Mike Trafik – natáčí v těchto dnech svůj nový videoklip, k jedné ze svých písniček, v unikátním industriálním prostředí v prostorách Vítkovice Heavy Machinery Group.
Ostrava – Tři velké bedny zaplnily nejrůznější kabelky i několik šátků, které nasbírali pro Kabelkový veletrh Deníku v Poliklinice Agel v Tyršově ulici v centru Ostravy. Do sbírání se zapojili nejen zaměstnanci tohoto lékařského zařízení, ale i jejich pacienti.
Praha - Jsou zápasy, po kterých i nevinná rutinní věta může vyznít komicky. „Asi půjde jen o formalitu, můžete nám ale prozradit svůj tip na nejlepšího hráče utkání?" Zeptal se moderátor tiskové konference trenérů po klání osmého kola Kooperativa NBL mezi USK Praha a Jindřichovým Hradcem. Co měli asi říci, když na palubovce řádil sedmadvacetibodový Michal Mareš?
Prostějov – Dalekonosné a hlavně přesné střely jsou vizitkou nového prostějovského basketbalisty Lukáše Palyzy. Ten se ve skvělém světle předvedl také ve středeční bitvě Hanáků s Opavou, právě jeho body dopomohly Cholevovu týmu k výhře.
FOTOGALERIE - Ženy a box? Proč ne… Sportovní redaktorka ČT, bývalá atletka, sprinterka, matka, v současné době boxerka, sportovkyně, to vše by sedělo na Markétu Pernickou.
Zlín – Zatím k nezastavení je nováček II. futsalové ligy skupiny Východ. Zlínští Vysokoškoláci v pondělní dohrávce 5. kola dosáhli již na čtvrté vítězství sezony a společně s vedoucím Jeseníkem jsou jedinými celky, co nepoznaly hořkost porážky. „Zatím jsme s úvodem spokojeni, hlavně neusnout na vavřínech," vzkázal nejen do kabiny trenér UTB Pavel Postava starší.
Je situace na železničním přejezdu ve Studénce skutečně tak špatná, že by řidiči nemohli počkat a museli riskovat přejetím přejezdu na červenou? Jeli jsme se podívat.
Praha - V 8. kole jindřichohradečtí basketbalisté prohráli v Praze s USK 70:92. Byla to již pátá porážka za sebou, po níž se propadli na předposlední místo tabulky Kooperativa NBL.
Po několikatýdenní přestávce pokračovalo ve čtvrtek u Krajského soudu v Ostravě hlavní líčení s Petrem Kramným obžalovaným z vraždy dcery a manželky. Podle státního zástupce je předloni během rodinné dovolené v Egyptě zabil elektrickým proudem. Kramný to odmítl.
Praha - Basketbalisté Děčína prodloužili v osmém kole díky výhře v Ostravě 67:56 sérii vítězných zápasů na šest a pojistili si druhou příčku za vedoucím Nymburkem. Ostravě nepomohlo ani 28 bodů amerického pivota Dariana Hookera.
Ostrava /ROZHOVOR/ - Hra norského dramatika Jespera Halleho Lesík má ve čtvrtek českou premiéru v ostravském Divadle Antonína Dvořáka. Podle jeho slov pojednává o dětech, ale nemají v ní hrát děti, není pro děti a nemá se hrát dětinsky, neboť bolest je bolest a radost je radost stejně u dětí jako u dospělých.
/FOTOGALERIE/ Basketbalisté Ostravy sice prohráli středeční utkání 8. kola nejvyšší soutěže s Děčínem 56:67, za svůj výkon proti úřadujícímu vicemistrovi se však nemuseli stydět.
Tábor Po třech hodinách se zaplněný sál táborského Divadla Oskara Nedbala staví na nohy, aby nekončícím potleskem ocenil výkon herečky Báry Hrzánové. Její Hrdý Budžes je stále velmi žádaným kusem, což nyní ocenilo i soběslavské sdružení I MY, pro které příbramské divadlo zahrálo za jednu korunu.
Frýdek-Místek, Ostrava - Plastika trpícího Ježíše Krista na kůlu, která se nachází u rybníku Arnošt pod přehradou Olešná, se dočká obnoveného vzhledu a nového umístění.
V Porubě se v úterý konala debata, na kterou ostravský primátor Tomáš Macura pozval veřejnost, aby představil projekt rozšíření vědecko-technologického parku v Porubě. Lidem jeho argumenty ale stejně nestačily.
Jičín – V sobotu se ve sportovní hale v Semilech uskutečnilo závěrečné kolo Regionálního poháru Královéhradeckého, Pardubického a Libereckého kraje družstev starších a mladších žáků.
Pardubice – Zablýsklo se na lepší časy… Prvoligové basketbalistky Studánky využily domácí prostředí a s nepořízenou poslaly domů brněnské týmy. A jednalo se o přesvědčivé výhry. Po osmém kole jsou třetí. Střelecky vždy vyčnívala Kozumplíková.