Havířov - Téměř 430 hudebních skupin se letos přihlásilo do 14. ročníku největší klubové soutěže amatérských hudebníků Radegast Líheň. Odborná porota měla neskutečně těžkou práci, aby vybrala „jen" 72 kapel do základních kol soutěže.
Nový Bor - Hráči extraligového týmu z Nového Boru si v šesti kolech nejvyšší domácí šachové soutěže družstev vypracovali tříbodový náskok a nadějně usilují o další, již sedmý titul mistra ČR!
Ústí nad Labem – Zvítězit a potvrdit skvělé páté místo v extraligové tabulce. Takové jsou plány stolních tenistů ústeckého Slavoje Severotuku před pátečním domácím soubojem s osmým Libercem.
Praha - Zatímco první kolo nadstavby ve volejbalové extralize přineslo dva pětisetové duely, v druhém dějství se hrálo minimum setů. Při vstupu do bojů ve skupině o 1. až 5. místo nezaváhal suverénně vedoucí Prostějov.
Čelovka a svíčka. Takové vybavení ve čtvrtek večer nechybělo lidem, kteří se připojili k akci s názvem Zbouráte-li Jiřetín, zbourejte i Ostravu pořádané ostravskými členy Strany zelených.
/DENÍK SLEDUJE/ Zájem o jeho služby je větší, než se předpokládalo. Kraj nabízí existenci na dva roky, zájemci o post krajského koronera se ale nehrnou. O veřejnou zakázku, kterou vypsal Moravskoslezský kraj, se ucházel jen jediný kandidát.
/ROZHOVOR/ Jeho jméno je neodmyslitelně spjato s bílou stopou. František Galík z Bílovce toho s běžeckým lyžováním zažil spoustu a v rozhovoru pro Deník říká: S běžkami jsem začal v roce 1954
Praha - Největší podíl zaviněných nehod měli za rok 2014 motoristé z Ostravy a Prahy. Na opačném pólu tabulky figurují řidiči z okresů Jeseník, Rychnov nad Kněžnou a Pelhřimov. Vyplývá to z tzv. ČSOBP Indexu, kterým ČSOB Pojišťovna dlouhodobě sleduje frekvenci pojistných událostí z povinného ručení u řidičů osobních aut z jednotlivých okresů ČR.
Brno – Herní krize, v níž se nyní nachází basketbalisté Lions, se prohloubila v 31. kole Kooperativa NBL, ve kterém Lvi podali bezkrevný a odevzdaný výkon na půdě beznadějně posledního Brna.
Ostrava - Premiéra zimního festivalu Pendl je tady! Nabídne v programu třicet zajímavých kapel v šesti klubech moravskoslezské metropole. Jaké jsou tipy Deníku?
Nitra - České florbalistky si v Nitře i ve druhém utkání kvalifikace prosincového mistrovství světa v Tampere zastřílely a rozdrtily Itálii 19:2. Svůj středeční rekordní výsledek proti Velké Británii 20:0 nepřekonaly. Další zápas čeká svěřenkyně trenéra Miroslava Janovského v pátek od 19:00 s domácím Slovenskem.
Opatovice nad Labem - Letos v prosinci bude dokončena kilometr dlouhá estakáda nad mimoúrovňovou křižovatkou v Opatovicích. Budované třetí patro za 1,5 miliardy korun překlene jako součást plánované dálnice R35 na Moravu „hradubickou" čtyřproudovku a obří kruhový objezd ve druhém patře ve výšce 20 metrů nad terénem.
Ostrava - Společnost Kola pro Afriku dosud obdarovávala zejména školáky. Ve středu ale odeslala bicykly od českých dárců také pro strážce národních parků, aby přispěly k ochraně slonů
Strastiplná cesta napříč republikou se malým tanečníkům z ostravského tanečního studia DIDEDAnce vyplatila. Až v Jablonci nad Nisou se totiž konalo Mistrovství České republiky v disco tancích.
Ostrava - Ekonomická fakulta Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava pořádá ve dnech 4. a 5. února 2015 sedmnáctý ročník mezinárodní konference Mekon 2015.
Společnost Kola pro Afriku dosud obdarovávala zejména školáky. Ve středu ale odeslala bicykly od českých dárců také pro strážce národních parků, aby přispěly k ochraně slonů
Ostrava - O ostravské slony se stará už osmnáct let. Jeho „rukama" prošla jak stále prospívající samička Rashmi, tak krátce žijící sameček Sethi a nyní pečuje s ostatními ošetřovateli i o poslední sloní slečnu.
Uherský Brod – Letošní charitní ples, pořádaný každoročně Oblastní charitou v Uherském Brodě, se uskutečnil o víkendu právě v tomto městě. Již osmý ročník této benefiční akce hostil v pátek 30. ledna na své půdě brodský Dům kultury.
/REPORTÁŽ, VIDEO + ROZHOVOR/ O ostravské slony se stará už osmnáct let. Jeho „rukama" prošla jak stále prospívající samička Rashmi, tak krátce žijící sameček Sethi a nyní pečuje s ostatními ošetřovateli i o poslední sloní slečnu.
Ostrava – Více než rok a půl řádil na Ostravsku dvaačtyřicetiletý zloděj, který má na svědomí nejméně jedenáct vloupání do různých objektů. Při vniknutí nepoužíval žádné sofistikované metody.
Ne každý má to štěstí narodit se milujícím rodičům a vyrůstat v bezproblémovém domově. Řada dětí se kvůli nezájmu blízkých, týrání nebo tíživé rodinné situaci ocitne v kojeneckých ústavech, dětských domovech a dalších zařízeních, která jim poskytnou útočiště. Podle statistik bylo ještě v roce 2013 takových dětí 881 jenom v Moravskoslezském kraji. Jejich počet se oproti předchozím létům snížil. To však nemění nic na faktu, že mnoho dětí vyrůstá v ústavech zbytečně.
Opava - Tesaři z opavského Středního odborného učiliště stavebního získali druhé místo v regionálním kole soutěže Učeň tesař roku 2015 a postoupili do kola celostátního.
Novojičínsko - Půlmilionová škoda na kabelech všech druhů. To je výčet činnosti dvojice zlodějů z Ostravy, kteří donedávna pořádali pravidelné „spanilé jízdy" na Novojičínsko.
Ostrava – Více než rok a půl řádil na Ostravsku dvaačtyřicetiletý zloděj, který má na svědomí nejméně jedenáct vloupání do různých objektů. Při vniknutí nepoužíval žádné sofistikované metody.
Novojičínsko - Půlmilionová škoda na kabelech všech druhů. To je výčet činnosti dvojice zlodějů z Ostravy, kteří donedávna pořádali pravidelné „spanilé jízdy" na Novojičínsko.
Ostrava - Premiéra zimního festivalu Pendl je tady! Nabídne v programu třicet zajímavých kapel v šesti klubech moravskoslezské metropole. Jaké jsou tipy Deníku?
Moravskoslezský kraj se v počtu uzavřených registrovaných partnerství drží na čtvrtém místě mezi všemi kraji. Loni si nově připočetl i jedno zaniklé partnerství.
Ostrava – Krajské státní zastupitelství v Ostravě tento týden podalo ke Krajskému soudu v Ostravě obžalobu na dva mladíky, kteří Michala Hrůzu vloni v červenci při potyčce ve Stodolní ulici vážně zranili.
Šanci získat zajímavé zaměstnání nabízí společnost Siemens. Ta totiž v České republice otevírá nové kompetenční centrum pro správu veškerých koncernových informačních systémů SAP napříč Evropou.
Praha - Českým drahám vloni vzrostl počet cestujících o 864 tisíc na 170 milionů. Nárůst cestujících dopravce očekává i letos, přestože na železnici přibude výluk. Na dnešním setkání s novináři to řekl předseda představenstva ČD Pavel Krtek. Tempo růstu cestujících je ale v posledních dvou letech nižší, než mezi roky 2010 a 2012, kdy cestujících ročně přibývalo o jednotky milionů.
Paskov – V uplynulém týdnu proběhlo v Paskově krajské finále středoškolských her ve florbale, kam se za opavský okres kvalifikovala Masarykova střední škola zemědělská a VOŠ Opava.
Ostrava /VIDEO/ - Jsou v euforii, po šesti letech hrají nadstavbovou část extraligy mezi elitní pěticí týmů. Mají už zajištěnou účast v play-off a na ně se teď volejbalistky TJ Ostrava v klidu připravují.
Ostrava − Ceny, za které v současnosti motoristé tankují u pump, jsou nejnižší od září roku 2009. Čerpací stanice Tank Ono v Mošnově dnes prodávala natural i naftu za 26,90 koruny.
Praha - Konec tajností. Organizátoři hokejového mistrovství světa představili podobu medailí, o které se bude od 1. do 17. května bojovat v Praze a Ostravě. Tři nejúspěšnější účastníci 79. šampionátu se mohou těšit na originální medaile z galvanického kovu a křišťálu ve tvaru puku s vybroušeným motivem české vlajky.
Praha /FOTOGALERIE/ – Takřka ideální sezonu zažívaly do těchto dnů volejbalistky Olympu. Omlazený celek dokázal najít svou herní tvář, bezpečně se usadit na druhém místě extraligy a jako třešničku na dort přidat postup do finále českého poháru. Zápas 19. kola nejvyšší soutěže, první nadstavbový, ale svěřenkyním trenéra Stanislava Mitáče nevyšel.
Ostrava /ANKETA/ - S navrženým způsobem sanace ostravských ropných lagun zabetonováním, který prezentoval náměstek ministra financí Ondřej Závodský, radní Moravskoslezského kraje nesouhlasí.
Praha - Loni v Česku vzniklo 24.870 nových firem, nejvíce od roku 2007. Celkový počet společností přesáhl 411.000 a meziročně se zvýšil o pět procent. Vyplývá to z databází a výpočtů poradenské společnosti Bisnode. Růst zájmu o zakládání nových firem souvisí s optimistickým očekáváním vývoje ekonomiky.
Zlín – Na domácí palubovce se volejbalistům Zlína před kamerami České televize dařilo. Zatímco minulý týden v Brně zklamali, tentokrát pohodlně přehráli 3:1 Benátky nad Jizerou. Vítězstvím se znovu posunuli na čtvrté místo v tabulce.
Zlín – /ROZHOVOR/ Volejbalisté Fatry si v pondělí poradili v 16. kole extraligy s Benátkami 3:1 na sety. Kromě pohodlného vítězství potěšilo diváky nasazení ruské posily Timura Dmitrijeva do hry.
Šanci získat zajímavé zaměstnání nabízí společnost Siemens. Ta totiž v České republice otevírá nové kompetenční centrum pro správu veškerých koncernových informačních systémů SAP napříč Evropou.
Na středu připadá Světový den boje proti rakovině. Má upozornit na to, že včasné odhalení nemoci zvyšuje šanci na její léčbu a je třeba dbát na prevenci.
Krnov - Dopravní společnost Arriva spustila na třech autobusových linkách zařízení, které umožňuje bezkontaktní platby jízdného. Cestující tak za jízdenku mohou platit přímo v autobuse s pomocí platební karty typu Visa a MasterCard, nebo třeba i chytrým mobilem nebo podobným zařízením.