Ostrava /STAV PO ROCE/ - Na železniční trať mezi Ostravou a Prahou vstoupil loni v listopadu soukromý dopravce Leo Express. Společně s Českými drahami a společností RegioJet tak vznikla trojice železničních dopravců, kteří poskytují přepravu na trati mezi Prahou a Ostravou.
Praha - Praha zvýšila pokutu za jízdu na černo v MHD z 1000 na 1500 korun. Rozhodli o tom dnes pražští radní. Pokuta zaplacená na místě zůstává v hlavním městě i nadále ve výši 800 korun. Také ostatní krajská města zvyšují pokuty za jízdu načerno.
Příbram - Ostravští volejbalisté v příbramské hale řadu let nevyhráli. Od včerejška už to neplatí. Prokletí zlomili v dohrávce 4. kola extraligy, kdy Kocoury pod jejich sítí zdolali 3:1.
Ostrava /DENÍK ZAJÍMALO, ANKETA/ - Dát několik stovek za novou knížku, je pro některé čtenáře problém, proto řada lidí místo tradičních kamenných knihkupectví dává přednost městské knihovně nebo třeba antikvariátům
Ostrava - Nedostatek parkovacích míst trápí lidi všude. V Ostravě se na tuto problematiku zaměřila skupina dopravních odborníků. Jedním z řešení by podle ní mohly být parkovací domy. Obvody o nich však většinou neuvažují, protože jsou nákladné.
Praha - Pražský magistrát podpoří mistrovství světa v hokeji, které se bude konat v květnu 2015 v Praze a v Ostravě, částkou 30 milionů korun. Zástupci hlavního města tak navázali na ostravské radní a představitele Moravskoslezského kraje, kteří podporu v dvojnásobné výši schválili již před rokem.
Ostrava /DENÍK SLEDUJE/ - Průmysl v kraji produkuje méně prachu. K tomuto závěru došli odborníci ze sdružení Arnika, kteří zpracovali údaje z Integrovaného registru znečišťování.
Ostrava – Nešťastná náhoda nebo cizí zavinění? Odpověď na tuto otázku hledají policisté, kteří vyšetřují okolnosti nehody, při níž byl zraněn pětadvacetiletý muž.
Ostrava – Nešťastná náhoda, nebo cizí zavinění? Odpověď na tuto otázku hledají policisté, kteří vyšetřují okolnosti nehody, při níž byl zraněn pětadvacetiletý muž.
Ostrava - Bez batohu na zádech, ne na kolečkových bruslích a už vůbec ne posadit psa na sedačku. Co umožňují smluvní přepravní podmínky ostravského dopravního podniku?
Centrální ostravský obvod na začátku roku vyhlásil fotografickou soutěž na téma Čtyři roční období v Moravské Ostravě a Přívozu. Zúčastnilo se devět fotografů s celkem šestasedmdesáti snímky.
Ostrava /EXKLUZIVNĚ PRO DENÍK/ - Zájem o jeho vystoupení bývá obrovský. A tak se ani nešlo divit, že byly v neděli během pár hodin vyprodány všechny vstupenky na tři koncerty Jarka Nohavici, které před Vánoci odehraje v Multifunkční aule Gong v Dolních Vítkovicích.
Brno - Jak se vyhnout dluhové pasti, poradí Brňanům na stánku na hlavním vlakovém nádraží zdarma skupina odborníků. Akce Den bez dluhů má upozornit na rostoucí zadlužení domácností. Stánek zůstane na nádraží až do pátku.
Ostrava - Koncert současné hvězdy slovenské pop music půvabné zpěvačky Kristíny (na snímku) připravil na pátek 22. listopadu Dům kultury města Ostravy.
Frýdlant nad Ostravicí - Přestavba železniční stanice ve Frýdlantě nad Ostravicí se blíží ke zdárnému konci. Jedním z konkrétních výsledků rekonstrukce jsou zvýšená nástupiště, na která se cestující dostanou novým podchodem.
Ostrava - Ostravští kriminalisté specializující se na řešení extremismu v těchto dnech zahájili trestní stíhání dalších osob v souvislosti s nedávnými demonstracemi v Ostravě.
Ostrava - Lidé začínají nakupovat vánoční dárky a prodejci se už teď předhánějí v tom, jaké jim nabídnou podmínky obchodu. Řada z nich láká na prodloužené lhůty, ve kterých bude možné nevhodné dárky vracet.
Ostrava - Projekt přeměny z bývalého plynojemu na Multifunkční aulu Gong získal Zvláštní cenu poroty na prestižní soutěži Nejlepší z realit Best of Reality.
Příbram - Volejbaloví mistři z Ostravy vyhráli souboj o třetí místo extraligové tabulky v Příbrami 3:1. Domácí tým, který v uplynulé sezoně nad Ostravou vyhrál oba zápasy, dokázal sebrat soupeři jen třetí set, ve zbývajících byli odvážnější i přesnější svěřenci reprezentačního kouče Zdeňka Šmejkala.
Jablonec nad Nisou, Hranice – Závodníci JC Železo Hranice přivezli tři cenné medaile z Mistrovství České republiky dorostenců v Jablonci nad Nisou. Všech šest závodníků, kteří v sobotu na tomto turnaji nastoupili, předvedlo skvělé výkony a náležitě tak polovina z nich stanula na stupni vítězů.
Ostrava - V předvánoční atmosféře je hostem jeho koncertů Robert Kusmierski… Vyprodá každý sál v naší republice. V červnu mu bylo šedesát a zraje jako víno. S přibývajícími lety se z umělce stal velmi vnímavý a citlivý básník, pohodový člověk, jehož cédéčka jdou prostě v tisících kusech na dračku a který svou osobitou poetikou dovede až kazatelsky oslovit hodně posluchačů. Jaromír Nohavica.
Havířov - Starší žena byla v pondělí odpoledne zraněna v centru města, když ji při přecházení Hlavní třídy poblíž KD Petra Bezruče srazilo osobní auto.
Ostrava /FOTOGALERIE/ - Oprava poničené zastávky na Svinovských mostech, na nichž před několika měsíci havaroval řidič, jede na plné obrátky. Nebylo poškozeno jen sklo, které na dlouhou dobu nahradily dřevotřískové desky, ale také konstrukce mostu. Proto se cena oprav pohybuje kolem 1,78 milionu korun.
Ostrava – Kuriózní automobilovou krádež vyšetřují ostravští policisté. Obětí je šestasedmdesátiletý muž, který v těchto dnech se svým vozidlem Škoda Octavia zaparkoval před garáží v Ostravě. Vytáhl klíčky ze zapalování a vydal se ke dveřím.
Zlín – /ROZHOVOR/ Bylo to k vzteku. V interligové soutěži Alžběta Tóthová poprvé nasázela soupeři 17 branek, ale ve finále to na zisk dvou bodů proti Porubě nestačilo. „Tahle porážka moc bolí, protože jsme prakticky celý zápas vyhrávaly, místy až o čtyři góly.
Kopřivnice /ROZPIS SEZONY, SOUPISKA/ - Stolní tenisté kopřivnické Tatry získali velkou posilu v podobě Jana Holáně z Mokrých Lazců. Do týmu se vrátil také Radovan Polášek.
Ostrava – Zaměstnanci těžební firmy OKD budou v úterý 19. listopadu kvůli neshodám na kolektivní smlouvě čtyři hodiny stávkovat. Následovat bude 29. listopadu celodenní a od 4. do 6. prosince třídenní stávka, stávkovat bude přes 7000 lidí. Zvrátit to může jedině vstřícný návrh zaměstnavatele. Po jednání odborových organizací to řekl předseda Sdružení hornických odborů OKD Jaromír Pytlík. Zaměstnanci firmy dali v referendu minulý týden odborářům mandát k vyhlášení stávky. Mluvčí OKD Marek Síbrt dnes řekl, že firma je připravena k jednáním a dále věří v dohodu.
Bruntál - Florbalovou tradici v Bruntále oživil nedávno vzniklý oddíl Panteři. Klub se zatím specializuje na výchovu mládeže a v oficiálních soutěžích pod Českou florbalovou unií má jen ty nejmladší kategorie.
Krnov - Basketbalové minižačky (kategorie U12) krnovské Lokomotivy odjely ke dvěma utkáním své soutěže do Ostravy, kde se utkaly s béčkem místního SBŠ. „Ostravský tým hraje v tomto složení i oblastní přebor kategorie U11 a tuto soutěž hrají jako doplňkovou, ať si zvykají na zápasy mezi staršími," představila protivníka krnovská trenérka Jana Hradilová a ještě doplnila: „Čekaly nás převážně desetileté a mladší soupeřky."
České Budějovice - Extraliga volejbalistů dál pokračuje zajímavými zápasy. Českobudějovický Jihostroj měl o víkendu volno, zápas s ČZU Praha byl přeložen na 28.11., ale už ve čtvrtek ho čeká atraktivní souboj o čelo ve Zlíně.
Prostějov – Jendou z hlavních tahounek letošního volejbalového Prostějova je bezesporu reprezentační smečařka Andrea Kossányiová. Její smeče jsou pro všechny soupeře smrtící. Naposledy to poznaly hráčky Šternberku. Dvacetiletá volejbalistka je také velkou zbraní trenéra Čady do bojů v Lize mistryň.
Region /TÉMA DENÍKU, ANKETA, TIPY NA AKCE/ - Dodržujete svatomartinské tradice? Lidé si sice rádi dají husu se zelím, svatomartinské tradice ale neznají.
Šumperk – Druholigoví házenkáři Šumperku nezopakovali výborný výkon z minulého kola proti Karviné. Nedůrazná obrana, nepřesná střelba a technické chyby, to byly hlavní důvody prohry.
Bruntál - Úplná uzávěra čeká motoristy od pondělí 11. do čtvrtku 14. listopadu na železničním přejezdu v Nádražní ulici v Bruntále ve směru na Horní Benešov.
Ostrava /DENÍK SLEDUJE/ - Nedostatek parkovacích míst trápí lidi všude. V Ostravě se na tuto problematiku zaměřila skupina dopravních odborníků. Jedním z řešení by podle ní mohly být parkovací domy. Obvody o nich však většinou neuvažují, protože jsou nákladné.
Ostrava - Sameček štětkouna kamerunského Penji se těší ze společnosti dvou samiček, které byly do zoo přivezeny ze Zoo Rotterdam. Mladé samičky jsou sestry a narodily se 20. února loňského roku. Jmenují se Yoko a Poli.
Ostrava – Další ránu utržily mistrovské Vítkovice, které v 10. kole extraligy prohrály s nováčkem z Pardubic na vlastní palubovce 4:5 po prodloužení. Naopak tým FBC ČPP Software Ostrava potvrdil formu z posledních týdnů a přivezl po výhře 7:4 všechny body z Kladna.