Ostrava /FOTOGALERIE/ – Volejbalisté Ostravy překvapivě postoupili do finále extraligy. V šestém semifinálovém zápase porazili vítěze základní části Liberec hladce 3:0 na sety a sérii ovládli 4:2. Ve finále se utkají s obhájci titulu Českými Budějovicemi, zatímco favorizovaný Liberec bude hrát jen o bronz s Příbramí.
Ostrava - Volejbalisté Ostravy překvapivě postoupili do finále extraligy. V šestém semifinálovém zápase porazili vítěze základní části Liberec hladce 3:0 na sety a sérii ovládli 4:2. Ve finále se utkají s obhájci titulu Českými Budějovicemi, zatímco favorizovaný Liberec bude hrát jen o bronz s Příbramí.
Prostějov – Basketbalisté Kolína mají za sebou poslední utkání v nadstavbové části Mattoni NBL. V neděli zavítali na půdu Prostějova a i přes dramatický průběh klání prohráli, a to 87:96. Do play off tak půjdou proti Ostravě z šestého místa.
Prostějov – Orli mají za sebou i poslední zápas letošní nadstavby. Na domácí palubovce uvítali basketbalisty z Kolína a i přes dramatický průběh klání dokázali opět zvítězit, a to 96: 87. Do play off tedy postupují z druhé příčky.
Pardubice - Svého kolegu ve Sněmovně Zbyňka Stanjuru jsem považoval dlouho za celkem normálního člověka. Od té doby, co se stal ministrem dopravy, mám obavy, že je ve skutečnosti Marťan.
Ostrava /FOTOGALERIE/ - Dvojnásobné zastoupení v sobotním Superfinále nakonec budou mít Vítkovice, ženy vyzvou Herbadent (od 15 hodin), na muže čeká o tři hodiny později Chodov.
Ostrava - Stres a neustálé napětí způsobují mnohým zdravotní potíže, se kterými si klasická medicína neví rady. Rovnováhu pomáhá najít psychosomatika, tedy celostní medicína. Ministerstvo zdravotnictví ji uzná jako jednu ze specializací.
Ostrava /FOTOGALERIE/ – V okolí myslivny ve Staré Bělé se o uplynulém víkendu zabydlelo přes sedm desítek skautů a skautek z celé Ostravy. Konalo se tam totiž okresní kolo Svojsíkova závodu ve skautské všestrannosti.
Ostrava /DOPLNĚNO, FOTOGALERIE/ - Druhý ročník soutěže v přípravě espressa a cappuccina o víkendu hostilo centrum Viva v Ostravě-Hrabůvce. Mezi devíti účastníky klání nakonec nejlépe obstál David Girten, který provozuje kavárnu „Lapeco" v centru Ostravy.
Praha - Basketbalisté Nymburka zakončili nadstavbu NBL vysokým vítězstvím 100:68 v Pardubicích a ovládli dlouhodobou část nejvyšší domácí soutěže s bilancí 33 výher proti jediné porážce.
Ostrava - /AKTUALIZOVÁNO/ Naděje umírá poslední, říká známé přísloví. Platí to i v případě fotbalového klubu Baník Ostrava, který trápí dluhy ve výši 170 milionů korun. Světélkem naděje, které svítí čím dál jasněji, by však měla být pomoc ze strany města.
Ostrava /FOTOGALERIE/ - Příběh čtyř polských tankistů a jejich psa Šaryka ožije už koncem května na jevišti ostravského Divadla loutek. Premiéru hry Šaryk vzpomíná připravil režisér Radovan Lipus spolu Markem Pivovarem, dramaturgem činohry Národního divadla moravskoslezského.
Ostrava - Ministerstvo životního prostředí plánuje, že rozšíří program takzvaných kotlíkových dotací i o další způsoby ekologického vytápění. Uvažuje i o úpravě výše dotace, která je nyní jednotná. V budoucnu by její výše mohla být rozdílná v závislosti na přínosu daného typu vytápění na kvalitu ovzduší.
Ostrava /FOTOGALERIE/ – Voda byla ještě studená a ryby tedy trochu ztuhlé. Přesto jedněm z prvních letošních rybářských závodů nechyběla dobrá atmosféra. K rybníkům pod Bedřiškou v Ostravě Nové Vsi se v sobotu ráno sjela zhruba stovka rybářů, kteří se snažili z vody vytáhnout co nejvíce ušlechtilých ryb, tedy zejména kaprů a amurů. Na toho nejúspěšnějšího totiž čekala lákavá cena – skútr.
Ostrava - Zhruba stovku ze svých současných 640 kmenových pracovníků propustí k 30. červnu Pegatron Czech, společnost podnikající v průmyslové zoně Hrabová. O místa by mohli přijít i agenturní pracovníci, kterých ve firmě nyní pracují zhruba dvě stovky.
Praha - Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka by rád viděl prezidentského kandidáta strany a senátora Jiřího Dienstbiera v případné vládě ČSSD jako ministra. Sobotka to řekl novinářům po včerejším jednání ústředního výkonného výboru ČSSD.
Zátor /FOTOGALERIE/ – Pokud se vám v poštovní schránce hromadí letáky, můžete je pálit v kamnech, odnést do kontejneru nebo si je vystavit doma jako dekoraci. Triky, jak vyčarovat ze starého papíru něco krásného a užitečného, ovládá Simona Prášilová ze Zátora, která je potomkem profesionálních košíkářů.
Region /TÉMA: CESTOVATELÉ/ - Na svém motocyklu Harley-Davidson se podíval třeba na Sicílii. Pro Michala Tkáče je zkrátka jízda na motorce obrovskou vášní. Také letos se společně s dalšími motocyklisty z organizace Harley Owners Group (HOG) Ostrava Chapter vydají do zahraničí. Jejich cílovým městem se v červnu stane Řím.
Olomouc – Dlouho vyhlížený Holický les začne růst na podzim. Olomoucká radnice určila firmu, která ho vysadí. Jako první se na poli mezi ulicí Šlechtitelů a tratí na Přerov zazelená trávník, vysévat se má ¨letos na jaře.
Ostrava /FOTOGALERIE/ – Největší hvězda ostravské zoo se v sobotu dočkala narozeninové oslavy. Na sloní samičku Rashmi totiž čekal odpoledne při komentovaném krmení, které sledovalo velké množství malých i velkých návštěvníků, velký dort s číslovkou dvě. Když se před Rashmi otevřela ohrada, okamžitě se k dortu rozběhla a takřka celý ho rozšlapala.
Ostrava /FOTOGALERIE/ – Melouny, ananas, banány, červenou papriku, ledový salát, hroznové víno, mrkev či vařenou rýži dostala v sobotu v ostravské zoologické zahradě v dortu ke svým druhým narozeninám sloní samička Rashmi. Proti minulému roku bylo v narozeninovém dortu navíc seno, protože Rashmi už vyrostla a seno teď tvoří podstatnou část její stravy. Dvou let se slůně dožilo v pátek, oslava se ale konala až dnes za přítomnosti desítek návštěvníků zoo, včetně spousty dětí. Dort před nimi Rashmi s chutí rozšlapala.
Hranice – Oblíbená kapela pobavila v páteční podvečer hranické publikum. Jako správné hudební hvězdy si dali na čas a show odstartovali až půl hodiny po plánovaném startu.
Ostrava – Po zimní přestávce se do Ostravy vrátily farmářské trhy. Přes čtyřicet stánků postavených na parkovišti u obchodního centra Futurum zaplnili v sobotu dopoledne prodejci a producenti čerstvých potravin všeho druhu. A ačkoliv v tuto roční dobu ještě na pultech chyběl větší výběr zeleniny, nabídka byla i tak velmi pestrá.
Praha - Rozhodnutí Ústavního soudu, které dává možnost okamžitě rušit herny, bere většina měst a obcí jako jasnou podporu v boji s hazardem. Přestože většina z nich už herny omezila vyhláškami, čtvrteční verdikt chtějí některé z nich využít k dalším jednáním.
Ostrava - Povinné čipování psů v Ostravě vyvolalo mezi chovateli bouřlivé diskuse. Městské obvody se ale rozhodly jít majitelům pejsků vstříc. S poplatky za aplikaci čipu jim finančně pomohou.
Liberec – Finálový sen volejbalová Dukla Liberec včera padnout nenechala. Otřepala se ze dvou porážek v Ostravě a v pátém utkání semifinále play off extraligy porazila houževnatého soupeře po velmi dobrém výkonu 3:1 na sety. Snížila stav série na 2:3, ale k postupu do finále musí ještě zvládnout dva zápasy – v neděli v Ostravě a potom (doufejme že se bude hrát) i sedmý duel v Liberci.
Suchdol nad Odrou - Dva lidé zemřeli během několika hodin v noci na Novojičínsku, poté co je srazily vlaky. Obě neštěstí se stala jen pár set metrů od sebe na hlavní železniční trati spojující Ostravu s Prahou a nemají mezi sebou žádnou spojitost. Policie je vyšetřuje jako podezřelá úmrtí.
Ostrava - V Moravské Ostravě zahájili jarní úklid. Pomáhá při něm výrazně i samosběrný stroj Scarab. Tento stroj měl v předchozích letech klasickou oranžovou barvu, letos se ale představil v „novém oděvu". Vůz má bílou barvu, která je osvěžena i barevnými prvky. Nepřehlédnutelný je i nápis Prachožrout.
Hlučínsko - Z výčtů akcí Opavského železničního klubu (OŽK) letos nejvíce zaujme především jedna podzimní. S největší pravděpodobností se uskuteční 21. září a jejím hlavním cílem bude oslava sta let, které uplynuly od vzniku železnice mezi Kravařemi a Hlučínem.
Praha, Ostrava – Dolehla na ně tíha okamžiku nebo si jen zkrátka vybraly v semifinále oddechový čas? Vítkovické florbalistky těsně před finišem letošního play-off utrpěly druhou porážku v řadě, což se jim v celém probíhajícím ročníku ani jednou nestalo.
Liberec /FOTOGALERIE/ – Postup se odkládá. Ostravští volejbalisté poslední krok v pátém duelu semifinále play-off extraligy neudělali, Liberci v pátek v jeho hale podlehli 1:3. Druhou šanci budou mít svěřenci trenéra Zdeňka Šmejkala, kteří v sérii vedou 3:2 na zápasy, v neděli doma. Šestý souboj se Severočechy začíná v hale Sarezy v Hrušovské ulici až v 18.30 hodin.
Liberec – Finálový sen volejbalová Dukla Liberec včera padnout nenechala. Otřepala se ze dvou porážek v Ostravě a v pátém utkání semifinále play off extraligy porazila houževnatého soupeře po velmi dobrém výkonu 3:1 na sety.
Ostrava - Bývalý premiér a předseda ODS Mirek Topolánek, který je členem místního sdružení Ostrava-Centrum, jehož zrušení po výkonné radě strany požaduje oblastní rada ostravské ODS, by v případě zájmu mohl přejít do místního sdružení Moravská Ostrava. Vyplývá to z prohlášení, které dnes poskytl jeho předseda Miroslav Svozil.
Ostrava - Společnost Pegatron Czech sídlící v Ostravě bude opět propouštět. Firmu opustí sto kmenových a zatím neupřesněný počet agenturních zaměstnanců, řekl personální manažer společnosti Zdeněk Svozil. Firmě se nepodařilo najít náhradu za strategického zákazníka, končí proto s výrobou set-top-boxů a LCD televizí, namísto toho se bude věnovat servisu a opravám.
Ostrava - Moravskoslezští hygienici v uplynulém týdnu zaznamenali další úmrtí v souvislosti s chřipkou. Evidovali rovněž jedno závažné onemocnění chřipkou. V obou případech šlo o pacienty, kteří trpěli jiným závažným onemocněním, řekla dnes krajská hygienička Helena Šebáková. Chřipka si v této sezoně vyžádala v kraji už 21 životů.
Hranice /ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ – Baskytarista kapely Citron Václav Vlasák vzpomíná na zesnulého Stanislava Hranického. Legendární seskupení nyní v Hranicích připravuje turné, které bude věnované právě zpěvákovi, který v neděli zemřel.
Kolín – Až po posledním kole skupiny A1 bude jasné, jaké bude složení čtvrtfinálových dvojic v play-off Mattoni NBL. V sobotu hraje Děčín v Ostravě, v neděli Nymburk v Pardubicích a Kolín v Prostějově.
Ostrava /VIDEO/ – Do České republiky byl v pátek převezen poslední z trojice pachatelů, kteří mají na svědomí nedávnou brutální vraždu manželů z Bohumína. Slovensko, kde jej před několika dny zadrželi tamní policisté, jej vydalo do ČR. Muže v pátek speciální zásahová jednotka eskortovala ke karvinskému soudu, který rozhodoval o uvalení vazby. V ní už dříve skončili i jeho dva komplicové.