Ostrava - Plňte své závazky vyplývající z kupní smlouvy! Tento vzkaz nyní posílá město Ostrava společnosti Amádeus Real, která od něj koupila pozemky na náměstí Dr. E. Beneše a od soukromého vlastníka také sousedící Módní dům Ostravica Textilia.
Ostrava - O tom, že sousedské vztahy nejsou žádný med, se přesvědčil spolubydlící devětadvacetiletého Michala Wilka. Ten se ho v opilosti pokusil zabít. Soud Wilka odsoudil k šestnácti rokům vězení.
Východní Čechy /ROZHOVOR, PROGRAM TURNÉ/ - Dívčí smyčcové trio vyráží na speciální koncertní šňůru: klasické, rockové i popové skladby ozdobí hlas frontmana Kabátu. Dívky z tria Inflagranti nám při této příležitosti odpověděly na několik otázek.
Valašské Meziříčí – Ve třetím kole Českého poháru skončila cesta basketbalistů Valašského Meziříčí. Ti podlehli Opavě B o čtrnáct bodů a v soutěži tak končí.
Ústecký kraj, Česká republika - Vítězi z Ústeckého kraje s projektem Czech Homestays ubytování cizinců v českých domácnostech potřebné hlasy ve finále chyběly.
Pardubice - Velkému zájmu cestujících se ve čtvrtek na pardubickém hlavním vlakovém nádraží těšila švýcarská souprava nového dopravce Leo Express. Vlaky, které začnou od prosince jezdit na trati mezi Prahou a Ostravou, mají povedený zlatočerný zevnějšek a pohodlí nabízí i tři cestovní třídy.
Ostrava /ROZHOVOR/ – Do extraligy pod vysokou sítí nakoukl jednadvacetiletý smečař Adam Záhorský v minulé sezoně. V létě dostal 191 centimetrů vysoký volejbalista VK Ostrava, který pochází z Jeseníku, pozvánku do širšího výběru reprezentace. Absolvoval přípravu pod vedením nizozemského trenéra Stewarta Bernarda a v českém týmu si zahrál Evropskou ligu.
Bílovec - Bílovecké juniorky hostily v dalším zápase krajského přeboru celek VK Kylešovice. Obě utkání zvládly výborně, a před vlastními fanoušky tak mohly slavit dvě vítězství.
Ostrava - Dvě další ulice a jedno náměstí na Nové Karolině se dočkaly pojmenování. Ostravští zastupitelé ale nakonec rozhodli, že to budou jiné názvy, než se očekávalo.
Ostrava /FOTOGALERIE/ - Klapot podpatků, vůně laku na vlasy a nervózní dívčí švitoření. Tak by se dal popsat první den konkurzu Miss ostravských univerzit. Všechny účastnice chtějí vyhrát, korunku však může získat jen jedna
Bruntál, Rýmařov - Mladí muži z Bruntálu nahnali dělníkovi z Rýmařova takový strach, že jim postupně vysázel téměř čtvrt milionu korun. Naivita vydíraného dělníka neměla hranic.
Ostrava – S komunisty, nebo se o vládu v kraji podělit s občanskými demokraty a lidovci? Vítězové voleb – sociální demokraté se rozhodli pro první možnost.
Přerov - V úterý se přerovští florbalisté utkali v rámci pohárového programu čtvrtfinále s extraligovým týmem FBC Ostrava. Konfrontace s elitním týmem byla pro Přerovany ideálním testem výkonnosti.
Cheb - Moje žena se mnou tancovala a úplně stoprocentně chápe, co to všechno obnáší. Žena mi v tom pomáhá. Takže nemám doma vůbec žádný problém, říká Hána.
Ostrava, Svitavy – Nová Huť nedala soupeři naději. Ostravští basketbalisté porazili v zápase sedmého kola nejvyšší basketbalové soutěže Svitavy rozdílem třiadvaceti bodů a vybojovali šesté vítězství. Naopak svěřenci Lubomíra Růžičky musí na svoje třetí čekat.
Ostrava /FOTOGALERIE/ - Příměstské vlakové soupravy pro rakouský Salcburk nyní renovují pracovníci ostravské společnosti Ekova Electric. V martinovských dílnách dostávají původně dvoučlánkové vlaky zcela novou a unikátní středovou část vozu navrženou podle požadavků zákazníka.
Ostrava /FOTOGALERIE/ - Příměstské vlakové soupravy pro rakouský Salcburk nyní renovují pracovníci ostravské společnosti Ekova Electric. V martinovských dílnách dostávají původně dvoučlánkové vlaky zcela novou a unikátní středovou část vozu navrženou podle požadavků zákazníka.
Ostrava - Festival pouličního divadla se konal včera na Masarykově a Jiráskově náměstí v centru Ostravy v rámci akce nazvané Francouzský podzim v Ostravě 2012.
Liberec - V krajském městě dostanou chudí a potřební zdarma jídlo. V období adventu v Liberci otevřou takzvanou potravinovou banku. Městu se podařilo najít vhodné prostory.
Ostrava – S komunisty, nebo se o vládu v kraji podělit s občanskými demokraty a lidovci? Vítězové voleb – sociální demokraté se rozhodli pro první možnost.
Prachatice – Poprvé se v této sezoně představili na domácích stolech v prvoligové soutěži družstev stolní tenisté Libína Prachatice. Čekaly je souboje s nejvzdálenějšími soupeři ze severu Moravy.
Ostrava /DENÍK ZAUJALO, FOTOGALERIE/ - V rámci celospolečenské diskusní platformy Pozitivní evoluce zavítal miliardář, filantrop a bojovník proti korupci Karel Janeček i do Ostravy. O cestě k lepší společnosti přednášel studentům i široké veřejnosti.
Trutnov – Juniorské celky basketbalistek Kary již zahájily nejvyšší soutěže. Oba trutnovské kolektivy jsou ve dvanáctičlenné extralize, nejvyšší soutěži České republiky. Cíl je jednoznačný – bez problémů udržet nejvyšší soutěž i pro další ročníky a případně se poprat o postup do závěrečných bojů.
Ostrava – Asi 15 lidí se ve čtvrtek před radnicí v centru Ostravy sešlo na happeningu, kterým chtěli upozornit na špatný přístup města k bydlení pro chudé lidi. Po schodech vedoucích do radnice rozložili letáky a transparenty a páskou oblepili jedny z nepoužívaných dveří. Dvě účastnice happeningu předvedli strážníci kvůli podezření z přestupku na služebnu.
Velká Bystřice – S cílem vybojovat návrat do první ligy vstoupili házenkáři Velké Bystřice do nové sezony. Po pěti odehraných kolech druhé ligy severomoravské skupiny Hanáci figurují uprostřed tabulky. Trenér Libor Malínek ale věří, že forma hráčů je na vzestupu a že se tým vyškrábe mezi nejlepší celky soutěže.
Brno – Pro jednoho půjde o napravení dojmu z úvodního ligového utkání, pro druhého o letošní premiéru. Jedno mají ale obě strany společné. Kdo zvítězí, může se pyšnit neoficiálním titulem krále brněnského boxu.
Zlín – Překvapení se nekonalo. Cesta zlínských interligových házenkářek Českým pohárem podle očekávání skončila ve čtvrtfinále. Rozhodla o tom včerejší porážka s úřadujícím šampionem, který o svém úspěchu rozhodl již v první půli.
Ostrava - Moravskoslezský kraj povede v následujících čtyřech letech staronová koalice ČSSD a KSČM. O koaličním partnerovi dnes rozhodl krajský výkonný výbor ČSSD, který tuto variantu upřednostnil před trojkoalicí s ODS a KDU-ČSL. Sociální demokraté obsadí křeslo hejtmana a čtyř náměstků, komunisté budou mít náměstky dva. Poměr hlasů v jedenáctičlenné krajské radě bude 7:4 ve prospěch ČSSD. Koalice bude mít v pětašedesátičlenném krajském zastupitelstvu převahu 44 hlasů.
Zlín - Stálice české popové hudební scény, stále svěží pěvecká legenda Hana Zagorová. Stále usměvavá, pozitivní zpěvačka s tisíci nadšenými fanoušky. Umělkyně, jejíž sláva a písně snad nikdy neztratily na lesku, se již za pár dní zastaví v rámci svého probíhajícího turné také ve Zlíně ve Velkém kině.
Ostrava - Průmysl v regionu nebude muset s největší pravděpodobností omezovat výrobu kvůli smogu tak často jako během předešlé zimy. Může za to nový zákon o ochraně ovzduší.
Frýdek-Místek – K prvnímu utkání na domácí palubovce v této sezoně nastoupily v dorostenecké lize kadetky BK Frýdek-Místek proti celkům z Olomouce a byly stoprocentně úspěšné.
Frýdek-Místek - Nejvyšší republiková soutěž kadetů ve volejbalu má za sebou úvodní turnaje. Celkem dvanáct týmů nejdříve bojuje ve dvou šestičlenných skupinách. Po dvou turnajích se vytvoří nové skupiny, kdy první šestka bojuje o titul a druhá o udržení v soutěži.
Ostrava - Ve většině měst a obcí začnou již od pátku platit dušičková bezpečnostní opatření. Státní policisté i strážníci budou hlídkovat v okolí hřbitovů, aby zabránili zlodějům v krádežích květin, věnců a dalších věcí ze hrobů.
Opavsko - „Nejdříve pošta pro Těškovice v Kyjovicích. Pak další převratná změna pošta pro Těškovice ve Velké Polomi, to byl skutečně mistrovský tah pro úspory a zachování služeb. Bez šance si cokoliv vyzvednout," netají se kritikou projektu České pošty na rušení jejich kamenných poboček v obcích těškovický starosta Martin Sedlák.
Novojičínsko – Kdo si objedná celotýdenní předplatné minimálně na půl roku, získá dvě vstupenky na Popelku, která se uskuteční v neděli 2. prosince v ČEZ Aréně Ostrava.
Vyškov – Pohyblivá podlaha ve 3D kině, nové modely dinosaurů a navíc denně otevřená hvězdárna. To byla lákadla, která v letošní sezoně přilákala téměř sto sedmdesát pět tisíc návštěvníků do vyškovského zooparku a dinoparku. Poslední možnost podívat se na modely dinosaurů v životní velikosti mají letos lidé od čtvrtka do neděle.
Ostrava /DENÍK SLEDUJE/ - O převzetí společnosti Bazaly, a. s., které patří fotbalový stadion ve Slezské Ostravě, měli ve středu dopoledne rozhodovat ostravští zastupitelé. Měli. Nakonec ale tento bod z programu stáhli.
Havířov /FOTOGALERIE/ – Ostravská liga hokejbalistů pokračovala v neděli 5. kolem a havířovští hráči nastoupili do utkání s prvním týmem tabulky. Ve vyrovnaném zápase získali bod za prohru po nájezdech.
Bruntál, Ostrava - Vkusnou tabuli připravily na gastrofestivalu bruntálské žákyně Karolína Kubíčková a Veronika Láníčková. Obě druhačky soutěžily v číšnickém oboru, ruku v ruce připravily výstavní tabuli na pořadateli zadané téma: Jednání s obchodními partnery.
Ostrava - Historická budova Františka Grossmanna je od roku 1992 na seznamu nemovitých kulturních památek. Tento historický objekt je nyní k mání za čtyři miliony korun.
Šumperk - Již 14. ročník populárního Šumperského Soptíka, hasičské soutěže mládeže v běhu na 60 m překážek, proběhl na Tyršově stadionu. Letošního ročníku se zúčastnilo rekordních 448 závodníků ze všech koutů naší republiky. Ti své síly změřili v kategoriích přípravka do 8 let, mladší dívky, mladší chlapci, starší dívky a starší chlapci.
Ostrava - Situace v ocelárně vítkovického Evrazu, která od počátku října stojí, zůstává dále nejasná. Podle odboráře Romana Ďurča se včera uskutečnilo setkání odborářů se zástupci vedení vítkovického Evrazu.
Přerov – Druhá liga stolních tenistů pokračovala minulý víkend dalšími zápasy. Družstvo SK Přerov bylo doma stoprocentní. V sobotu přehrálo Jiskru Holice 10:4 a na druhý den po velké bitvě udolalo Hradec Králové 10:8.
Ostrava - Situace v ocelárně vítkovického Evrazu, která od počátku října stojí, zůstává dále nejasná. Podle odboráře Romana Ďurča se včera uskutečnilo setkání odborářů se zástupci vedení vítkovického Evrazu.
Ostrava - Historická budova Františka Grossmanna je od roku 1992 na seznamu nemovitých kulturních památek. Tento historický objekt je nyní k mání za čtyři miliony korun.
Ostrava, Krásné Pole - Autobus plný mladých fotbalistů začal ve středu kolem šesté hodiny večer hořet nedaleko Krásného Pole, na silnici mezi Opavou a Ostravou. Družstvo mladých fotbalistů zrovna vracelo ze zápasu.
Ostrava - Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) ve středu večer odvolal smogovou situaci, která byla kvůli zhoršeným rozptylovým podmínkám vyhlášena v neděli večer, a to pro území Ostravska, Karvinska a části Frýdecko-Místecka. Vyplývá to z informací ČHMÚ.